katka9574 katka9574 komentáře u knih

Stále vládne mráz Stále vládne mráz Rolf Börjlind

Jak já se na tuhle knížku těšila... a během dne mám přečteno a říkám si - sakra, už? To není fér ;)) Paráda od začátku do konce, partu okolo Olivie, Toma a Mette mám moc ráda a věřím, že páté pokračování na sebe nenechá dlouho čekat.

07.01.2019 5 z 5

V cizí kůži V cizí kůži Allen Eskens

Oproti "Pohřbenému životu" celkem zklamání... kniha se četla dobře, akorát místo napětí jsem se chvilkami spíš smála :-) Alexandr se často choval jako naivní blbec.

04.01.2019 3 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Jednoznačně jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Zhltnuto jedním dechem, vřele doporučuji a dávám zářivých 5 hvězd :-)

12.12.2018 5 z 5

Slepí ptáci Slepí ptáci Ursula Poznanski

Sto lidí, sto chutí, sto názorů - mně se Slepí ptáci líbili mnohem více než předchozí dílo Pět :-) Velmi čtivý a napínavý příběh, oba hlavní vyšetřovatelé příjemní a lidští a já už se těším na jejich třetí společný případ. Zasloužených 5 hvězd.

15.11.2018 5 z 5

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

A mně se příběh líbil moc - je tedy pravda, že do cca 80. stránky jsem byla trošku v rozpacích, co že je to zase za slátaninu, ale jsem ráda, že jsem vytrvala :-) Opravdu ne vše je vždy takové, jak na první pohled vypadá. Doporučuji!

17.05.2018 4 z 5

Pohřbený život Pohřbený život Allen Eskens

Pět hvězd za parádní počtení. Napětí i bez potoků krve a hlavně skvěle gradující závěr, vřele doporučuji :-)

15.05.2018 5 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Přečteno za necelé dva dny a zase naprostá paráda :-) Už teď se mi po Kim a jejím týmu stýská, naštěstí červen a Angely další kniha je tady cobydup ;)

12.04.2018 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Prostě wow!!! Knihy Angely Marsons čtu hezky popořadě a každá je naprosto skvělá a zároveň tak jiná než ta předchozí :-) Na nočním stolku už na mě čeká Otevřený hrob, tak nač čekat - jdu na ni :-) Tichou modlitbu doporučuji a dávám plný počet.

10.04.2018 5 z 5

Jepice Jepice James Hazel

Za mě velmi milé překvapení v podobě zatím neznámého autora a jeho prvotiny u nás vydané. Knihu mi koupil manžel a já ji přelouskala za dva dny, protože to prostě jinak nešlo :-)) Ohromně čtivá, napínavá, se skvěle vykresleným příběhem i postavami. Těším se na autorova další díla a doufám, že jejich český překlad na sebe nenechá dlouho čekat :-)

10.04.2018 5 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Moje první knížka Petry Soukupové. Chvíli jsem si zvykala na její styl psaní, ale to trvalo pouhých pár stránek... pak už jsem jen četla a nemohla se odtrhnout. Zasloužených 5 hvězd a já už se moc těším na Zmizet, kterou před nedávnem četl manžel a taky si ji velmi pochvaloval :-)

27.03.2018 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Spokojenost veliká. Krom toho, že mě čtení neskutečně bavilo, jsem si geniálně procvičila i obličejovou gymnastiku. Protože tolik pohledů k nebi a koulení očima, co jsem během těch dvou dnů četby zvládla spolu s hrdiny, vydalo minimálně za lifting :-)))

15.03.2018 5 z 5

Seznam tajných přání Seznam tajných přání Lori Nelson Spielman

Další milý úlovek z knihobudky :-) Extra romantická duše nejsem, většinou hltám detektivky, ale četbu Seznamu tajných přání jsem si užila na maximum. Moc hezký příběh, já osobně bych mu nevytkla nic.

13.03.2018 5 z 5

Dámy z Grand Avenue Dámy z Grand Avenue Joy Fielding

...no to jsem si zase pobrečela :-)) Krásný příběh čtyř letitých kamarádek a jejich rodin, naštěstí žádná přeslazenost a patos - prostě kvalitně sepsaný román, který vřele doporučuji přečíst.

06.03.2018 5 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Po přečtení Iluze, která mi místy přišla až směšná, jsem se trochu bála, že už mám pana Deavera a jeho zvratů dost... ale naštěstí zbytečně - Tanečník rozhodně zaslouží plný počet a já se časem pustím do dalších děl ze série s LR :-)

02.03.2018 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Skvělá! Řadím hned za Písečného muže, který mi přišel ještě o kapánek skvělejší :-)

27.02.2018 5 z 5

Bez slitování Bez slitování David Morrell

Dobré to bylo :-) Až na ty chyby a překlepy, za to by měli korektora/rku pověsit do průvanu. Ale s příběhem jsem spokojená, ráda doporučím dál.

23.02.2018 4 z 5

Před bouří Před bouří Diane Chamberlain

Tak tohle musím pořádně vydejchat... knížka Před bouří je poklad, který jsem před cca rokem objevila v knihobudce na roztockém nádraží. Zhruba rok mi ležela na nočním stolku, tak trošku opomíjená, dávala jsem přednost jiným kouskům. No a včera jsem ji konečně otevřela a před pár okamžiky dočetla a sedím tady a brečím a říkám si "zaplaťpánbůh za takovéhle příběhy". Obyčejné, lidské, opravdu ze života a přitom tak hluboké a silné. Uffffff, lidi, tuhle knihu si přečtěte a hlavně nečekejte tak dlouho jako já ;)

17.02.2018 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Stejné nadšení jako během četby "Anděla" :-) Obě knihy jsem zvládla za necelé dva dny a řadím je mezi to nejlepší z detektivního žánru, co jsem zatím měla možnost číst. Paráda, doporučuji!

16.02.2018 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Za mě super! Od začátku do konce, napínavé jak kšandy, bez jediného hluchého místa - čili za 5 a jde se na Sovu :-)

13.02.2018 5 z 5

Malé ženy (převyprávění) Malé ženy (převyprávění) Jindřiška Smetanová

Četla jsem dávno, ještě na střední škole. Moc hezké čtení, doporučuji :-)

06.02.2018 5 z 5