kercah kercah komentáře u knih

Feng-šuej rychle a prakticky Feng-šuej rychle a prakticky Selena Summers

Kniha je srozumitelná a velice dobře se čte. Styl dotazování, velice rychle selektuje otázky, které vás opravdu zajímají a tím se nejedná o sáhodlouhé brodění se omáčkou. Mohu doporučit, kdo se chce s tematikou seznámit jedno příjemné odpoledne. :)

23.05.2021 4 z 5

Anastasia Anastasia Vladimir Megre (p)

Kniha na zamyšlení. Napsaná příjemnou vyprávěčskou formou. Nikdy jsem o knize neslyšela, proto jsem neměla žádné očekávání, ale ani žádné předsudky. Některé výroky mi přišly smysluplné a souzním s nimi, některé však už v mých očích přesahovali do konspirace. Každopádně mám již koupenou druhou knihu a v četbě budu pokračovat.

10.05.2021 5 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

(SPOILER) Díky názvu jsem si nebyla jistá, co vlastně od knihy čekat. Ze začátku jsem se do knihy nemohla začíst, četla jsem jí po kapitolách a řiakala si jak je otravná stále se zmiňující nemoc matky a jak je z ní nadmíru frustrovaná. Ale kniha začala mít rychlejší spád a následně se velice snadno četla. V jistých fázích jsem byla velice překvapená, jak na mě kniha psychicky působí a vyvolává adrenalin, co bude dál. Velice povedený psychologický román a v roli matky pro mě až horor :D. Chtěla bych však vědět víc, proniknout hlouběji do myšlení, chování a příčin.

07.02.2021 4 z 5

Spánek Spánek Haruki Murakami

Mám velice rada tyto Murakamiho knihy s ilustracemi od Kat Menschik, ty jeho povídám dodávají jedinečnou a nezapomenutelnou atmosféru.

23.01.2021 5 z 5

Lískový les Lískový les Melissa Albert

Na knize jde poznat, ze autorka není vypsaná i korektura je slabší. Příběh sám o sobě je čtivý, jen je tak nahuštěn do jedné knihy, ze působí občas trochu chaoticky. Byly pasáže, ze jsem si říkala super, ale hned následovaly ty zmatené, kdy jsme si říkala, proč? Mám z toho smíšené pocity. Kniha by se v podstatě dala vzít a napsat znova do více dílu, kdy by se dali detailněji popsat určité momenty a tím by zmizela chaotičnost. :)

09.01.2021 3 z 5

Útok na pekárnu Útok na pekárnu Haruki Murakami

Moje prvotina od Murakamiho. Nevěděla jsem úplně co čekat. Kniha je přečtená rychlosti blesku, ale že by ve mne zanechala nějaký filosofický nebo dramatický nádech se úplně říct nedá, zato na druhou stranu kniha jako taková - papír a ilustrace- je opravdu nádherná.

01.01.2021 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Témata z koncentračních táborů nebyla ta po kterých bych sáhla, ale výzva mě donutila. Byla to také moje poslední kniha výzvy a musím říct, ze mě velice překvapila. Od příběhu jsem se nemohla odtrhnout,..strhující vyprávění o Haně mě naprosto pohltilo.

22.12.2020 5 z 5

Úplně nevím, co jsem od knihy očekávala, na to jak má krásný přebal obsah vcelku pokulhává. Četla jsem již jinou knihu tohoto typu, jen zaměřenou na Švédsko a jeho Fiku a ta se mi líbila podstatně více.

13.12.2020 2 z 5

Mrtví se někdy vracejí Mrtví se někdy vracejí Stephen King

Skvělé povídky, každý si najde tu svojí, která bude tvořit jeho vzpomínku na knihu :)

29.11.2020 4 z 5

Léčitel Léčitel Antti Tuomainen

Kniha není špatná, dýchá z ní taková zimní, dešťová, katastrofická atmosféra. Občas jsem se přistihla, ze jsem byla myšlenkami někde jinde, ale i tak myslím, ze zfilmovaná verze by byla fajn :)

08.11.2020 3 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Příběh se velice dobře četl, jen škoda, ze pasáž s duchy nebyla trochu delší a propacovanější.

03.11.2020 4 z 5

Pralinky Pralinky Barbara Nesvadbová

Kniha je velice zvláštně napsaná. Nenavazujicí útržky/ vzpomínky, tak jak se honily autorce hlavou, tím kniha působí bez radu a velice chaoticky. Možná to šlo lépe uspořádat, nevím. :)

25.10.2020 1 z 5

Přítelkyně Přítelkyně Barbara Nesvadbová

Knihu jsem měla přečtenou za den. Snadno se čte. Poukazuje na typy partnerství, jejich soužití a celkově fungování vztahu v pozadí toho co si myslíme, ze je správné a co chceme. Lehce feministické povídky. Chápu, že čtenáři, kteří jistý popisováný útlak v knize nezažili, asi s touto tvorbou nebudou souznít.

20.10.2020 3 z 5

Koruna stínů Koruna stínů Joe Hill (p)

Už se trochu víc začínám sžívat s příběhem a s pocitem, že nemám nic očekávat a baví mě to i tak. Takže kupuji další díl :)

18.10.2020 4 z 5

Hlavohrátky Hlavohrátky Joe Hill (p)

Lepší 3 nebo slabé 4 hvězdy. Stále mě překvapuje jak se dej vyvíjí a jak je jiný proti seriálu, ale s tím už jsem se měla asi smířit u prvního dílu ????. Uvidíme co nabídne kniha 3.

11.10.2020 3 z 5

Vítejte v Lovecraftu Vítejte v Lovecraftu Joe Hill (p)

Bohužel jsem začala, seriálem na Netflixu a až teprve poté jsem šáhla po komiksu. Detaily jsou naprosto odlišné, což mě často štve. Neříkám, co je lepší nebo horší, ale o to víc klesá mě nadšeni, proto i 3 hvězdy místo 4. Samozřejmě v četbě komiksu pokračují dalším dílem.

07.10.2020 3 z 5

Kniha je velice snadno čtivá, oddechová. Jen ten konec ????.

01.10.2020 3 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Kniha určitě není pro každého, ale kdo má rad pohádky, trochu fantasy a nadpřirozena myslím, ze zklamaný nebude. Příběh nutí číst dále a dále než se dopracujete, jak to vlastně všechno dopadne.

23.09.2020 4 z 5

Kůže plná stínů Kůže plná stínů Frances Hardinge

Od knihy jsem totiž nemela velké očekávání. Bohužel se mi ve spoustě případu potvrdilo, ze hezký přebal knihy nerovná se kvalitní obsah. Ale tahle kniha nejen ze je hezká, ale i velice dobře čtivá a nadchla mě k pořízení další knihy od autorky.

13.09.2020 5 z 5

Humorná oddechovka u které se snad zasměje každý ????

01.09.2020 4 z 5