Splněný sen

Splněný sen https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/9466/bmid_splneny-sen-IRS-9466.jpg 4 235 27

Zachariáš Bronson se vlastní pílí vypracoval na pozici nejzámožnějšího a nejmocnějšího muže v celém Londýně. Nyní už mu ke štěstí schází jedno jediné – žena, která by upevnila jeho postavení ve společnosti a zároveň se mu stala vášnivou milenkou. Nedal si ovšem snadný úkol, neboť londýnská smetánka dobře ví, že Zachariáš pochází ze skromných poměrů, a proto nad ním ohrnuje nos. Pak se ovšem v jeho blízkosti objeví lady Holly Taylorová, a náhodný polibek Zachariášovi prozradí, že právě poznal ženu, která splňuje všechny jeho sny. Lady Holly byla mladá, krásná a temperamentní dáma, která se jako vdova po šlechtici již smířila s tím, že se bude muset po celý zbytek života řídit svazujícími společenskými pravidly. Ovšem Zachariášův vášnivý polibek v ní probudil dřímající vášeň a ona se rozhodla přijmout jeho šokující nabídku, ačkoliv tím dávala v sázku vše, na čem jí až do té doby záleželo. Byla to však ochotna obětovat a následovat Zachariáše tam, kde se jí mohl splnit i ten nejsmělejší sen ...... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Domino

Where Dreams Begins , 2000

Ewe291
17.07.2023 5 z 5

Ja autorku zboznujem. Mala som tazsie obdobie a kniha od autorky ma nakopla. Kniha bola krasna, dej plynul rychlo a krasne. Oboch hrdinou som si zamilovala ako je to vzdy, ked citam knihy od autorky. Aj ked tu som sa chvilu obavala ako skonci ale chybal mi epilog.Knihu mozem odporucit

rampapa
04.01.2023 5 z 5

Moc krásná knížka. Moc se mi líbila a velmi jí doporučuji všem co mají rádi romantiku.

katkaq
17.11.2021 4 z 5

Autorka mívá často jako hlavní hrdinky odvázané a drzé dámy, proto byla Holly trošku překvapením. Postupně jsem viděla, jak skvěle se k sobě hlavní hrdinové hodí. Něžnost Holly vyvažovala prudkost Zachariáše. Dáma a "rebel". Beru to jako pohádkový romantický příběh, který sice neplál výbušností jako některé jiné, ale zase měl jiné kvality. Děj plynul pomalu a zahřál mě u srdce.

Radka1727
16.11.2021 3 z 5

Jedna z posledních knih autorky, kterou jsem ještě nečetla. Ze začátku jsem byla trochu rozpačitá - po sérii čekanek nemá takový "tah na branku", ale postupně jsem si Zachariáše a Holly oblíbila. Zach mi ke konci připomínal Rhyse Winterborna .......

DUNIKO
04.06.2020 5 z 5

Moc krásné ❤️Nemám co bych vytkla. Líbí se mi takový jednoduchý přímý příběh o dvou lidech kteří spolu "bojují"hašteří se okují a zamilují se,malá Rose se svými knoflíky to přijemně osladila a pak příde Něco ale oni to ustojí.Protože se milují ❤️❤️❤️.

tanja
24.02.2020 3 z 5

Po serii Čekanek, Bow Street, Capitol a naprosto luxusních Hathaway je tohle trošku nuda. Mám ráda, když je hlavní hrdinka trochu drzá, svéhlavá, divoká. Světice ala Cartland mě moc neberou

účetní
23.02.2020 5 z 5

Krásná kniha, jak taky jinak, od Lisy ani nic jiného čekat nelze. Zachariáš se mi postupně moc zalíbil, jeho osobnost byla složitá, měl své kladné i temnější stránky formované vším, čím v životě prošel. Vypracoval se i bez vzdělání, díky svému intelektu, bystrému rozumu, obchodnímu talentu a především silné vůli ale i aroganci. Moc se mi líbil Zachův vztah k dětem a jeho angažovanost za zrušení těžké práce dětí a zlepšení životních podmínek tvrdě pracujících lidí a takoví lidé opravdu existovali, nejen v knihách LK. Taky jeho vztah k malé Rose knihu velmi zněžněl a Holly, která se ze začátku bála žít bez svého zesnulého manžela, samozřejmě pochopila, jaké měla štěstí, že našla novou lásku, která je důležitější, než upjatá pravidla tehdejší doby. Ke konci knihy, když stále ještě chybělo dost stran jsem napjatě čekala, čím nám autorka knihu zdramatizuje a musím říct, že konec byl krásný a dojemný. U této knihy si samozřejmě nelze nevšimnout podobnosti postavy Zachariáše s postavou Dereka Cravena z knihy Sním o tobě, naštěstí má tato kniha mnohem hezčí přebal.

luci2
05.02.2020 5 z 5

Krásná knížka, která Vás strhne natolik, ze se neradi od ni budete odtrhávat. Zacha jsem si oblíbila jeho vnitřní boj, s kterým usiloval o Holly byl kouzelný. A jak si Zachariáš svým jednáním získával Holly, tak si získával i moje sympatie. Přistihla jsem se, jak dej plynul, ze se nad příběhem mírně usmívám a užívám si každou napsanou stránku. Sice některé části příběhu se dali předpokládat, ale i tak to příběhu moc nebránilo, abych si ho plně nevychutnala. Všem vřele doporučuji.

petraj30
20.01.2020 5 z 5

Nádherný příběh plný lásky a romantiky. Po celodenním šišlání a předčítaní pohádek na mě tato kniha působila jako balzám, kniha od Lisy mě nikdy nezklame.
Možné SPOILERY
Holly na mě chvílemi působila (hlavně na začátku) jako matróna, hlásající heslo "Mravnost nade vše", takže jsem úsměvně obracela oči v sloup. Ale jak se dalo očekávat, po přestěhování k Zachovi se postupně začala v chování měnit i Holly.
Zach na mě ze začátku nepůsobil moc světově, hlavně ta scéna před tím plesem byla trochu drsnější, ale díky Hollyině trpělivosti roztál a ukázal své srdce. Jen bych se hrozně ráda dozvěděla, jak dokázal nashromáždit takové množství peněz.
Nakonec jsem tušila, že se tam ještě může objevit George a budou spolu rozmlouvat, ale netušila jsem za jakých podmínek, proto jsem byla velmi překvapená, jaký způsobem se tam objevil a co všechno se může ještě stát.
Byla to prostě nádhera, která mě vzala za srdce.

Lembac
15.05.2019 3 z 5

Tato knížka je milým standardem milostné literatury. Téma příběhu není nijak originální, takže průběh Zachariášovy převýchovy má celkem předvídatelný konec. Líbilo se mi, že jednoduchý děj knihy rychle odsýpal a neměl příliš hluchých míst. Na druhou stranu mi přišlo pár věcí krajně nepravděpodobných.
SPOILER: Třeba způsob, jak se dostal Zachariáš ke svému neuvěřitelnému majetku. Podle svých slov nevzdělaný rváč byl schopen vybudovat za velmi krátkou dobu - jen na základě čeho? Svých instinktů? - obrovské impérium, které dominuje skoro celé Anglii. Ale dobře, je to pohádka. :-)
Další věc, která se mi moc nezdá, je ochota lady Holly přestěhovat se k pro ni naprosto neznámému chlapovi. Holly pouze konstatuje, že si prací u Zachariáše jen trochu pošramotí pověst a šup...už s ním bydlí. Vím, je vdova a nežije s ním sama, ale i tak...hm.
Intermezzo s Ravenhillem si podle mě mohla autorka taky odspustit.

Celkově je knížka o.k., ale už jsem četla na podobné téma i lepší. Buď byly vzájemné dialogy vtipnější, nebo to mezi hlavními hrdiny víc jiskřilo....tady je to všechno takové vlažné...

cukrovka
24.01.2019 4 z 5

Příjemná romantická oddechovka.

Etule
27.08.2018 4 z 5

Tak jsem zděšeně zjistila, že nemám přečetnou komplet Lisu! :-O Takže doháním restíčky. :) Musím přiznat, že zpočátku jsem si nějak nemohla oblíbit Zacha, ale jak jsem četla dál, tak jsem se do něj pomaloučku zamilovala stejně jako Holly. Stal se z nich naprosto úžasný pár. Moc se mi líbila i maličká Rose a její knoflíky. :D
Hvězdičku ale musím strhnout, moc mi tam na konci nesedlo to "nadpřirozeno". :(

Domkar9116
17.07.2018 5 z 5

Klasická Lisa...nezklamala. Super příběh. Moc se mi líbil vztah Zacha a Rose :-) to bylo dojemné. Doporučuji.

vcielka
13.07.2018 5 z 5

Trosku mi nedavalo zmysel ako na zaciatku si o nej Zach vsetko zistil a naplanoval ako ju dostat k sebe a potom ked uz tam konecne prisla tak hned potom ako prisla v jeho myslienkach si rozpraval ze sa jej ani nedotkne a potom jej zasa neskor rozpraval ako ju tam nalakal aby ju dostal do svojej postele ale potom sa zamiloval ale uz ju nechcel stratit tak sa jej nechcel ani dotknut ale vlastne stale ju chcel dostat do postele. No trochu zmetocne. A nedavalo to miestami zmysel. Ale zrejme ludske uvahy castokrat ani v realite nedavaju vobec zmysel. Inak knizka sa mi velmi pacila. Velmi sa mi pacil i koniec. Nejak asi mam slabost, ked hrdinovia tak velmi trpia a blizia sa smrti a druha ich polovicka sa ide z toho zialom pominut.

avalonek
24.03.2018 4 z 5

Myslela jsem,že vše od Lisy bude na stejné brdo,ale nakonec tomu tak neni.Každé čtení má něco do sebe.Toto bylo trosku slabší,ale konec knihy byl nádherný,ale začátek se mi docela táhl..Ale i tak to bylo moc hezké počteníčko..

PerlaZP
09.06.2017 3 z 5

Tuto knížku jsem si do své knihovničky pořídila až, jako druhé vydání, protože to první mi bohužel uteklo. Příběh byl podle mě občas dost smutný, ale nakonec naštěstí všechno dobře dopadlo…
Knížce dávám tři hvězdičky, protože už jsem od této autorky četla, daleko lepší dílka…

Nibiru
28.05.2017 5 z 5

Další z velmi povedených knih autorky historických romancí. Děj pěkně a nenásilně plyne a čtenář si nádherně vychutnává přerod hlavní hrdinky z prudérní, konvencemi svázané šlechtičny ve vášnivou milující ženu a hlavního hrdiny z neotesaného bouřliváka v zamilovaného a láskou trpícího muže. Autorka pěkně vystihla fakt, že za peníze se dá koupit v našem hmotném světě jenom něco, a že právě láska a zdraví mezi tyto hodnoty vůbec nepatří. Velmi poutavě a dojímavě je vylíčen Hollyin nadpozemský zážitek na rozhraní života a smrti, kdy hlavní hrdinka vybojuje svou bitvu vpravdě největší.

Majdule
14.04.2017 4 z 5

Příjemný příběh o hrdince, která se nebála, společnosti navzdory, změnit svůj život. Odpočinkové čtení na dlouhé večery.

Danulka11
09.11.2016 5 z 5

Překrásný a dojemný příběh!!! Všem vřele doporučuji, kniha se jistě bude líbit :o)

Ariell
26.10.2015 5 z 5