Do svítání tvá

Do svítání tvá

Hrabě Gabriel Fairchild si svou srdnatostí v bitvě u Trafalgaru získal titul hrdiny, ale zaplatil za něj ztrátou zraku a víry v budoucnost. Zahořklý a odvržený milovanou ženou se uchýlí na rodinné panství na venkově, kde mu dělají společnost pouze loajální sluhové. Plný zloby na celý svět se protlouká jedním temným dnem za druhým a pozvolna si začíná připadat spíše jako zvíře než jako člověk. A právě v té době přijíždí na panství mladá sebejistá dáma Samanta Wickershamová. Má se stát Gabrielovou laskavou ošetřovatelkou, ale osud zamíchal karty jinak. Hned po první prudké hádce Samanta vypoví arogantnímu hraběti válku, v níž místo zbraní používá břitký jazyk. Ani Gabriel není nadšen a označuje svou ošetřovatelku za protivnou ženskou, ale ve skrytu duše ho přitahuje její smysl pro humor a věcnost, s jakou odráží jeho návaly bolestínství. Nahlas sice prohlašuje, že ji nemůže vystát, avšak její přítomnost v něm vyvolává city, které už pokládal za navždy ztracené. Samanta pozvolna vnáší světlo do Gabrielova života i srdce a díky tomu oba poznávají, že některá tajemství – a rozkoše – je nejlepší odhalovat v temnotě....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/71_/71920/do-svitani-tva-71920.jpg 4.6217

Yours until dawn (2004)

Vydáno:, Domino

michaela8804

Zhltala jsem to za jeden den. Musím uznat, že je to povedený příběh. Překvapilo mě, že v podstatě téměř do konce nevíte, kde se Samantha vzala a odkud je a a kdo je bez jakýchkoli náznaků. Všechno se začíná rozplétat až později. Mám pocit že v knize není úplně jasně uvedené, proč vlastně Cecilly udělala to, co udělala a Samantha taky. Epilog je taky takový otevřený a nic neříkající. Ale bavilo mě to, podle mě to stojí za to.

janqa410

Hned na úvod mohu s jistotou říct, že tento příběh je nutno zařadit mezi jeden z nejlepších z pera Teresy Medeiros.
Lehký, čtivý, zábavný, plný vtipných scén a kdo by to byl řekl, i plný lásky. Líbí se mi jak Teresa pojala popisy nejen Gabriela, který byl naprosto úchvatný, ikdyž ze začátku, kdy Samantu schválně trápil, tak zralý na pár facek, ale také samotná Samanta/Cecily, byla vylíčená velmi přesvědčivě. Stal se z nich naprosto dokonalý pár, který toho společně spoustu přestál, přesto že se Gabriel opravdu projevil jako zhýralec a záletník a v jednu chvíli na okamžik miloval dvě ženy najednou. Naštěstí se i přes jejich nezkrotné duchy, na svoji vyvolenou příliš nenašval, ikdyž za její, dalo by se říct nevinnou lež, by ji měl ještě vášnivě potrestat, což možná i udělal. Nicméně pokud bych opravdu věřila, že platí pořekadlo: "Nechť Vám to pán Bůh oplatí na dětech", začínám být přesvědčena, že děti tohoto sympatického páru, jim vše vrátí stonásobně, protože to musí být neuvěřitelní malí ďábli.

lenka9778

Knížka mě potěšila, četla se dobře, nenudila. Musím ale vyzdvihnout popis hlavního hrdiny. Hlavně vzhledově, bych si takového představovala v každé knize. Pro mě naprosto dokonalý.

ketvin
07.12.2017

Skvělá kniha! Úžasné vyvrcholení příběhu ... Vtipná, napínavá, nepředvídatelná (tedy trochu :)) kniha s dobře popsanými hrdiny. Samantha člověka překvapí, Gabriel ukáže jaký je formát :)

karamelka57
02.10.2017

Bohužiaľ som sa o to veľké prekvapenie pripravila tým, že som si komentáre prečítala vopred.... ale aj napriek tomu to bol nádherný príbeh.. Kým Samanta od Gabriela neutiekla, chcela som túto knihu považovať za najlepšiu, akú som doteraz prečítala v tomto žánri... záver by som ale asi uvítala nejak inak.... aby sa to celé rozuzlilo iným spôsobom... ale aj tak fajn. Knihu som prečítala za pár hodín...

Helena2188
23.09.2017

Tak ta se mi líbí moc.Vůbec sem nečekala kdo je ona.Hezké.

účetní
28.08.2017

Moc hezká kniha, děj stojí výhradně na krásně se vyvíjejícím vztahu mezi dvěma hlavními postavami, oběma moc sympatickými, nic vedlejšího tam není, a přesto se kniha hezky četla, pěkné a vtipné dialogy, krásná čistá romantika a láska. Konec mě hodně překvapil, také jsem netušila tajemství Samanty. ( Také mám knihu S vikomtem v ložnici, tak jsem zvědavá jaká bude v porovnání s touto ).

Edice
19.07.2017

Kniha je opravdu zdařilá. I já jsem četla knihu této podobnou tématem slepého hlavního hrdiny (S vikomtem v ložnici) a dávám za pravdu ostatním. Do svítání tvá, je o něco propracovanější. Autorka si s hrdiny opravdu pohrála. Ať už s jejich dialogy, tak s charakterovými rysy. Stejně, tak bylo dobře vykresleno prostředí. Kniha neustále táhla dál a nepřestávala bavit. Dostalo se mi i dávky napětí, především ke konci knihy, a dobré zápletky.
Líbilo se mi, jaký byl rozdíl mezi hlavními mužskými hrdiny této a výše zmiňované knihy. V této knize byl hrdina na začátku, jako zraněné zvíře zavřené do klece, které bylo nutno uzdravit. V druhé knize byl hrdina klidnější, smířenější se svým osudem a z části obklopen rodinou, které nechtěl jakkoli zavazet. Ocenila jsem i to, že v této knize hrdina se svým zrakem skončil jinak než ve druhé zmiňované.
Téma bylo stále originální a podané odlišně, takže každá z knih má to svoje. Za mě má Do svítání tvá 5 zasloužených *. ;)

Michalka98
20.05.2017

Příjemná oddechová četba. A opravdu o něco lepší než dílo S vikomtem v ložnici, které má podobnou tématiku. Tato kniha má propracovanější příběh a charaktery. Našla jsem sice v knize pár míst, která mi přišla poněkud zvláštní (kdo četl, tak je určitě taky najde :) ) Byla to dobrá četba, četla jsem spoustu lepších knih, ale odpočinula jsem si :)

tyrone5
07.03.2017

Navzdory opravdu kýčovité obálce a mé nelibosti v historických románech pro ženy musím říct, že mně kniha opravdu bavila. Krásné vykreslení hlavních hrdinů, humorné scény, napětí a především překvapivý závěr byly obzvláštněním oproti klasické červené knihovně. Hvězdičku strhávám pouze za ty klasické výrazy jako "roztála touhou"

Da7nd1
03.02.2017

Nejlepší kniha, co jsem četla, je tam všechno, láska , zloba, hřích, dobrodružství, no prostě paráda 5 hvězdiček

Danulka11
16.11.2016

Jedním slovem nádhera!!! Opravdu doporučuji, věřím, ze kniha se bude líbit :o)

ptavichripkaa
09.10.2016

Po této knize se ze mě stala fanynka knih od Teresy Medeiros. Krásný příběh s happyendem jsem zhltla za večer, prostě se nedalo odtrhnout.

Etule
18.06.2016

Kniha čtená podruhé a stejně mě dostala jako poprvé. Krása.

vivalamuff
07.05.2016

Závěrečné rozuzlení na konci nemělo chybu. Bylo to pro mě strhující překvapení. Kniha je opravdu moc hezká, předčila mé očekávání.

moudivlacek
12.02.2016

Ze začátku jsem si říkala, že to bude tuctová kniha, ale hned první setkání hlavních hrdinů mne vyvedlo z omylu. Jiskří to mezi nimi od prvního setkání, oba dva jsou sví, každý má svým způsobem pravdu. Sice jsem tušila, kdo je hlavní hrdinka, ale její chování na konci překvapilo. Doporučuji jako skvělé odpočinkové čtení. Já po této knize určitě ještě někdy sáhnu.

Barbora H
27.01.2016

Od této autorky jsem čekala něco trošku víc, ale tak už jsem četla i horší - něco se mi tam nelíbilo na chování hlavního hrdiny, každopádně mě nejvíc vadila trošku nuda v celé knížce... Ale tak v globálu - dalo se to ...

Tynyton
13.01.2016

Jeden z mála historických románů, který jsem si přečetla vícekrát. Většina historických románů jede podle podobného scénáře, zde se setkáváme s trošku jinou dějovou zápletkou. Za mě moc zajímavý příběh, sympatičtí hlavní hrdinové. Mohu jen doporučit.

sarka1893
25.08.2015

Pro mě jedna z nejlepších od této autorky. Ráda se k ní vracím.

havrmoni
24.05.2015

Přečteno jedním dechem. Krásná,vtipná a romantická, prostě úžasná. První kniha od této spisovatelky a hned taková pecka. Určitě zkusím další a doufám,že i po jejich přečtení mi unikne zasněné wow ☺. Proto tyto knihy čtu.

SindyEM
07.11.2014

Prekrásna kniha plná humoru, romantiky a nečakaných zvratov. Kniha patrí k najkrajším historickým romanciam, aké som doposiaľ čítala. Jedna z mála svojho žánru natoľko originálna, že ju nešlo odložiť, a vo chvíľach, kedy som to vôbec nečakala, dokázala autorka prekvapiť. Vo väčšine podobných kníh dokážete odhaliť tajomstvá hlavných hrdinov behom prvej tretiny...tu som takmer do konca netušila, kto hlavná hrdinka v skutočnosti je, a teda celú knihu som čítala v úplne mylnom presvedčení a inom očakávaní konca. Skutočne vydarený kúsok, ktorý stojí za prečítanie.

danca044
17.07.2014

Velice hezká knížka s nečekanými zvraty. Konec mě velice překvapil a spisovatelka píše opravdu krásně. Vůbec jsem netušila, že Samanta je ve skutečnosti i Cecily. Prostě překvapení. Určitě si od této autorky přečtu i další knihy.

jarkaska
26.01.2014

Pěkná knížka, ještě s pěknějším koncem. Doporučuji si ji přečíst.

machrus
15.12.2013

Tak jako ten konec jsem fakt nečekala.Není to sice první kniha od Medeiros,kterou jsem od ní přečetla.Abych byla přesná je to čtvrtá kniha od ní. Ale prostě to,kým Samanta opravdu byla jsem prostě do té chvíle než ji oslovila kamarádka nevěděla.Opravdu a myslím si,že jsem dost chápající člověk.Sice ve chvíli kdy Samanta při spánku opouští Gabriela a v duchu si říká,že to bude to nejlepší jsem začala pochybovat a tušit,že v tom ještě něco bude,ale ne to co v tom bylo.Pěkná zápletka.Děj i zápletka.Medeiros je prostě svělá ve svých příbězích.Těším se na další knihy od této spisovatelky. ;-D

valsima
24.10.2013

Moc čtivě napsaná knížka. Nejen romantická, ale i trochu erotická. Určitě si ji po čase přečtu ještě jednou.

malazluta
16.09.2013

Tuto knihu jsem objevila náhodou a začala číst z dlouhé chvíle. Příběh se mi moc moc líbil a opravdu jsem se při čtení bavila. Určitě se brzo pustím do dalších knih T. Medeiros.

gabca007
27.08.2013

Příběh velmi pěkný, líbil se mi téměř do úplného konce. Téměř....chápu, že se jedná o čer. knihovnu, ale i tak. Miluje S. a noc stráví s C. Navíc ta údajná drobná změna hlasu....to pro mne dost ubralo na kvalitě.

pudlik
05.07.2013

Klasicky historicky sladacek ,sice bezva cteni, ale jednou staci.

miruska1
08.06.2013

Tuto knihu som čitala ako prvu od Teresy Medeiros. A bolo my jasne. že už si od nej prečitam každu knihu. Este som nečitala lepšie knihy ako ma Teresa M.

liletka_a
23.03.2013

Jedna z nejlepší knih od Medeiros. Čte se prostě sama. Příběh je opravdu poutavý, a vy si za chvíli zamilujete toho věčně mrzoutského hraběte a jeho ošetřovatelku s ostrým jazykem slečnu Wickershamovou. Prostě láska jako trám.:)