Kizuizi Kizuizi komentáře u knih

Lars útočí Lars útočí Daniel Gris

Útlá kniha, která pro mě byla jen na cca 2 hodinky, mě opět potěšila i pobavila. Lars, jeho životní styl, ale i humor mě baví. Možná jsem trochu smutná, že má právě jen 200 stran, na druhou stranu je to lepší. Kdyby to Daniel Gris natahoval, možná bych se začla nudit.
Skvělá česká detektivka, odpočinková, s humorem, nadsázkou, bez potoků krve.

Pandemie Pandemie Franck Thilliez

To zase byla jízda! Franck Thilliez se vyznačuje tím, že každý díl, který napíše, má nějaké téma, kterému se autor hodně pečlivě věnuje. Konzultuje vše s odborníky, dělá si vlastní průzkumy, a nám se pak dostane do ruky dílo, které je absolutně realné. A není tomu jinak ani v případě Pandemie. Zde to můžeme dokonce posoudit i sami – vzhledem k tomu, že u nás tento díl vyšel v průběhu pandemie, dostává tato kniha zcela jiný rozměr. A nemohu si odpustit malou poznámku – ve Francii kniha vyšla v roce 2015, takže to není popis současné situace...

Přibližně 500 stran čtivého, napínavého příběhu o virových onemocněních, nemůže v této době nechat nikoho chladným. Já osobně jsem knihu přečetla za den – prostě nešla odložit. V mnoha případech mi běhal mráz po zádech – chtělo by se říct, že je to děsivě reálné, jenže... ono se to vlastně nějak podobně stalo.

Temné sosny Temné sosny Will Dean

Příběh je v celku poklidný, snaží se hlavně o porovnání minulosti a přítomnosti, ale sálá z něj až mrazivá atmosféra. Autorovi se podařilo skvěle vystihnout tísnívé pocity, ale také výborné charaktery postav.
Skvělá detektivka, která určitě stojí za povšimnutí (ale jen pokud se nebojíte chodíte do lesa).

18.06.2021 4 z 5

Bandury Bandury Andrée A. Michaud

Vyprávění je pomalé, ale velmi detailní a barvité. Autorka tak krásně navodí letní atmosféru, která postupně přechází ve společný smutek a komunitní soudržnost, při které jde stranou i jazyková bariéra.
A právě atmosféra, která je zde postupem času temná a velice tísnivá, dělá tuto knihu skvělou. Dokonalé vykreslení charakterů postav je tak „jen“ dalším pozitivem.
Kniha Bandury je jiná, neotřelá, ale obávám se, že nebude pro každého. Ovšem pokud se odvážíte do tohoto příběhu „vstoupit“, čeká Vás opravdu skvělý zážitek.

18.06.2021 5 z 5

Oddechový a úsměvný příběh ze života, střelená hrdinka se kterou se můžeme ztotožnit, zcela normální starosti a eskapády, které mohou potkat kohokoli z nás.
Ne tak úplně soukromé e-maily Coco Pinchardové tak mohu doporučit jako příjemné letní čtení.

18.06.2021 4 z 5

Krutá hra Krutá hra Max Seeck

Přiznám se rovnou, že ač jsem se na knihu velmi těšila, i jsem se trochu bála. Po poměrně šokujícím konci předešlého dílu jsem Krutou hru začala číst velmi opatrně, ale obavy byly naprosto zbytečné. 450 stran neskutečně čtivého textu mě nadchlo, i když ubylo děsivých momentů a děj byl o něco klidnější – to ovšem neznamená, že byl méně mrazivý! Opět zde najdeme velmi kvalitní psychologické prvky a poměrně nečekaná odhalení. Kapitoly jsou krátké, což nás nabádá k tomu, přečíst si další, a další... a je to skvělá „jízda“!

11.06.2021 4 z 5

Město duchů Město duchů Victoria Schwab

Těch cca 300 stran velmi, opravdu velmi čtivého příběhu Vás pohltí, a protože je tištěno celkem velkým fontem, nebudete muset ani moc (spíš vůbec) odkládat.
Nádherně zpracovaná obálka, zajímavý a tajemný příběh, sympatické postavy, najdeme zde i humor a akčnější části. Téhle knize prostě nic nechybí a určitě ji doporučuji všem, bez rozdílu věku... i když, s tím věkem mám trochu problém. Kniha je dle obálky řazena pro děti 10+, já osobně bych ji desetiletému dítěti nedala. (Pokud bych nechtěla měsíc držet „stráž“ v pokojíčku, abych zaháněla noční můry.) V příběhu není nic příšerně drastického, ale myslím si, že některé věci lépe pochopí děti tak kolem 12 či 13+.

26.05.2021 4 z 5

Vyjednavač Vyjednavač Joseph Finder

Velmi pěkný příběh, vcelku sympatické postavy (i když Rick mě občas malinko svým chováním vytáčel) a hlavně zajímavá zápletka. Začátek knihy je trochu pomalejší, ale to vůbec ničemu nevadí, děj je reálný a uvěřitelný. Mně se Vyjednavač líbil, a i když nebude na pomyslém vrcholu mých letošních knih, ani nepřináší žádný „wow“ efekt, rozhodně ji mohu doporučit. A já dám určitě šanci i dalším autorovým knihám.

26.05.2021 4 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Na 328 stranách jsem dostala přesně to, co jsem očekávala - nahlédnutí pod pokličku čajového obřadu, výlet k hoře Fudži, ochutnávka japonských specialit. Bylo toho mnohem víc a samozřejmě chuťové pohárky měly žně.
Milé, čtivé, odpočinkové.

07.05.2021 4 z 5

V temnotě V temnotě Mike Omer

V temnotě je naprosto parádní věc! Nejen že jsem místy nedýchala napětím, ale dokonce jsem se u knihy i rozesmála. Výborné postavy, horkem sálající prostředí, inteligentní šílenec, ale i zákeřný kocour a zlatá rybka. Ano, tohle všechno tvoří vynikajicí celek, který Vás nadchne a knihu nechcete vůbec odložit.

05.05.2021 5 z 5

7 klíčů 7 klíčů Asa Schwarz

Výborně napsaný, čtivý a poutavý thriller, který je dílem švédské autorky, určitě stojí za přečtení – dozvíte se trochu víc o tom, jak internet funguje. Mě osobně u některých pasáží doslova až mrazilo, co všechno je vlastně přes internet a kódování možné.

22.03.2021 4 z 5

Vražda bez soucitu Vražda bez soucitu Catherine Shepherd

Kniha si zachovala stejný ráz jako první díl – tedy kratší kapitoly a čtivost. A i když je začátek příběhu pomalejší, řekla bych, že tento díl je, oproti minulému, mnohem víc akční, a také je napínavější. Potěšilo mě, že zůstal zachován i vícepohledový styl vyprávění, který se mi u předešlého dílu velmi líbil, proto i zde máme možnost nahlédnout na příběh z pohledu Julie, Floriana, jedné z obětí a pachatele.

19.03.2021 4 z 5

Znamení zla Znamení zla Christoffer Carlsson

Znamení zla je velmi temný a zároveň velmi silný příběh. Je to příběh o životě, který je ovlivněn okolnostmi, je to příběh o lidech, které okolí zaškatulkuje, příběh o touze poznat pravdu za každou cenu.
Pokud máte chuť na něco temného, a svým způsobem i tajemného, rozhodně doporučuji.

10.03.2021 4 z 5

Spolčení ničemů Spolčení ničemů Maxime Chattam (p)

Kniha je naprosto skvělá; ano, popisy vražd jsou opravdu nechutné, občas až extrémně detailní, ale do příběhu to opravdu zapadá dokonale. Příběh je velmi silný, uvěřitelný, charaktery postav, popisy prostředí nebo vyšetřovací postupy nemají žádnou chybu a jsou brilantně popsány. Za mě velká, opravdu velká spokojenost, ale knihu nedoporučuji slabším povahám.
A jedna malá poznámka – česká obálka je naprosto skvělá!

08.03.2021 5 z 5

Tři vyvolení Tři vyvolení Stephen King

Po úvodním Pistolníkovi jsem byla poněkud zmatená a rozpolcená, a proto jsem neváhala a hned jsem se pustila do tohoto druhého dílu, abych se tak nějak z toho zmatku probrala. Trochu jsem se bála, to přiznám, ovšem bylo to naprosto zbytečné!
Rolanda jsem si docela oblíbila; je svůj, s ničím se nemaže a naprosto skvěle odvádí svou roli posledního pistolníka (a to za každou cenu). Kromě toho, že je tento díl mnohem, mnohem lepší než minulý, jsou nám zde představeny i nové postavy, které jsou perfektně vykreslené a trochu si tu „zaskáčeme“ mezi velmi rozdílnými světy - a tenhle kontrast rozdílnosti se mi hrozně líbil, stejně jako Rolandovy reakce, jeho nechápání výrazů či povolání.
U Pistolníka jsem se vyjádřila, že kdybych od Kinga nikdy nic jiného nečetla, asi bych nepokračovala... a vážně by to byla škoda. U Třech vyvolených už jsem byla hodně spokojená, stránky ubíhaly velmi rychle a příběh je čím dál zajímavější. Ale pozor, jestli si myslíte, že po přečtení druhého dílu budete mít ve všem jasno, tak to rozhodně ne! Jistě, víme zase o něco víc, ale vyvstaly otázky nové, a to znamená jediné... hurá na třetí díl! Čeká nás ještě dlouhá cesta...

05.03.2021 4 z 5

Pistolník Pistolník Stephen King

Patřím do skupiny nadšených čtenářů Stephena Kinga, ovšem tato série pro mě zůstávala jistým tabu. Nevěděla jsem o čem je, a i když mě lákala, nebylo to až tak naléhavé. A pak přišla reedice a ty nové obálky mě tak uchvátily, že jsem se rozhodla mít je doma. Sice sérii zatím nemám celou, ale pořád na ní koukám a prostě jsem to nevydržela a do toho prvního, hodně diskutovaného dílu, jsem se pustila.
No, jako dobrý, ale! Já vážně nevím, jak se k tomu vyjádřit. Ne že by se mi to vyloženě nelíbilo, ale bylo to takové jiné, divné, zvláštní... Sice to je King, ale zároveň není. Kdyby to byla má první autorova kniha, asi bych po další už nesáhla. (A to by byla velká škoda!) Hodnotím tuto knihu jako průměr, protože to není až tak hrozné (a naštěstí ani nijak extra dlouhé), ale ani to není nic zázračného.
Ale nenechte se odradit a určitě se pusťte do dalších dílů!

05.03.2021 3 z 5

Zlomené srdce Zlomené srdce Tim Weaver

Jsem ráda, že tuhle sérii čtu postupně, protože je vážně každým dílem lepší a lepší. Případy jsou detailně propracované, stejně tak i postavy. A ani Zlomené srdce není výjimkou.
Kniha je až extrémně čtivá, děj je napínavý, logický, uvěřitelný, nenajdete žádná hluchá místa, nahlédnutí do temných zákoutí hollywoodského filmu je naprosto skvělé. A samozřejmě konec je naprosto excelentní!
Tenhle díl je opravdu velmi akční, také bych řekla že se zde méně zmiňuje Davidova minulost a jeho osobní život se pohnul malinkatým krůčkem vpřed. A negativa? Nula, možná jen takový ten klasicky smutný pohled, když víte, že se blížíte ke konci.

05.03.2021 5 z 5

Pozvaní Pozvaní Jennifer McMahon

Pozvaní je kniha výborně napsaná, úžasně čtivá, postavy i popisy okolí perfektní. Styl Jennifer McMahon mi naprosto vyhovuje, a proto i když není zrovna útlá, už na začátku knihy jsem věděla, že ji budu mít brzo přečtenou. A stalo se. Parádní napínavá oddechovka s trochou tajemna. Ano, jen s trochou. Bohužel jsem to čekala víc děsivé, což ale neznamená, že to tak musí být pro všechny. Já bych ji žánrově zařadila k mysteriózním thrillerům.
Rozjezd knihy je trochu pomalejší, ale pak to nabere spád a do posledních stran vletíme neskutečnou rychlostí. Příběh je rozdělen na několik částí, je tu dobře pracováno i s odskoky do minulosti.

05.03.2021 3 z 5

Smrtelný hřích Smrtelný hřích Maria Grund

Smrtelný hřích je skvělý, čtivý, temný a drsný thriller, který Vás prostě nenechá spát (já nebyla schopná ho odložit, takže jsem četla dlouho do noci), a vzbouří všechny Vaše emoce.
Setkáváme se zde s duem policejních vyšetřovatelek, což není až tak běžné, z nichž každá má nějakým způsobem pohnutou minulost. To samozřejmě trochu ovlivňuje nejen jejich práci, ale také jejich vzájemnou spolupráci a zároveň to z nich dělá ženy silné a velmi schopné.
Příběh je zajímavý, napínavý, postavy i prostředí dobře popsané, a stejně jako u většiny severských thrillerů má i tento velmi osobité a „syrové“ konverzace.

05.03.2021 4 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Bernard Minier a jeho série s Martinem Servazem je pro mě už naprostá sázka na jistotu, když chci nějaký opravdu kvalitní thriller. A Tma je opět perfektní!
600 stran neskutečně napínavého čtení jsem slupla jak malinu za dva dny. Je to opět jedna z knih, která se velmi těžko odkládá. A co nás s Martinem čeká tentokrát? Hlavním tématem jsou fóbie, a to jak takové ty běžnější (např. strach ze tmy), tak i ty horší, které v podstatě znemožňují normální život. A hlavně se opět přesvědčíme, že nic není, jak se na první pohled zdá, a že dát vždy na první dojem není tak zcela dobrý nápad. Velmi zajímavým zpestřením je náhled do zákulisí z příprav kosmonautů a výprav do kosmu.

05.03.2021 5 z 5