Kathleen Kathleen komentáře u knih

Služebník temného boha Služebník temného boha John Brown

Asi kniha nebyla úplně můj šálek kávy. Přišla mi zbytečně zdlouhavá, utahaná. Ale námět nebyl špatný.

04.09.2020 2 z 5

Taková jednoduchá sebevzdělávácí kniha. Je dost čtivá, občas humorná. Nečekejte zde žádné složité vysvětlování nebo nudné definice. Chápu, proč si kniha zajistila tolik čtenářů.

31.08.2020 5 z 5

Schovej mě v dešti Schovej mě v dešti Jojo Moyes

U autorčiny prvotiny jde jasně vidět, proč jsou její knihy tak oblíbené. Jojo umí příběh barvitě napsat. Schovej mě v dešti zaujme především vyprávěním více postav, které některé ukazují i část své minulosti. Díky tomu mi přijde kniha ucelenější a je to od autorky neotřepaný styl vyprávění.

17.08.2020 5 z 5

Podle pravidel Podle pravidel Joanna Bolouri

Pro mě kniha znamenala oddechové čtení u bazénu. Děj je napsán čtivě, stránky ubíhají rychle. Vulgarismy, které se tu nacházejí, nejsou nijak časté. Za mě se tam hodily. Postavy jsou vcelku vykreslené, hlavní hrdinka mi přišla fajn i uvěřitelná.
Jednoduše... od knihy dostanete to, co očekáváte. Romantiku s trochou humoru.

15.07.2020 4 z 5

Temnota na okraji města Temnota na okraji města Adam Christopher

Doplňková kniha k seriálu je skvělý marketingový tah. Bála jsem se, že nebude splňovat kvalitu, kterou slibují.
Byla jsem však mile překvapena. Příběh není kýčovitý a obsahuje nečekané zvraty. Vidíme Hopperovo minulost i přítomnost, kde se setkáváme s El.
Je to skvělé čtení, však od tohoto žánru jsem již četla propracovanější knihy.

09.07.2020 3 z 5

Poslední díl Aristokratky bych označila spíše za doplňkovou knihu. Příběh se sice odehrává na zámku Kostka, ale rozdílným způsobem. I tak mě kniha vcelku bavila. Pro mě nejslabší díl série, který pobaví, ale už to prostě není ono...

12.06.2020 3 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Další díl Aristokratky je opět navazující na předchozí díly. Příběh je opět napsán humorně, což u této knihy již očekáváte.
Autor se knihách zvlášť neposouvá. V podstatě je to "furt to samé". Je to vtipná oddechovka pro těžké dny.

09.06.2020 4 z 5

Jediná vzpomínka Flory Banksové Jediná vzpomínka Flory Banksové Emily Barr

Knížka vypadala, že zpracuje zajímavé téma. Autorka si však ukousla moc velké sousto. Půlka knihy se vlastně točí stále dokola. Jediné, kde se něco změnilo, byl konec knihy, který byl přeci jen zajímavý a překvapivý.
Škoda, že autorka nezkrátila ten opakující se děj, a místo toho podrobněji nerozepsala konec knihy.
Dávám 2 hvězdy za posledních zhruba 30 stránek. Doufám, že ten styl psaní zapomenu stejně rychle jako hlavní hrdinka příběhu.

08.06.2020 2 z 5

Lískový les Lískový les Melissa Albert

Nápad na tuto knihu byl vcelku originální, ale bohužel jeho zpracování bylo pro autorku očividně velkým oříškem.
Z příběhů na konci vyplývá stovky nevyjasněných otázek. To od 400 stránkové knihy nechcete. Na pochopení světa a událostí je za mě potřeba hodně své vlastní fantazie. A ani ta občas nepostačí.
Hlavní postava je strašně naivní. Několikrát ji bylo ublíženo, ale stejně věří všemu, co ji nějaký cizinek navykládá nebo ukáže. Nad jejími pocity mi občas zůstal rozum stát. Když např. je v cizím prostředí, zmatená, hladová a rozhodně žíznivá.... ona se cítí, cituji, "docela příjemně"??
Kniha je prvotinou autorky. Snad nějaká další kniha již bude lépe zpracovaná než byl Lískový les.

14.04.2020 2 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Skvěle vypracovaný děj. Příběh díky stylu psaní rychle ubíhá. Hlavní zápletka se pomalu rozplétá a dodává knize tajuplnost, která Vás nutí číst dál a dál. Autorka se zabývá složitějšími tématy, které jsou bohužel v životě běžné.
Jedna z nejlepších knih, kterou jsem tento rok četla.

09.04.2020 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Skvělé oddechové čtení navazující na předchozí díl. Autor umí humorně psát. Děj v jeho knihách nikdy nestojí a není nudný.
Pokud se líbil první díl, tímto druhým dílem nešlápnete vedle.

01.04.2020 4 z 5

Ready Player One: Hra začíná Ready Player One: Hra začíná Ernest Cline

Pro mě byl začátek zdlouhavý. Za to zbytek příběhu mě nutil neustále číst. Úplný rozdíl kniha vs film. A jako většina případů... kniha rozhodně zvítězila.

23.03.2020 3 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Kniha, co rozhodně pobaví.

18.03.2020 4 z 5

Warcross Warcross Marie Lu

Pro mě to byla spíše klasická YA kniha. Na můj vkus bylo v příběhu dost snadno uhádnutelných dějových linek/rozhodnutí. Konec příběhu mě docela nakopl k přečtení druhého dílu. Tak doufám, že se autorka o malinko polepší.

24.09.2019 3 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Tato série je opravdu neskutečná. Postavy propracované, děj a svět úžasný. Nemůžu se dočkat dalšího dílu, který vyjde až v roce 2021.

18.09.2019 5 z 5

Světla na obloze Světla na obloze Lisa Lueddecke

Oddechová fantasy s krásným zasazením příběhu. Některé věci jdou sice lehce předurčit, ale i tak je to vydařená kniha.

20.08.2019 3 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Kniha naprosto předčila má očekávání. Již první kniha byla skvěle napsaná. Ale toto pokračování u mě nadzvihlo celou sérii do top knih.

09.08.2019 5 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Richard Bachman (p)

Pozoruhodné, jak se dá napsat tolik stránek vlastně o tom, jak lidé jdou.
Jediné, co bych uvítala, je detailnější konec knihy.
King prostě nikdy nezklame. Knihu mohu rozhodně doporučit.

09.08.2019 4 z 5

Trnitá řeč Trnitá řeč Leigh Bardugo

Krásný dodatek k již vydaným knihám. Příběhy skvěle vymyšlené, přímo okouzlující grafická část knihy. Můžu ji číst znovu a znovu.

09.08.2019 5 z 5

Hněv andělů Hněv andělů John Connolly

Kniha mě příjemně překvapila. Detektivní zápletka s nadpřirozenem mě uchvátila. Autor se zabývá detaily, což vytváří promyšlený celek.
Další skvělá kniha za pár korun z Levných knih.

28.07.2019 5 z 5