katka9574 katka9574 komentáře u knih

Zátiší Zátiší Louise Penny

Pro mě zážitek! Příjemný detektivní román zasazený do nádherného prostředí kanadského venkova, všechno takové milé, útulné, voňavé... (až na vraha, samozřejmě :-)) Rozhodně si pořídím i další díly.

01.02.2018 5 z 5

Vlk a dýka Vlk a dýka Juraj Červenák

Paráda!!! Na knihu jsem se po čtyřech předešlých dílech strašně těšila, za den přečetla a už "slintám" po dalším :-)) Schválně, jestli už v něm bude Barbarič pod střevíčkem ;))

26.01.2018 5 z 5

Iluze Iluze Jeffery Deaver

Sérii s Lincolnem jsem začala Prázdným křeslem a byla jsem nadšená a natěšená na další díly. Bohužel Iluze mě zklamala, byť se četla rychle a lehce... tolik zvratů a nereálných situací, že jsem se místy i smála :-)) Tohle se opravdu nedá brát vážně, je mi líto. Sto lidí, sto chutí - a já už jsem se pana Deavera nejpíš přejedla.

26.01.2018

Tma Tma Bernard Minier

Za mě nejlepší díl (zatím) trilogie! Strašně se těším na Noc :-)

16.01.2018 5 z 5

Nebudete se bát ničeho zlého Nebudete se bát ničeho zlého John Searles

Spousta z vás píše, jak je tato kniha nudná, roztěkaná, podivně nezacílená a že se v ní nic neděje. To opravdu myslíte vážně? Negativní komentáře mě od čtení naštěstí neodradily - a jsem tomu moc ráda. Dávám plný počet za skvěle vykreslený příběh a možnost nahlédnutí do zákulisí opravdu tak trochu jiné rodiny. Možná bych dílo neoznačovala nálepkou thriller, chápu, že to může některé z vás mást....

05.01.2018 5 z 5

Polámané panenky Polámané panenky James Carol

Perfektní jízda! Líbí se mi nadpřirozené schopnosti Joony Linny, stejně tak to mám se sympaťákem Winterem ;) Jen houšť, chlapci, je mi s Vámi moc fajn!

05.01.2018 5 z 5

Na velké planině Na velké planině Johan Theorin

Johan Theorin je bezpochyby můj nejoblíbenější spisovatel, letos jsem s chutí přečetla všechny jeho knihy a "Velkou planinu" jsem si nadělila pod stromeček :-) Jsem maximálně spokojená - dostala jsem přesně to, co jsem očekávala - tedy rozmanité, krásným jazykem psané povídky, úsměvné i mrazivé a milý Gerlof v každém druhém příběhu vyloženě potěší ;) Nemám důvod dát méně než 5 hvězd.

25.12.2017 5 z 5

Útěk Útěk Ota Hofman

Četla jsem na základní škole, líbila se mi tehdy moc.

21.12.2017 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Detektivky Míši Klevisové mě hodně baví, už mi chybí jen Zlodějka příběhů :-) Za ostrovní pošmourno dávám zasloužených 5 hvězd.

20.12.2017 5 z 5

Andílkovo vánoční putování Andílkovo vánoční putování Zuzana Pospíšilová

Četli jsme loni na dobrou noc, synovi se příběh moc líbil :-)

18.12.2017 5 z 5

Městečko Pines Městečko Pines Blake Crouch

Absolutní pecka, nemohla jsem se odtrhnout. Doporučuji všemi deseti :-)

13.12.2017 5 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Opět 5 hvězd za naprosto skvělé čtení, bez debat ;)

05.12.2017 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Pro mě jedna z nejlepších detektivek, co jsem kdy četla. Stránky ubíhaly rychle, žádná hluchá místa, napětí, skvěle vykreslené postavy a k tomu sympaťák Martin Servaz ;) Právem si kniha zaslouží plný počet a já už začínám louskat Kruh.

28.11.2017 5 z 5

Má ji rád, nemá ji rád Má ji rád, nemá ji rád Sharon J. Bolton

I pátá kniha S.J. Bolton je velice čtivá a rozhodně patří mezi to kvalitnější z detektivního žánru, jenže.... jen málokdy mi přišla napínavá (u "Tak to je, tak to bude" jsem se bála jít sama na záchod :-)) a ona hovorová mluva, kterou tady mnozí zmiňují, mi byla až protivná. Za to ale spisovatelka nemůže. Dávám 4 hvězdy a těším se na další autorčina díla.

21.11.2017 4 z 5

Čarodějův klobouk Čarodějův klobouk Tove Jansson

Jedna z mých nejmilovanějších dětských knih. Doufám, že si ji oblíbí i naše ratolest :-)

14.11.2017 5 z 5

Zločin na Bezdězu Zločin na Bezdězu Vlastimil Vondruška

Od pana Vondrušky jsem pár knih o "hříšných lidech" četla, velice mě bavily a všem jsem nadělila po pěti hvězdičkách. Zločin na Bezdězu mě strašně zklamal, o totálně odfláknutém závěru nemluvě.... ale věřím, že příště bude zase dobře :-)

14.11.2017 2 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Jak to říct - námět mi přišel výborný, ale úplně lehce se mi nečetlo - občas jsem se přistihla, že nechápu autorovy myšlenky. Přesto, že jsem Hadrového panáka přelouskala během dvou dnů a těšila se, až knihu opět otevřu, nemůžu dát plný počet.

10.11.2017 4 z 5

Smršť Smršť Johan Theorin

Moje první od pana Theorina - a byla z toho láska na první počtení :-) Krom jeho povídkové knihy jsem od něj četla vše a za mě je to jeden z nejlepších vypravěčů.
Celou Ölandskou sérii vřele doporučuji.

06.11.2017 5 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Přečetla jsem za víkend a přiznávám, že do cca 100. stránky jsem byla zklamaná.... Po Alici, Manželově tajemství a Sedmilhářkách jsem měla dojem, že čtu knihu úplně jiné autorky, trápila jsem se a chtěla ji odložit. Naštěstí jsem vydržela :-) Nedávám plný počet, ale za přečtení rozhodně stojí - jen vydržet ten hodně zamotaný a místy až nesrozumitelný začátek.

06.11.2017 4 z 5

Rudá volavka Rudá volavka Jason Matthews

Tohle že se děje v Rusku v 21. století? Tak to "potěš koště". Vynikající román, ze kterého mě mrazí ještě 3 měsíce od přečtení.

03.11.2017 5 z 5