Prvorozená

Prvorozená https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23411/bmid_prvorozena-xTp-23411.jpg 4 176 19

Na stavebním pozemku v malém městě Woodsboro narazí dělníci na kosterní nález. Vyjde najevo, že jde o lidské ostatky, které jsou staré bezmála pět tisíc let. Nově otevřené naleziště ihned vzbudí pozornost odborníků i médií, ale vyvolá také mnohé spory mezi obyčejnými lidmi. Mladá archeoložka Callie Dunbrooková je na místo přizvána jako expert na dávnou historii, avšak sama netuší, jak málo toho ví o vlastní minulosti. Ve Woodsboro se setká s nečekaným ohrožením; kvůli souhře nešťastných náhod totiž místní lidé uvěří, že je naleziště prokleté. Stejně nebezpečné se zdá i shledání s nezvládnutelným, ale neodolatelným exmanželem Jakem, který má na vykopávkách pracovat spolu s ní. Callii k jejímu úžasu vyhledá neznámá žena a sdělí jí, že v ní poznala dávno ztracenou dceru. Archeoložka musí chtě nechtě pátrat po své identitě a vracet se hluboko do dětství. Jistí lidé jsou schopni udělat cokoli, aby pravdu neodhalila nikdy...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Alpress

Birthright , 2003

Vatter83
19.05.2023 4 z 5

Tato knížka mě opravdu bavila. Jen bych vytkla zaměření zájmu na pár hlavních hrdinů, ti další zůstali upozaděni, i když se jich to též týkalo (mám na mysli ten komplot s "kradením" dětí).

petraj30
10.03.2023 4 z 5

Velmi zajímavá detektivka s napínavým a zapeklitým dějem.
Jake se mi moc líbil, jen Cal byla podle mého jako ledová královna, možná na konci pozměnila svůj přístup k oběma rodinám, ale podle mě zůstávala pořád zatvrzelá a ne příliš přístupná.
Nedovedu si představit, jak by se s únosem dítěte vyrovnávala jakákoliv matka. Susan se sice stáhla do sebe, ale pořád fungovala.
Konec byl pro mě velkým překvapením, ale chtělo to ještě nějaký dovětek. Na ten zrychlený konec si snad nezvyknu.
P.S.: Na to, na co přišli hlavní hrdinové v průběhu vyšetřování, by nepřišel ani Sherlock Holmes. Trochu ulítlá představa. Jinak se mi to moc líbilo.

katkaq
20.04.2021 3 z 5

Robertsová prostě umí psát. Detektivní linka propletená s romantikou. Chvíle napětí i chvíle romantiky. Co jsem od knížky čekala, to jsem dostala. Jediné, co můžu vytknout, je tendence Robertsová "sesekat" pro efekt temna polovinu postav.

georginaa
17.11.2020 4 z 5

Prvorozená má vše co má mít. Tajemství, dobrodružství a též i lásku. Robertsová má rozmanité příběhy, ale takovéto co mají i vyšetřování a tajemnost se mi líbí nejvíc.

twiggynka
08.10.2020 5 z 5

Její knihy mě prostě baví :)

Luciska13
15.07.2020 4 z 5

V této knize mi naprosto vyhovovalo, že napětí a pátrání převažovaly nad romantikou. Bylo skvělé, jak na závěr došlo k odhalení všech spojitostí a propletení a člověka to přesvědčí, že život je plný náhod a překvapení. Trochu mě v závěru zaráželo, jak na to všechno přišli, ale nemusím chápat vše a výsledek byl velkolepý...

xindl007
03.03.2018 4 z 5

Velmi pěkně napsaná knížka, od které jsem se nemohla odtrhnout. Vyhovovala mi i detektivní zápletka, nic nebylo přeslazené. Určitě stojí za přečtení.

moudivlacek
07.07.2017 5 z 5

Nádherná kniha, ale také kniha drásající srdce. Bohužel stále se dějí černé obchody s dětmi. Já si nedokážu představit, jak takové ženě musí být, když jí ukradnou dítě, když pak se dítě objeví (a nezáleží na věku) a už má jiný život a jsou přetrhané vazby, to přece nejde začít milovat jiné rodiče a jinou rodinu!!!
Hlavní protagonisté Jake a Callie - to jsou prostě zlatíčka, která k sobě neomylně patří. A vidělo to i jejich okolí, nemluvili slovy ale očima a stačilo jim to. Jeden o druhém věděl, co udělá a jak se zachová.
Prostě krása, jen a jen mi zbývá tuto knihu doporučit.

vikimi
13.02.2017 5 z 5

Pěkné, nápadité a čtivé. :)
Oddechová literatura s dobrým koncem.

Danago
14.01.2017 5 z 5

Knížka mě naprosto vtáhla do děje, ponořila sem se do něj a to každá knížka nedokáže. Je to odpočinkové čtení a přitom napínavé, s každou stránkou sem čekala, jak se děj bude vyvýjet dál a jak to vůbec může dopadnout. Konec je naprosto nečekaný.
Je to moje první setkání s autorkou a já sem nadšená.
A chci ještě dodat, že to není vůbec žádná přeslazená romantická knížka, jak by se dalo očekávat podle obálky , podle mě je obálka nevhodně zvolená.

Lena565
03.07.2016 4 z 5

Četla se dobře, ale nemusela být tak dlouhá.

tob1
04.02.2016 5 z 5

Od této spisovatelky jsou všechny knihy velice čtivé a příjemné.

zuzana1107
13.12.2015 5 z 5

Super kniha) Napínavý děj, zajímavé prostředí a sympatické postavy)

Adissek
06.07.2015 5 z 5

Výborné oddechové čtení. Doporučuji

lifeoptimist
14.02.2015 5 z 5

Kniha se četla velice dobře - během dvou dnů jsem ji zhltla =), sem tam humoru, sem tam napětí a nečekaný konec - vřele doporučuji

inule
27.08.2013 5 z 5

Zase jedna robertsovka z atraktivního prostředí, tentokrát jsme se ocitli uprostřed archeologického naleziště. Příběh nezklamal, sem tam nějaká malá vraždička, napětí, zloduchové a nečekané rozuzlení na závěr. A při tom všem nechybí ani atraktivní archecholog. Není to žádný přeslazený slaďák, jak by se možná dalo usuzovat podle přebalu. :-)

kika 13
03.03.2013 4 z 5

Fajn čtení na oddychové odpoledne.

Mikiem
09.02.2012 5 z 5

Byla to první kniha co jsem od autorky přečetla pujčila mi ji kamarádka co se se mnou chtěla usmířit za věc co udělala a já za to nemohla,a mužu říct,že se to vyplatilo:o)

malen
29.08.2011 5 z 5

Něco trochu jiného, než jsem u autorky zvyklá. Ale super! Čte se moc dobře..