Kiu Kiu komentáře u knih

Žízeň po životě Žízeň po životě Irving Stone (p)

Tuhle knihu jsem dostala do rukou velkou náhodou a od prvních stránek jsem nelitovala. Celý příběh jsem zhltla jedním dechem. Prožívala jsem každou vypjatou chvíli a vždy přála Vincentovi jen to nejlepší. Je to jiný pohled do života úžasného a za své doby nedoceněné malíře.

11.11.2020 5 z 5

Král Lear Král Lear William Shakespeare

Každá z tragédií W.S. zaskočí, ohromí a donutí člověka zamyslet se nad životem. Každé dílo W.S. stojí za to vidět na divadelních prknech. V divadelním prostoru tato díla dostávají rozměr, který jim chybí na papíře k dokonalosti.

30.10.2021 4 z 5

Chrám Matky Boží v Paříži Chrám Matky Boží v Paříži Victor Hugo

Do poslední chvíle jsem byla přesvědčená, že dám této knize nižší hodnocení. Ale ty poslední stránky....nemohla jsem knihu odložit a nakonec brečela jako malá želva, což se mi až tak často nestává. Vážně je svět takhle krutý? Ano, bohužel je a v tom je krása tohoto díla. Nejen absolutně realistické popisy Paříže,osob, ale i popis reálného utrpení člověka. A vlastně celého reálného života, každé malé bytosti na tomto světě. Určitě sáhnu po další knize od tohoto autora.

16.03.2021 4 z 5

Dracul Dracul Dacre Stoker

Knihu jsem si vypůjčila od kamaráda. Velmi mě zaujala jak obálkou, tak názvem. Když jsem zjistila o co se jedná, byla jsem spíše skeptická. Prequel ke knize Dracula...no opravdu jsem měla strach, že tohle nebude zrovna můj šálek kávy.
Jsem ráda, že opak je pravdou. Příběh mě absolutně vtáhl hned po prvních stranách. Celá kniha si udržela napětí až do konce. Určitě jsem tuto knihu nečetla naposledy.

05.02.2021 4 z 5

Na začátek byla kniha čtivá a vtáhla do děje. Od půlky však šla má pozornost dolů. Moc se mi líbil doprovod fotografii, po druhém dílu však nesáhnu. Nejspíš se však podívám na filmové zpracování.

27.04.2024 3 z 5

Detektivní hry 2 (Černá káva, A pak už tam nezbyl ani jeden, Poslední víkend) Detektivní hry 2 (Černá káva, A pak už tam nezbyl ani jeden, Poslední víkend) Agatha Christie

Velmi příjemná oddechovka, ale radši mám klasické verze příběhu. Ovšem příběhy nezklamaly.

20.02.2022 4 z 5

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Ikdyž je tento díl zdlouhavý, mám ho velmi ráda. Miluji atmosféru entích lesů a entů samotných. Jsem ráda kolik prostoru dostali.

30.10.2021 5 z 5

Věž vlaštovky Věž vlaštovky Andrzej Sapkowski

Velmi napínavé a čtivé. Poslední dvě kapitoly jsem úplně hltala. Velmi se těším na další díl.

12.08.2021 5 z 5

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

Tenhle díl mě dosti bavil, ikdyž příběh jako takový moc spád neměl. Velmi mě bavila diskuze s trpaslíky. Trpaslíci pro mě byli vždy hrozně impozantní, ale Sapkowski je pro mě dotáhl k dokonalosti. Také nesmíme zapomenout na abstinujícího upíra, který boří úplně všechny mýty o těchto "nočních" bytostech. Celou knihu jsem se upřímně bavila a byla to pro mě příjemná relaxace.

23.01.2021

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Jedním slovem VAU. Nádherná, dlouhá, popisná, nadnášející, těžko zkousnutelná, jedinečná....těmi a mnoho dalšími slovy by šla tato kniha popsat. Příběh byl pro mě velmi strhující a hltala jsem každý kousek. Jediná nevýhoda této knihy je, že čtení není odpočinek. Držet krok s jmény, jazykovými prvky a v neposlední řadě geografii je skoro nemožné. Ale stojí za to.

23.10.2020 4 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Ke knize jsem se dostala v rámci ČRo. Není to příliš můj výběr, ale překvapilo mě, jak mě děj dokázal vtáhnout. Děj příjemně plynul a já si celý poslech užila.

29.12.2023 4 z 5

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

Poslechla jsem knihu jako audio. Velmi se mi zalíbil styl psaná. Díky knize se podívám i na film a možná sáhnu i po dalších knihách autora.

18.10.2023 4 z 5

Deníky Deníky Virginia Woolf

K paní Woolf jsem se dostala čistou náhodou. A po přečtení této knihy vím, že zkusím jednou i její jiné knihy. Velmi mě zajímá kniha Maják.
Na druhou stranu není to úplně můj šálek kávy, proto jedna hvězda dolů. Někdy mi ty velké skoky v čase dělaly problém.

05.02.2022 4 z 5

Divoké labutě Divoké labutě Jung Chang

Zvolila jsem formu audioknihy od ČRo dvojka. Kniha mě ze začátku uchvátila. Život babičky byl velmi poutavý a já se nemohla odtrhnout. Když však už bydleli v Číně a vypravěčka byla na světě, musela jsem často vypínat. Jde o tu část kdy se nejvíce popisuje komunistický systém. Chápu, že to zde muselo být, ale já se nemohla zaposlouchat. Konec knihy jsem opět hltala. Velmi poutavá a důležitá kniha. Do téhle doby jsem o komunistické Číně nic nečetla.

16.11.2021 4 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Zvolila jsem audioknihu, čtenou Vojtou Dykem. Myslím, že jsem udělala správně. Jako knihu bych si toto dílo tolik neužila a asi bych ho nedokázala dočíst. Takhle to bylo příjemné na poslech a občas jsem se vážně zasmála. Ale je pravda, že jsem se často v ději ztratila a musela jsem přetáčet zpět.

11.04.2021 3 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Byla to první kniha z období 2. světové války. A musím říct, že jsem na jednu stranu ráda, že jsem si zvolila právě tuhle knihu. Přítomný čas, po celou dobu děje, byl velmi zajímavý a v tomhle případě čtivý. Kniha ve mě zanechá vzpomínku, ale ve své knihovně jí vlastnit nemusím. Zvolila jsem audio, což bylo velmi příjemné.

24.02.2021 4 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Vždy se k ní ráda vracím. Poprvé jsem se s ní setkala díky referátu na škole a od té doby má místo v mé knihovně.

14.10.2019 4 z 5

Staré pověsti české Staré pověsti české Alois Jirásek

Velmi ráda jsem se vrátila do dětství a něco si připomněla. Styl psaní mi sice nevyhovuje, ale velmi mě těší obsah dané knihy.

18.10.2023

A taková to byla láska... A taková to byla láska... Anna Gavalda

Poslouchala jsem knihu jako audio. Bylo to celkem zajímavé. Věřím, že kniha má velkou hodnotu pro autorku...pro čtenáře už méně. Ale nemůžu říct, že by mě kniha nedonutila přemýšlet. A vlastně jsem se za celou dobu nenudila.

15.08.2022 3 z 5

O kaktech a jejich narkotických účincích O kaktech a jejich narkotických účincích Alberto Vojtěch Frič

Neustále mě nepřestává překvapovat, jak je Frič oceňovaný všude jinde...jen né u nás. A přitom ze všech jeho knih je cítit bezmezné vlastenectví. Každá z jeho knih je úžasným přínosem pro naši vlast. Jsem vděčná, že to Frič nikdy nevzdal, ikdyž bych se vůbec nedivila, když mu spousta lidí házela klacky pod nohy. Vždy mě jeho příběhy baví, umím si ho představit jako starého dědečka co vypráví u krbu...vydržela bych tam hodiny.

03.02.2022 5 z 5