Rodina ze dne na den

Někdy zažíváme tolik štěstí, že se tomu zdráháme uvěřit. Před šesti měsíci se Sophie Millsová vzdala všech vymožeností velkoměsta a odstěhovala se z Londýna na venkov. Neměla jinou volbu: do jejího života nečekaně vpadly děti její zemřelé kamarádky, o které se musela postarat. Začátky byly těžké, ale dnes už Sophie ví, že obě holčičky miluje. A zároveň v ní sílí pocit, že miluje také jejich otce, i když ho vlastně moc nezná... Značkové lodičky skončily ve skříni – ostatně kam by je tady v Cornwallu nosila? Dříve bývaly téměř součástí její osobnosti, ale teď se staly nepotřebným krámem, který dala dětem na hraní. Sophie nad tou proměnou žasne: najednou nepotřebuje nic z toho, co pro ni bývalo nezbytné, a je prostě šťastná. Ano, občas se vyděsí obrovské odpovědnosti, kterou přijala, ale po většinu času je z ní spokojená máma. Sophie váhá jedině nad tím, jestli má do svého života přijmout i Louise. K tomu, aby se stala matkou ze dne na den, ji donutily okolnosti. Ale založit ze dne na den rodinu, to už je otázka volby. A Sophie váhá: miloval by ji Louis i za jiných okolností? Nevidí v ní jen jakousi náplast za zemřelou ženu? A dokáže ona sama žít s vědomím, že její případné partnerské štěstí stojí na smrti kamarádky? Spousta otázek, na které Sophie hledá odpovědi... Bude je umět nalézt?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/302700/rodina-ze-dne-na-den-Br3-302700.jpg 3.364

Sophie Mills 2.

Vydáno, Domino

The Accidental Family, 2009

Kniha Rodina ze dne na den

ivana1410

Příjemná oddechovka, nic moc složitého na přemýšlení.Je to moje třetí kniha autorky a i když si jsou hrdinky a hrdinové ve všech knihách celkem podobní (pokaždé tam hrdinka otěhotní a neví jestli je otec dítěte ten pravý+ se tam rozvíjí děj na trochu jiném pozadí příběhu. Mužský hrdina je vždy náramný krasvec)
Celkem hezky napsané. Kdo nezná další knihy autorky a neví, že se témata začínají opakovat, může být i nadšený.

Jirinamac
14.07.2019

Dějově knížka není špatná, ale je to dost zdlouhavě psané. Stačilo by o polovinu méně stránek a byla by fajn. První díl se mi líbil o dost víc

Ctenar1202
07.07.2019

Nebyla to spatna kniha, ale dej byl lehce predvidatelny. Nejvic mi lezly na nervy dve male holcicky, ktere byly desne uvedomele, rozumne a az moc prechytrale, ale v restauraci se chovaly jak stadecko prasatek....

Jako oddychovka dobre, ale kniha ve me nezanechala nic hlubsiho.

kercah
22.04.2019

Kniha se velice dobře čte a svým příběhem se stává nenásilnou, jednoduchou oddechovkou.

TaLu
20.03.2019

Trochu nechápu nízké hodnocení této knihy. Podle mě je kvalitně sepsaná, řádky ubíhají dobře, a to, že jde o knihu romantickou, nikdo netají. Líbilo se mi, jak autorka zpracovává různé myšlenky a chování lidí, kteří se dostávají do zvláštních situací. V úvodu formou pohádky naprosto nenásilně a zajímavě shrne autorka děj z předešlého dílu. Ten jsem četla již před časem a tak mi ani nevadilo, že se občas něco vysvětluje. Psychologicky laděný příběh ukazuje, že touha po vlastním štěstí je sice důležitá, ale když už se člověk nerozhoduje jen sám za sebe, ale i za rodinu, může být vše mnohem složitější. Ale často také bohatší a krásnější. Já knihu klidně doporučím, v tomto žánru jsem četla určitě horší knihy. Autorčin styl psaní mám ráda.

Devil-Ivet
20.12.2018

Hned po jedničce jsem musela otevřít Rodinu, jen abych věděla, jak to skončí. Tedy, to ví snad každý, kdo četl Matku, ale jak k onomu konci dojdou? Kniha má několik zvratů a několikrát jsem Sophii nechápala. Je to ještě více romantické a sladké. Přesto se mi to líbilo a docela si to dokážu představit jako zfilmované.

Miška.Miška
03.11.2018

Zbytečně moc stránek a velmi předvídatelný děj.

knih.sasa
22.10.2018

Půjčila jsem si knihu kvůli tématu, trochu zklamání ze zpracování, plytké, pluje na povrchu a předvídatené. Zřejmě jsem měla sáhnout napřed po prvním dílu. Jako oddechovka dobrá, mohla být i kratší.

Poprvé
Poprvé