katkaq katkaq komentáře u knih

Láska a čest Láska a čest Julie Garwood

Tuhle knížku miluju a pravidelně se k ní vracím. Má všechno, co bych si mohla od červené knihovny přát. Humor, neohroženost, síla, láska. Krásný příběh.

21.04.2021 5 z 5

Něžná rebelka Něžná rebelka Johanna Lindsey

Anthony byl dokonalý a pro mě byla tato kniha lepší než minulý díl. I tak to ale není má oblíbená série.

Miluj pouze jednou Miluj pouze jednou Johanna Lindsey

(SPOILER) Začátek působil velmi slibně a dokonce jsem byla nadšená první scénou. Bohužel od poloviny mě kniha začala rozčilovat a málem jsem ji odložila. Nicholas mi pil krev. Každopádně na druhou stranu tady byli skvělí strýčkové

21.04.2021 2 z 5

Do svítání tvá Do svítání tvá Teresa Medeiros

Já jsem moc spokojená. Překvapivá zápletka. První půlka knihy byla prostě dokonalá a měnící se vztah mezi Gabrielem a Samanthou byl osvěžující.

Bouřlivý příliv Bouřlivý příliv Nora Roberts

Smekám před autorčinou schopností vykreslit různé charaktery postav. Ethan je úplně jiný než jeho ostatní bratři a stejně tak se liší i jeho vztah. Občas mě jeho váhavost rozčilovala, ale to prostě k jeho postavě patří. Moc hezky napsané oddechové čtení.

Past na dobrodruha Past na dobrodruha Nora Roberts

Moc hezky napsané. V pozadí je velmi závažné téma týkající se dětí a to příběhu propůjčuje jistou hloubku a temnotu. Nejsem si úplně jistá, zda byly ty nadpřirozené prvky nutné. Zvlášť když mám dojem, že nebyly nijak důležité pro linku příběhu. Na druhou stranu chápu, že autorka nám chtěla představit postavu, která v životech všech bratrů hrála tak velkou roli.

Hudba meče Hudba meče Julie Garwood

Oproti ostatním knížkám od Garwood mi přišla slabší. Chvíli mě bavila více a chvíli méně. Příběh mě až tak nezaujal i když ten koncept byl zajímavý.

Králova milenka Králova milenka Julie Garwood

Dynamika vztahu byla trošku jiná než u minulého dílu i tak jsem si tuhle knížku užila. Gillian mi imponovala svou vnitřní sílou a stejně jako téměř všechny hrdinky od Garwoodové mě zaujala.

Tajemství Tajemství Julie Garwood

Garwoodová umí výborně psát. Je to romantické a zároveň dokáže vtáhnout do děje. Od červené knihovny ani nějakou historickou přesnost většinou nečekám, takže si na tento nedostatek ani nestěžuji. Tyhle příběhy jsou přesně to pravé pro deštivé dny. Pokud hledáte odpočinkový pohádkový příběh - nebudete zklamáni.

Sedm let v Tibetu Sedm let v Tibetu Heinrich Harrer

Popis Tibetu mě okouzlil. Autor dokázal podat příběh zajímavě a když tento žánr normálně nečtu, odcházím spokojená. Trošku mě, ale zaráží, že na to kolik času tam strávil a vedle kterých lidí sedával, mi tak trochu chybí větší přesah. Větší hloubka. Ale chápu, že pro takové myšlenky možná v této knize neviděl místo.

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

(SPOILER) Ne, ne, ne. Proč jsme nemohli skončit u klasického konceptu: bad boy se zamiluje do hodné holky, vezme ji domů, ona mu upeče krocana a tečka. Kasino pro mě bylo úplně zbytečné a poslední 1/3 knihy jsem se musela přemlouvat, abych to dočetla. A ten konec? Eh, na mě úplně jako blesk odnikud. Pro mě katastrofa a ne zrovna krásná.

20.04.2021 2 z 5

Nebe mé lásky Nebe mé lásky Nora Roberts

Hrozně mě mrzí, že se tady autorka nerozhodla pro klasickou triologii. Ráda bych viděla rozpracovaný příběh každé sestry a věřím, že bych si je i víc užila. Romantika propojená detektivní až téměř hororovou zápletkou, která neurazí. Roberts zkrátka umí psát.

Vzpomínky stínů Vzpomínky stínů Kalayna Price

Svět této knihy se rozrůstá nebezpečnou rychlostí. Nové postavy, nové skutečnosti... Škoda, že nejsou další díly - ráda bych věděla, kam bude v budoucnu autorka směřovat. Celá série má nádech do Mercedes Thompson a jelikož ji miluji, líbila se mi i tahle série.

Tanec stínů Tanec stínů Kalayna Price

Místo toho, abych se začala lépe v tomto novém světe orientovat, přijdu si více ztracená. Každý díl je jedno velké překvapení.

Čarodějka stínů Čarodějka stínů Kalayna Price

Máme tu novou fantasy a nový koncept. Trošku připomíná určité díly Mercedes Thompson. Zatím se v tomto novém světě teprve zorientovávám. Jsem nadšená z postavy Deatha (jediný mrť, který je lepší než on, je ten ze Zeměplochy) Co bych vytkla je, že vyšetřovací linka nebyla úplně plynulá a přehledná. Uvidíme, co se bude dít dál.

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Věřím, že tento koncept není pro každého. Chvíli mi trvalo než jsem se začetla, a když jsem ji dokončila, nebyla jsme nijak nadšená. Uplynul týden a už jsem na knížku pohlížela jinak. Byla to příjemná oddechovka s tématikou násilí ve vztahu v pozadí. Ty lístečkové vzkazy mi přišly roztomilé. Oblíbila jsem si Leonova bratra, takže doufám, že se také dočká svého příběhu.

Hodnej kluk Hodnej kluk Elle Kennedy

Co člověk čeká od Kennedy? Romantiku, trošku teen tématiku, erotiku, hokejové zázemí, enemies to lovers. Dostanete to od této knihy? Ano. Když jsem byla mladší bavilo mě to více, ale i teď je to příjemná oddechovka.

Zůstaň Zůstaň Elle Kennedy

Tato kniha je mi bližší než první díl. Přijde mi taková lidštější. Rozvedený otec a rozvedená žena, jen to hokejové pozadí tomu přidává nádech takové klasické romantiky od Kennedy, na kterou jsem zvyklá.

20.04.2021 4 z 5

Prvorozená Prvorozená Nora Roberts

Robertsová prostě umí psát. Detektivní linka propletená s romantikou. Chvíle napětí i chvíle romantiky. Co jsem od knížky čekala, to jsem dostala. Jediné, co můžu vytknout, je tendence Robertsová "sesekat" pro efekt temna polovinu postav.

Manželská smlouva Manželská smlouva Jennifer Probst

Trošku mi chyběla hloubka, nejen v popisu postav a jejich charakterů, ale také ve vztahu mezi postavami.