Krutá hra

Inspektorka Jessica Niemi řeší další záhadu uprostřed mrazivých Helsinek. Tentokrát pátrá po dvou mladých blogerech, po nichž jako by se slehla zem. Oba mají desítky tisíc fanoušků – a na poslední fotce, kterou zveřejnili, je zachycený deštěm bičovaný maják na skále uprostřed moře. A pod ním zlověstná báseň. Báseň popisující jejich smrt. Každá stopa, na kterou Jessica během vyšetřování přijde, končí ve slepé uličce. Jenže čím dál se do případu noří, tím je jasnější, že má co do činění s pachatelem, který nemá rád nedotažené hry....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/472161/kruta-hra-em0-472161.jpg 4.111

Jessica Niemi 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Cosmopolis

Pahan verkko, 2020

Kniha Krutá hra

nada3314

Opět jsem velmi nadšená! Věrný čtenář se mi líbil moc, a proto jsem se hned pustila do druhého dílu a musím říct, že byl snad ještě o chloupek lepší! Už při čtení anotace jsem věděla, že to tentokrát bude trochu něco jiného.

Inspektorka Jessica Niemi pátrá po dvou mladých úspěšných influencerech z instagramu, po kterých se slehla zem. Tito dva se zúčastní křtu slavného rapera a na after party již ani jeden z nich nedorazí. Ze začátku to vypadá, že se jedná o podvod, aby nasbírali více followerů. Negativní reklama je taky reklama. Ale vše je jinak, než se zdá…

Moc se mi líbilo spojení mrazivých Helsinek a online světa instagramu. Ještě jsem nic takového nečetla, tak mě toto moderní originální spojení nadchlo. Autorův styl psaní mi velmi vyhovuje – krátké úderné kapitoly, které mě nutily číst dál a dál.

Postavy jsem si zamilovala už ve Věrném čtenáři, tak jsem měla radost, že zůstali více méně stejné a šli jsme tentokrát do hloubky a dozvěděli jsme se i něco víc z osobního života inspektorky Jessici. Jediná nová postava je Helu – jejich nadřízená, a ta nám to trochu okořenila, takže vztahy na pracovišti byli trochu napjaté.

Za mě můžu doporučit celou sérii Jessica Niemi – jedná se o velmi promyšlené thrillery, které nadchnou i muže!

Nikola97

Na druhý díl jsem se moc těšila, protože Věrný čtenář byl naprosto skvělý, ale Krutá hra mě bohužel zklamala...některé kapitoly jsou úplně zbytečný.. Zkrátila bych celou knihu tak o 200 stran, pak by to byla dobrá detektivka.

oblakaknih

Do druhého dílu této série jsem se pustila okamžitě po dočtení toho prvního. Ten mě poměrně zklamal, takže jsem doufala, že tento bude lepší. Bohužel mi ale nejspíš nesedl styl psaní, jakým jsou tyto thrillery napsány. I tento díl mě totiž zklamal.

Námět jako takový je skvělý a velmi originální. Celý případ je postavený na zmizení dvou influencerů, takže vyšetřování se soustředí i na sociální sítě. Problém byl, že jsem vraha odhalila okamžitě, takže jsem v průběhu čtení nebyla ani trochu překvapená.

Co se postav týče, ani tady mi žádná nijak nepřirostla k srdci. Hlavní vyšetřovatelka mi nesedla, nebyla mi sympatická a sledovat její příběh mě moc nebavilo. Navíc zde přibyla z mého pohledu naprosto zbytečná nová postava.

Kniha se sice čte dobře a rychle, ale samotné zpracování thrilleru mě prostě nechytlo a nesedlo mi. Věřím, že toto je můj osobní problém se sérií a proto nechci odrazovat další čtenáře od jejího přečtení.

Děj mi připadal strašně moc zdlouhavý! Myslím, že kdyby byla kniha poloviční, bude to úplně stačit.

Za mě bohužel ne, ale rozhodně to neznamená, že se nebude líbit jiným čtenářům.

Ronnie Sparks

Jedná se o hodně dobře propracovanou detektivku, která je i dost napínavá. Bohužel neobsahuje šokující zvraty, i když jsem vůbec nečekala, kdo je padouch. Při řešení případu se hodně probírá život hlavní vyšetřovatelky, proto je dobré číst sérii od prvního dílu. Více v mé recenzi.

Danago

Na knížku jsem se hodně těšila a byla jsem zvědavá jestli autor dokáže udržet šokující a napínavou laťku z předešlé knihy. Bohužel druhý díl série byl pro mě slabším. Šokující momenty zde chybí. Tentokrát se jedná o celkem běžnou detektivku , sice zajímavou a velice dobře propracovanou , ale už ne tak moc napínavou. Taky vztahy mezi vyšetřovateli se zde proměnily už se i sem dostávají intriky a boje mezi Jessikou a její nadřízenou, což mi trochu narušovalo plynulost vyšetřování.
Myslím , že i když se zde vyšetřuje nový případ je dobré mít přečtenou knihu Věrný čtenář, protože právě vztahy mezi vyšerovateli se k minulému příběhu vrací.
Knížka se kromě vyšetřování právě více věnuje těmto vztahům.
Příběh má tentokrát pomalejší tempo, i když vyšetřování je zde opět velice logicky propracované a konec je překvapivý.
Já jsem ho teda rozhodně nečekala.
Přestože pro mě je tento díl slabší , další knihu z této série si ujít nenechám. Jessika je postava,kterou jsem si oblíbila a chci vědět jak to s ní bude pokračovat. 3,5*

Kizuizi

Přiznám se rovnou, že ač jsem se na knihu velmi těšila, i jsem se trochu bála. Po poměrně šokujícím konci předešlého dílu jsem Krutou hru začala číst velmi opatrně, ale obavy byly naprosto zbytečné. 450 stran neskutečně čtivého textu mě nadchlo, i když ubylo děsivých momentů a děj byl o něco klidnější – to ovšem neznamená, že byl méně mrazivý! Opět zde najdeme velmi kvalitní psychologické prvky a poměrně nečekaná odhalení. Kapitoly jsou krátké, což nás nabádá k tomu, přečíst si další, a další... a je to skvělá „jízda“!