katkaq katkaq komentáře u knih

Chuť temnoty Chuť temnoty Alexandra Ivy

Nemám moc ráda, když se v sérii neustále opakuje to samé. Dominantní úplně poblázněný muž a žena, která se do něj zamiluje. Romantická linka mě nebavila, ale dějová linka co byla na pozadí mě nutí číst dál a zjistit, co se vlastně stane o co v téhle sérii jde.

V objetí temnoty V objetí temnoty Alexandra Ivy

Nepatří mezi nejlepší ze série, ale i tak jsem ji měla za den přečtenou. Autorka umí psát velmi čtivě i když dějová linka i vykreslení postav trochu pokulhává.

Zrození temnoty Zrození temnoty Alexandra Ivy

Nová fantazy romantická série, která představuje svět plný nadpřirozených bytostí. U prvního dílu jsem si neuměla představit, jak moc se tahle série rozjede. Autorka propojuje jednotlivé díly s lehkostí a velmi čtivě.

Prokurátor Prokurátor Paulina Świst

Těšila jsem se na spojení detektivky a možná trochu romantiky. Čekala jsem něco podobného seriálu Zločiny ze sousedství. Po první kapitole jsem knížku zahodila, protože jsem na ero románek neměla náladu. Pak jsem se k ní, ale vrátila a příběh se začal rozjíždět. Postavy měli zajímavou minulost ale i tak zůstali "ploché". Kniha mě neoslnila ani dějem ani romantickou linkou.

Bentley Bentley Melanie Moreland

Přečetla jsem první tři díly série a zpětně mi přijde tenhle nejlepší. Už jsem četla lepší romantické knihy, ale i horší.

Aiden Aiden Melanie Moreland

Autorka má někde asi napsanou šablonu a každý příběh pak do ní s malou obměnou dosazuje. Za mě velmi podobné jako předchozí díl. Aiden mě zaujal už v první knize a tak jsem se na tuto knihu těšila. Jsem trochu zklamaná, ale i tak to nebylo úplně špatné.

Rychle a smyslně Rychle a smyslně Kristy Bromberg

Chápu, že ten konec někoho navnadí na další díl. Mě to naopak přesvědčilo, že s touhle sérií už nechci mít nic společného. Na začátku jsem si knihu užívala, ale nemyslím si, že by to temné tajemství téhle knížce něco přidávalo. Tohle nebyl můj šálek kávy.

Poslední Dračí oko Poslední Dračí oko Alison Goodman

Tahle série je jedinečná. Je v ní silná symbolika a bavila mě před deseti let a i teď. Vidím v ní teď úplně jiné věci než dřív. Moc, svoboda, důvěra a spoustu dalších náročných témat, které se proplétají hlavní dějovou linkou, jsou zajímavě zpracovány a skryty za symboly. Opravdu dobré čtení. Eona, která není jen kladnou postavou- dělá chyby, zažívá touhy a někdy se jimi nechá ovládnout, mi byla blízká. Rozhodnutí mezitím udělat to, co je dobré pro ostatní nebo to, co je dobré hlavně pro nás děláme téměř každá den. Tahle kniha je podává formou příběhu, který rozkrývá jednotlivé možnosti a důsledky rozhodnutí.

Znovuzrození Dračího oka Znovuzrození Dračího oka Alison Goodman

Poprvé jsem ji četla před deseti lety a musím říct, že pro mě od té doby neztratila své kouzlo. Nový svět fantazy, který stojí na asijské kultuře a přináší na stůl něco, co tady ještě nebylo. První díl je vlastně takový úvod do tohoto nového světa a společně s druhým vypráví příběh o cestě mezi mocí, přitažlivostí a láskou. Hrdinka, která dělá chyby a která se na své cestě hodně krát ztrácí a hledá sama sebe, se nevidí každý den.

Splněný sen Splněný sen Lisa Kleypas

Autorka mívá často jako hlavní hrdinky odvázané a drzé dámy, proto byla Holly trošku překvapením. Postupně jsem viděla, jak skvěle se k sobě hlavní hrdinové hodí. Něžnost Holly vyvažovala prudkost Zachariáše. Dáma a "rebel". Beru to jako pohádkový romantický příběh, který sice neplál výbušností jako některé jiné, ale zase měl jiné kvality. Děj plynul pomalu a zahřál mě u srdce.

Jen ve tvém náručí Jen ve tvém náručí Lisa Kleypas

Takový průměr mezi červenou knihovnou. Už se k ní nevrátím, ale přelouskat se to dalo. Max, který postupně pro mladou dívku roztával a Lysette, která se postupně stávala součástí rodiny. Detektivní zápletka mohla být skvělé zpestření, ale podle mě to v této knize nefungovalo, což je škoda.

17.11.2021 3 z 5

Sametová píseň Sametová píseň Jude Deveraux (p)

Už od prvního dílu jsem se na Raineho těšila. Byl mi sympatický ale tohle jsem nečekala. Začátek mi přišel vtipný a neotřelý. Ke konci jsem už měla Raineho trucování plné zuby a vlastně jsem ho ani pořádně nechápala. Trošku zklamání, protože věřím, že si Rain zasloužil o něco lepší příběh.

17.11.2021 3 z 5

Divoká srdce Divoká srdce Shannon Drake (p)

Byla jsem příjemně překvapena zápletkou i jejím vyústěním. Byla to příjemná oddechovka. Hlavní hrdinka klidně mohla být více světaznalá a mít všechno víc pod kontrolou, ale i tak měla své trošku naivní kouzlo.

17.11.2021 3 z 5

Horský samet Horský samet Jude Deveraux (p)

Lepší než minulý díl. Hlavní hrdinka pro svou hrdost nevidí, jak moc se její manžel snaží. Steven se opravdu snažil poznat svou manželku i místo, kterému ona říká domov. Nejvíc se mi asi líbila část, kdy společně skončili na hranici u nepřítele a na chvíli si mohli být víc než jim přidělené role a dojít ke společnému porozumění. Nakonec hezký happy end, tak co víc si od červené knihovny přát.

17.11.2021 4 z 5

Sametový slib Sametový slib Jude Deveraux (p)

Jsem opravdu ráda, že v dnešní době už nežiji v době, kde bych musela chování Gavina snášet a kdykoliv bych mohla odejít. Neumím si ani představit, jak musely některé ženy ve svých manželstvích trpět. No ze začátku jsem se plně zamilovala do Gavinových bratrů, kteří stáli za Juditou a postupně si našla i cestu ke Gavinovi. Kniha nepatří mezi nejlepší od autorky, ale prokousala jsem se skrz.

Tajná láska Tajná láska Lisa Kleypas

(SPOILER) Líbila se mi chemie jak mezi hlavním párem, tak i tím vedlejším. Hezky plynoucí příběh, který se zase o trochu liší od všech ostatních z červené knihovny (což také není úplně jednoduché). Jediný můj problém s touhle knihou byla skálopevné přesvědčení hlavní hrdinky, že zachování tajemství popálených nohou stojí za ztrátu lásky (radši zachovat pomíjivou krásu než získat toho koho miluje) - trošku mě to vede k zamyšlení jak vysoko si klademe krásu v žebříčku hodnot.

Pravda o markýzi S. Pravda o markýzi S. Sabrina Jeffries

Čtivě napsaná červená knihovna: taková kniha se nehledá nejlépe takže klobouk dolů. Skvěle jsem si odpočinula a s lehkostí vplula do děje. Občas jsem se i zasmála.

Zajímalo by mě, jak jdou tyto série po sobě, zatím vím, že po téhle navazují Vévodovy muži.

Výtečník v jejím loži Výtečník v jejím loži Sabrina Jeffries

Jsem moc ráda, že jsem tuto autorku objevila, protože ona opravdu umí napsat čtivý příběh. Vykreslit postavy, ať už se mi potom libí nebo nelíbí. Už jenom to, že se mi nějaké chování postavy nelíbí, pro mě značí, že mě autorka vtáhla do děje.

Jak svést ostýchavou dámu Jak svést ostýchavou dámu Sabrina Jeffries

Příjemné počtení, ale o něco slabší než předchozí. Líbilo se mi, jak si mezi sebou hrdinové budovali vztah, ale v porovnání s ostatními knihami si myslím, že autorka to umí i lépe.

Anděl smrti Anděl smrti Sabrina Jeffries

Na Gabriela jsem byla opravdu zvědavá a nutno říct, že nezklamal. Vztah mezi ním a Virginií byl hezky vykreslený a ta malá gesta od Gabriela mě hřály u srdce i za ní. Kytičky z levandule bych si nechala líbit

16.11.2021 3 z 5