Koncept kontinua

Podtitul: Hledání ztraceného štěstí pro nás i naše děti. Autorka ve své světově proslulé knize odhaluje, proč jsou lidé žijící na Západě tak nespokojení a často nešťastní. Po několika expedicích mezi jihoamerické indiány rozpoznala, že tyto pocity mohou pramenit z neuspokojených potřeb miminek a malých dětí, které se na Západě snažíme vychovávat podle všemožných teorií, jen ne podle vlastní intuice a evolucí vytvořených jednoduchých pravidel a očekávání. V knize, kterou napsala již v r. 1975, velmi jasně a přesvědčivě vysvětluje, jak je potřeba zacházet s našimi nejmenšími, aby z nich vyrostly spokojené a samostatné děti a posléze dospělí lidé, kteří si nepotřebují „léčit“ své deprivace z dětství všemi možnými způsoby, počínaje drogovou závislostí a konče nezdravými partnerskými vztahy, a jsou schopni vést plnohodnotný život, jenž nebude naplněn věčnou nespokojeností a hledáním „něčeho“, co nalézt nelze. Našemu vlastnímu životu tak dává úplně nový rozměr a pomáhá lidem najít jednoduchou, a přitom málo předvídatelnou odpověď na často kladenou otázku – proč nejsme šťastní....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24685/koncept-kontinua-ojY-24685.jpg 4208
Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl, Rodina
Vydáno, DharmaGaia

Continuum concept, 2004

Kniha Koncept kontinua

Eviik

Měla by být povinnou četbou pro každého nastávajícího rodiče. Velice mi tato kniha otevřela oči.

Romanka89

Není to uplně moje top kniha o rodičovství, ale určitě stojí za zamyšlení, sama jsem zastáncem kontaktního rodičovství a hodně jsem malou nosila v šátku a stále v tom pokračujeme. Kniha pojednává o tom jak je důležitá pro vývoj člověka "fáze v náručí", kdy to miminko má určité potřeby a když je naplníme, vyroste z něj sebevědomá samostatná bytost. Je to také o tom, že dítě není středobodem rodičů ale naopak je spíš na okraji, ale neustále s rodiči, rodič je pořád dospělá bytost, se svými koníčky a zájmy a prací a při tom má u sebe dítě, dítě funguje s rodiči a učí se nápodobou. Jedna věc je pro mě trošku složitější uvést do praxe a to důvěra v pud sebezáchovy dětí, asi bych prostě batole nenechala u okraje nějaký jámy :D :D Ale jako u všech knih, někomu se to může zdát jako extrémní přistup, ale je to o tom najít si v tom to své, co se mi líbí a co mně a mému dítěti bude vyhovovat. Za mě kniha kterou doporučuji.

Čtenářská výzva 2020: Kniha autora, od kterého jste ještě nic nečetli.

zarovicka4

Kniha me hodne podporila v tom jak chci pecovat o deti a dala mi par dobrych argumentu, ktere jsem mohla pouzit, kdyz se mi nekdo snazil namluvit, ze bych Malou nemela tolik nosit, protoze bude Pak rozmazlena :)
Nektere pasaze jsou ale napsane dost drsne a rozhodne nedoporucuji cist tesne pred porodem, pokud budete rodit v klasicke porodnici ( ja to cetla po porodu, kdyz mi dite odvezli na leceni zloutenky a ja Ty dva dny jsem u knizky probrecela :D)

YA-girl

Dobře se mi to četlo; myšlenky, poznatky a rady v knize mi přijdou logické, smysluplné, následováníhodné :-)

Analfabet591
13. dubnaodpad!

Ztráta času. Po bombastickém úvodu, za který by se nemusel stydět Horst Fuchs (už má deprese?), následuje slovní průjem maskovaný snahou o nějaký antropologický výzkum a z něho vyplývajících zjištění. Kniha není absolutně ozdrojovaná a ty asi tři výzkumy, které jsou v ní uvedené, si autorka zohýbá podle sebe a vyvozuje z nich pro svou hypotézu to, co z nich vůbec nevyplývá. Jinak je to blábol psaný spíš stylem volné asociace a asi na notné dávce LSD nebo vývaru z liány.
Prostě klasický motivačně bullshitový infoprodukt z ranku jako Nevýchova a já nevím co ještě; věřím, že se na něm autorka napakovala dobře.

Turmee

Pro mě zbytečných 170 stran. Celá pointa by se dala shrnout pár odstavci nebo ještě lépe: "zdravý selský rozum".
Autorka vychází z pár návštěv u jednoho jediného domorodého kmene, své odsouzení ostatních staví na doměnkách, filosofických úvahách a oslích můstcích.

genikuxik

Kniha se mi nelíbila hlavně formou jakou děsila rodiče nebo budoucí rodiče. Zkrátka, za všechno špatné, co dítě udělá v dětství nebo dospělosti můžete vy! Srovnání s domorodými kmeny mě rozhodně nepřesvědčilo, jako vyspělá společnost jsme zkrátka jinde. Nebo že za to, že matka klukovi nedá dostatek pozornosti se stane gayem a zase holky se stanou lesbami díky krutým a nemilujícím otcům. Já si z knihy odnesla opravdu málo.

Cageyy

Kniha která ovlivní pohled na výchovu dětí a přístupu k nim už do konce života a to jak pozitivně tak negativně bohužel ????????Musím souhlasit s jinými komentáři, že je psáno direktivní formou a poznatky autorky nejsou podloženy. I když s kontaktním rodičovstvím souzním.