kklepkaa kklepkaa komentáře u knih

Na hraně zapomnění Na hraně zapomnění Jessica Ann Redmerski

Teda... čekala jsem nějakou plitkou romantickou hovadinu, ale kecala bych, kdybych napsala, že mě to nedostalo. Jo bylo to místy trochu přeslazený a tak dále, ale stálo to za to tohle přečíst :-)Nějaké obdivované "Bez naděje" se může jít bodnout.

22.07.2014 3 z 5

Přivolávání Přivolávání Kelley Armstrong

Česká obálka knihy moc nenavnadí, ale není to tak špatné. Akorát mám po dočtení knihy pocit, že se tam vlastně nic moc nestalo až konec byl takový akčnější...

01.07.2014 2 z 5

Frankenstein Frankenstein Mary Wollstonecraft Shelley

Jsem ráda, že jsem se konečně dostala k této knize. Jako milovníka fantasy a hororu by mě mrzelo nečíst jeden ze základních kamenů těchto žánrů. V té době bylo toto dílo jistě hrůzostrašné. Dnešní čtenář si ho však přečte s ledovým klidem. Co se týče sympatií k postavám, tak si myslím, že obě postavy měly v něčem pravdu a dá se litovat životní úděl obou.

30.06.2014 3 z 5

Božský hráč Božský hráč Christina Lauren

Tohle je vážně totální odpad. Kniha mě nudila od začátku do konce. Kam se autorky posunuly od jedničky je celkem masakr. Jednička byla alespoň humorná, tohle postrádá téměř vše... tohle bylo podobně debilní jako 50 odstínů - 3. díl.

23.06.2014 odpad!

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Toto je má první kniha od J. K. Rowling po Harrym a byla jsem opravdu zvědavá, jak se spisovatelka vypořádala s přerodem od dětského fantaskního světa Harryho Pottera k reálné dospělé detektivce. Po pravdě já detektivky moc nemusím. Fantasy mám mnohem raději a tak se mi to nečetlo tak dobře jako Harry, ale od druhé poloviny knihy jsem byla napnutá jak kšandy a příběh hltala. Kniha měla pomalejší rozjezd, ale pak to celkem odsípá a do poslední chvíle jen hádáte kdo může být vrah. Po dočtení knihy se i celkem těším na druhý díl. Nakonec Rowligové dektivka se mi četla dokonce líp než Nesbø - Netopýr.

12.06.2014 4 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Knihu předchází obrovská mediální kampaň podobná jako u 50 odstínů. U 50 odstínů to bylo pomalu to jediné, na co se dá vzpomínat. Kostičas celkem dostál své kampani i když ne úplně. Zahraniční média mluví o novém Harrym Potterovi či Pánovi Prstenů, držme se ale při zemi. Samantha Shannon dokázala na svůj věk s přehledem zplodit zajímavý svět, kde všechno funguje a dává smysl. I když se jedná o dystopickou budoucnost, kde v původním světě nezůstal kámen na kameni a ovládají ho tajemné bytosti a duchové. A ne, nepůsobí to pitomě.

Do knihy jsem se naprosto ponořila a nelituji. Ze začátku bude mít každý trochu problém se zorientovat v novém světě plného nových názvosloví, ve kterých měla možnost se překladatelka vyřádit a i v uspořádání nového světa. Po pár stránkách už ale žádný problém v orientaci nehrozí. Děj celkem plyne a i když je kniha celkem obsáhlá, nenudíte se. To že má autorka v plánu celkem sedm knih mě těší. První díl odstartoval zajímavou sérii a nejen, že nás seznámil s novým světem a jeho pravidly, ale položil i plno otázek a hlavní hrdinku čeká evidentně ještě spoustu práce v boji za svobodu. A nevyhnu se malému srovnání... oproti Harry Potterovi se od začátku v knize objevuje menší romantická linka (což je pochopitelné, když Paige je 19 let), která ale příběh nijak nenarušuje a bude v dalších dílech jistě zajímavá (doufám). Akorát hlavní hrdinka mi přišla občas trochu otravná, ale tak nikdo nejsme dokonalí a postavě to přidává na věrohodnosti.

Kniha má obrovskou reklamu a čtenáři po prvním díle obrovská očekávání. Autorka má před sebou nelehký úkol a doufám, že to zvládne ke spokojenosti všech čtenářů, kterým se líbil první díl. Nebudu tvrdit jaká je to bomba, stojíme na začátku, ale je to opravdu dobré. Jsem zvědavá na další díl a těším se na filmovou podobu.

11.06.2014 4 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Kniha pravděpodobně doplatila na mé přehnané očekávání. Čekala jsem dospělé drama a dostala jsem takové nedomrlé pubertální něco.

11.06.2014 3 z 5

Napůl zlý Napůl zlý Sally Green

Ze začátku jsem si říkala, že je to nic moc a že byla chyba platit za e-knihu. Vadilo mi, že se nic moc neděje. Autorka nás seznamuje s životem hlavního hrdiny, který není moc růžový. Ke konci už jsem hltala každou stránku, takže jsem taková rozpolcená. Budu si muset počkat na druhý díl.

09.06.2014 2 z 5