Katuska88 Katuska88 komentáře u knih

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

I přesto, že neznám seriál, kniha ve mne zanechala silný dojem.
A to převážně kvůli tomu, jak moc blízko realitě se celý "vymyšlený" děj blíží. Kniha mne opravdu nutila k zamyšlení. V epilogu pronesené "bělošské etnikum" a jejich problémy s neplodností, jemuž tehdejší společnost musela čelit, způsobují husí kůži. Knihu musím hodnotit kladně, a to hlavně kvůli varování, které v sobě skrývá.

04.05.2019 5 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Velmi působivá kniha s existujícími historickými postavami.
Trochu jsem se zasekávala v četbě, ale i přesto je to hodně zajímavá kniha, podávající zase trochu jiný pohled na hrůzy druhé světové války.
Kniha mne obohatila o další vědomosti. Autor dokázal zaujmout.

16.04.2019 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Jedna z mnoha detektivek, které jsem přečetla, ale za mne jedna z nejlepších vůbec.
Minimálně za poslední dobu.
Naprosto skvělý styl psaní. Bryndza mi okamžitě přirostl k srdci, stejně tak jako Erika.
Skvostné! Opravdu se od četby nedalo odtrhnout.

10.04.2019 5 z 5

Hříšné Hříšné Sara Shepard

Kniha je zajímavá stále tím stejným tématem, jako předchozí díly. Bohužel už mi to pomalu začíná připadat jako pořád to stejné dokola. Chybí originalita. Nejspíš už nebudu číst další díly.

01.04.2019 4 z 5

Neuvěřitelné Neuvěřitelné Sara Shepard

Teď bych asi očekávala, že to celé skončí, neumím si moc dobře představit, o čem je zbytek dalších knížek.
Už pomalu ztrácím takový ten manický pocit, že musím pokračovat. Asi si dám na chvíli pauzu.

10.03.2019 4 z 5

Dokonalé Dokonalé Sara Shepard

Opravdu mne zajímá, kdo je A a jak to dělá, jinak bych možná asi nečetla dál.
Kniha se však čte velmi dobře, takže zatím pokračuji, protože jsem opravdu zvědavá.
Chování některých postav je občas nelogické, takže to mi začíná trošku vadit.

22.02.2019 4 z 5

Oceňuji originalitu příběhu se zápletkou o cestování v čase.
Kniha se mi líbila, do budoucna určitě chci vědět, co bude dál, ale zase mne kniha nenadchla natolik, abych otevírala pokračování hned, nebo abych mohla dát 5 hvězd.
Každopádně je to velmi podařená a úspěšná kniha, která oslovila širokou veřejnost a byla záhy zfilmována.
Občas možná trochu naivní podání. Nejspíš je to však způsobeno tím, že je kniha cílena převážně na děti.

14.02.2019 4 z 5

Nevinné Nevinné Sara Shepard

No, upřímně se do toho začínám dostávat a vážně mne začíná zajímat, co bude dál... Otázkou je, jak dlouho mne to bude bavit, pokud rozuzlení přijde až na konci...
Musím hodnotit kladně, i když dívčí pošťuchování, "války" královen krás a "ženské" podrazy mne moc neoslovují. Zápletka je však originální a opravdu by mne zajímalo, jak to záhadná A dělá.

07.02.2019 5 z 5

Roztomilé malé lhářky Roztomilé malé lhářky Sara Shepard

Klasické středoškolské dívčí prostředí situované do Ameriky, ale neklasický lehce mysteriózní námět. Knihou jsem byla mile překvapená. Seriál neznám. Nejspíš si přečtu více dílů.

02.02.2019 4 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Klasiku mám obecně velmi ráda, nikdy mi nevadila povinná nebo doporučená četba, ale do Větrné hůrky jsem se chvílemi musela nutit a pořád jsem čekala na pointu. Většina povahových vlastností, resp. jejich totální ubohost všech do jednoho, mi připadala velmi nereálná a ani jedna postava mi snad nebyla sympatická. Bohužel musím dát za tři. Někde v polovině jsem si uvědomila, že už jsem ji jednou četla, takže také podle toho je jasné, že mne ani tehdy moc nezaujala.

26.01.2019 3 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Detektivky a thrillery čtu velmi ráda, a proto dávám pět bodů za netradiční námět, netypickou atmosféru a originálního hlavního hrdinu.
Trochu dvojsmyslný konec mne mrzí, ale jinak souhlasím s hodnocením ostatních uživatelů. Kniha stojí za přečtení.

24.01.2019 5 z 5

Srdcová královna Srdcová královna Barbara Cartland

Je to typicky pohádkový motiv, servírující čtenáři to, co je dobré a co špatné a jaké ideální vlastnosti by měla mít dokonalá žena. A ano, konec je předvídatelný a kniha je naivní, ale celkově hodnotím kladně. Velmi nenáročná četba pro romanticky založené dívky, ale vcelku příjemná.

21.01.2019 4 z 5

Upřímně si nejsem jistá, jak mám tuto knihu hodnotit. Na jednu stranu je to v jednom jediném ohledu poměrně zábavné a absolutně nenáročné čtení, ale na stranu druhou... Něco tak naivního a "popelkovského" jsem dlouho nečetla a neviděla, asi ani nikdy nebudu velkým fanouškem tohoto žánru. Myslím si, že po přečtení tohoto díla vzroste popularita povolání "společnice". Protože pokud je to tak úžasné zaměstnání, že vás muži zaplavují tisíci orgasmů a ještě vám za to platí nehorázné sumy, a navíc jsou to všechno tak úžasní fešáci, že jste lepšího nikdy dříve neviděli, tak je to snad povolání snů.
Kniha si najde jistě spoustu obdivovatelek. Za mne taková moderní "harlequinka", kde je v hlavní roli společnice a místo jednoho chlapa jich tam máte více.

16.01.2019 3 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Kniha ve mne nezanechala téměř žádný dojem. Nejspíš si na ni v budoucnu nikdy nevzpomenu. Podruhé číst určitě nebudu.

23.12.2018 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Osobně si myslím, že se kniha dříve či později dostane mezi doporučenou literaturu na střední školy. Je až neuvěřitelné, jaké ovace dokáže tak poměrně nová kniha sklidit během relativně krátké doby. Kniha je velmi čtivá. Nedivím se její oblíbenosti. Patří mezi ty, které musíte mít v knihovničce. Taky jsem se ji rozhodla věnovat několika lidem jako dárek.

04.12.2018 5 z 5

Vražda Rogera Ackroyda Vražda Rogera Ackroyda Agatha Christie

Skvělá a čtivá detektivka. Zatím nejlepší Poirot, jakého jsem četla
Přečteno podruhé v rozmezí více jak patnácti let. A opět jsem překvapená!

26.11.2018 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Za mne skvělé. Nejvíce mne bavilo sice samotné Minčino vyprávění, ale přesto se kniha celá skvěle četla. Téma je silné, párkrát jsem si i poplakala.
Pro mne však trošku předvídatelný konec.

SPOILER:
odhalila jsem, kdo je Josef doopravdy, přesně podle toho stejného, hned v tu chvíli, kdy se to tam poprvé objevilo, stejně tak jak to poznala Sage.
Už jsem měla tušení.
Jen bych změnila konec. Já bych je nechala se potkat a konfrontovat.

11.11.2018 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Poprvé, co jsem se dostala k hororu, když nepočítám klasiku Drákulu.
Musím říct, že začátkem jsem byla naprosto unešená jako už dlouho ne a byla jsem neskutečně překvapená tím, jak mne kniha tohoto typu oslovila.
(Horory v televizi přímo nesnáším).
Prvních 180 stran jsem prolítla ani nevím jak a nemohla jsem se zastavit.
Kniha ve mne zanechala obrovský dojem. Jsem ráda, že jsem si rozšířila obzory. A upřímně... do Tribeče se opravdu nechystám. Co kdyby na tom přece jen mohlo něco být? :)

22.10.2018 5 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Svým způsobem zajímavé a zvláštní, ale příliš mnoho mrtvých na jednom metru čtverečním
Musím obdivovat způsob, jakým je příběh napsán. Je překvapivé, kolik se toho mohlo udat na poměrně malém množství stránek.

13.10.2018 4 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Zvláštním specifikem této autorky, jsou, zdá se, otevřené konce.
A z toho jsem v rozpacích já.
Při čtení této knihy jsem se podivovala hlavně nad tím, jak se v příběhu může objevit x lidí, kteří jsou každý z nich, jedním či druhým směrem slušně řečeno hnutí.
Nebylo to tak strašné čtení, ale Bábovky se mi rozhodně líbily více, i když se to asi úplně nedá srovnávat. Každá kniha je úplně jiná.

08.10.2018 3 z 5