Ketfl Online Ketfl komentáře u knih

Dokonalý pár Dokonalý pár Ally Condie

Vzhledem k hodnocení jsem od knihy neměla žádná extra očekávání, ale zaujal mě popis, tak jsem si řekla, že to prostě zkusím. A po přečtení prvního dílu jsem poměrně dost příjemně překvapená. Zajímavé vykreslení světa i postav. Při čtení jsem měla i trochu pocit smutku, protože i když ten svět není takový jako ten náš, dost mi to tak připadalo. Člověk je "otrok" a možná si to ani neuvědomuje. Každopádně, po citové stránce mi tam trochu něco chybělo, ale jinak se to četlo opravdu pěkně. Děj pěkně ubíhal, netáhlo se to, závěr navnadil na další díl. Uvidíme, jak se to tedy bude dál vyvíjet.

05.02.2021 5 z 5

Svět poté Svět poté Susan Ee

I druhý díl byl naprosto skvělý! Opět akce od první do poslední stránky. Nemohla jsem se absolutně dočkat, až se Penryn opět setká s Raffem. A když se tak konečně stalo? Ach, moje srdíčko si úplně poskočilo. Zbožňuju tu jiskru mezi nimi.

Co ale považuju za absolutně trestuhodné je, že nakladatelství nepřeloží a nevydá poslední díl série!!! To mě totálně nadzvedlo ze židle. Čtenář něco rozečte a nakonec si nepřečte, jak to celé dopadne? No, třetí díl jsem si sehnala tedy v AJ, tak snad to nějak přelouskám.

05.12.2020 5 z 5

Krutá krása Krutá krása Rosamund Hodge

Vzhledem k hodnocení jsem neměla nijak přehnané očekávání, ale v závěru musím říct, že se mi kniha docela dost líbila. Sice mě úplně nezaujal svět, kde se děj odehrával, ale jinak musím vyzdvihnout hlavní postavy. Líbilo se mi, že hlavní hrdinka není vykreslena jako ta nejkrásnější s nejúžasnějšími lidskými vlastnosti, jako to normálně bývá. Naopak byla dost obyčejná a měla spoustu špatných lidských vlastností - prostě normální člověk. Navíc ta jiskra mezi ní a Laskavým pánem mě bavila od začátku do konce. Děj měl dle mého spád a moc mě to bavilo.
Ale ten konec? Autorka se evidentně sama těšila, až knihu dopíše, protože nic tak odfláklého jsem dlouho neviděla. Vůbec jsem nepochopila, jak se v závěru dostali z toho "zajetí"? Za to rozhodně ubírám jednu hvězdičku, protože je to škoda. No, nic. Každopádně knihu si ráda někdy v budoucnu přečtu znovu.

17.11.2020 4 z 5

Království Království Amanda Stevens

Trochu mi bylo líto, když jsem se dozvěděla, že v tomto díle nebude figurovat Devlin, nicméně v závěru to vůbec nevadilo a díl musím hodnotit jako naprosto povedený. Konečně jsme se dozvěděli více o původu Amelie. Bylo to napínavé a opět neskutečně čtivé. Těším se na další díly.

18.09.2020 5 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Nejspíše jsem neměla tuto sérii začínat hned po přečtení knih od Sarah J. Maas, která v tomto literárním žánru nasadila (tedy aspoň pro mě) extrémně vysokou laťku. Nemohu říct, že by mě to vyloženě nebavilo, nicméně je to o něco slabší. Co mě trochu mrzí je to, že všechny postavy jsou extrémně nesympatické. Trochu nešťastné se mi jeví i toto propojení světa víl a světa lidí. Nicméně děj má spád, stránky se mi jen míhaly pod rukama. Zajímalo mě, jak děj bude pokračovat, proto nakonec dávám takové hodnocení a jsem zvědavá na další díl.

04.09.2020 4 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Nemůžu uvěřit, že je konec. Všechny knihy této série mají tolik stran, že jsem byla úplně šťastná, že to jen tak nemůžu dočíst, že se pořádně mohu pohroužit do tohoto nádherného, smýšleného světa. Bohužel, uplynul měsíc a já mám komplet přečteno. Byla to skvělá jízda. Úžasné postavy, napětí, akce, hrůza, ale i láska a nádherná přátelství. Zamilovala jsem se do tohoto světa i do postav. Prožívala jsem s nimi všechny situace, jako bych tam byla s nimi. V tomto díle jsem si tedy i pěkně poplakala, protože samozřejmě ne vše dopadlo úplně růžově. Jsem ale šťastná, jak to všechno skončilo. Kéž bych tuhle sérii mohla číst ještě aspoň další měsíc.

No, nezbývá mi tedy než se k sérii někdy opět vrátit a doufat, že autorka napíše ještě hodně moc takových sérií. Klobouk dolu, Sarah. Četlo se to přímo skvěle a samo :-)

31.08.2020 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Tahle série je fakt skvělá. Moc se mi líbilo členění kapitol, takže jsme se dozvěděli informace od různých postav. Nejvíce mě samozřejmě bavily pasáže se Celaenou a Rowanem (Jeřábem). Ze začátku jsem z toho měla až slzy v očích, jak se k ní hrozně choval. Ale moc se mi líbí, jak se ten vztah vyvinul. Skončilo to zase naprosto dramaticky. Říkám si, jak jsem ráda, že sérii čtu až teď, když je vydaných tolik dílů, protože čekat na ně - to by byla moje smrt :-D

Jen jednu věc bych knize vytkla a za tu nemůže autorka, nýbrž překladatel. Proč je nutné překládat do češtiny i ta jména? Ještě bych pochopila ty klany čarodějnic. V češtině asi pořád zní lépe čarodějnice Černozobých, Žlutohnátek a Modrokrevných - než Blackbeak, Yellowlegs a Blueblood. Ale zatraceně... přeložit Rowana Whitethorna jako Jeřába Bělotrna? Proooč?

08.08.2020 5 z 5

Vendeta Vendeta Catherine Doyle

Dlouho se mi nestalo, že bych se od knihy vůbec nemohla odtrhnout. Až tak, že jsem málem nešla ani spát, a to ráno vstávám do práce. Mě se to prostě moc líbilo. Hlavní postavy mi přišly sympatické. Jediné co, tak nechápu to zařazení do knih pro ženy. Spíš je to pro mladší čtenáře. Ale knize nemohu jinak nic vytknout. Tak šup na další díl :-)

10.07.2020 5 z 5

Až léto skončí Až léto skončí Penelope Ward

Tahle kniha byla moc hezká oddychovka, která se mi hezky četla. Jen ale nějaký ten wow efekt se prostě nedostavil. Chyběla mi tam možná nějaká ta jiskra mezi hlavními postavami. Přišlo mi, že se pořád psalo o tom, jak se chtějí, ale něco tomu prostě scházelo, proto teda jednu hvězdičku ubírám. Nejvíc vtipné mi přišlo (psalo se to v knize i v anotaci), že Noah je starší muž. Upřímně jsem si hned představila nějakého pěkného 45letého muže. Tak když jsem se dozvěděla pravý jeho věk, tak jsem se musela jen smát. Za pár let už evidentně budu patřit taky do starého železa :-D

30.06.2020 4 z 5

PS: Chybíš mi PS: Chybíš mi Winter Renshaw

Tento díl mě bavil stejně, jako ten předchozí. Příběh byl pěkný. Opět taková oddychovka. Jen mě trochu překvapilo, že Melrose v prvním díle působila spíš jako takový člověk "co si nevidí do pusy", prostě co na srdci, to na jazyku. Tady mi to tedy už vůbec nepřišlo. Trochu, jak kdyby to bylo o jiném člověku. Nicméně i tak se mi to líbilo.

15.06.2020 5 z 5

PS: Nesnáším tě PS: Nesnáším tě Winter Renshaw

Přiznám se, že mě kniha příjemně překvapila. Byla to taková příjemná, oddychová jednohubka. Příběh byl pěkný. Taky jsem si říkala, co se mu asi stalo, že se pak už neozval... happy end ale proběhl, takže spokojenost.

11.06.2020 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Musím se přiznat, že mě kniha velice mile překvapila. Bylo to čtivé a kniha se rozhodně četla téměř sama. Hlavní hrdinka mi přišla dost rozumná se zajímavými názory. Jsem zvědavá na další díly.

02.04.2020 4 z 5

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Colleen naprosto miluju, je to skvělá autorka s úžasným stylem psaní. Její knížky patří k mým nejoblíbenějším, proto mě strašně mrzí, že mě tato knížka vůbec nezaujala. Ani jedna postava mi nebyla sympatická, téma depresí by se určitě dalo využít i jinak. Pro mě velká škoda, a jen doufám, že příští kniha od autorky bude zase pecka.

24.08.2019 2 z 5

Krvavý lístek Krvavý lístek Crystal Smith

Ze začátku mi trochu trvalo, než jsem se začetla, ale jak se objevil Zan, tak mě kniha docela dost chytla. Je fakt, že autorka se s tím moc nepáře, nemá tendence vše barvitě popisovat, do děje se skočí přímo rovnýma nohama. Zápletka byla taky zajímavá a navíc mě bavila schopnost hlavní hrdinky - tedy kromě toho, že byla čarodějka - vidět duchy. Je fakt, že některé scény se tak nějak "prolítly", autorka nemá tendence se opravdu někde dlouhodobě zdržovat. Celkově tedy mohu říct, že jsem četla o dost lepší fantasy, ale naopak i horší, takže bych nejraději hodnotila 3,5 hvězdičkami. Další díl si ráda přečtu.

08.03.2022 4 z 5

Mezi elfy proti své vůli Mezi elfy proti své vůli Sandra Regnier

Nerozumím tomu, proč mají autoři tendence natahovat děj do 3 dílů, když se díky tomu v prvním díle skoro nic neděje. Upřímně, téměř celá kniha byla spíše středoškolská rádoby love story a nějaké fantasy akce se vlastně začnou dít až téměř na konci knihy. Věřím tomu, že kdybych knihu četla před 10 lety, tak si z ní sednu na zadek, protože je fakt skvěle napsaná, děj ubíhá skoro sám, některé hlášky byly opravdu humorné, i já jsem se zasmála. Ale když se na to dívám teď, tak je to spíš taková splácanina, spousta věcí nedává smysl, anotace nakonec neodpovídá tomu, co jsme se v prvním díle dozvěděli, apod. Každopádně tu čtivost opravdu upřít nemůžu a ten konec opravdu láká k tomu, aby si čtenář přečetl další díl. Takže jdu na něj, snad to bude o něco lepší.

13.08.2021 3 z 5

Políbit nebe Políbit nebe Krista Ritchie

Přiznám se, že jsem docela přemýšlela, jak knihu ohodnotit, protože to bylo opravdu velice zvláštní. Oceňuji zajímavé a netradiční zpracování. Ale tady asi nastává ten kámen úrazu. Děj je totiž více méně o tom, že sledujeme život hlavních postav a vývoj jejich vztahů v průběhu reality show. Upřímně skoro 500 stran je na tohle téma za mě až moc. Do půlky knihy mi přišlo, že se řeší pořád to samé dokola. Postavy mi absolutně nesedly, za mě strašně zvláštní a neuchopitelné charaktery zralé na psychiatrickou léčebnu. Opravdu jsem přemýšlela, že knihu odložím. Nakonec jsem ale vytrvala a čím víc jsem se blížila ke konci, tím se mi to víc začalo líbit. Bonusová scéna na konci a úplně poslední stránky mi dokonce i vykouzlily úsměv na tváři. Druhému dílu nejspíš šanci dám, protože Ryke byl asi jediná postava, která mě v průběhu knihy zase tolik neštvala, ale přiznám se, že jsem tedy v životě už četla lepší knihy. Autorky rozhodně píší čtivě, ale ty postavy, to bylo teda fakt něco. No, znovu tuto knihu číst nebudu.

02.07.2021 3 z 5

Zrada vítězů Zrada vítězů Marie Rutkoski

Opět neskutečně čtivý díl. Moc se mi to líbilo. Přibyly nám tu nové tváře a musím říct, že Rošara i Verexe jsem si opravdu oblíbila. Hlavně jsem se nasmála, jak Rošara neustále napadaly zajímavé nápady na Arinovu smrt. :-D Hrozný blázínek. No, a naše ústřední dvojice Kestrel a Arin. Ach jo! Kdyby Kestrel řekla pravdu. Kdyby Arin věřil víc svým instinktům. Kdyby, kdyby, kdyby. Mohli si ušetřit spoustu trápení (a my taky!!), ale taky by kniha asi v tom případě mohla skončit prvním dílem, takže je jasné, že to prostě nemůže jít jako po másle. Na závěr ten otec. To bylo velké zklamání, takhle vydat svou dceru. Opravdu mi z toho bylo úzko. Konec tedy opět velmi nalákal na další díl, protože každý čtenář prostě musí ihned vědět, jak tohle celé dopadne. Za mě opravdu super!

07.06.2021 5 z 5

Nadpozemská Nadpozemská Cynthia Hand

Andělská tématika mě baví, nicméně je potřeba počítat s tím, že tato série je napsána opravdu pro mladší cílovou skupinu. Myslím, že dívkám mezi 14-17 se to musí opravdu líbit. Já vím, že když jsem tento díl četla poprvé před pár lety, tak jsem z toho taky byla unešená. Teď už přeci jen vidím víc much, každopádně i tak to bylo pěkné. Příběh je taková klasika o dospívajících, nechybí klasický milostný trojúhelník, ale příběh je pěkně doplněn o andělskou tématiku a záležitost s posláním a vizemi. To se mi poměrně líbilo. Určitě se pustím i do dalšího dílu.

01.04.2021 4 z 5

Cesta věčnou nocí Cesta věčnou nocí Veronica Rossi

I druhý díl se mi velmi líbil. Musím říct, že kniha je napsána celkem nenáročně, ale velmi čtivě. Pořád se něco děje. Možná je to i tím, že se střídají po každé kapitole postavy, které děj vypráví, takže se čtenář nemá šanci nudit. Zajímal mě příběh Perryho i Árie. I když mi bylo líto, že se opět musely jejich cesty rozejít. Až na ty pravopisné chyby se mi to opravdu líbilo a jsem velmi zvědavá, jak se celý příběh vyvine.

16.02.2021 5 z 5

Temné a osamělé prokletí Temné a osamělé prokletí Brigid Kemmerer

Za mě je tohle jeden z nejlepších retellingů Krásky a zvířete, co jsem kdy četla. Děj měl spád, nikde se to netáhlo, byla zde spousta akce. Na to, jak nemám moc ráda propojení našeho světa se světy kouzelnými (protože se to autorům většinou nedaří), tak tady mi to vůbec nevadilo. Postavy byly sympatické a za mě i věrohodně vykreslené. Moc se mi líbila hlavní hrdinka, ale nejvíce mě zaujal Grey. Ne, že by Rhen byl špatný, ale tak nějak jsem celou dobu doufala, že Harper nakonec skončí s Greyem - ta jiskra mi tam přišla tak nějak reálnější. No, zajímavý konec, takže se hned pustím do dalšího dílu. Vypadá to, že Grey dostane ještě prostor, jupí! :-)

07.12.2020 5 z 5