kklepkaa kklepkaa komentáře u knih

...a je čas zabíjet ...a je čas zabíjet John Grisham

Opravdu brilantní román z právnického prostředí v Americe. Příběh jako takový vás pohltí. Spíš než zločinem se autor zaobírá samotným procesem a přípravou na něj. Donutí vás mimo jiné se zamyslet nad otázkou hrdelních trestů, rasismem či vůbec právním systémem USA.

Btw. Zjistila jsem, že home office mému čtení nepřispívá.

14.04.2020 5 z 5

Kruh Kruh Kodži Suzuki

Asi jsem nebyla úplně správně napjatá, protože přeci jen film v těch důležitých příběhových bodech knihu kopíruje. Ale i tak to mělo celkem povedenou atmosféru a taky spoustu věcí se od amerického zpracování lišilo. Musím říct, že kniha byla rozhodně lepší hlavně co se týče rozuzlení příběhu. Čekala jsem to víc hororové.

05.03.2020 3 z 5

Hvězdný prach Hvězdný prach Neil Gaiman

Krásný, svižný pohádkový výlet s Gaimanem stál tedy opravdu za to.

Jako první jsem viděla film, takže jsem měla představu, že kniha bude obsáhlejší. Čekalo mě ale velké překvapení a dlouhou dobu jsem si říkala, jak se to tam Gaimanovi podařilo všechno vměstnat a hle... ono to tam opravdu všechno je (jasně, že tam jsou nějaké ty odchylky). Kniha je na rozdíl od filmu trochu drsnější a dospělejší, jak to jen v rámci žánru jde.

02.03.2020 4 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Prostředí knihovny jsem si jako správná knihomolka užívala. Oba hrdinové byli občas otravní, ale musím uznat, že pro sebe stvoření. Autorka nikam nespěchá, což je u takovéto knihy jedině dobře, a vztah mezi Animant a panem Reedem buduje postupně krůček po krůčku. Je to cudné (což je vzhledem k té době očekávatelné) a miloučké, ale zároveň předvídatelné. Ale nemyslím si, že u podobných knih se očekává něco jiného.
S knihami, které se snaží napodobovat jiné autory z dob minulých mám trochu problém. Tady byla evidentně velká snaha se přiblížit Austenové, ale pochybuji, že bych v jejích knihách narazila např. na slovo "vyprskla" či "trapná". Taky věk páry mě moc nezaujal, ale naštěstí to není hlavním tématem knihy :-)

21.02.2020 3 z 5

Přátelé Přátelé Kelsey Miller

Pokud čekáte, že se dočtete o vtipných momentech z natáčení, tak smůla. A přesto, pokud taky patříte k fanouškům Přátel, nebude pro vás tahle kniha ztráta času. Dostanete rámcovou představu s jakými bolestmi se tenhle seriál rodil a rozbor proč i po tolika letech patří mezi TOP napříč generacemi.
Bohužel se autorka často patlá v tématech, která mě příliš nezajímala, jelikož je kniha zaměřená na amerického diváka. Ale bylo to stravitelné.

18.02.2020 3 z 5

Z masa a ohně Z masa a ohně Aleksandra Motyka

Komiks vychází spíš z herní série, což by mi zas až tak nevadilo, ale bohužel příběhově to bylo slabší. Kresba taky nebyla úplně nejlepší. Ale dá se říct, že i tak mě tenhle návrat k Zaklínači potěšil.

11.02.2020 2 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Tohle byl asi zatím nejkomplikovanější a nejlepší příběh z celé série. Co tomu ale mírně škodilo, byl věčně naznačovaný vztah mezi hlavními hrdiny. Jakože lovestory mi nevadí, ale ob stránku si každý vnitřně řešil nějaké doměnky o tom druhém až toho bylo moc. J.K.R. umí vybudovat skvělou atmosféru... a díl od dílu jí to jde čím dál tím lépe.

10.02.2020 4 z 5

Probuzení Probuzení Amanda Stevens

Předně bych ráda zmínila, že jsem pomalu už ani nedoufala, že se tahle série dočká na našem trhu konce. I přes pár občas dost závažných nedostatků mě tahle série bavila. Duchařské příběhy mě fascinovaly už jako malou holku a k tomu špetka romantiky... co víc si přát.
Co se týče těch nedostatků... hrdinka se chová věčně nelogicky. Autorka si kolikrát protiřečí i v jedné větě a to člověku fakt zvedne tlak. Hrdinka opět přespříliš vzdychá po Devlinovi. Kolikrát mi přišlo, že nemá v sobě ani špetku hrdosti. Přijde mi, že i kolikrát autorka zapomínala na to, co již bylo řečeno v jiných dílech, jen že se jí to zrovna hodilo to tak říct, aby víc zapůsobila na čtenáře. I přes pochybnou kvalitu je to stále čtivé, i když jaksi předvídatelné. Série se dočkala celkem pěkného zakončení, a budu se opakovat, ale dle mého názoru, trochu nelogického. S přivřeným okem trojhvězda.

10.02.2020 3 z 5

Krvavý lístek Krvavý lístek Crystal Smith

Původně jsem tomu chtěla dát 4*, ale nakonec jsem to stáhla na 3 (reálně to pociťuji na 3,5). Ke knize nemám větší výtky a v rámci žánru patří rozhodně mezi to lepší. Možná jsem moc namlsná epickými fantasy, ale i ta S. J. Maas má své knihy daleko komplexnější. Ale četlo se to pěkně a dalo se u toho i celkem slušně vypnout.

28.01.2020 3 z 5

Sbohem, armádo Sbohem, armádo Ernest Hemingway

Bohužel mi moc nesedly některé pasáže s Catherine, ale jinak se to četlo krásně (navzdory těžkosti děje). Nejvíc jsem si užívala pasáže z fronty.

,,Cizí národ nemůže z lidí udělat vojáky," řekl Manera. ,,V první bitvě všichni utečou." ,,Jako Češi."

24.01.2020 4 z 5

Magie vítězí Magie vítězí Ilona Andrews

Myslím, že tohle je taková ta důstojná tečka za celým příběhem Kate. Je to zvláštní, že je najednou konec. Série si po celou tu dobu držela neskutečnou úroveň.
Jsem celkem spokojená i když v jedné části se tempo zpomalilo. Vrací se snad všechny důležité postavy. Rozhodně se nabízí, že některá/é postav by mohly dostat svou sérii, tak uvidíme...

16.01.2020 4 z 5

Magie spojuje Magie spojuje Ilona Andrews

Já věděla, že dělám dobře, když si tenhle díl šetřim až vydaj ten poslední :-) Zase prostě parádní jízda ve stylu Kate Danielsové.

15.01.2020 5 z 5

Ohnivá brána Ohnivá brána Steven Pressfield

Kdo by neznal hrdinou bitvu tříset Spartských bojovníků u Thermopyl? Steven Pressfield nám ale dává vhled nejen na tuto bitvu, ale i na jejich život a vysvětluje co tomu všemu předcházelo.
Příběh vypráví zajatec perského krále Xeones, který jako jediný přežil. Vypráví tak kroniku svého života a i o tom co to znamenalo být Spartanem. Velmi silná působivá kniha.

"Jdi, poutníče, a zvěstuj Lakedaimonským
že my tu mrtvi ležíme, jak zákony kázaly nám."

10.01.2020 5 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

No když pominu, že mrzáka v civilu poslouchá i FBI, tak zase to bylo skvělý. Mírně pokulhává za prvním dílem, ale i tak si čtení užijete.

12.12.2019 4 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

I v rámci ženských románů se dá narazit na kvalitu. Kulti je naprosto boží kniha na odreagování, která vám po dobu čtení na tváři vykouzlí pernamentní úsměv.
Bála jsem se, že mě to fotbalové prostředí nebude bavit, jelikož fotbal rozhodně nemusím, ale nakonec to bylo v pohodě a nerušilo to. Kniha se plně zaměřila na Kultiho a Sal. Bylo to pomalé, jakože hodně, ale to je přesně to, co mě na tom bavilo. A i tady bylo fakt pár dost vtipných scén. Rozhodně si nenechám ujít další autorčiny knihy.

A co mě vážně mrzí, že poslední dobou se stává standardem vydávat knihy s chybami. Dost to kazí požitek ze čtení.

03.12.2019 4 z 5

Zrádný labyrint Zrádný labyrint Rick Riordan

Rickovi knihy jsem si fakt oblíbila a zvykla jsem si, že každý rok alespoň jednu jeho knihu dám. Bohužel Apollónova série mi moc k srdci nepřirostla, ale i tak se na další díl dokážu jakž takž těšit.
Tenhle díl mi přišel rozhodně nejlepší z celé série, to ale neznamená, že by se autor vrátil ke kvalitě z dob Percyho Jacksona. Co mi přijde fajn, že se stále potkáváme s hrdiny z předchozích příběhů. A vyřešení celého problému se mi stále nezdá ani trochu blízko...

29.11.2019 2 z 5

InTyMně InTyMně Markéta Lukášková

Ten styl, kterym Markéta píše se mi především hrozně dobře čte. Asi hlavně i proto, že se vyžívá v sarkasmech a černym humoru, což je mi dost blízký.
Tahle malá sonda do jejího třicetiletého života byla pro mě taková nostalgická, páč Markéta je jen o fous starší než já, takže jsem v tom taky žila. Ale mám tu menší reklamaci... v tom výčtu sledovaných seriálů mi chybí Čarodějky a Hvězdná brána :-D Konec mě překvapil, jak se autorka nebála s nadhledem psát i o tom o čem se lidi ani normálně nesvěřujou kamarádům, jelikož pak si člověk připadá, jak když má tři hlavy... Markét fandim Ti a těšim se na další knihu :-)

25.11.2019 4 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Pokračování bylo snad ještě o fous lepší než jednička. Tentokrát se autorka zaměřuje trochu víc na kapitána s oříškovýma očima a rozhodně se z něj stala jedna z mých nejoblíbenějších postav. Svět z jedničky se rozrostl. Svět Ilan spadá do fantasy. Svět kapitána do sci-fi. A tak jak to autorka vystavěla, tak to skvěle funguje a rozhodně čtenáře zaujme. A celkem akutně potřebuju další díl.

24.11.2019 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Koho by napadlo, že propadnu knize od české autorky, kde hlavní hrdinkou je třináctiletá holka, tomu bych se ještě 18. listopadu vysmála. Naprostá bomba. Začátek je možná pro někoho pomalejší, ale mě se ta spousta vysvětlování líbila. Celej ten svět je děsně zajímavej a to si toho autorka spoustu nechala do dalších dílů. A i když to nebylo nijak akční, tak pětaadvacítku jsem si hned oblíbila i s hlavní hrdinkou a už se těšim na další jejich cesty. (sakra, proč vždycky objevim zajímavou sérii, když neni ještě dopsaná?)

22.11.2019 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Trochu slabší rozjezd, ale pak z toho byla celkem zajímavá jízda. Myšlenka smrtek se mi líbila. Oblíbila jsem si hlavně Rowana a vůbec jeho dějovou linku. Rozhodně nadprůměr co se týče YA.

20.11.2019 4 z 5