Kizi Kizi komentáře u knih

Kde končí duha Kde končí duha Cecelia Ahern

Krásná oddechová knížka o příběhu dvou přátel, kterým život házel klacky pod nohy. Dost předvídatelná, ale příjemná :). Doporučuji :)

02.08.2019 4 z 5

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Knihu jsem četla až po filmovém zážitku, který je mou srdcovou záležitostí :). Po celou dobu čtení mě doprovázely emoce. Smích se střídal se slzami a takhle to šlo až do konce... Vřele doporučuji :)

24.02.2019 4 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Před pár minutami jsem dočetla knihu a ještě stále mám slzy v očích. Tahle kniha mě svým tématem hluboce zasáhla. Zanechala ve mně hlubokou díru a asi v mém srdci bude dlouho. Děkuji Vám, Jennifer, za knihu, která mi konečně otevřela oči.

19.02.2019 5 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Děkuji... Děkuji za Vaše nezapomenutelná díla :)

11.02.2019 5 z 5

Matka Matka Karel Čapek

Pane Karle Čapku, vy jste prostě Pan spisovatel s velkým P! Děkuji za lidi, jako jste byl Vy. Vaše dramata budu mít asi navždy zaryté... :)

11.02.2019 4 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Ve škole jsem ji měla zadanou jako povinnou četbu a upřímně jsem se moc netěšila... Ale díky tomu jsem si přečetla knížku, která mě svým obsahem natolik okouzlila, že se stala jednou z mých srdcovek :)

27.01.2019 5 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Pane Jane Otčenášku, děkuji Vám za tuhle knížku. Tenhle krátký příběh je jeden z mála, na který nikdy nezapomenu...

27.01.2019 5 z 5

Bezpečný přístav Bezpečný přístav Nicholas Sparks

Knihu jsme si před pár dny vypůjčila z knihovny a vrhla jsem se na ní s nadšením. Sparks mě nezklamal! :) Úžasný, poutavý příběh plný lásky. Ale nejen jí. Příběh o naprosté bezmoci, o ztrátě životního partnera a o domácím násilí. Vše ze života... Děkuji Ti, Nicholasi, za tuto knihu! Nemohla jsem se nabažit příběhu tak pravdivého. Za mě je to skvělá knížka. Určitě všem doporučuji! :)

15.08.2018 5 z 5

Tajemství Elly a Michaela Tajemství Elly a Michaela Jessica Sorensen

Knihu jsem dostala k Vánocům před pár lety a hned jsem se do ní vrhla. Kniha je moc pěkná, má moc zajímavý příběh. Jako oddechovka je skvělá :)

10.08.2018 2 z 5

Pokání Pokání Ian McEwan

Prvně jsem viděla film, který do slova miluji. Knížka se mi dostala do rukou náhodou, když jsem byla v knihovně. Ani jsem neotálela a vypůjčila jsem si ji. Upřímně pro mě bylo asi prvních 70 stránek utrpení. Nebavilo mě to, málem jsem knihu odložila. Ale kolem té sté stránky kniha začala mít mírné grády. Asi poprvé musím uznat, že film se mi líbil daleko více než kniha. i přes to všechno však nelituji těch pět dní, které jsem nad knížkou strávila :)

10.08.2018

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Knihu jsem přečetla jako první od Jojo. Musím uznat, že mile překvapila, i když jsem tentokrát od začátku věděla vše :). Ale jako oddychová knížka postačí.

06.08.2018 3 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Na knihu jsem náhodou narazila a moc se mi zalíbil její název. Koupila jsem si ji s obrovským nadšením. Z počátku jsem se nemohla začíst, nebylo to dle mne ono. Avšak když jsem došla k roku 1960, nemohla jsem se od knížky za Boha živého odtrhnout. Dle mě to je opravdu nádherná knížka, která stojí za přečtení. Doporučuji :).

06.08.2018 4 z 5

Hanin kufřík Hanin kufřík Karen Levine

Hanin kufřík jsem si koupila, když jsem byla se školou na exkurzi v Terezíně. Pamatuji si stále slova paní průvodkyně a také si stále pamatuji, jak jsem ronila jednu slzu za druhou. Byl to pro mě silný zážitek.
Knihu jsem si přečetla asi až dva měsíce po té exkurzi, protože jsem neměla odvahu. Po přečtení knihy jsem neudržela slzy. Krásná dívka milující život zemřela jenom kvůli tomu, že byla Židovka.
Příběh popisující její život i život jejího bratra Jiřího, který s ní tu hrůzu prožil také. On však přežil. A proto pomohl k sepsání tomuto příběhu plné skutečných hrůz.

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Toto byla moje zatím první kniha od Johna Greena. Příběh se mi moc líbil, dojal mě k slzám konec, ale... Nevím proč, ale trošku mi nevyhovoval styl psaní. Nevím, jestli to bylo jenom tím, že na to nejsem úplně zvyklá, ale někde mi dělalo problémy něco přečíst, aniž bych nebyla malinko naštvaná. Jinak ale kniha byla nádherná a určitě doporučuji přečíst každému, kdo má rád knížky o lásce s nějakou zápletkou :).

02.08.2018 4 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Jojo Moyesová napsala pokračování ke knize Než jsem Tě poznala... První díl se stal mojí srdcovou záležitostí. Druhý díl jsem četla hned po přečtení prvního a... Kniha se četla také dobře, ale nebylo to ono... Nebyl tam ten Will, který mě pobavil každou sarkastickou hláškou. Ten druhý díl podle mne už nemusel ani vzniknout, i když je to moc pěkná oddechová knížka :).

02.08.2018 3 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Jedna z nejkrásnějších knih, co jsem četla. Četla jsem jich mnoho, ale tahle mě uchvátila už od samého začátku :). Přečetla jsem ji jedním dechem a ke konci knihy jsem potřebovala asi dva balíčky kapesníků :). Nádherný příběh o dvou rozdílných lidech, které spojila čirá náhoda. Tahle kniha je i hodně o zamyšlení... A asi proto je to moje srdcovka :)). Vřele doporučuji! :)

Poslední píseň Poslední píseň Nicholas Sparks

Nádherná knížka, která mě svým dějem naprosto uchvátila. Příběh o první lásce, o zklamání, nemoci a odpuštění. Kniha, která se stala součástí mé knihovny :). Doporučuji :).

02.08.2018 4 z 5

Co s láskou Co s láskou Nicholas Sparks

Hrozně moc mám ráda romány od Nicholase Sparkse. A tento román opět nezklamal! Přečetla jsem ho jedním jediným dechem, moc se mi líbila dějová linie. Moc krásný příběh, který donutí člověka se zamyslet na první lásku :). Moc krásná kniha a určitě doporučuji :)).

Pearl Harbor Pearl Harbor Randall Wallace

Kniha je báječná. Přečetla jsem jí během čtyř dnů... Je stejně úžasná jako film, který je v žebříčku mých nejoblíbenějších...

07.05.2017 5 z 5