Kizuizi Kizuizi komentáře u knih

Ztraceni Ztraceni Anita Frank

Ztraceni je velmi zajímavý hororový román, který se mi nakonec líbil. Pro mě osobně to moc horové nebylo, knihu bych zařadila spíš jako napínavou duchařinu. Ovšem se základními prvky příběhu jsem byla spokojená – strašidelné panství, temná rodinná záhada, nevysvětlitelné nadpřirozené jevy.

Outsider Outsider Stephen King

Outsider je opět skvělá práce Stephena Kinga, která mě nadchla a naprosto pohltila. Skvělé postavy, výborně popsaný děj, gradující napětí.
Neustále mě fascinuje, jak autor dokáže popsat špatné lidské stránky, jak to zakomponuje do příběhu, a i když vše popisuje obšírně, stejně mám pocit, že nemohl neobsáhnout vše.

Na porážku Na porážku Tony Parsons

Autor se s tím opravdu nemaže, a tak již od začátku knihy rozjíždí nejen zběsilou akci, ale také je tu poměrně dost krve a nechutností. Ale nebojte se; není to jen krvavý román, jsou zde i laskavé momenty, které vyvažují krutou linku příběhu, ve kterém najdeme i vážná témata, jako je domácí násilí, či zneužívání.

27.02.2022 3 z 5

Poslední důkaz Poslední důkaz Jeffery Deaver

U tohoto dílu jsem byla poněkud zklamaná. Colter je svéráz, jeho práce soukromého vyšetřovatele ho zavedla na nejedno zvláštní místo, ale v tomto třetím pokračovaní jde spíše o politickou hru. To co bylo v předchozích dílech bráno jako doplňkový případ, se zde přeměnilo v ten hlavní.

27.02.2022 3 z 5

Ústav Ústav Stephen King

Ústav je velmi silný příběh o přátelství a soudržnosti, a je plný násilí a utrpení. A protože Stephen King umí naproto skvělé popisy nejen míst, ale také postav, o to silnější vjemy z této knihy člověk má. Ano, nejednou mi běhal mráz po zádech a jen představa, že něco takového reálně existuje je naprosto příšerná.

27.02.2022 5 z 5

Černé zlato Černé zlato Dana Stabenow

Tento čtvrtý díl se mi zatím líbil nejvíc. Svižné vyprávění, zajímavé prostředí a samozřejmě svérázná Kate, bývalá vyšetřovatelka úřadu státního návladního. Líbí se mi jak je série jiná, jak nám umožní představit si život někde jinde a popřemýšlet, zda by takový život byl i pro nás.

Toxická láska Toxická láska Saskia Noort

Ani ne třísetstránková kniha nizozemské spisovatelky tak trochu klame „tělem“. Obsahuje totiž hutný a psychologicky velmi náročný příběh dvou hlavních hrdinek.
Toxická láska je velmi svižný příběh, který prostě nejde odložit. I když jsou zde probírána nelehká témata (rozvod, smrt, sebevražda), prostě musíte číst dál a musíte se dozvědět, jak to vlastně skončí.

Květy nad peklem Květy nad peklem Ilaria Tuti

Skvělý, napínavý a tajemstvím opředený psychothriller, který by si zasloužil mnohem víc pozornosti. Tíživá atmosféra, brutální vraždy a k tomu policejní šéfka, která musí „zápasit“ s vlastním problémem.

Přímo před očima Přímo před očima Jack Jordan

Svižný příběh, který by milovníky napětí rozhodně neměl minout. S tématem slepé svědkyně se moc nesetkáme, a proto mi tento nápad přišel velmi osvěžující. Skvělý příběh, zajímavé (netvrdím, že jsou všichni sympatičtí!) postavy, napínavý děj a nechybí ani výborné rozuzlení.

09.02.2022 4 z 5

Jak svrhnout vévodu Jak svrhnout vévodu Evie Dunmore

Páni, tohle je vážně skvělé! Rovnou se přiznám – nečekala jsem, že mě kniha až tak nadchne, ale je to tak. Žhavý, odpočinkový román, který nejen že se nedá odložit, ale ukrývá v sobě také kus reálné historie. Inteligentní humor, na tu dobu skandální poznámky, gentlemani v pravou chvíli na pravém místě. Já se u téhle knihy skvěle bavila, a to už od prvních stran. Rozhodně doporučuji!

27.01.2022 5 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Napínavého čtení, překvapivý konec, a i jsem měla důvod k radosti - vyšla má teorie! Skvělé popisy, zajímavé prostředí, a také náhled do pachatelovy temné mysli - vše bylo perfektní.

29.11.2021 5 z 5

Třetí polovička Třetí polovička Carola Lovering

Skvěle popsané postavy, výborně vystavěný příběh. Rozhodně to je psychologický román, který by Vás neměl minout. Kapitoly jsou perfektně rozdělené, vůbec není problém s přeskakováním doby. Čte se lehce a určitě si najde mnoho nadšených čtenářů, kterým se líbí napínavé příběhy se zajímavým rozuzlením.

22.11.2021 4 z 5

Frida nespoutaná Frida nespoutaná Maren Gottschalk

Frida nespoutaná je krásné čtení, ale není lehké, stejně tak jako život Fridy Kahlo. Ukazuje nám život hrdé ženy, která si prošla láskou, zklamáním i neskutečnou bolestí, ale neztratila chuť žít.

18.11.2021 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Musím přiznat, že i když jsem částečně věděla, o co v knize jde, při čtení mi běhal mráz po zádech. Stačila mi k tomu představa možné reálnosti, protože to, co ke stavu v knize vedlo, není až tak moc odlišné od dnešní doby. Román napsala autorka v roce 1985 a samozřejmě jej dovedla do tak krajních mezí, kam se to snad nikdy dostat nemůže. Totalitní režim poháněný náboženským fanatismem zde byl popsán velmi silně, naštěstí se však i zde sem tam objeví nějaká malá jiskřička pozitivna. Jenže za jakou cenu...

Útočiště Útočiště Jérôme Loubry

Nerada tento výraz používám, ale zde musím – tohle bylo vážně „hustý“! Útočiště je jedna z těch knih, kterou když otevřete, už ji neodložíte, dokud ji nedočtete. Já udělala tu „chybu“, že jsem ji začala číst v týdnu večer, takže jsem nespala, protože jsem ji prostě musela dočíst; ale stálo to za to!
Útočiště je napínavé, obsahuje i velmi ponuré, místy až hororové části, je násilné a brutální. Ale všechno tohle je nic proti naprosto famóznímu zakončení.

12.11.2021 5 z 5

URaNovA URaNovA Lenka Elbe

Po dočtení jsem srovnávala s názory jiných – a zde mám zcela opačné dojmy od těch, kteří byli nadšeni ze začátku a pak už ne. Mně se právě začátek až tak moc nelíbil, dokonce mě trochu nudil (jen malinko!). Pak ale přišel zlom, a tam kde se začíná mísit humor s tajemnem jsem začala být vyloženě nadšená.
Rozhodně tuto skvělou knihu mohu doporučit, ale asi není pro všechny. A pokud se náhodou u začátku „šklebíte“, protože čekáte na nějakou tu záhadu, nebo něco děsivého, vydžte! Já jen doufám, že se od autorky dočkáme nějakého dalšího díla, které bude minimálně stejně zajímavé.

Vražda v ledu Vražda v ledu Catherine Shepherd

Vražda v ledu nabízí přesně to, co si pod jejím názvem dokážete představit. Chlad a mráz čiší z každé stránky tohoto příběhu, a nad cílem činu pachatele zůstává rozum stát. Autorka zachovala stejný ráz knihy – tedy kratší kapitoly, vícepohledový příběh, a také opět zajímavé téma.
Kniha je čtivá, napínavá, romantická linka je tu dost v pozadí, v podstatě doplňuje a zjemňuje celkový příběh.

12.11.2021 3 z 5

Brána Brána Manel Loureiro

Brána je skvělý hororový psychothriller, kde nechybí tajemná místa, záhady, rituály a nadpřirozeno. A já osobně jsem nadšená, protože jsem konečně dostala do ruky něco, co hlásá, že má hororový nádech a opravdu to tak je!
Skvěle zpracované místní popisy, mrazivá atmosféra a všudypřítomný déšť dodávají příběhu výborný hororový nádech, který je místy „přetržen“ policejním vyšetřováním.

První chyba První chyba Sandie Jones

Nabízí napínavý psychologický román, v jehož středu jsou dvě zcela rozdílné hlavní hrdinky. Autorka si opět skvěle poradila nejen s charakteristikou postav, ale i se samotným příběhem, který postupně graduje, a přesně to Vás ke knize připoutá a nepustí, dokud ji nedočtete. Musím přiznat, že mi místy přišel příběh trochu překombinovaný, ale excelentní finále, které jsem opravdu nečekala, to smazalo.

Naděje pro Fleetwood Naděje pro Fleetwood Stacey Halls

Příběh mladé, sedmnáctileté dívky je, v některých ohledech, na dnešní dobu poněkud děsivý. Fleetwood je již několik let vdaná, a i když má skvělého manžela, kterého miluje, jsou bohatí, mají vlivné přátele, tak i přes to všechno není spokojená.
Líbila se mi postava hlavní hrdinky, která zde velmi vyniká – nechce se totiž smířit s rolí tiché manželky, a za každou cenu hodlá dosáhnout svých cílů. Celý příběh výborně dotváří celková temnější atmosféra, a nesmím zapomenout zmínit naprosto úžasnou obálku!