kika_ kika_ komentáře u knih

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

OBSAHUJE SPOILERY - Zklamání na celé čáře. Hlavní hrdinka Erika, je až neuvěřitelně nesympatická. Pořád jen dělá všechno špatně a hraje si na drsňačku. Neustále se hašteří s kolegou a nadřízeným, což vede k úplně zbytečnýn hádkám a ona si stejně dělá co chce. A takhle je to pořád a pořád dokola.
Na to, že v knize vystupuje pár postav, hned dvě z nich jsou homosexuální. Já vím, že teď žijeme v době diverzity, kdy všechno všude musí být rozmanité, nemám nic proti. Ale tady to na mě působí vtíravě. Jakoby se autor potřeboval někomu zavděčit.
Eričina ignorace faktu, že může být HIV poozitivní mě skutečně pobavila. NEREÁLNÉ.
Výraz "šéfinspektor detektiv" byl v knize použit snad tisíckrát. O co šlo? O navýšení počtu stránek? No nevím, ale zdá se mi o tom dodnes.
BTW. Co ten spojler na obálce? To je nějaká novinka?? Skutečnost, že zavražděná není jediná, se máme dozvědět až někde kolem strany 200 (v polovině knihy) - takže daleká a podstatná informace. Díky "geniální" obálce se to čtenář dozví ještě před otevřením knihy.
Opravdu nechápu, jak Dívka v ledu mohla tak kladně zápůsobit na takové nm množství čtenářů. Domnívám se, že cílená skupina jsou milovníci červených knihoven a jiných dramat, kteří koupí cokoliv s nálepkou bestseller a pořádnou detektivku nikdy nečetli.

13.02.2020 1 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Bylo těžké, prokousat se první polovinou knihy, než jsem se dostala k té pro mě zajímavější části - samotnému procesu. Za polovinou, mě příběh chytil za srdíčko, a po dočtení musím uznat, že bez toho "nudného" začátku, by to jako celek, nebylo to pravé.

30.01.2020 4 z 5

Preludia & nokturna Preludia & nokturna Neil Gaiman

Originální, moc krásný příběh, který se mi opravdu líbil. Nestačilo pouze číst, bylo potřeba nad tím i trochu přemýšlet. Jednu hvězdu ale přece jen srážím, a to za ilustraci. Vůbec se mi nelíbila.

28.01.2020 4 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Z knihy mám dost rozporuplné pocity. Začátek se hodně táhl, skrz pro mě nezajímavé, zdlouhavé popisy. Když jsem se dostala do fáze, kde už se děj týkal převážně soukromého života hlavních hrdinů, příběh mě vtáhl. Co jsem ale nečekala je to, že ke konci, kdy se přetočili hlavní hrdinové, mě zase přestával zajímat. Za sebe nemůžu hodnotit lépe než průměrně

06.01.2020 2 z 5

Outsider Outsider Stephen King

Toto dílo velice mile překvapilo. U Kinga jsem zvyklá, že chvíli trvá, než se kniha rozjede a vtáhne mě do děje. Tahleta mě vtáhla okamžitě. Od začátku do konce napínavé. Ze začátku se příběh tvářil jako "obyčejná" detektivka, ale vyklubalo se z toho něco velmi neobyčejného a jedinečného. Doporučuji.

10.12.2019 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Stále se překonávají! Jsem velice zvědavá na další díl :-)

09.10.2019 5 z 5

Američtí bohové Američtí bohové Neil Gaiman

Dobrá kniha. Příběh poutavý, autor má neuvěřitelnou představivost. Hned od začátku mne kniha zaujala.. No ale někde uprostřed jsem se začla ztrácet, hlavně v postavách. Bylo jich moc, navíc některé se tam neobjevovaly často a místy jsem nevěděla, kdo je kdo. Bylo tam dost pasáží a malých vedlejších příběhů, které vlastně byly zbytečné. Nikam nevedly a nenavazovaly na hlavní dějovou linii, tudíž tam vůbec nemusely být. I přesto, velice zajímavý příběh. Ke konci jsem nemohla přestat číst. Rozuzlení nečekané - tak to má být. Celkový dojem z knihy: Autor toho chtěl říct hrozně moc, ale potřeboval by více stránek.

25.09.2019 4 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Tahle kniha ve mě zanechala hluboký dojem. Originální zápletka - naprosto nepředvídatelná. Příběh byl celkem šokující a odporný, avšak o to více napínavý.

08.09.2019 5 z 5

Němý svědek Němý svědek Agatha Christie

Naprosto geniálně propracovaný příběh. Do poslední chvíle netušíte rozluštění. napínavé, čtivé, úžasné!

29.07.2019 5 z 5

Pianista Pianista Władysław Szpilman

Neuvěřitelně silný příběh. Prožívala jsem jej emotivně od začátku do konce. Nahlédnutí do strašlivé historie.. Každý by si to měl přečíst. Doporučuji.

29.05.2019 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Příběh se mi moc líbil. Napínavé, propletené, rozhodně jsem se u čtení nenudila. Jedinou věc bych vytkla - na mě až příliš častá a rozsáhlá povídání o Strikeově bolavém koleni.

12.05.2019 4 z 5

Hadí doupě Hadí doupě Agatha Christie

Od Agathy Ch. jedna ze slabších knih. Já sem v ní neviděla takové to Waaaau... Napětí mi také chybělo... Pro mě oddychovka, což by detektivka být neměla.

15.04.2019 3 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Nemám absolutně co vytknout. Byla jsem moc spokojená od začátku do konce! Doporučuji :)

31.03.2019 5 z 5

Sherlock Holmes a myslící stroj Sherlock Holmes a myslící stroj James Lovegrove

No... Převládalo u mě lehké zklamání. Měla jsem z toho pocit, jakoby se pan Lovegrove snažil napodopit styl psaní A. C. Doyla, což se mu z mého pohledu nezdařilo. Viděla jsem velký rozdíl mezi určitýma pasážema. Př. 50 stran zajímavých a opravdu jsem je hltala a pak dalších 50 stran nuda. 3 hvězdy jsou akorát :-)

11.03.2019 3 z 5

Výborné fantasy propracované do detailu, napínavé od začátku do konce. Nechyběly emoce a ani trocha toho strachu. Opravdu na jedničku :-)

18.01.2019 5 z 5

Neobvyklý typ Neobvyklý typ Tom Hanks

Popravdě, moc mě to nenadchlo. Povídky mi připadaly hrozně obyčejné a některé až jako by postrádaly pointu. Kniha je to ovšem ohromně čtivá. Poprvé jsem se setkala s dílem, které ačkoliv mě nezaujalo, nemohla jsem přestat číst a pořád mě to táhlo dál. Jako bych čekala, že každá následující povídka bude lepší.

18.01.2019 3 z 5

Tři slepé myšky Tři slepé myšky Agatha Christie

Kniha rozhodně nezklamala! .. Úžasně propracované povídky. Líbil se mi hodně i Doslov. Trocha faktů ze "zákulisí" . Spokojenost :)

30.12.2018 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Aaaachjo.. Obrovská škoda.. Začátek vypadal velmi slibně. Kniha mě chytla opravdu hned od prvních stránek.S velkým napjetím sem očekávala tu chvíli, kdy se konečně dozvím co je to za tak obrovský objev!! .. A ejhle, ono vlastně o nic velkého nejde.. Nechápu, že tak úžasně rozjetá kniha se mohla na posledních pár stránkách tak neskutečně propadnout.

ponz. Překlad nic moc. Nevím jestli sem měla vadný kus, ale v textu bylo až neobvykle moc gramatických chyb

11.12.2018 3 z 5

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Bezesporu krásné a originální fantasy. Ovšem... Místy mi to přišlo jakoby nedomyšlené, resp. měla jsem z toho pocit, jakoby tam byla chyba a nedokážu říct jaká. Jakoby mi stále něco unikalo. Každopádně chytlo mě to opravdu hodně a konec byl výborný, takže 4 hvězdy za mě jsou na místě. :)

26.11.2018 4 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Jednoduše - stojí za přečtení !!

26.09.2018 5 z 5