Kitty Kitty komentáře u knih

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Druhý díl je trochu podobný prvnímu, ale mě pobavil. Přečetla jsem v podstatě najednou. Už se těším na závěrečný díl.

14.01.2018 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Po přečtení knihy Hana jsem s nadšením klusala do knihkupectví pro další knížku od této autorky. Ale asi jsem ji neměla číst hned. Jak se mi zdá kniha Hana propracovaná a promyšlena do konce, přijde mi kniha Slepá mapa tak nějak nedotažená. Ano, nemůžu na necelých 400 stránkách očekávat podrobný příběh životů tří generací, ale způsob se mi až tolik nelíbil. Uvítala bych spíše hlubší zpracování důležitých milníků v životě hrdinek, než obsáhnout vše za cenu "stručného popisu, co se dělo". Přitom námět je úžasný, dokázala bych si představit čtivou trilogii.
Celkově je kniha ale pěkná, dávám 3 hvězdičky.

10.12.2017 3 z 5

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Jako velká obdivovatelka gotických katedrál jsem doufala v rozsáhlejí popis stavby, ale nakonec nevím, zda by to nebylo nudné.
Příběh sám byl napínavý, pro mě však občas přitažený za vlasy a i postavy příliš jednoznačné -ti hodní a ti zlí. Když je zlo potrestáno, kladní hrdinové se mají nakonec dobře, degraduje se kniha v mých očích na pohádku.
Líbí se mi romány zasazené na pozadí skutečných událostí, tady se toto odehrává až v závěru a kniha končí, když se mi líbí nejvíce (vražda T.Becketa).

Celkově hodnotím kladně, je to pěkný román, který s klidem doporučím.

21.11.2017 5 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Jak píše Krchnaida níže. Supr námět, ale to nadpřirozeno tam bylo zbytečné.

19.04.2021 3 z 5

Jak mě bavily první díly, tak zde bych hodnotila jako opakování laciného vtipu. Měla jsem jako audio a způsob přednesu mi šel vysloveně na nervy. Přehrávané měnění hlasu, přidání akcentu hodně knize uškodil. Byla jsem ráda, že to mám zasebou.

22.03.2021 2 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Tak nevím...ano i ne.
Měla jsem jako audio s hezkým přednesem, tak se to dalo.

15.02.2021 3 z 5

Sněhová královna Sněhová královna Hans Christian Andersen

Knihu mám od dětství.
Znovu přečtena v rámci ČV a znovu zapůsobila úplně stejně, jen nyní jsem už nad každým příběhem neplakala.

22.09.2020 5 z 5

Volavka Volavka Sharon J. Bolton

Pěkná kriminálka na nedělní odpoledne

14.06.2020 4 z 5

Ztráta spojení - Odhalte pravé příčiny deprese Ztráta spojení - Odhalte pravé příčiny deprese Johann Hari

Na můj vkus dost kontroverzní názory. Neříkám, že by něco na tom nebylo, ale shodit antidepresiva ze stolu, že se jedná o placebo je trochu moc. Ono tedy, i kdyby to bylo jen ve víře, tak proč ne.
Celkově zajímavý pohled na problematiku, kniha stojí za přečtení.

28.05.2020 3 z 5

Případ pro exorcistu Případ pro exorcistu Michal Sýkora

Knihu jsem četla na doporučení a proto jsem od ní čekala více. Líbila se mi styl, propracovanost postav, dialogy. Jinak jde o průměrnou detektivku, místy zas až zbytečně zacházející do detailů (na celou stránku, co si hrdinka pouštěla za písničky). Dějová linka mě trochu zklamala. A navíc jsem objevila v textech chyby :(

29.01.2020 3 z 5

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Zajímavé téma, zajímavé příběhy.

17.01.2020 3 z 5

Listopad Listopad Irena Eliášová

Rychle získaný bod do ČV, toť tak jediné pozitivní, co bych k tomu řekla. Nevím, zda ona prostoduchost byla zámėrem, nebo vrchol autorčiných schopností.

01.11.2019 odpad!

Sluneční bouře Sluneční bouře Åsa Larsson

Neurazí a nenadchne.
Průměrná kriminálka, možná příliš vystupující ženské postavy, ale to mi nevadilo. Chvilky napětí střídaly i slabší pasáže. Měla jsem jako audioknihu, tak jsem v pohodě doposlouchala.

08.08.2019 3 z 5

Zahrada kostí Zahrada kostí Tess Gerritsen

Oddychové čtení, má spád a napětí. Chvílemi příliš "červená knihovna", ale celkově hodnotím kladně.

26.07.2019 3 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Za mě dobrý. Napínavé čtení po celou dobu.

11.05.2019 4 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Knihu jsem dostala jako dárek a s chutí jsem ji přečetla. Navíc silně upoutává svojí obálkou, takže hned zařadím do čtenářské výzvy.

Čte se dobře, nepostrádá napětí, svižný děj.
Za mínus pokládám neomylnost hlavního hrdiny. Dělá celý příběh silně nepravděpodobný.
Jako oddychovka dobrý :)

03.01.2019 4 z 5

Co by můj syn měl vědět o světě Co by můj syn měl vědět o světě Fredrik Backman

Ač "Muž jménem Ove" mám zařazené mezi moje nejmilejší, tato kniha mě tedy naprosto zklamala. Mám ji jako audioknihu a ten přednes mi jde vysloveně na nervy. Zkusím ještě jako knížku, ale zatím odkládám.

05.11.2018

Čekání na kocoura Čekání na kocoura Michaela Klevisová

Jak píší ostatní - oddychové čtení, krátké příběhy z různých koutů světa, které mají společného jmenovatele - čičinu, která jen svou přítomností vyřeší leckterý problém lidí kolem. Nic jsem nečekala a nakonec se mi čtení líbilo.

06.03.2018 4 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Kniha se četla dobře, i když obsahuje sem tam nejasnost, které mi nesedla. Celkově hodnotím kladně.

26.02.2018 4 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Hned po knize "V lese visí anděl" jsem se vrhla na druhou, ale asi to bylo moc "vyšinutého" najednou. Chvilkami se mi i líbilo, ale nějak jsem tomu přestala věřit.

22.08.2017 3 z 5