katka9574 katka9574 komentáře u knih

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Absolutní pecka, kterou nelze odložit! Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla a fantastické rozuzlení geniální série, kterou rozhodně čtěte od prvního dílu. Doporučuji všemi deseti a podepisuji vlastní krví :-D

17.05.2020 5 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

Sice plná nelogičností, ale velmi čtivá kniha - jen poslední dobou mám velký problém s autory, kteří totálně pohnojí závěr jinak celkem zajímavého příběhu. Zde je pohnojeno velmi vydatně, takže za mě jen velmi slabé tři hvězdy. Od Ježíška jsem dostala i další dvě pokračování a přiznám se, že už se trošku děsím :-D

24.04.2020 3 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Míšo Klevisová, pište, prosím, dál ;) Vaše knihy jsou skvělé a tahle poslední, z Beskyd (téměř má domovina), se mi líbila ze všech nejvíc. Díky a posílám 5 hvězd!

09.03.2020 5 z 5

Archanděl Archanděl Kerstin Signe Danielsson

Ono je fakt dobré číst sérii pěkně popořadě ;) A rozhodně to platí pro díly Bez slitování a Archanděl, ty na sebe v mnoha případech přímo navazují. A tipuji, že ve Sněhurce dílky zapadnou ještě lépe :) Manželské duo Kerstin & Roman píše opravdu skvěle. Za mě jasných 5 hvězd! Celou sérii zbožňuji a vřele doporučuji k přečtení!

07.03.2020 5 z 5

Ukradené životy Ukradené životy Patricia Gibney

S touto knihou to mám podobně jako se spisovatelčinou prvotinou Andělé smrti. Čtivý příběh, stránky se obracejí samy... ale těch závěrečných cca 50 stran :-( Taková snůška absurdních situací a hloupých dialogů! Jsem ráda, že mám dočteno a do třetího pokračování už určitě nepůjdu.

29.01.2020 2 z 5

Gangréna Gangréna Rolf Börjlind

Já jsem veliký fanoušek spisovatelského dua Cilla & Rolf, všechny 4 předchozí díly jsem doslova zhltla na jeden zátah a nadšeně hodnotila pěti hvězdami. Na Gangrénu jsem se těšila moc, ale zklamala mě na celé čáře :( Čtivá rozhodně je, stránky utíkaly rychle, ale byla to strašná pitomost... To snad napsal někdo jiný, nebo manželům došel dech, či dostali od vydavatelství nůž na krk s tím, že knihu musí napsat během tří dnů ;) Alespoň takový mám po přečtení pocit. Váhala jsem mezi dvěma a třemi hvězdami, nakonec dávám tři a moc si přeji, aby příště bylo zase lépe. Pevně v to věřím, protože dvojka už mnohokrát dokázala, že psát fakt umí!

14.01.2020 3 z 5

Učedník Učedník Hans Rosenfeldt (p)

Náramné počtení, snad ještě o kousek lepší než první díl! Jasných 5 hvězd a teď už hurá na trojku ;)

09.01.2020 5 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Akorát bych opakovala, co už zde bylo řečeno... jedním slovem DOKONALOST!!! A jo, taky jsem si na konci poplakala.

05.01.2020 5 z 5

Temná tajemství Temná tajemství Hans Rosenfeldt (p)

Moc hodný Ježíšek mi naježil celou sérii a já hned po prvním díle mručím blahem! Sice mi taky chvíli trvalo, než jsem se doopravdy zakousla, ale pak už jsem nedokázala pustit a držela jak vlčák :-) Paráda, vřele doporučuji!! A jdu na Učedníka.

05.01.2020

Před pikolou za pikolou Před pikolou za pikolou Linda Green

...od přečtení této knihy jsem silně alergická na slovo "mamka" :-DD

28.12.2019 4 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Srovnávat Eriku a Kate? Proboha, proč? Erika je Erika a Kate je Kate... Obě skvělé, díky Bryndzovi, který píše opět tak poutavě, že jsem knihu jen těžko odkládala :-)

21.11.2019 5 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Zpočátku nadšení, kniha se mi četla velice dobře, stránky utíkaly díky napínavému vyprávění. Ovšem posledních 50 stran celé mé nadšení zazdilo - trochu mi přišlo, že práci za spisovatelku převzalo desetileté dítě s velmi bujnou fantazií a mizerným vyjadřováním. Tak hloupé rozuzlení a nulové překvapení. Kde je onen avizovaný zvrat? Má brada zůstala na svém místě, ani se nehnula... říká se - konec dobrý, všecko dobré, tady to (alespoň za mě) platí přesně naopak.

28.07.2019 2 z 5

Temnější odstíny Švédska Temnější odstíny Švédska * antologie

Já mám pro švédské autory slabost, obzvláště pro pana Theorina :-) Tuto knihu povídek jsem přečetla s chutí a až na jednu výjimku hodnotím velmi kladně - a rozhodně doporučuji.

17.04.2019 5 z 5

Vlastní spravedlnost Vlastní spravedlnost Camilla Läckberg

Je mi moc líto, ale za mě strašná slátanina :-( Na "královnu severské krimi" jsem se těšila moc, a proto jsem měla velkou radost z objevu této knížky v jednom antikvariátu. Ještě se mi ale nikdy nestalo, že bych pachatele uhodla ani ne v polovině knihy (v tomto jsem lehce pomalejší, o to více vždy překvapená :-)), a celkově to bylo takové divné, o konci nemluvě... zkusím dát spisovatelce ještě jednu šanci a uvidíme, jak si sedneme napodruhé ;)

09.04.2019 2 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Tak já mám pro knihy Samuela Bjørka slabost, pro všechny 3 :-) Všechny jsem si užila a nejsem schopná říct, která byla slabší, která lepší, atd... prostě všechny jsou napsány velmi čtivě a napínavě a konkrétně u Clony jsem se k závěru fakt dost bála (jo, jsem posera a zrovna sama na baráku) :-)) Jasných 5 hvězd!

27.03.2019 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

No páni, tak tohle byla jízda... doporučuji, bude Vám běhat mráz po zádech. 5 hvězd je málo.

07.03.2019 5 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Pan Minier patří mezi mé nejoblíbenější autory a na Sestry jsem se moc těšila. Stránky plynuly rychle, přečteno mám za necelé dva dny, ale nějak se nedostavilo to závěrečné nadšení jako například u Tmy - ta u mě z celé série jednoznačně vede - to jsem se během čtení opravdu bála :-)

20.02.2019 4 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Od začátku do konce paráda! Nenarazila jsem na jedinou nudnou pasáž, holt bez výpravy a popisů by román nebyl románem ;) Nenechte se odradit, Žena v okně je napsána výborně a napínavě, a já už se těším i na filmové zpracování.

04.02.2019 5 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Opět paráda :-) Jasných 5 hvězd za další skvělý a svižný případ (nejen) Kimina týmu a teď už jen veliké těšení na Zlámané kosti!

30.01.2019 5 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Ano, ale.... předešlé 4 knihy byly naprostá pecka, tuto jakoby Angela psala pod tlakem vydavatelství - holka, rychle piš, ať mají fandové co číst - aspoň mně to tak přišlo ;) Celé to bylo takové nijaké a neuvěřitelné, tuze moc omílání minulosti - prostě pro mě zbytečný díl. Přesto už se moc těším na Pohřbenou pravdu, která už čeká na nočním stolku. Angelu miluju, takže vše odpuštěno, ale dnes "jenom" za 3.

26.01.2019 3 z 5