katka.oo katka.oo komentáře u knih

Plachetnice na vinětách Plachetnice na vinětách Jiří Hájíček

Příjemný český román, možná jsem čekala o malinko něco víc, ale i tak to nebylo špatné, rychle přečtené a prostě příběh ze života. Od p. Hájíčka si určitě časem vyhledám a přečtu i ostatní knihy, protože tahle byla pro mě první.

22.04.2021 4 z 5

Tichá smrt Tichá smrt Peter May

Má první audiokniha a velká spokojenost, skvěle načtené. I kniha sama o sobě se mi moc líbila, zase úplně jiný detektivní příběh než jsme od P. Maye zvyklí a tentokrát ze slunného Španělska, všechny postavy mě zaujaly a s Mackenziem bych si dokázala představit i nějaké pokračování. Těším se kam nás p. May zavede příště.

22.04.2021 5 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Mě se knížka líbila, romantické, nenáročné, vtipné prostě takové oddychové počteníčko, já jsem spokojená a proto musím dát 5*.

22.04.2021 5 z 5

Cop Cop Lætitia Colombani

Moc pěkná kniha o vnitřní síle a odvaze 3 žen, jejichž osudy se na konci propojí. Doporučuji k přečtení.

13.04.2021 5 z 5

Pozvala mě dál Pozvala mě dál Lucy Clarke

Já na tyhle thrillery moc nejsem, ale bylo to dobré, knížku jsem přečetla velice rychle, byla jsem zvědavá jak to s Elle všechno dopadne. Možná mohla mít kniha trochu méně stran, ale milovníkům napětí doporučím.

07.04.2021 4 z 5

Pod hladinou Pod hladinou Dana Stabenow

Příjemná detektivka, kde není hromada znetvořených mrtvol, tentokrát Kate na moři bez Obludy při lovu krabů, moc hezké popisy moře, ostrovů a života na nich, těším se na další díl.

07.04.2021 4 z 5

Pohřbení Pohřbení Ellison Cooper

Skvělé pokračování s agentkou Sayer Altairovou, stejně napínavé a dobré jako první díl. Baví mě její vyšetřování i výzkum psychopatů. Doporučuji a těším se na další knihu.

03.04.2021 5 z 5

Strach Strach Franck Thilliez

Franck Thilliez mě prostě baví, jeho knihy jsou skvělé a tato není výjimkou, čtivé, napínavé od začátku do konce. A hodně se těším na pokračování na knihu Pandemie.

26.03.2021 5 z 5

Světlo z Pauliny Světlo z Pauliny Jan Štifter

Pro mě tak trochu jiné zvláštní, místy tajemné a místy i trochu smutné povídky, ale líbily se mi, od autora si určitě ještě nějakou knihu vyhledám.

07.03.2021 4 z 5

Inkoust Inkoust Alison Belsham

První díl se mi líbil víc a to i díky zajímavému tatérskému prostředí, tady mi připadalo, že Francis a spol. řeší spoustu jiných věcí jenom ne vyšetřování vražd dívek, nakonec se to ale naštěstí rozjelo a konec dobrý, ze začátku jsem váhala mezi 3 a 4*, ale dám 4* a pokračování si přečtu.

27.02.2021 4 z 5

Říkají mi Lars Říkají mi Lars Daniel Gris

Nebylo to špatné, knížka se mi dobře četla, ale Lars mi moc nesedl ... a ten konec by také mohl být trochu lépe dořešený ... Dávám 3,5*.

16.02.2021 3 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Super super napínavá skvělá detektivka-thriller, chválím a jen co bude možnost tak se vrhnu na pokračování.

03.02.2021 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Kniha nebyla špatná, byla dobrá, moc dobře se mi četla a opravdu jsem byla zvědavá jak to všechno s panem dr. Gráblem dopadne, jak se nakonec se svým životem popere a přála jsem mu jen to dobré, chirurg byl dobrý, ale jelikož jsem zdravotník tak musím dát o hvězdičku méně za popsané vztahy a chování mezi doktory a sestrami, to se mi moc nelíbilo. Ale jinak chválím, paní Dvořáková je skvělá spisovatelka, čteno do výzvy, i když přečíst jsem si ji chtěla už dávno.

03.02.2021 4 z 5

Sleduje tě Sleduje tě Charlie Gallagher

Super nová série, opět sympatická dvojka vyšetřovatelů a pokračování si určitě přečtu.

20.01.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Krásná, opravdu krásná kniha a vysoké hodnocení tady na databázi to jen potvrzuje, knížka mi doma chvíli ležela, na takové čtení potřebuju mít čas a náladu a myslím, že mi to vyšlo dobře, protože akorát vyšlo pokračování .... Paní Lednická vám děkuji za přiblížení života a těžké doby z tohoto drsného hornického kraje.
Vřele doporučuji.

20.01.2021 5 z 5

Putování českou přírodou Putování českou přírodou Helena Kholová

Kniha popisuje známé i méně známé různé obyvatele naší přírody, pěkné fotografie, doporučuji hlavně milovníkům toulek naší krajinou.

17.01.2021 4 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Tohle vydání Kytice s ilustracemi M.Fürstové jsem musela mít, nádhera, krásné!

16.01.2021

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Tak tenhle díl se mi opět velmi líbil, milé, vtipné, příjemná oddechovka, no a ten konec :-D už se těším na pokračování .... :-)

16.01.2021 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Kniha byla dobrá, velmi dobrá, čtivá, Bryndza píše skvěle, ale do plných 5* mi tam přece jen něco málo chybělo, Kate a Tristan ... sympatická dvojka, na pokračování se těším.

06.01.2021 4 z 5

Katův polibek Katův polibek Mons Kallentoft

Sláva, stará dobrá a schopná Malin je zpátky, minulý díl jsem po ne moc pochvalných komentářích radši vynechala, ale tento stál opět za to, moc se mi líbil, jen tak dál.

06.01.2021 5 z 5