Kniha o kávě

Petra Veselá Vás v knize Kniha o kávě seznámi s historií kávy, dozvíte se o tom, jak se dostala do celého světa, jak se pěstuje, zpracovává a praží. Existují různé druhy a odrůdy kávy a každá z nich má svou specifickou chuť, to, jak káva chutná, ovlivňuje také pražení, mletí, uchovávání. Další část knihy se věnuje samotným nápojům. Jak má vypadat espresso nebo cappuccino? Co znamenají názvy na kávovém lístku? A jak si skvělou kávu připravit i doma? Tipy pro nákup, uchovávání a přípravu kávy, popisy a spousta skvělých receptů na přípravu různých druhů kávy. Káva je jedním z nejoblíbenějších nápojů. Povzbudí, zahřeje a vytváří pouto mezi lidmi na schůzkách a u přátelských posezení. Nabízí se bezpočet možností, jak ji připravit, ale také jak si s ní hrát...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86091/kniha-o-kave-86091.jpg 4.491
Literatura naučná, Hobby, Kuchařky
Vydáno, Smart Press

Kniha Kniha o kávě

mala.bloncka

Krásná kniha s bohatými fotografiemi o přípravě kávy i s kávovými recety. Za mě vše co od knihy požaduji :)

kercah
02.10.2019

Upřímně jsem od knihy očekávala více, možná je to tím, že už je to pár let, co autorka knihu vydala.. každopádně historii a základní znalosti o kávě najdeme téměř všude. Očekávala jsem od knihy autorčiny příběhy za cestou ke kávě, k otevření kavárny atd...více z životopisných prvků, které by knihu udělaly jedinečnou.

BuchtaMaková
23.04.2019

Knížka se mi líbila, ale myslela jsem, že v ní bude víc z příběhu autorčiny cesty k vlastní kavárně a "ke kávě" vůbec... To mi tam chybělo.

allfonsa
15.03.2019

Zajímavé čtení o pěstování a zpracování kávy, nicméně nemusím moc encyklopedie apod. Chybí mi tam prostě něco co by zaujalo, jsou to prostě jen holé fakty bez příběhu nebo něčeho co by tomu dodalo šmrnc :-)

Sofie75
19.02.2019

Kávu miluji a kniha byla velice zajímavá. Už jsem objevila i pražírnu kávy v Karlových Varech. Takže si i vychutnávám čerstvě upraženou kávu. Ten kdo miluje kávu a zajímá jej něco se o ní dozvědět, tak doporučuji tuto knihu.

Hathor89
03.02.2019

Kniha byla velmi přehledně rozčleněna. Přinesla mi základní poznatky o pěstování a zpracování kávy, její přípravě, základních pojmech a dala mi mnohé nápady na zkoušení. Nejhůře se mi četly pasáže o čištění kávovaru, protože ho nevlastním (zatím mi vystačí chemex a french press), také se nechystám otevřít kavárnu … Ale oceňuji podrobnost. Postupně ozkouším také sepsané recepty. Některé vypadají velmi dobře. Káva je skutečně život a umění (viz latte art). Pro laika knihu doporučuji … a ke čtení nějakou tu dobrou kávu (mně to vyhovovalo). A abych nezapomněla: krásné ilustrace.

Terezk-a
16.07.2017

Skvělá knížka o kávě, která vás seznámí se základy.
Knihu velmi doporučuji začínajícím baristům, jelikož je v knize krásně vysvětlený chod celého kavárenského kávovaru + tipy na čištěná a správné nastavení.

bouncer
18.03.2017

Úvodní kapitoly o kávovníku, sklizni a kávě jako surovině-obchodním artiklu mě nebavily a bylo poznat, že autorka píše o něčem, co není úplně její obor. Nebylo to ani podané moc čitelně. Ovšem když se dostává k přípravě kávy, je to perfektní a Kniha o kávě je nejlepší kávová kniha, jakou můžete v češtině sehnat. Velice doporučuji (považuji se za kávového nadšence, ne znalce).

káva kuchařské recepty nápoje kavárny

Petra Veselá
česká, 1983