Rodina ze dne na den

Někdy zažíváme tolik štěstí, že se tomu zdráháme uvěřit. Před šesti měsíci se Sophie Millsová vzdala všech vymožeností velkoměsta a odstěhovala se z Londýna na venkov. Neměla jinou volbu: do jejího života nečekaně vpadly děti její zemřelé kamarádky, o které se musela postarat. Začátky byly těžké, ale dnes už Sophie ví, že obě holčičky miluje. A zároveň v ní sílí pocit, že miluje také jejich otce, i když ho vlastně moc nezná... Značkové lodičky skončily ve skříni – ostatně kam by je tady v Cornwallu nosila? Dříve bývaly téměř součástí její osobnosti, ale teď se staly nepotřebným krámem, který dala dětem na hraní. Sophie nad tou proměnou žasne: najednou nepotřebuje nic z toho, co pro ni bývalo nezbytné, a je prostě šťastná. Ano, občas se vyděsí obrovské odpovědnosti, kterou přijala, ale po většinu času je z ní spokojená máma. Sophie váhá jedině nad tím, jestli má do svého života přijmout i Louise. K tomu, aby se stala matkou ze dne na den, ji donutily okolnosti. Ale založit ze dne na den rodinu, to už je otázka volby. A Sophie váhá: miloval by ji Louis i za jiných okolností? Nevidí v ní jen jakousi náplast za zemřelou ženu? A dokáže ona sama žít s vědomím, že její případné partnerské štěstí stojí na smrti kamarádky? Spousta otázek, na které Sophie hledá odpovědi... Bude je umět nalézt?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/302700/rodina-ze-dne-na-den-Br3-302700.jpg 3.452

Sophie Mills (2.)

The Accidental Family (2009)

Vydáno:, Domino

Miška.Miška
03. listopadu

Zbytečně moc stránek a velmi předvídatelný děj.

knih.sasa

Půjčila jsem si knihu kvůli tématu, trochu zklamání ze zpracování, plytké, pluje na povrchu a předvídatené. Zřejmě jsem měla sáhnout napřed po prvním dílu. Jako oddechovka dobrá, mohla být i kratší.

kneslova

Nenáročná, čtivá kniha, chvílemi jsem se i smála nahlas

klodnerovic

Chvílemi těžká opakovačka, ale ... jinak jsem měla pravdu. Druhé setkání se Sophii Millsovou bylo o moc lepší než to první! Teda alespoň pro mě. Vždycky se totiž radši potkám s emocionálně nestálým jedincem než s karikaturou (lidské bytosti), co si myslí, že k životu nepotřebuje víc než úspěch v práci. To, že bylo tak trochu (víc) přeslazené, mi v nejmenším nevadilo. A nepřekvapilo mě to. Četla jsem jedničku a mám mozek :D.

katu9365
26.10.2017

První díl byl super a u toho to mělo skončit. To je tak přeslazená kniha až se mi z toho málem zkazili zuby. Ze začátku mi přišlo, že čtu na každé stránce to stejné... no nic ani jsem to nedočetla.

LiKa00
26.05.2017

Četla jsem první díl, který byl super, pořád se tam něco dělo, ale tento druhý díl jsem u šesté kapitoly odložila . Kniha mě nebaví, myslím, že by bohatě stačil ten první díl.

lenkaabooks
12.05.2017

První díl mne nijak nenadchl, tak jsem si dala pauzu, než se pustím do dalšího. No. Je to tak o půl hvězdičky lepší. Děj je strašně rozvleklý, konec opět předvídatelný. Dospělí se chovají nevypočitatelně a sobecky a děti trpí. Opustí je zase tatínek ? Zůstane s nimi teta Sophie vždycky, napořád, ať se děje cokoli ?

hanka0308
30.04.2017

První třetinou jsem se doslova prokousávala, poté se děj rozhýbal. Možná to způsobil i fakt, že první díl jsem nečetla. Tento romantický zaměřený příběh mě příliš neoslovil, ale jako oddechovka celkem dobrý. Dala bych i tři hvězdy, nebýt toho, že během čtení mi velmi vadily časté překlepy a gramatické chyby.

Anyz01
21.04.2017odpad!

Za mě teda palec dolů, půjčila mi ji kamarádka, tak jsem se do ní pustila, ale dlouho už jsme nečetla takovou nudnou slaďárnu

alnahu
31.03.2017

Na tuto knihu jsem se hodně těšila, ale doslova jsem se jí prokousávala.

Pavouček2
27.03.2017

Toto pokračování bylo takové nemastné neslané, to věčné připomínání toho co bylo a jak se cítila už jsem musela přeskakovat, dočteno, jen abych věděla jak to dopadne, i když to bylo jasný.

Anyz01
30.01.2017odpad!

Právě čtu a nějak se tím nemůžu prokousat, zdá se mi to bez děje.

Jane007
08.01.2017

Skvělá knížka. Na začátku se to trochu vleklo, ale pak se to rozjelo a pak jsem knížku nemohla odložit. Víceméně rozebírá partnerské vztahy, mimomanželské děti, svatba,... I když byla knížka chvilkami až moc romantická, mně osobně to vůbec nevadilo. Doporučuji

Smiragl
04.01.2017

Kdybych bývala nečetla první díl, nepustila bych se ani do tohoto, ale byla jsem zvědavá, jak se to všechno vyvine. Bylo to poněkud zdlouhavé čtení, ale zvládla jsem to ;)

JanaDor
22.12.2016

Kniha je hezká, čtivá, ale má špatný začátek. Sophie mi byla nesympatická, když všechno jen pitvala. Naštěstí se to od třetiny hezky rozjelo a celkově to autorka zachránila. Kdo si chce dát milou romantiku pro sváteční chvíle, tak klidně šáhněte i po této. Třeba se vám bude líbit od začátku do konce. Závěr si určitě zamilujete.

ave55
12.12.2016

Toto pokračování Matky ze dne na den mě moc neoslovilo. Už to bylo natahováno, nic moc se nedělo, stále jsem jen čekala - vezmou se? nevezmou? Dočetla jsem ať to mám za sebou.

allyce
25.11.2016odpad!

Zadejte žákům druhého stupně slohovou práci - vyprávění na téma: ona žije sama, po tragické smrti kamarádky se stane pěstounkou dvou malých holčiček, po půl roce se objeví jejich tatínek, který je krásný, chytrý, milý, ohleduplný.... a vymyslete nějakou zápletku.
Věřím, že některé slohové práce budou mít vyšší úroveň, než tato kniha.
Obrovská, přeslazená nuda!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Andrea72
01.11.2016

moc hezká knížka, ke konci sice až příliš velká slaďárna a happy end, ale celá kniha přečtena za dva dny

maca1245
11.10.2016

Upřímně nevím co napsat. Tato a předchozí kniha mě velice dostaly. Převážně čtu fantasy a sci-fi, ale toto je úplně jiný téma a to vlastně všechny knihy od této autorky jsem přečetl na jeden nádech. Pro mě je to suprové. Zasmějete se, možná si i pobrečíte, budete křičet na postavy co to proboha dělají. Prostě stojí za to si to přečíst.

bookcase
23.09.2016

Opět skvělé, emocemi nabité čtení, které jsem si užila.