kercah kercah komentáře u knih

Zrůdné zrcadlo Zrůdné zrcadlo Michael Scott

Knihu jsem kdysi četla, ale už je to tak dávno, jako bych ji teď četla poprvé. Je poutavá a snadno se čte, hlavně také kvůli tomu, ze chcete vědět, jak vše skončí.

09.01.2020 4 z 5

Dlouho mi trvalo než jsem se ke knize propracovala a dokládala i shlédnutí filmu. Teď už mi nic nebrání se na něj podívat a moc se těším.

14.10.2019 5 z 5

Hadilovka Hadilovka Cullen Bunn

Příběh byl pro mne takový nijaký, bohužel je to dost pravděpodobně způsobené tím, že jsem jako první četla tuto knihu. :/

02.10.2019 2 z 5

Kniha o kávě Kniha o kávě Petra Veselá

Upřímně jsem od knihy očekávala více, možná je to tím, že už je to pár let, co autorka knihu vydala.. každopádně historii a základní znalosti o kávě najdeme téměř všude. Očekávala jsem od knihy autorčiny příběhy za cestou ke kávě, k otevření kavárny atd...více z životopisných prvků, které by knihu udělaly jedinečnou.

02.10.2019 3 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Třetí díl aristokratické rodiny, už byl více předvídatelný než v ostatních knihách. Rozhodně mě potěšila nová postava tetičky Nory, která se z ničeho nic objeví na zámku. Za mě se autor této postavě věnoval málo, spíše okrajově a tak doufám, že jako všechny humorné postavy to tetička Nora rozjede v další knize :).

02.10.2019 4 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Další díl humorného vyprávění o rodu Kostků z Kostky, je opět vtipný a svým deníkovým stylem psaní velmi dobře čitelný. Samozřejmě se však prvnímu dílu nevyrovná. Možná je to tou vysokou laťkou a následným očekáváním, které první díly vždy nastaví a další díly málo kdy překonají. Rozhodně se, ale nudit nebudete :).

02.10.2019 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Musím říct, že mě kniha velice mile potěšila a ne jednou jsem se nahlas zasmála. Četla se s takovou lehkostí, že se těším na další pokračování vtipných příhod aristokratické rodiny.

21.09.2019 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Kniha se četla jedním dechem a oceňuji, že hned na začátku není patrné, co se vlastně stalo. Nejsem si jistá, jak bych příběh o uneseném dítěti prožívala, kdybych nebyla sama matkou. Asi by pro mě celé téma nebylo tak zajímavé, ale to už nezjistím :D

03.09.2019 3 z 5

Knížka se nečetla vůbec špatně i přes spoustu jmén a informací, ale přesto se chvílemi zdála byla zdlouhavá. Nekonečné útrapy s atomovou bombou skoro nebraly konce.

03.09.2019 3 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Rozhodně to není kniha, kterou můžete číst jednou za čas, jelikož si s největší pravděpodobnosti nebudete pamatovat návaznost příběhů žen, které kniha vypráví. I přes to, mě kniha nadchla a četla se velice dobře.. když tak nad tím přemýšlím blíže, jak to vlastně bylo s těmi penězi??? :D

07.08.2019 4 z 5

Koncept kontinua Koncept kontinua Jean Liedloff

K zamyšlení.., už odedávna nás fascinuje, jak lidé kteří nejsou ovlivněni modernizací světa, žijí v naprostém míru a harmonii. Kontinuum. To víme, dokážeme popsat i konkrétní vlivy, ale nemůžeme přijít na to, jak se od těchto vlivů odprostit. Troufám si říct, že už to ani nejde. Můžeme jen s pokorou obdivovat jejich nedotčený život a snažit se do jejich života vstupovat minimálně. Vychovávat děti tímto stylem nemůžeme, ale můžeme se tomu zkusit přiblížit a to hlavně tím, že budeme poslouchat svoji intuici.

31.07.2019 3 z 5

Tváře noci Tváře noci Corrie Jackson

Kniha mě mile překvapila. Příběh je napínavý, do samého konce není zcela jasné, kdo za vším stojí. Samozřejmě je kolem hlavní hrdinky Shopie spousta lidí, kteří jí pomáhají případ vyřešit.. zápal, vstřcnost lidí mluvit s novinářkou a snadný přístup k informacím všeho druhu. Upřímně netuším, zda to takto v novinářské branži chodí, ale přišlo mi to trochu přemrštěné a tím pádem to jako celek působilo méně věrohodně.

06.07.2019 4 z 5

Je čas jít spát Je čas jít spát Anita Bijsterbosch

Moc hezky zpracované. Obrázky jsou líbivé a děti zaujmou ????.

03.07.2019 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Kniha je napínavá a četla se sama. Těším se na další pokračování ????.

03.07.2019 5 z 5

Krásné zlo Krásné zlo Rebecca James

Kniha se nečetla špatně i přes autorčiny skoky v čase, které v půlce knihy končí... Jde z toho cítit lehký amaterismus, ale se slibnou budoucností :). Za mě neurazilo, ale ani nenadchlo.

19.06.2019 3 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Příjemná oddechovka. Veselí je někdy smutné někdy svým moravským nářečím veselé, ale je to hlavně takové reálné vyprávění ze života :).

03.06.2019 3 z 5

Jak být dospělá Jak být dospělá Emma McLaughlin

Musím říct, že mi kniha přišla psaná tak trochu chaoticky. Několikrát jsem se přistihla, že se musím v textu vracet, abych pochopila, kdo zrovna “mluví”. Děj není špatnej a plus je nestereotipní konec ikdyž s happy endem????.

20.05.2019 2 z 5

Já a pan Jones Já a pan Jones Lucy Diamond (p)

Příjemná oddechová kniha, která se velmi snadno četla. V podstatě 4 životní příběhy vměstnané do 1 knihy. Myslím, že i kdyby vznikly více propracované 4 knihy, bylo by to taky fajn početní ????

16.05.2019 4 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Jako všechny Cormoranovi příběhy i tento se četl sám. V knize je vše detailně popsáno a čtenář je tak s lehkostí vztažen do děje.

07.05.2019 5 z 5

Obrazy ze života M. Obrazy ze života M. Svetlana Žuchová

Musím říct, že bylo velice zvláštní číst po dlooouhé době knížku, ve stylu deníku. Po těch všech příbězích mi přijde jako bych naskočila do rozjetého vlaku a z rozjetého vlaku i vyskočila.. cesta bez začátku a konce. Hlavní postava stále dokola opakuje a řeší problémy svého bytí a její pohled na ně, kdy čtenář pořádně neví, co předcházelo a jak to všechno dopadne, ale zato detailně zjistí, jak to chodí na nočních směnách v nemocnici.????

26.04.2019 2 z 5