kercah kercah komentáře u knih

Biomanželka Biomanželka Michal Viewegh

Moc jsem nevěděla co od knihy očekávat. Byly tam momenty, kdy jsem si říkala, ze knihu asi ani nedočtu, pak se příběh zase trošku rozjel, ale celkem často jsem se ztrácela a byla myšlenkami jinde než u knihy, což pro mě znamená jediné: kniha si nedokázala upoutat moji plnou pozornost.

20.08.2020 2 z 5

Továrna na sny Továrna na sny Anie Songe

Knížka mě velice mile překvapila. Hlavně tím jak snadno se četla, ale také tím jak se Anie prezentuje. Utvořila jsem si k ní více sympatií než do nedávné doby :)

08.08.2020 4 z 5

Oddechový čas Oddechový čas Katie Fforde

Zase další oddechovka ze série. Sice je hned téměř jasné jak vše dopadne, ale čte se velice dobře. :)

04.08.2020 3 z 5

Pole šťastných náhod Pole šťastných náhod Ondřej Neff

Od Neffa jsem četla první knížku a nevěděla úplně co čekat, respektive jsem vsázela na nějaké hodně vymyšlené sci-fi, které mi nebude dávat smysl. Překvapilo mě ale, ze je to romaneto a příběh je celkem oddechový. Určitě si přečtu i něco dalšího.

24.07.2020 3 z 5

Rajská zahrada Rajská zahrada Katie Fforde

Super oddechové čtení, kdysi jsem si tuto knihu z řady koupila a teď jsem se k ni zase vrátila protože jsem věděla, ze se bude nenásilné číst a bude mít šťastný konec. Možná sáhnu i po těch dalších :)

29.06.2020 3 z 5

Ladovy veselé učebnice - Savci Ladovy veselé učebnice - Savci Josef Lada

26.06.2020

Ladovy veselé učebnice - Ptáci Ladovy veselé učebnice - Ptáci Josef Lada

24.06.2020 5 z 5

Lagom - tajemství spokojeného života Lagom - tajemství spokojeného života Niki Brantmark

Pěkná oddechová knížka pro milovníky skandinávského stylu, udržitelnosti a celkové osobní a rodinné pohody, která z knížky sálá.

17.06.2020 4 z 5

Ladovy veselé učebnice - Brouci a hmyz Ladovy veselé učebnice - Brouci a hmyz Josef Lada

16.06.2020 5 z 5

Království za story Království za story Petr Šabach

Polovina povídek se mi líbila, dobře se četla a dávala smysl, ale v další polovině, jsem si říkala co to vlastně čtu a proč? Nenadchlo, ale asi ani úplně neurazilo. Taková knížečka na krátké cesty a zabití času.

15.06.2020 2 z 5

Pět Tibeťanů Pět Tibeťanů Christopher S. Kilham

Vzala jsem do rukou knihu hlavně kvůli návodu jak správě cvičit cviky. Autor mě velice mile překvapil, že knihu doplnil o osobní pohled a zážitky a také další zajímavé praktiky v cestě vnitřní harmonie.

07.06.2020 5 z 5

Záblesk svetla Záblesk svetla Garth Stein

Jako u spoustu komentářů ani já jsem od této knihy moc neočekávala. Poslední dobou se mi do rukou dostali takové ne moc čtivé knížky, proto tato byla příjemnou změnou. Dobrá tematika s vyvíjejícím se dějem. Kniha se velice dobře četla. Za mě příjemná oddechovka .

13.05.2020 3 z 5

Ztráty a nálezy Ztráty a nálezy Brooke Davis

Mé pocity z knihy jsou jako na horské draze. Chvílemi mi přišla kniha jako nic neříkající slátanina, ale v dalších chvílích mne zaujala a dokonce na mě působila dojmem hlubšího odkazu. Takže mé hodnocení trochu rozpolcené, rozhodně je to ale velice nenáročné čtení :)

04.05.2020

Fridolín a kouzelný Bambola Fridolín a kouzelný Bambola Luboš Procházka

Celkem snadno se kniha předčítala před spaním, ale logiku v ni rozhodně nehledejte.

28.04.2020 2 z 5

Svět zvířat Svět zvířat Josef Lada

Je to prostě klasika, taková nostalgie a návarat do dětských let :).

13.04.2020 4 z 5

Tajný cirkus Tajný cirkus Diana Mašlejová

Hezká ilustrovaná knížka pro děti. Příběh nebyl vůbec špatný a na čtení před spaním super :)

27.02.2020 4 z 5

Zachráněný dědeček Zachráněný dědeček Štěpán Zavřel

Hezké ilustrace a ikdyž jednoduše napsané, přesto s poučným příběhem.

20.02.2020 4 z 5

Pět neděl v balónu Pět neděl v balónu Jules Verne

Je to prostě klasika, kterou mohou číst různé věkové generace.

20.02.2020 5 z 5

Manželské vraždění Manželské vraždění Éric-Emmanuel Schmitt

Musím říct, ze mě kniha velice překvapila tím, kolik se do tak malé knížky s krátkým dějem vejde emocí. Napsané s lehkostí, ale i odkazem pro čtenáře.

09.02.2020 4 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Knihu jsem již kdysi četla a úplně mě dojala. Následně jsem knihu pujcila a už si ke mě cestu zpět nenašla. Zůstala po ni ale stopa v mé mysli a já si ji znovu koupila. Je to kniha, která rozhodně má své místo v mé knihovně.

14.01.2020 5 z 5