kklepkaa kklepkaa komentáře u knih

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Opravdu působivá kniha. Rozhodně doporučuji. Formanův film jsem neviděla, ale při nejbližší příležitosti to ráda napravím.

03.12.2018 5 z 5

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Jsem z knihy spíš rozpačitá. Autor na konci píše, že se mu líbí jít do hloubky postav což mi ani moc nepřišlo. Škoda i Grety jejíž reálný příběh mi přijde zajímavější, mohlo to knize dát další rozměr, ale chápu, že autor chtěl dát prostor především Lili. Taky mi přišlo, že je autor až příliš zkratkovitý. A určitě se do té tématiky dalo ponořit hlouběji. Chyběl mi i pohled nechápavého človíčka, kterých v té době určitě muselo být mraky. No prostě nevím. Zajímavé to jistě je, ale odvázaná z toho nejsem.

16.11.2018 3 z 5

Navždy s láskou, Lara Jean Navždy s láskou, Lara Jean Jenny Han

Už u minulého dílu jsem to s Larou Jean vzdala. Pak jsem viděla film od Netflixu a rozhodla jsem se, že si ten poslední díl teda přečtu. Tenhle díl je naprosto zbytečnej a hloupej jak jsem se obávala. Zase se peče, zase se objevuje scrapbook... Lara Jean je opět naprosto příšerná a dětinská (jako tý holce má bejt 18, ale chová se na 15) a většinu času bych jí nejraději profackovala, aby se vzpamatovala. Kavinský je jiná liga, toho kluka je pro ní škoda a má asi tak kilometrovou svatozář. No i přes to všechno se na konci přeci jen objevilo takové lekhé dojetí.

05.11.2018 1 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Všichni píšou o sneak peaku na další díl a já tam sakra žádný nenašla? Že by v českém vydání chyběl? Proč? (Může mi to pls někdo vyspoilerovat? :D) To mě vlastně hnalo ve čtení kupředu. Protože upřímně, za moc to nestálo. Naprosto o ničem, ale bylo tam pár dobrých scén.

01.11.2018 2 z 5

Kniha života Kniha života Deborah Harkness

Tak a je tu konec. Bylo to neskutečných víc jak 1500 stránek, které rozhodně neberu jako promrhaný čas, ale už se popravdě ráda přesunu k něčemu jinému.
V tomhle díle bylo jen málo hluchých míst. Autorka se stále vyžívá v popisech téměř všeho, což je občas na škodu. Rozhodně je zde víc akce, závěr série bylo to nejlepší, co série mohla nabídnout. Ještě, že není pokračování... nevim jestli bych dala další postavy navíc, kterých už se mi zde zdálo až až. Opět to mělo svoje mouchy, ale co... četlo se to pěkně.

29.10.2018 3 z 5

Stín noci Stín noci Deborah Harkness

Kolikrát jsem se bohužel dost nudila. Hlavně první polovina knihy by si zasloužila dost pokrátit. Ale jelikož zbožňuji historii, tak mě výlet do minulosti jinak vcelku bavil. Výprava do Prahy byla taková třešnička na dortu, pro české čtenáře jak dělaná. Jednička mě ale bavila tak nějak víc. Chtěla jsem už číst taky něco jiného, ale asi mi to nedá a pustím se do trojky.

24.10.2018 3 z 5

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Aby mě něco okouzlilo, stačí kolikrát málo... třeba jeden nenápadný trailer. Takže jsem zákonitě skončila u knížky. Měla jsem z toho trochu strach, ale dostalo se mi do ruky nevtíravé oddechové magické fantasy. Mělo to svoje mouchy, ale Diana a Matthew mi přirostli k srdci. Konečně se mi dostala do ruky fantasy kniha, kdy hlavní hrdince není sedmnáct a hlavní hrdina je sympatický čtyřicátník.

12.10.2018 3 z 5

Snílek Neznámý Snílek Neznámý Laini Taylor

Začátek byl skvělý, ale s příchodem do Pláče to všechno nějak sklouzne k průměrnosti. I přes velkolepou autorčinu fantasii a místy i jistou poetičnost s jakou nám Lazlův příběh vypráví. Je mi to líto, ale rozhodně jsem knihu nedočítala bez dechu, ale spíš abych už jí dočetla. A ta velká osudová láska mě taky moc nevzala. Ale pokračování si přečtu... ze zvědavosti.

09.10.2018 3 z 5

Loď mrtvých Loď mrtvých Rick Riordan

Poslední Magnus Chase mě sice trochu zklamal (na závěr série měla přijít nějaká epická bitva, ne?), ale stále to byl typický Riordan, který kupodivu stále baví. Jen už mi trochu leze krkem, jak ty hrdiny musí furt párovat, alespoň, že tomu nevěnuje moc prostoru.

24.09.2018 3 z 5

Píseň stínů Píseň stínů S. Jae-Jones

Autorka pokračuje zhruba tam, kde skončila. A nevím jestli je to tím, že jsem si přečetla úvod autorky o bipolární poruše, ale hlavní hrdinka mi už tolik nelezla na nervy. Ale svoje chvíle teda měla :-) Král duchů a vlastně celé podsvětí se v příběhu objevuje pomalu jen jako vzpomínka a to je škoda. Nečekejte žádnou velkou akci, ale to ani nebylo potřeba. Řešení celého problému s Králem duchů mi přišlo trochu odbyté, čekala jsem víc. Ale i když mám k něčemu výhrady... celý ten svět, hudba, kouzla... se mi zaryli pod kůži.

17.09.2018 4 z 5

Havraní kráľ Havraní kráľ Maggie Stiefvater

Konečně! Na tenhle závěr jsem čekala neuvěřitelně dlouho. Od začátku jsou největším plusem této série špičkově propracované charaktery a úžasný jazyk, který se podařilo promítnout i do slovenského překladu. Přála jsem si, aby ta knížka měla tak o 400 stránek víc.

Byla to neskutečná jízda, ani na chvíli jsem si neoddechla a bála se, jak to nakonec skončí. No nemám úplně vyražený dech, ale v jednu chvíli to na menší infarkt bylo. Pravda je, že oproti minulému dílu, tenhle trochu ztrácí, ale nijak zásadně.
Nakonec jsem i Adama vzala na milost. Je vidět, že jeho charakter od prvního dílu vyspěl. No, Ronan byl zas prostě Ronan, toho kluka nejde nemilovat. A konečně Gansey a Blue... bohužel ti dva neměli moc prostoru, škoda.

Mrzí mě, že teď už je fakt konec. Ale prý se chystá Ronanova série, tak snad se alespoň s některými zase "potkám".

Naprostý souhlas s komentářem od SBH.

16.09.2018 5 z 5

Magie zabíjí Magie zabíjí Ilona Andrews

Tak tohle bylo sice slabší, ale stále se to dobře četlo. Stará dobrá Kate se s ničím moc nemazala. Hodně mě bavil bojový pudl, co by sežral i mrtvýmu z nosu a škoda, že se neobjevil Rafael... po minulých dílech mi tu celkem chyběl.

10.09.2018 3 z 5

Zaklínač a jeho svět Zaklínač a jeho svět Marcin Batylda

Nádherně zpracovaný průvodce světem Zaklínače, který mi připomněl všechna důležitá zaklínačská dobrodružství a na okamžik mi dovolil zas být součástí tohoto světa. Jelikož jsem nehrála první dvě hry, tak jsem si doplnila i drobné mezery. Krom her, zde naleznete všechny potřebné informace z původní knižní ságy. Líbilo se mi i samotné zpracování průvodce, kdy jednotlivými kapitolami nás provází známé postavy. A určitě budete uchváceni i bohatými ilustracemi použité z herního světa. No prostě povinnost pro všechny fanoušky Bílého vlka.

03.09.2018 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Kniha je rozdělena do tří částí. První vypráví Mira o svém životě, druhou pak o svých předcích a třetí, ke které celá kniha tak nějak směřuje, vypráví záhadná teta Hana. Všechny tři části se čtou velmi dobře, postavy a hlavně vypravěčky vám přirostou k srdci. Autorka se nad ničím dlouho nepozastavuje a děj plyne v celkem rychlém tempu. A snad právě proto, navzdory tématu knihy, nejsem tím nijak extra emočně zasažená. Hany mi je líto, ale úplně jsem to s ní nedokázala prožívat. Měla jsem pocit, že sedím v rychlíku a sleduju Hanin příběh a než stihnu v sobě zpracovat jednu skutečnost, už se na mě valí další. První část s Mirou byla perfektní.
Mornštajnová mě překvapila, ale malé mínusy kniha přeci jen má... 4,5*

28.08.2018 5 z 5

Návštěvnice Návštěvnice Amanda Stevens

Vim, že jsem při hodnocení předcházejících dílů byla kritičtější, ale nemůžu si pomoct. Možná radostí nad tím, že se mi tohle pokračování vůbec dostalo do ruky. Jelikož to dlouho vypadalo, že tahle série u nás zůstane nedokončená. A určitě za to může i moje dovolenkové rozpoložení.
Jedna linie příběhu se zabývala Krollovým hřbitovem, ta mě fakt dost bavila. Byla správně tajemná. I když ze začátku se příběh rozjížděl velmi pozvolna. Druhá se týkala Devlina. Zase mě tenhle tajemný detektiv spíš rozčiloval. Hlavně to opětovné vzdychání hlavní hrdinky jen nad tím, že se objevil na scéně.
Velký dík patří Ikaru za to, že dodržel prozatímní duch obálek i za to, že vydá další díl a doufám, že i ten poslední.

18.08.2018 4 z 5

Kleopatra Kleopatra Henry Rider Haggard

Bylo spoustu momentů, kdy jsem chtěla knihu nadobro odložit. Prokousala jsem se zdárně ke konci, ale bylo to teda utrpení.
Kniha se sice jmenuje Kleopatra, ale hlavní postavou je Hermachis a je to kniha o něm. Kleopatra tam hraje druhé housle a krom toho, že je mrcha se toho čtenář o ní moc nedozví. Hermachis je protivný, což vlastně většina postav, alespoň z těch co se tam objevují nejčastěji. Bohužel mi byl protivný i příběh jako takový, jelikož jsem čekala úplně něco jiného. Trochu to vylepšil závěr, docela se mi to četlo i s chutí, takže nakonec ty 2 hvězdičky Hermachisovi dám.

10.08.2018 2 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Marrisa Meyer už dokázala, že nepíše pouze plitké líbivé fantasy příběhy pro mladé, ale jemně nutí čtenáře i k zamyšlení nad otázkami jako třeba svoboda a rovnost lidí. A přesně to vnáší i do svého dalšího příběhu o Renegátech.
Měsíční kroniky stavěly na známých pohádkách, u Renegátů se Marissa vydala do neprobádaných vod. Bohužel jsem ale po počátečním nadšení trochu zklamaná. Celý svět je velmi zajímavý a myšlenka superhrdinů velmi neotřelá. Naštěstí se hlavní postavy dost liší od hrdinů marvelovek či DC Comics. Obzvlášť Adrianova schopnost mě okouzlila. Tak nějak mi přišlo, že ač je to celkem bichle, nic zásadního navzdory čtivosti, krom posledních pár stran, se nestalo. A co mě mrzelo, ani postavy se nijak zvlášť nevyvíjely a ani se toho člověk o nich moc nedozvěděl. Vlastně i jsem měla trochu problém to s nimi naplno prožívat. Snad to dvojka napraví. Velkým kladem je, že romantika je úplně na pozadí a vlastně téměř zanedbatelná.
Reálně tak 3,5*

03.08.2018 4 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Nevím co s tím má společného Oscar Wilde, ale je to prostě normální porno a díky tomu, že to nemá 400 stran se to dá i přečíst.
Lituji všechny, kteří mi koukali v době čtení v metru přes rameno...

18.07.2018 3 z 5

Noční hlídka Noční hlídka Sergej Lukjaněnko

Noční hlídka byla svým způsobem sázka na jistotu a vyplatilo se. Knihu jsem měla už delší dobu doma a čekala až se k ní konečně dostanu. Všechny tři příběhy byly skvělé. Rozhodně je to to nejlepší, co jsem četla z urban fantasy. Příběh o dobru a zlu, o bílé a černé, který vlastně není vůbec černobílý.

16.07.2018 5 z 5

Rudá volavka Rudá volavka Jason Matthews

Rudá volavka nezklamala... no možná jen trošičku...

Hodně se mi líbilo, že autor pracoval s reálným základem. Hlavně fungování tajné služby v Rusku vám vyrazí dech. Bohužel mi ale vůbec nesedla milostná linka a hodně mě rušila. Dokážu pochopit, že i tajní agenti jsou stále jen lidé, ale hlavně ke konci mi přišlo, že se hlavní postavy chovaly až hloupě. Když si ale tohle odmyslím, byla to fakt pecka.

05.07.2018 4 z 5