kikizubik kikizubik komentáře u knih

Návod na vraždu pro hodné holky Návod na vraždu pro hodné holky Holly Jackson

Dej vás vtáhne od úplného začátku a nebudete chtít přestat číst, jak moc je to čtivý. Hlavní hrdinka Pípa je velmi sympatická a její rodina je jedna z těch skvělých.
Pokud máte rádi rozplétání záhad , tak je to kniha pro vás.

21.11.2020 5 z 5

Audrey se vrací Audrey se vrací Sophie Kinsella (p)

Nevěděla jsem do čeho jdu, jen mi bylo povědomé jméno autorky, jelikož jedna blogerka, kterou sleduji ji vychvaloval...A chápu proč. Moc často se nestává, že bych začala číst knihu a hned na začátku by mě zaujala nebo rozesmála. Tato mě rozesmála a ne jen jednou. Také se mi líbilo, jak bylo podané těžké téma Audreyny nemoci. Pro mladé čtenáře super podané.

17.07.2019 5 z 5

Přiznávám se bez mučení, že jsem jako první viděla film. Nemohla jsem si pomoc, jelikož Lily James je má oblíbená herečka a navíc jsem stále neměla svůj vlastní výtisk knihy. Kniha je trochu jiná, než film. Kromě toho, že je psaná epistolární formou, což jsem nevěděla, ale to mi vůbec nevadilo. Tak jedna postava má úplně jiný charakter a pak jsou tam ještě menší změny, ale to jsem čekala, protože jen málo filmů podle knih se drží přesně knižní předlohy. Moc se mi líbilo, že postavy, které ve filmu neměli tak velký prostor, i když by měli, tak v knize je poznáváme o něco více, což je bonus. Rozhně byste měli dát knize šanci!

20.10.2018 4 z 5

Pátračka Gilda a Posvátné kosti Pátračka Gilda a Posvátné kosti Jennifer Allison

Pátračka Gilda je má srdcová záležitost. První díl této série byla má první tlustší kniha, kterou jsem přečetla. I po těch letech, co jsem se k dočtení celé série vrátila mě příběh Gildy neomrzel, naopak jsem se do něj zamilovala ještě víc.

06.02.2017 5 z 5

Protřepat, nelíbat Protřepat, nelíbat Ally Carter

3, 5

Byla to velmi příjemná oddechovka. Kniha se četla velmi dobře a rychle. Stránky ubíhaly, protože kapitoly nebyly moc dlouhý a vlastně ani kniha nebyla. Cammie byla fajn hrdinka, ale v jednu chvíli mě velice zklamala. Holt puberťačka. Jinak nemám nic co bych vytkla.

08.09.2016 3 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Nechtěla jsem, aby jeho příběh skončil. Divergenci jsem si opravdu oblíbila a tohle byla třešnička na dortu. Po dočtení jsem čekala, že se jako zázrakem objeví dalších pár stránek. Autorka opravdu moc krásně píše. Doufám, že brzy napíše ještě něco.
Kouknout se ještě jednou Tobiasovi do hlavy by bylo příjemné . Rozhodně doporučuji všem fanouškům divergence.

08.10.2015 5 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Má první kniha od autorky a jsem nesmírně nadšená. Moc jsem si čtení užila. Byly tam pasáže, který byly opravdu vtipné. Sice ten začátek se mi moc nelíbil, ale pak jsem se opravdu začetla. Také jsem ráda, že jsem tušila správnou osobu, která rozeslala ty dopisy.
Kniha je určená pro čtenáře, co mají rádi sladké romanťárny.

30.07.2015 4 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Jedním slovem ÚŽASNÁ kniha. :)
Kersten Gier opět nezklamala.Její sérii Drahokamů jsem si opravdu zamilovala a u této to není jinak.
Od první kapitoly to bylo čtivé a zajímavé.Moc jsem se zamilovala do Graysona, ale nakonec jsem si oblíbila i Henryho, ale až skoro nakonci, protože jsem byla stále nerozhodná, jestli ho mám nebo nemám ráda.
Liv jako hlavní hrdinka mi byla velmi sympatická a i její sestra byla velmi milá.
Jasper přezdíváný oholený Ken (dooufám, že si to pamatuju správně) Byl taky fajn, hlavně ty jeho výroky stály za to.
Rozuzlení mě dostalo, protože jsem to opravdu nečekala.
A ta Secrety, že by měli Liv a Mia pravdu a byla to Emily, kterou jsem začala mít nerada při scéně na záchodcích na plese.
Rozhodně knížku doporučuji. Jak těm, co mají už něco málo od autorky načteno, ale i těm, co ještě nic od ní nečetli, protože podle mě si knihy od Kerstin Gier nejdou nezamilovat.

27.11.2014 4 z 5

Učiněná katastrofa Učiněná katastrofa Jamie McGuire

Lepší než Krásná katastrofa.:3
Bylo pěkné si ten příběh přečíst z pohledu Travise Maddoxe♥ Ještě víc jsem se do něho totiž zamilovala. :D
Moc mě taky potěšilo, že to nekončí stejně, protože tahle kniha má jiný epilog!! :D

27.10.2014 5 z 5

Zavržený Zavržený Becca Fitzpatrick

Jsem spokojená i po tolika letech. Jsou tam klišé, což mi zážitek z knihy nijak nekazilo. Líbí se mi jak si autorka vymyslela svět andělů. Nora jako hrdinka byla prima jako při prvním čtení, jen Vee mě zklamala, jelikož jsem si pamatovala, jak skvěla kamarádka to je, ale bohužel při některých situácích by potřebovala proplesknout. Stránky ubýhaly o sto šest, takže jestli hledáte něco odpočinkového a čtivého doporučuji.

05.03.2022 4 z 5

Obsidio Obsidio Amie Kaufman

Bohužel budu jedna z mála, která byla celkem zklamaná. Děj se dost vlekl, hlavně nebyl tak zajimavý, takže když jsem knihu odložila, tak jsem neměla potřebu číst další stránky. Kniha má stejný vzorec jako dvě předešlé, takže nic moc překvapivého tam nebylo. Nová hlavní ústřední dvojce nebyla tak zajímavá jako dvě předešlé u jejich částí jsem se celkem nudila. Upřímně si myslím, že kniha mohla být poloviční, a když jsem začala přeskakovat, tak o moc jsem nepřišla a chytala jsem se dost dobře. Dočetla jsem to vlastně kvůli Spiro, ja tu vražednou umělou inteligenci miluju.

06.02.2022 2 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

(SPOILER) Šla jsem do toho, že je to něco co bych mohla milovat, jak jsem se přepočítala...Jediná výhoda byla čtivost a svět, ve kterém se děj odehrával, i když jsme se o něm dozvědělli pořádně něco až na konci. Poppy jako hrdinka mě zklamala neměla žádnou hloubku, zvlášť mě dráždila její naivita a stupidita. Její obsesse Hawkovým ďolíčkem při úsměvu mně nehorazně štvala, jelikož ho zmiňovala při každé scéně s ním.
Velmi překvapivá odhalení nebyla vůbec překvapivá, bylo to jedno klišé za druhým. Za mě je to rozhodně jediný díl, který přečtu.

22.10.2021 1 z 5

Jeho balík Jeho balík Penelope Bloom

Obávám se, že série se začíná horšit a horšit a začalo to třetím dílem, ale zase musím uznat, že Jeho balík byl o něco lepší jak Jeho zákusek, ale každým dílem je tahle série vic přitažená za vlasy. Pozitivem pro mě je čtivost a potom opětovné návraty postav z minulých knih, hlavně Williama ten je prostě cvok, který pobaví.

28.09.2021 3 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Zakončení série bylo skvělé. Četla jsem tuhle sérii už po třetí a někdy v budoucnu se k ní opět vrátim, jelikož je to jedna z mých oblíbených sériií vůbec. Je to klišoidní tak akorát a prostě děj plyne rychle, jelikož autorka má skvělý čtivý styl psaní. Pak jsou tu vedlejší pstavy, které si prostě musíte oblíbit - XEMERIUS. Je to vtipné a někdy trochu smutné, prostě příjemné čtivo na pár večerů.
Kdybych si mohla vybrat jakou sérii bych si chtěla znovu přečíst poprvél - byla by to právě tahle!

06.03.2021

Gemina Gemina Amie Kaufman

Byla to jízda od začátku do konce! Ale na první díl to podle mého názoru nemělo, Gemina šlapala Illuminae na paty, ale Kady a Ezra jsou stále mí favorité!

04.01.2021 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Neměla jsem tušení o čem je kniha úplně...Tušila jsem, že se bude jednat o milenky a manželky a měla jsem za to, že to bude odlechčené čtení. S tím čtení na odreagová jsem se trefila těsně vedle...Kniha měla dost smutný podtón. Na knize bylo dobré jen to, že rychle ubíhala a fakt, že osudy všech 12-ti žen byly propleté. Nicméně mi tam chybělo zakončení na konci pro všechny jejich osudy...

10.10.2020 2 z 5

Chyba není konec světa Chyba není konec světa Kimberly Feltes Taylor

Je opravdu pěkné, že vychází takovéto knihy, které děti můžou poučit o různých věcech, které se někdy těžce vysvětlují...Je důležité, aby děti věděli, že se svět nezboří, když někdo udělá chybu, protože je to lidské a přirozené. Také zaleží jaký typ chyb je děláno, např. ty ktere jsou dělány nezáměrné a pak jsou ty, které víme, že je děláme záměrně jako lhaní...Kniha mě velice překvapila jen v tom nejlepším.

17.09.2020 4 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Vřele doporučuji. Děj mě vtáhnul od prvních stran a neputil dokud jsem to neměla dočtené! Rozhodně plánuji přečíst pokračování co nejdříve!

29.02.2020 5 z 5

Půlnoční kocourek Půlnoční kocourek Sonja Danowski

Naprosto kouzelné!!! Kniha mě zaujala svými ilustracemi a příběh byl magický!

10.08.2019 4 z 5

Slunce je také hvězda Slunce je také hvězda Nicola Yoon

Mé první seznámení s autorkou a užila jsem si to! Bylo to přesně to, co jsem teď potřebovala. Sladký příběh, který mě pohladí na srdci a po dočtení se budu usmívat delší dobu jako idiot. Yup, postavy jsem si oblíbila a nemůžu se dočkat nadcházejcího filmu.

10.03.2019 3 z 5