Zachráněný dědeček

Dědeček Tomáš už dávno nebyl mladý, a přesto byl ještě pořád přeborník v jízdě na kolečkových bruslích a vůbec měl velký talent pro kouzla a všelijaké kulišárny. Jenom s ním se rybička v akváriu změnila v draka a vrabci na zahradě v barevné tropické ptáky. A každý večer dětem vyprávěl pohádky. Děti ho měly rády a všem bylo společně moc dobře. Až jednoho dne starosta oznámil, že ve městě otevřel domov pro staré lidi, kam všechny staroušky a stařenky odstěhují. A začal hon na staříky! Nejdřív se zdálo, že by mohli být dědečkové a babičky ve Šťastném domově spokojení, ale děti viděly, že se jim ztratil úsměv z tváří a už nic není, jako bylo dřív. A tak vymyslely plán na únos – sestrojily všemožné létající stroje a vydaly se v noci, když foukal příznivý vítr, pro své milované staříky. Kniha je určena dětem od 4 let....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/329517/zachraneny-dedecek-Qtq-329517.jpg 4.77
Pro děti a mládež
Vydáno:, Knižní klub

Grossvater Thomas (1984)

Kniha Zachráněný dědeček

triatlet

Nadčasový příběh. Štěpán Zavřel vymyslel projekt Ježíškova vnoučata už
v roce 1984.
Ve velkoformátové knize zaujmou nejen ilustrace, ale i poselství o vztahu ke generaci seniorů.

V závěrečném doslovu na Štěpána Zavřela vzpomíná Tomáš Míka.
Knihou Dům v Rugolu vzdala hold svému strýci v roce 2018 Marka Míková - https://www.databazeknih.cz/knihy/dum-v-rugolu-392083 .

Jarka 55
19.05.2018

Moc hezké a krásné ilustrace .

haaabi
30.05.2017

Jakmile jsem ji přečetla, hned jsem se letěla podívat co autor ještě vydal. Úžasnost vtipná o tom, jak si děti ukradly z domova důchodců své babičky a dědečky, protože jim prostě doma chyběly.

rodina

Štěpán Zavřel