Kizuizi Online Kizuizi komentáře u knih

Až na kost Až na kost Ellison Cooper

Necelých 370 stran mi doslova uteklo před očima. A že to byla jízda! Napínavý, akcí nabitý thriller Vás pohltí a nebude Vás chtít pustit, dokud nedočtete do konce. Sayer se opět se zatvrzelostí sobě vlastní pustí do řešení zdánlivě neřešitelného případu. A nepůjde tu o život jen studentům ze zmizelého autobusu, ale také jí samotné.

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Kratší kapitoly, gradující děj a odkrývání tajemství - Matčin hrob mě naprosto dostal. Knihu jsem přečetla v rekordním čase (vlastně za jedno odpoledne), protože se prostě nedala odložit, a tentokrát žádné „ale“ ode mě nezazní. Omlouvám se za ten výraz, ale tohle je prostě „pecka“!

12.11.2021 5 z 5

Čtvrteční klub amatérských detektivů Čtvrteční klub amatérských detektivů Richard Osman

Tento román je směsí chytrosti, vtipu, lásky, přátelství a pochopení. Nevyhne se ani citlivějšímu tématu stáří a k němu patřícím neduhům, ale to ho právě dělá realističtějším.
Kniha se bude líbit všem, kteří mají rádi jemnější detektivky se špetkou humoru. Ale pozor, je tu i pár velmi dojemných chvilek.

12.11.2021 4 z 5

Saudade Saudade Helena Žáková

Román Saudade je i přes svou obsáhlost velmi čtivý a autorka zde využila své znalosti a rozhodně nešetřila slovy při popisech nádherného prostředí, a to takovým způsobem, že jsem až chvilkama měla pocit jako bych tam sama byla.
Pokud máte chuť cestovat, ale nikam teď nemůžete, Saudade je ideální četbou na zpříjemnění sychravých dní.

12.11.2021 3 z 5

Smrtihlav Smrtihlav Franck Thilliez

Příběh je čtivý a poutavý, má neskutečnou rychlost, a až nějak moc nechápu, jak mohl autor na tak „málo“ stran, umístit tak obsáhlý děj. A počítejte s tím, že když se začtete, tak knihu do konce neodložíte, prostě to nejde.

Vrány Vrány Kass Morgan

Příběh plný magie, tajemství, přátelství, ale hlavně čarodějnický spolek s dlouholetou tradicí, který nesmí být „obyčejnými“ lidmi odhalen.
Svižné, čtivé, vůbec ne romantické (i když tam maličkatý kousek romantiky také najdeme). Už teď se hodně těším na další díl!

10.11.2021 4 z 5

Obyčejné lhářky Obyčejné lhářky Louise Guy

Skvělý román plný lásky i nenávisti, přátelství, složitých rodinných vztahů, ale také velmi dojemných okamžiků, které nenechají chladným žádného čtenáře.

10.11.2021 4 z 5

Šifra Šifra Isabella Maldonado

Kniha Šifra je skvělým náhledem do práce FBI. Odhaluje nám hodně z práce agentů, hlavně z psychologického hlediska, a pod drobnohledem psychologů se objeví nejen pachatel, ale právě i hlavní hrdinka.
Skvělý a akční psychothriller, který by milovníkům tohoto žánru rozhodně neměl uniknout.

Dámský gambit Dámský gambit Walter Tevis

Napsat, že se mi kniha líbila mi přijde nedůstojné. Napsat že jsem byla nadšená, naprosto nevystihuje mé pocity. Tohle bylo úchvatné, strhující, famózní.
Příběh je poutavý, napínavý, plný odhodlání, dosažených cílů, ale také zklamání. Je to příběh života.

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Nádherně napsaný příběh, který nás provede staletími, mihnou se v něm i slavní umělci, nás ale nutí se i zamyslet. Neviditelný život Addie LaRue je kniha, kterou je potřeba si vychutnat, a také musíte počítat s tím, že si zaslzíte. Zcela jistě to nebude kniha pro každého, a rozhodně nedoporučuji číst ji, pokud máte nějaký splín.

Pasažér 23 Pasažér 23 Sebastian Fitzek

Čtivý, napínavý a strhující psychothriller by neměl minout žádného nadšence tohoto žánru. Pasažér 23 je temný příběh plný záhad a nečekaných zvratů, ve kterých autor opravdu vyniká, a slibuju, že se nebudete ani chvilku nudit!
Mistr Fitzek prostě umí!

Záhada panství Bainbridge Záhada panství Bainbridge Laura Purcell

Tohle bylo vážně naprosto skvělé a já jsem nadšená!
Výborně popsané postavy a dokonale navozená atmosféra starého, dlouho neobydleného panství k sobě skvěle pasují. Autorce se podařilo skloubit hororový příběh s psychologickým románem a výsledek rozhodně stojí za přečtení.

04.11.2021 5 z 5

První lež První lež A. J. Park (p)

Příběh je sice místy předvídatelný, ale nechybí mu napětí, ani zajímavé postavy. První lež mohu doporučit všem, kdo mají rádi rodinná a psychologická dramata, a nevadí jim k tomu i kapka krve.

04.11.2021 4 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Chata ve Švýcarsku je opět velmi zdařilá odpočinková četba, která své čtenáře přenese na zasněžené kopce, do tepla ke krbovému ohni, ale také nabídne „vůni“ švýcarské čokolády a různých místních dortíků. No a samozřejmě tu najdeme i romantickou linku, bez které se tato série nemůže obejít.
Zdá se mi, že knihy z této série jsou čím dál lepší, a musím se přiznat, že už teď se hodně těším na další díl, ve kterém se vypravíme do Irska!

06.10.2021 4 z 5

Aristokrat Aristokrat Antonín Mazáč

Krásná obálka, lákavá anotace a příslib thrilleru – to vše mě nalákalo na tuto novinku. A rovnou říkám, že jsem hodně ráda, že jsem se zlákat nechala.
Možná jsem se vyjádřila příliš jemně, protože tohle byla opravdu jízda, a já jsem naprosto nadšená. Aristokrat je druhá kniha s Alexandrem Krausem, a i když je první díl (Letargie) také skvělé čtení, zde se autor naprosto odvázal a ukázal nám, že i český autor může napsat dokonalý thriller.
Rozhodně Vám Aristokrata mohu doporučit.

22.09.2021 5 z 5

Tři ženy pana Wrighta Tři ženy pana Wrighta Linda Keir

Román nepřináší žádnou tajemnou pointu (tu nám vyzrazuje vlastně už název), ani žádné nové téma, ale velmi dobře s ním pracuje. Skvěle popsané charaktery postav nám tak umožňují vcítit se do pocitů hrdinek a napjatě očekávat, jak to všechno vlastně dopadne.

10.09.2021 3 z 5

Nevlastní sestra Nevlastní sestra Sandie Jones

Kniha je to velmi čtivá, a pokud máte rádi rodinná dramata s detailnějšími rozbory, budete touto knihou jistě nadšeni.

30.06.2021 3 z 5

Zimní oheň Zimní oheň Anders de la Motte

Neuvěřitelně čtivý a perfektně zpracovaný příběh, ze kterého místy až mrazí. Kniha sleduje dvě časové linky – současnou, a také minulou, která popisuje veškeré události z toho neštastného roku před třiceti lety. Díky tomu se perfektně seznámíme s hlavní hrdinkou Laurou (která si z té doby „odnesla“ mnoho jizev, a to jak na těle, tak i na duši), ale poznáme i její tetu a všechny kamarády z dětství. Čeká nás tak postupné odhalování temného tajemství, které bylo celých třicet let skryto.
A autorovi musím připsat bodík, protože mi dokázal zcela vyvrátit veškeré mé teorie a na konci mě vyloženě překvapil.

18.06.2021 5 z 5

Malá lhářka Malá lhářka Lisa Ballantyne

Hlavní téma knihy je velmi závažné a znepokojivé - sexuální zneužívání dětí. A Malá lhářka je hlavně příběh o pocitech, o nenávisti i lásce, o utrpení. Příběh ze života, který se, bohužel, někde určitě stal, někde teď probíhá, a co je neméně strašné, někde se jiště stane.
Kniha je velmi čtivá, skvělá psychologická sonda do životů postav Vás vtáhne a nepustí. Ale musím Vás varovat - není to oddechová kniha. S tímto závažným tématem ani nemůže být.

18.06.2021 4 z 5

Lars útočí Lars útočí Daniel Gris

Útlá kniha, která pro mě byla jen na cca 2 hodinky, mě opět potěšila i pobavila. Lars, jeho životní styl, ale i humor mě baví. Možná jsem trochu smutná, že má právě jen 200 stran, na druhou stranu je to lepší. Kdyby to Daniel Gris natahoval, možná bych se začla nudit.
Skvělá česká detektivka, odpočinková, s humorem, nadsázkou, bez potoků krve.

18.06.2021 5 z 5