Na velké planině

Na rozlehlé planině Ölandu odpočívají mrtví válečníci z doby bronzové, připravení vstát, když je někdo vyruší. Plochou krajinou vybíhají do neznáma kondiční běžci a střetávají se s unavenými bloudícími turisty.

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251597/big_na-velke-planine-251597.jpg 3.7141

Öland 5.

Literatura světová, Povídky

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

På stort alvar, 2013

Kniha Na velké planině

Micha-Él

Povídky běžně nečtu, ale tuhle sbírku jsem si přečíst musela, protože Theorinův styl psaní mám velmi ráda. Samozřejmě, ač jsem zpočátku pochybovala, zase mě autor dostal! Píše neuvěřitelně čtivě, z jeho psaní je cítit láska a respekt k Ölandu. Nejvíce se mi líbily tyto - Jáma, Větvoví, Perro del Mar, Pomsta Panny a Strážce kostela. Nejslabší mi přišel Velitel, tam jsem ani moc nepochopila smysl. Některé z povídek by stálo za to rozvinout a třeba z nich vytvořit román.

magnolia
26.07.2021

Knížka byla ve výprodeji za opravdu symbolickou částku, tak jsem jí pořídila do knihovny a nakoukla do ní (s obavami, že to strašení před spaním nedám). Zaujala mě už pěkně napsaná předmluva od autora, tu jsem si přečetla i na závěr ještě jednou. A povídky samotné - líbily se mi, jsou dobře napsané - ty tajemně-hororové i ty rybářské-vzpomínkové a navíc je tam jedna o úhořích, pro odlehčení:)

Anna27
29.12.2020

Řekla bych takový průměr, některé povídky byly dost zvláštní, některé z ostrovních povídaček zahrnovaly příliš absurdit a nebo byly takové nezajímavé. Kdyby se autor zaměřil čistě na smyšlené hororové povídky, myslím, že by se mu to skvěle dařilo. V knize nejpovedenější shledávám povídku "Větvoví" a "Jáma", to jsem měla fakt husinu. Přečtením knihy ale chybu neuděláte.

eliska8413
21.10.2020

jednoduché oddechové čtení s mysteriózním nádechem. Co si budeme nalhávat, některé z příběhů bych vážně zažít nechtěla. Na podzimní čas jako dělané.

mol378
10.09.2020

Některé povídky se snaží být lehce strašidelné až mystické, jiné jsou poněkud naivní, četba na delší podzimní podvečer trávený v klidu u krbu.

pavel9410
05.09.2020

Povidky, ktere jdou precist za jedno odpoledne. Prijemne odpocinkove cteni, necekejte zadny thriller.

evilunicorn
31.08.2020

U téhle knihy se dost vyplatí přečíst si nejprve předmluvu.Sbírka mě bavila,a to i přesto( nebo možná právě proto?),že žánrově mají jednotlivé povídky poměrně velký rozsah.I když jsem si některé užil víc než jiné, musím říct, že autor má talent zaujmout,ať už píše cokoliv.Vrcholem sbírky jsou podle mě povídky Větvoví a Jáma,ale to už musí každý čtenář posoudit sám.

Luciasek31
19.07.2020

Neuvěřitelně poutavé povídky, které vás zavedou na ostrov u Dánska. Obyčejné příběhy lidí, které se vyprávějí z generace na generaci. Jsou napsané s něhou a láskou k tamním obyvatelům.