Kitty Kitty komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

S citem napsaný román o těžkém žití obyčejných lidí na Karvinsku.
Dokáži se vcítit do prostředí, teď už i vím, odkud pocházejí některé výrazy, které jsem slýchala v dětství.
Vše už tu bylo napsáno, prostě super, povedené dílo.

25.09.2020 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Bylo mi doporučeno, tak jsem tedy vydržela. Není to můj styl. Kdyby se promazala erotika, která navíc byla stále se opakující a nudná, tak by zbyl celkem krátký, děravý příběh.

18.03.2023 1 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Na knihu jsem narazila jen náhodou a jsem za takové náhody ráda. Krátký, ale velmi silný příběh mě nutí přemýšlet nad tím, jací jsme. Kdo z nás dokáže nezištně tvořit a pracovat pro blaho ostatních bez vidiny ovací a uznání?
Chtěla bych najít smysl toho mého života a hlavně mít přesvědčení, že je to ta správná cesta.

28.05.2018 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Lákají mě postkastrofické příběhy, ač mám poté nutkání si dělat zásoby ve sklepě ;)
Jedna z prvních knih tohoto žánru, která nastartovala moji zálibu a pitvání "co bude pak" Sledování chování lidí, hlavně z psychologického hlediska.
Super kniha. Viděla jsem i film, který byl slabým odvarem.

07.03.2017 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Super, super a znovu super! Tedy kniha, méně již pravdivá předloha...

Nádherně a napsaná kniha, čtenář se zcela vžije do děje a zažívá spolu s hrdiny celé to bezpráví a křivdy. Úplně slyším vyprávět babičku a další známé, kteří též s velkým písmenem "N" chodili mýt dlažbu na náměstí, kdy ženské s dětmi hlídali se samopaly...
Konec knihy se mi zdá lehce slabší, za mě by poslední část být nemusela.
Doporučuji přečíst, jak vypadá rčení "když se kácí les, lítají třísky" .

23.06.2019 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Pro mne jedna z nejlepších knih o holokaustu. Několik vláken osudů, které do sebe časem zapadají. Kniha i odpovídá na moji otázku "jak se může někdo normální stát esesákem. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout (při vstávání v pět číst do půl třetí rána). Kniha má vše, co žádám - reálný a silný příběh. Doporučuji!

21.09.2018 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Asi vše už bylo řečeno, čtivá kniha se silným příběhem. Nemohla jsem se vždy dočkat, kdy budu moci pokračovat ve čtení. Doporučuji!

30.11.2017 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Absolutně nechápu to vysoké hodnocení a díky této knížce si dám pozor, abych se příště vyhnula štítku "milostný román". Jedna z dalších knih, které nedočtu a vůbec mi to nebude líto. Pro mne zdlouhavé "nic" proložené erotikou.

19.03.2019 1 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Barvitě líčený příběh mladé dívky v koncentračním táboře. Po přečtení takové knihy mi ostatní připadají ploché a bezvýznamné. Vše ostatní už bylo řečeno.

Doporučuji! Doporučuji všem náctiletým, kteří si stěžují, že není v lednici jejich příchuť džusu a že kolísá signál wifiny... Když si uvědomím, kolik lidí tohle zažilo, kolik lidí tam umřelo, mrazí mě. Myslím, že si ani nedokážeme představit, jaké to bylo.

11.06.2018 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Nechtělo se mi ji číst, ale pak mě děj natolik vtáhnul, že jsem hltala každou stránku a dlouho poté o tom přemýšlela. Silné!

07.06.2017 5 z 5

Dívka v sedle Dívka v sedle Sieglinde Dick

Kniha mého dětství

27.10.2020 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Je to moje první kniha od této autorky. Příběh má spád, zvraty, překvapení... vlastně jsem se na čtení těšila. Dost často postavám nevěřím, ale zde i přes zápletku působí příběh verohodně. Líbil se mi styl, určitě si přečtu další.

01.04.2018 4 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Knihu jsem přečetla během jedné noci. Moc se mi líbila, i když je zpracovaná jednodušším stylem.
Otázky holakaustu, příběhy obyčejných lidí v době války, osudy davů i jednotlivců smýkané politickými událostmi doby je stále živé a bolestné téma.
Po přečtení jsem si něco málo zjistila o osudu Litvy a dalších pobaltských státech. V gulagu skončilo neskutečně hodně lidí....
Knihu doporučuji

04.03.2018 5 z 5

Vykupitel duší Vykupitel duší Iveta Pačutová

Knihu jsem si vybrala pro čtenářskou výzvu 2018 a dobře jsem udělala.
Popisuje venkov se svými starými hodnotami, jako je úcta k rodičům, soudržnost rodiny, ale i celé vsi, čest a morálka. Na pozadí každodenních starostí, sledujeme vztahy rodiny a jejich sousedů. Jednotlivé postavy mi byly blízké a milé, s jejich tužbami, emocemi, ale i obavami. Vyprávění, kterému se dá věřit, osudy lidí, které jako bych důvěrně znala. Záhadný pan Nikdo příběh okořeňuje trochou tajemna.
Málokterá kniha mi poskytla tak silný zažitek, ač neobsahuje celkem nic převratného.

Doporučuji!

03.01.2018 5 z 5

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Básně pohladí po duši a vytáhnou vzpomínky na dětství

29.03.2020 4 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Vzala jsem si tuto audioknihu na zaplácnutí času a byla jsem mile překvapená. Klasická severská krimi, která má zápletku i spád. A přednes od Petra Kubeše byl strhující.

11.09.2018 5 z 5

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

Kniha přečtená jedním dechem..
Od Remarqua jsem už četla na Západní frontě klid a tehdy to bylo tak silné, že jsem už nic podobného číst nechtěla. Jenže "obyčejná" beletrie románků, jednoduchých kriminálek a pod. mi příjdou nějak ploché, nezajímavé a bez emocí. Zde vím, že tyto příběhy spousta lidí zažilo, tu hrůzu války a koncetračních táborů. Jejich pocity, naděje a zoufalství. Jak píší ostatní, je to silný příběh, který se vryje do paměti. Doporučuji!

08.03.2018 5 z 5

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Na knihu mam rozporuplný názor.
Ze začátku mi byl autor milý a lidský, popisuje své vnímání světa, své zkušenosti. Sděluje, že má rád lidi takové, jací jsou, bez okázalostí a přetvářky. Načež se zmiňuje, že je přítelem T. Halíka, a tím ztratil moje sympatie. Sebestředný T. Halík je pro mě symbolem nabubřelé slizkosti, kariérista a člověk naprosto neupřímný.
Dál jsem už četla skepticky. Poté vypráví, jak holduje alkoholu a nevím, zda bych měla důvěru v kněze, který dělá dojem, že se s tím chlubí namísto aby s tím bojoval. Nechci psát o morálce, ale každou další stránkou mi to vše připadalo jako obyčejné předvádění a chvástání se (podívejte, s kým vším já kamarádím..).
Druhá část knihy řeší církev jako takovou a i když ne vždy jsem souhlasila, moc se mi líbil tento postoj a názory.
Kniha je nesporně zajímavá, nutí člověka přemýšlet o postavení církve v naší společnosti, ale sama osobnost si touto "zpovědí"jen uškodila. Chápu,že kněží jsou také jen lidi se všemi nedostatky, ale stále to jsou duchovní osoby. Pokud tíhne k drahým voňavkám, whisky a rád se předvádí, měl se stát světským manažerem, nebo hercem a nevyužívat kleriku aby se zviditelnil. Chybí mi pokora.
Knížce dávám 4*, neboť je pro mě hodně podnětná.

21.01.2018 4 z 5

Po necelém roce jí čtu znovu. Považuji knihu za jednu z nejlepších, co jsem za poslední dobu přečetla. Taková kombinace "Forres Gumpa" a Cimrmanna. Kniha srší vtipem jemného a i hrubého, má spád a hlavně jsou braburně řešeny náhody setkávání s osobnostmi dějin. Mám ji i jako MP3 (Martin Stránský) a poslouchám na kole, v autě a kde je myšlenkový "prostoj" :)
Doporučuji!

26.08.2017 5 z 5

Tajemný cizinec Tajemný cizinec Mark Twain (p)

Hodně zajímavá knížka, nutící čtenáře k zamyšlení o lidské společnosti. Myslím, že mi bude ještě dlouho ležet v hlavě. Super!

19.05.2017 5 z 5