Černé zlato

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Ropná pole na severu Aljašky patří k nejdrsnějším místům na planetě a práce na nich, třebaže dobře placená, není ani snadná, ani příjemná. Tma, zima, sníh a k tomu civilizace tisíc kilometrů daleko. Není divu, že krédo těžařů zní: Po pořádné dřině pořádná zábava. Před alkoholem a hazardem vedení obvykle přivírá oči, ale nad sérií podezřelých předávkování už Royal Petroleum Company rukou mávnout nemůže. Nejde totiž jen o zdraví zaměstnanců, ale především o bezpečnost celého regionu. Společnost najme soukromou vyšetřovatelku Kate Shugakovou, aby v utajení zjistila, kdo a jakým způsobem zásobuje těžaře kokainem. A to se dealerovi pochopitelně líbit nebude. Obzvlášť když Kate přijde na to, že drogy nejsou ani zdaleka to nejlukrativnější zboží, které pašuje. Nejnávykovější látkou ze všech jsou totiž peníze a i ten, kdo jich má dost, chce vždycky víc…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460693/big_cerne-zlato-S2Z-460693.jpg 4.198
Série:

Kate Shugaková 4.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Mystery Press
Originální název:

A Cold-Blooded Business, 1994


více info...
Nahrávám...

Komentáře (31)

Kniha Černé zlato

Pasadenka
08. května

Další kousek a další zlato. Černé zlato. Kate je pořád hodně sympatická hrdinka a její příběhy mě baví. I když při čtení někdy zapomínám, jak mladá ve skutečnosti je chová se jak čtyřicátnice, tedy mě tak připadá. Líbí se mi ten klasický detektivní formát okořeněný severoamerickou kulturou. Připomíná mi to některé Vernovy knihy, jelikož i o této oblasti psal a příběh neopomíná ruské dědictví současných obyvatel.

Kate se dostává do útrob monstra, aby sama zjistila, že jeho vábení je hodně sladké a podlehnout mu je tak snadné. Do střípků příběhů je to neodmyslitelná lokace. A když vám při čtení začnou nabíhat vzpomínky na Aljašku v plamenech, tak je to čistě náhodné. :D

Líbí se mi též, jak se autorka vypořádává se stereotypy a pokouší se na ně nahlížet lidsky, k čemu je postava Kate ideální. I když v této knížce z ní nebyla tak neohrožená superhrdinka, opět měla možnost vydobýt si své. A to se počítá. :)

Vesmich
22. dubna

Nebyla to láska na první pohled, Chladný den pro vraždu mi přišel průměrný, ale bylo tam jakési cosi, které mi pořád drnčelo v hlavě. A navíc, moje kamarádka knihovnice o tom mluvila jako o dobré sérii. A od druhého dílu už jsem velkým hltačem Aljašky a všeho kolem. A je to čím dál lepší! Po minulém zážitku z ledového moře, tentokrát ropa a děsný prachy kolem ní. Mizející původní svět a Shugaková ve městě :) to byl vůbec zážitek :)


Kaja1
19.04.2022

Tak nevím, severskou, mrazivou krimi si představuji jinak. Nějak mi tam chybělo napětí. Jinak prostředí ropné plošiny bylo zajímavé.

rumova_kulicka
04.04.2022

Začátek byl teda trochu divoký, jedno jméno za druhým, samá potrubí. Moc jsem se v tom neorientovala. Ale pak si to sedlo a zase to byla klasická Kate. Líbí se mi, že autorka čerpá z vlastních zkušeností a zážitků, které se skutečně staly, jak píše na konci. Nejsou to klasické detektivky, ale to nám tolik vzdálené prostředí, jim přidává na zajímavosti a rozhodně se budu těšit na další díl.

Kizuizi
27.02.2022

Tento čtvrtý díl se mi zatím líbil nejvíc. Svižné vyprávění, zajímavé prostředí a samozřejmě svérázná Kate, bývalá vyšetřovatelka úřadu státního návladního. Líbí se mi jak je série jiná, jak nám umožní představit si život někde jinde a popřemýšlet, zda by takový život byl i pro nás.

Nuttelka
12.02.2022

Hergot, tohle bylo jak na horské dráze nebo někde v cirkusu :-))) Jak se Kate dostala na ropné pole, jaksi jsem nestíhala místnímu tempu. Konečné rozuzlení mě ani moc nepřekvapilo, spíš jen opět "nevyčerpatelná" Kate :-)
Ale musím opravdu přiznat, že Aljaška mě velmi láká a vidět tu přírodu naživo musí být neskutečný zážitek...

Evina74
15.12.2021

Zatím poslední ze série detektivek o Kate Shugakové mě opět bavila. Už se těším na novinku.

vincek1
29.11.2021

První kniha od této autorky. Popis prostředí a vztahů mezi lidmi v této části Aljašky byl zajímavý, ale knihu jsem jako detektivku začal brát až téměř na jejím konci. Asi jsem zmlsaný autory tradičních detektivek, ale tím nechci samozřejmě říci, že se jednalo o špatnou knihu. Jen ta detektivní část, až na téměř samotném konci mi ji trochu připomínala.

1