kercah kercah komentáře u knih

Jak být šťastný - Dvanáct nemorálních rad Jak být šťastný - Dvanáct nemorálních rad Halina Pawlowská

Osobně se mi kniha vůbec ničím nepřiblížila.

05.02.2023 odpad!

Hroši nepláčou Hroši nepláčou Halina Pawlowská

Vůbec mi tento typ povídek nesedí, ale na druhou stranu je to o chlup lepší než má první kniha od Haliny s radami. :)

02.02.2023 1 z 5

Šepot v mlze Šepot v mlze Darcy Coates

Opět skvěle pokračování série. Zajímavá zápletka s pokračováním, kterou asi málo kdo čekal :).

30.09.2022 5 z 5

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

Toto moje druhá přečtená kniha od autora. Pamatuji si, ze i první se mi četla velice dobře a tato také.
U obou jsem si říkala, že jsou spíše pro nactileté, že bych se jimi už nemela zabývat, ale čtou se tak dobře, ze je mám za 2 dny přečtené. I přes to, ze hlavními hrdiny jsou mladí lidé, příběhy obsahují vcelku hodnotné duševní obrazy. Takže za mě příjemné nenáročné početní. Zvažuji že si přečtu další autorovu knihu.

20.09.2022 4 z 5

Hraj mrtvého Hraj mrtvého Julia Heaberlin

Ze začátku jsem moc nevěděla co od knihy očekávat - moc mi nesedí to kovbojské prostředí, ale ve finále se z toho vyklubala celkem čtivá kniha.

29.04.2022 4 z 5

Strašení v Rookwardu Strašení v Rookwardu Darcy Coates

S každým dalším dílem jsou příběhy propracovanější a propracovanější - když to srovnám s první knihou, kterou jsem četla. Ta se mi jevila jako duchařská skoro pohádka, ale teď už to má grády a jedná se regulérně o hororovou povídku. Jen tak dál!!

19.04.2022 5 z 5

Bezesný Bezesný Jørgen Brekke

Ze začátku knihy jsem se vůbec nechytala, myslela jsem si, že příčina je v tom, ze jsem začala číst knihu asi méně soustředěná. Občas mě totiž ta severská jména taky potrápí . Ale dávala jsem tomu šanci a stále se k tomu vracela a udělala jsem dobře. Nakonec se mi dej líbil. Jen až tady jsem zjistila, ze jsem začala druhým dílem..

05.03.2022 4 z 5

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

(SPOILER) Kniha se velice dobře četla, ostatně stejně jako všechny ostatní. Nejsem úplně postapokaliptický nadšenec, ale tady jsem to nějak zvládla. Chybělo mi tam aspoň lehký náznak odpovědi na otázku Proč? Se to všechno vlastně stalo…, ale jelikož je zde uvedeno, že se jedná o sérii, dávám velké hodnocení a očekávám, co příjde :).

20.02.2022 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Jedna z těch lepší knih ze série o strašidelných domech.

04.01.2022 5 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Čekají mě ještě dvě knihy, ale tato byla jednoznačně nejlepší. Dokážu si ji představit i ve filmovém zpracování. Super :)

27.12.2021 5 z 5

Matrix Energetics -- Umění a věda transformace Matrix Energetics -- Umění a věda transformace Richard Bartlett

Velice zajímavé čtení, alespoň pro ty, kteří s kvantovou fyzikou alespoň trochu koketují. :)

18.11.2021 5 z 5

Alfa a omega Alfa a omega Joe Hill (p)

Závěr, tak jak má být :).

18.10.2021 5 z 5

Časohrátky Časohrátky Joe Hill (p)

Další napínavý díl, který nabádá hned pokračovat v další ( poslední) knize.

17.10.2021 5 z 5

Klíče království Klíče království Joe Hill (p)

Další skvělý díl :).

17.10.2021 5 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Takový trochu mix, ale četla se skvěle, rozuzlení bylo taky fajn .

12.10.2021 4 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Kniha se četla takřka sama, stejně jako ostatní knihy teto autorky :).

05.10.2021 5 z 5

Tobiáš Lolness Tobiáš Lolness Timothée de Fombelle

Koupila jsem si ji na počest mého syna Tobiáše. Nevěděla jsem tedy o jaký příběh se jedná, to asi také ovlivnilo, že jsem se ze začátku trochu sžívala se stromovým světem. Nakonec to dostalo takový spad, ze jsem ani nevěděla, jak jsem knihu dočetla. Skvěle propracovaný příběh, klobouk dolů.

29.09.2021 5 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Myslím, že jsem tuto knihu vzala do ruky ve správný čas. Potřebovala jsem absolutně vypnout mozek a to se u této knihy opravdu stalo (proto tak vysoké hodnocení). Děj bez větší hloubky a smyslu, ale čte se dobře :).

10.09.2021 3 z 5

Nejbohatší muž v Babylóně Nejbohatší muž v Babylóně George Samuel Clason

Hezky a jednoduše zpracovaná finanční gramotnost :).

05.09.2021 5 z 5

Kincugi: Umění nápravy Kincugi: Umění nápravy Céline Santiini

Moc se mi tato technika líbí, je dekorativní, šetrná, pomáhá soustředit se na daný okamžik a má v sobě moudrost, kterou můžeme přenášet do svých životu.

18.08.2021 4 z 5