kika_ kika_ komentáře u knih

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Luxusní detektivka. Mělo to spád, originální příběh, napětí až až. Líbí se mi tenhle styl psaní - rozjetých více menších storek, kapitola skončí napínavě a samozřejmě další kapitola je pokračování jiné storky. Čtenář je proto pořád napjatý jak asi dopadne tamto a jak zas táámhle to a musí se k pokračování pěně pročíst :).. Prostě pro milovníky detektivek jasná volba

22.08.2018 5 z 5

Co mě naučil tučňák Co mě naučil tučňák Tom Michell

Ze začátku mě kniha bavila.. Ale čím víc sem četla, tím méně mě to zajímalo. Pohádka pro dospělé. Podle přemrštěného hodnocení a komentářů ostatních uživatelů jsem tedy nečekala takovou hloupost. :(

12.07.2018 3 z 5

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Hluboké zklamání. Čekala jsem mnohem více od knihy, která je tak věhlasná, a výborně hodnocená. Od Kinga už několik knih přečteno mám a vždy byla výsledkem spokojenost. U Nezbytných věcí nikoliv. Straaaašně zbytečně natažený příběh, reakce jednotlivých postav šíleně přehnané. No a ten konec? Připadalo mi, jako kdybych posledních dvacet stran přečetla z úplně jiné knihy.

21.05.2018 2 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Úžasná kniha. Nenáročné čtení, které v sobě nese hromadu emocí. Doporučuji všem.

24.04.2018 5 z 5

Od Jonassona rozhodně nejhorší kniha. Ale že by byla úplně špatná bych neřekla. Vtipné pasáže nechyběly, spád taky celkem měla. Ten samotný příběh ovšem je úplná ale úplná hloupost. Nerozumím tomu, že takováto zápletka vůbec někoho napadne, proto je třeba ocenit i jedinečnost tohoto příběhu.. Přesto, že je tak hloupý :D

29.01.2018 3 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Woooow. Geniální detektivka. V podstatě dva luxusní detektivní případy v jedné knize, které spolu zdánlivě souvisí. Napínavé, nepředvídatelné, prostě jednoznačně doporučuji všem milovníkům tohoto žánru.

29.11.2017 5 z 5

Vražda na golfovém hřišti Vražda na golfovém hřišti Agatha Christie

Kniha měla spád, velmi dobře se mi četla, vcelku povedená detektivka. Má jediná výtka se váže ke konci. Ten se mi zdál být překombinovaný, malinko jsem se ztrácela, ale na vraha bych nepřišla až do samého odhalení. Takže za mě super :)

23.10.2017 4 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Tato kniha je pro mne takovým průměrem. Musím ocenit sílu příběhu, který od začátku do konce gradoval, tudíž bylo těžké knihu odložit. Konec naprosto skvělý. Na to všem mě mrzí, že mi kniha nedala to, co jsem předpokládala, čímž byl pocit hrůůůzostrašného strachu. Bohužel u mne převládal spíše poct znechucení nad popisovanými věcmi, obzvlášť u některých detailů. Jsem ráda, že se Řbitov zviřátek stal součástí mé knihovny, ale znovu jej do rukou zřejmě nevezmu.

23.10.2017 3 z 5

Vážka Vážka Michel Bussi

Z knihy jsem nadšená. Napínavá od začátku do konce, příběh naprosto originální, výborně napsáno.

07.09.2017 5 z 5

Jako milovník Harryho Pottera jsem tuhle knihu přečíst musela. Tím, že je psaná formou divadelní hry ,četla se velmi dobře. Každopádně příběh mi přišel hodně slabý. Nevím jestli tento pocit nezpůsobilo mé přehnané očekávání a natěšenost, ale rozhodně je pro mne spíše zklamáním.

18.07.2017 3 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Příběh byl zajímavý a z mého pohledu dost napínavý. Problémem dle mého názoru je, že místy se tam objevují řekla bych až zbytečné nudné pasáže, což dělá celkový děj trochu zdlouhavým.

18.07.2017 4 z 5

Harryho Pottera samozřejmě přečteného mám už z dětství.. Celou sérii. Tuto knihu jsem si koupila hned jak vyšla, kvůli ilustracím, jelikož jsem velký fanoušek Potterovské série. Byla jsem opravdu nadšená. Připomněla jsem si, jak to vše bylo. Pořád stejně dobré, jak si pamatuji a ilustrace opravdu nádherné. Úžasné zpestření příběhu. Jsem vážně unesená a moc ráda, že tuhle knihu vlastním :)

29.10.2016 5 z 5

Anatomie lži Anatomie lži Dan Brown

Příběh zajímavý, samozřejmě absurdní náhody tam jsou tak jako v každé Brownovce, musí se to brát trošku s nadhledem. Každopádně kniha napínavá a originální. :)

01.09.2016 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

V pohodě čtení :) .. Nechápu teda některé komentáře typu: "Kdo je vrah sem věděl/a už ve třetině... " Dost pochybuji.. Podle mě to zas tak předvídatelné nebylo. Napínavý příběh rozhodně, celkem jednoduchý styl psaní, takže příjemně čtivé. Pravdou ale je, že podle toho jaký kolem toho byl povyk, čekala jsem trošku něco lepšího. Možná je na vině moje přílišné očekávání. Každopádně váhala bych, jestli označení bestseller je díky knize samotné a nebo pouze díky dobré reklamě. Každopádně bestseller nebo ne, i tak bych doporučila :))

03.08.2016 4 z 5

3x vraždy 3x vraždy Agatha Christie

Všechny tři detektivky vynikající! Dlouho jsem nečetla knihu co by mě takhle chytla.. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Napínavé opravdu od začátku do konce! :)

21.07.2016 5 z 5

Malé ženy (skrátené vydanie) Malé ženy (skrátené vydanie) Louisa May Alcott

Výborná kniha, která čtenáře donutí zamyslet se nad životem. Najdeme v ní spoustu lásky, ponaučení a moudrosti. Opravdu krásně napsaná a myslím, že dojme každého, kdo ji přečte.

19.06.2016 5 z 5

Čtyři roční doby Čtyři roční doby Stephen King

Každá z povídek má v sobě něco, co mě zaujalo. Většinou jsem se setkala s názorem, že Dýchací metoda je nezajímavá a nudná. Já si to tedy rozhodně nemyslím a ani bych ji neoznačila za nejslabší. Za sebe můžu říct, že byla hodně napínavá a nemohla sem se dočkat, co z toho vyleze. Každopádně kniha jako celek - super! :)

03.04.2016 4 z 5

Omerta Omerta Mario Puzo

Dobře se četlo, příběh zajímavý, vše ok.. Ale prostě není to Kmotr.. :)

13.01.2016 4 z 5

Zodiac - nejnebezpečnější ze všech zvířat Zodiac - nejnebezpečnější ze všech zvířat Gary Stewart

Za sebe můžu říct, že kniha se mi líbila. Pro mě byl příběh poutavý a zajímavý. I kdyby to nebyla pravda, tak rozhodně zajímavá teorie. Do příběhu sem se okamžitě zažrala. Pro někoho je to možná nezajímavé, každopádně já mám tuhle tématiku ráda a rozhodně bych doporučila dál.. Jediná výtka z mého pohledu by patřila pasážím, kde autor až moc popisoval své pocity prožívání určitých situací a mezníků v životě. odle mě příliš předramatizované a zbytečné. :)

08.11.2015 4 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Výborné čtení! Napínavé od začátku do konce. Sherlock (slespoň co se týče mě) nikdy neomrzí.. :)

05.09.2015 5 z 5