kercah kercah komentáře u knih

Rodina ze dne na den Rodina ze dne na den Rowan Coleman

Kniha se velice dobře čte a svým příběhem se stává nenásilnou, jednoduchou oddechovkou.

22.04.2019 3 z 5

Ďáblova svatyně Ďáblova svatyně Marie Hermanson

Kniha se mi velice dobře četla. Děj byl zajímavý, dokáže čtenáře strhnout. Jen jsem měla stále pocit, že knihu znám a pátrala v paměti zda ano či ne.. Ne neznala, jen se občas velice podobal filmovým zpracováním tohoto tématu. Za mě určitě super početní, jen ten konec byl na můj vkus moc jednoduchý ????.

14.04.2019 4 z 5

Bellman & Black Bellman & Black Diane Setterfield

Kniha se mi špatně četla, začátek a konec byl dobrý, ale to nekonečné popisování podnikání a pracovního nasazení... chvílemi jsem se přistihla, že ani nevím, co čtu a knížku už chtěla mít dočtnou.

01.04.2019 2 z 5

Jestli zůstanu Jestli zůstanu Gayle Forman

Kniha mi dlouho ležela doma a vlastně jsem jí vzala do ruky kvůli výzvě a jsem moc ráda. Kniha se čte velice snadno a je i dojemná. Tématika nutí čtenáře pozastavit se nad tím, jak to vlastně je s tím rozhodováním zda zůstat nebo jít dál.. Vážně přemýšlím, že si přečtu i druhý díl.

18.03.2019 4 z 5

Nejskrytější přání Nejskrytější přání Marybeth Mayhew Whalen

Ze začátku se mi špatně orientovala v postavách, přišlo mi, že jich je nějak moc, možná jsem nebyla správně soustředěná, ale postupně se mi vše četlo mnohem snadněji a lehce. Byla to příjemná oddechovka.

13.03.2019 4 z 5

Neobyčejná dobrodružství Neobyčejná dobrodružství Daniel Wallace

Taková vtipná oddechovka. Kniha se celkem dobře četla, jen mi přišel ten konec zvláštní. Možná jsem čekala vysvětlení proč si vybral sebou ženu kterou vybral, možná jsem čekala, že to víc rozjede :D nevím, ale fajn počtení.

08.03.2019 3 z 5

Chování nočních motýlů Chování nočních motýlů Poppy Adams

Velice poutavá kniha se zajímavým příběhem. Nejsem zrovna odborník na motýli a proto jsem předpokládala, že kniha se bude číst hůře, ale bylo to právě naopak. Nadchla mě. :)

13.09.2018 5 z 5

Chladná krev Chladná krev Lisa Jackson

Na knize se mi líbila tématika jasnovidectví a okultismu, ale opět náboženský podtext už působil jednotvárně i když vraždy nebyly špatně popsané.. Od začátku v příběhu začíná okouzlení a láska hlavních hrdinů, což mi přijde spíše pro červenou knihovnu, ale co mě nejvíce asi vadilo byl pořád dokola opakující se ztopořený penis a erekce.
Jinak na oddechovku fajn, dokonce přemýšlím, že autorce dám další šanci. :)

24.01.2018 3 z 5

Dvojče Dvojče Tess Gerritsen

Tuto knihu jsem dostala jako dárek a díky pro mě né moc přitažlivého obalu jsem jí odkládala a nechala v knihovně asi 5 let. Když mi nyní přišla pod ruce, až jsem se zastyděla, že je stále nepřečtená. Děj byl napínavý, propracovaný a ani nemusel mít 500 stránek a četl se velice snadno.

23.01.2018 4 z 5

Horká krev Horká krev Lisa Jackson

Vraždy s náboženskou tématikou, močál,.. ze začátku knihy jsem se nemohla zbavit pocitu, že jsem už takový příběh četla, ale jen mi připomínal jiné, které jsou psány na podobné bázi. Na můj vkus vražd s tématikou náboženství je až příliš. Ale i přes to se knížka díky navazujícím kapitolám četla velice snadno. Konec zůstal jakoby otevřený a jelikož jsem si koupila oba díly zároveň,jsem zvědavá, jak bude navazovat druhý díl.

23.01.2018 3 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

I když jsem dlouho váhala, jestli si druhý díl koupit, nakonec jsem si řekla proč ne. Mohu říci, že jsem udělala dobře, není to kniha z které si úplně sednete na zadek, ale je, i přes svých 500 stránek čtivá a to velice snadno, zápletka z literárního prostředí mi také nevadila. Takže kdo má rád detektivky, doporučuji se na knihu podívat. :)

04.01.2018 4 z 5

Alice v říši divů (a taky před zrcadlem) Alice v říši divů (a taky před zrcadlem) Sarai Walker

Kniha je vcelku čtivá, ale přišla mi až moc přeplácaná. Feminismus z knihy jen číší.

17.11.2017 2 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Upřímně v první řadě mě zajímalo, jak se s tímto tématem autorka popere, když její hřeb je v sekci fantasy.
Kniha byla čtivá, příběh hodně zapletený a hned nebylo patrné, jak vše dopadne, což je velké plus ještě u takto obsáhlé knihy.
Mám ale lehce smíšené pocity, ač se mi kniha líbila, někdy mi přišla i zdlouhavá. Nemohu se ani rozhodnout zda si přečíst další díl a dát Cormoranovi další šanci, ale pro sympatii jeho postavy a Robin si jí přečtu. :)

08.10.2017 4 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Možná mé hodnocení ovlivnil styl knížky, který je senzační včetně krásných ilustrací nebo možná i to, že je mi Aňa sympatická možná i to, že jsem v očekávání a o dětech a rodině je zmínek opravdu hodně, nevím... Každopádně se mi knížka líbila, zamýšlí se nad životem a přemítá různé scény a situace, jaké jsou, jaké by měly či neměly být. Myslím, že kniha překvapí svojí lehkostí a upřímností. Určitě si knížku chystám přečtu znovu. :)

04.10.2017 5 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Jak se dalo předpokládat od tohoto spisovatele, kniha byla k zamyšlení nad životem. Vše, co v knize bylo uvedeno je řečeno příběhem pravdivě, jen ten příběh mě osobně úplně nezaujal, možná tak na mě působilo ono prostředí, které nenavodilo tu správnou atmosféru, abych si z knihy odnesla pocit.., pocit, který by dlouho přetrval a já nad ním mohla znovu a znovu přemýšlet.

12.09.2017 3 z 5

Světlo Světlo Janine Pečenková

Tato kniha ve mě vzbudila smíšenou vlnu pocitů. Nevím, jestli jí mám považovat za totální brak nebo ne. Knize se určitě nedá upřít, žádné chození kolem horké kaše se tu nekoná, proto má rychlí spád a snadno se čte.

29.08.2017 2 z 5

Mořská hvězda Mořská hvězda Luanne Rice

Kniha v podstatě nebyla špatná. Jen mi tak přišlo, že byla spíše než o nějakém strhujícím příběhu o pocitech a citech a hlavně o LÁSCE..ať už rodinné, manželské, přátelské.

24.08.2017 3 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Není divu, že tato kniha je přirovnávána k Malému princi. Příběh o životní pouti s hezkými ilustracemi, který Vás nenechá knihu odložit. V knize je spousta mouder s kterými musí souhlasit snad každý. Je to kniha, která se určitě dá číst pořád dokola, tak aby se člověk zase a znovu mohl pozastavit a zapřemýšlet.

24.08.2017 5 z 5

knížka se dobře četla, děj je však takový všelijaký. :)

01.07.2017 3 z 5

Bublina Bublina Katarína Šajbanová

Kniha mě mile překvapila. Nevim proč, ale dlouho jsem ji kvůli obalu dokládala. Ale četla se skvěle.

26.06.2017 5 z 5