katerina1237 katerina1237 komentáře u knih

Magie havranů Magie havranů Margaret Rogerson

Zajímavý námět a zpracování? Jak pro koho, mě se to jakžtakž líbilo, ale kniha měla větší potenciál. Postavy byly málo propracované a u většiny jsem pátrala po něčem, co jejich činy a chování zapříčinilo. Možná bylo vše tak trochu více popsané, ale nijak zásadně mi to nevadilo. Sice to teda prodlužovalo děj a někomu by to mohlo připadat zdlouhavé. Svět byl vymyšlený dobře, to neříkám nic. Romantická linka byla taková.. inu průměrná.
Byla to první knížka od autorky co jsem četla, a tak jsem na ni neměla tak velká očekávání, to se asi otisklo i u mého hodnocení.

19.12.2023 4 z 5

Miluju tě. Já vím Miluju tě. Já vím Nofreeusernames (p)

Tak toto bylo neskutečně vtipné, krásné a je to vše co si můžete od romantiky přát. Nejvíc mě bavili ty QR kódy, ikdyz jsem ty playlisty teda nemohla poslouchat u čtení protože to já nedokazu, ani se nenaděju a už tancim po pokoji :)
Bylo to teda hrozně předvídatelné ale ze čtecí krize vytáhne spolehlivě. Zprávy prostě supeeeer. Avu mám docela ráda, možná je to proto, že mi povahou připomíná pár lidí kolem mě. A těším se na další díl samozřejmě

14.12.2023 5 z 5

Zrádci krve Zrádci krve Lynette Noni

Aaaaaa nemůžu přestat se myšlenkami vracet zpět k teto knize. Brecela jsem, smála jsem se a hrozně celé završení trilogie prožívala. Kiva mě chvílemi dosti štvala, ale Caldon a jeho sestra, Naari, Tip a dokonce i Cresta byli přímo úžasní. Chtěla bych to číst znovu poporvé protože to byl masakr. Smršť intrik, dobrodružsví, nebezpečí, přátelství i lásky no prostě nádhera. Je to teda trošičku náročnější vzhledem k tomu, co si kiva musela prožít, ale to vůbec nevadí. Byla to BOMBAAA!!! Miluju to, moc.

14.12.2023 5 z 5

Korunní princezny Korunní princezny Catherine Doyle

To bylo úžasné. Napínavé, hezké, vtipné, chvílemi romantické, prostě okouzlující.
Hned jsem se do postav zamilovala, Wren ale nad Rose u mě vyhrává ;)
Romantická linka u Wren? Zakázaná láska? Ano prosím!
Romantická linka u Rose? Jakože to pošťuchování a ty rozhovory plné humoru? Pecka!
Kniha plná tajemství, dobrodružství, intrik, dramat a hlavně magie, no já myslím ze čtenáři fantasy ve stylu griši atd s knihou mít problém nebudou (ale věc názoru).
Docela mi připadalo že Gevra je trochu jako Fjerda, zima, vlci, vojáci ehmmmmm a nenávist k čarodějkám. Mě to nevadilo, ale trochu jsem si to pak začala plést.
Pěkný styl psaní, kniha mě vytáhla z čtecí krize - začala jsem ji číst před měsícem (51str), pak ji odložila a teď ji zhltla za dva dny.
Zápletka trochu předvídatelná, ale vážně jen trošičku, a nadávala jsem v duchu příšerně, hnusné osůbky se tam objevili :(
Smála jsem se někdy i nahlas a vysvětlovat ostatním, čemu se zrovna právě ve vážném rozhovoru, který jsem vůbec nevnímala, směju, bylo velmi obtížné..
Miluju to, těším se na pokračování a toť ode mě vše.

17.11.2023 5 z 5

Láska po španělsku Láska po španělsku Elena Armas

Sice mi to trvalo déle přečíst pak a atmosféra zájezdu ve Španělsku a čtení teto knihy přitom, vyprchala, což ale není chyba knihy, ale mé ubíhající pozornosti k dalším novým knížkám, víme, ale byla to skvělá knížka a ráda jsem si od fantasy světů na nějakou dobu odpočinula.
Je tam plno vtipných momentů i chvílí kdy jsem se nad příběhem culila a usmívala jak měsíček na hnoji - tento výraz se tam objevil takyyyy :)
Někdy španělská slovíčka zarazila a i když se španělsky učím, musel několikrát pomoci náš věrný kamarád google překladač, ale to nevadiiiii, to čtení jsem si užila.
Zápletka v podobě minulostí postav byla zajímavá.
Bylo to hezké, roztomilé a vtipné. Ráda si ji přečtu někdy znovu a doufám, že na můj názor na ni zůstane podobný.

14.11.2023 5 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Lehká oddechová knížka, u které proste vypnete a jen čtete, nic světoborného, ale za přečtení asi stojí.
Když jsem četla tak jsem měla neustale na něco chuť, támhle byla zmíněna čokoláda, támhle zas sušenky, lívance,
Jsem zvědavá na další díly a na to, jak a jestli se autorcina tvorba zlepšila.
Zprávy jsou úžasné a vlastně i cele to grafické zpracování, to cením.
Nevim jestli bych to zařadila do YA ale kniha je to pěkná, plna klišé atd. Docela jsem se nad hrdinkou vztekala, ale Ava a její bláznivé nápady to zachraňovali ;)
Tot ode mě vše, není to pro každého, věc názoru

12.11.2023 4 z 5

Kde zní zpěv krkavců Kde zní zpěv krkavců Klára Kubíčková

Too bylo zajímavé čtení, lehce řečeno.
Ke knize jsem se dostala úplnou náhodou a jsem za to docela rada, že jsem ji přečetla.
Autorčin styl psaní se mi líbil, četla jsem pořád dál a dál.
Na začátku jsem vůbec nevěděla, jestli teda Elfryd doopravdy umí kouzlit a nebo je vážně blázen, jak si myslel její otec, Theresa a vychovatelé.
Mrazí mě z toho výchovného ústavu, nechci nic prozrazovat, ale metody mají otřesné.
Ale dívky se nedají a společně vzdorují a hledají odpovědi.
Možná (určitě) to bylo tím, že kniha byla kratší, ale nestihla jsem si všechny do jedny dívky zapamatovat, ale nevadí.
Někdy to bylo zdlouhavé a přišlo mi, že některé fráze se pořad opakuji a to mi vadilo. Ale to se ve druhé poloviny knihy změnilo a byla pořád nějaká ta akce.
Jinak příběh originální a krásná jednohubka na víkend.
A kniha potřebuje pozvednout na popularitě, klobouk dolů.

15.10.2023 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

První knížka od S. J. Maas, kterou jsem přečetla.
Bylo to akční, čtivé, nepředvídatelné. Bavilo mě to a těším se na další díl.
Calaena, adarlanský zabiják, je rázná a taky někdy pěkně drzá s prořízlou pusou (tahle vlastnost se mi u ní obzvlášť líbila protože jsem se nemalokrat zasmala).
Milostný trojúhelník OK, jsem tým Chaol :)
Jediné, co mi trochu vadilo, bylo, že svět nebyl dostatečně popsán, doufám, že se tak stane v příštích dílech.
V posledních cca 100 stránkách jsem byla jako na trní a zas jsem pročetla půlku noci.

14.10.2023 5 z 5

Co jsme si nikdy neřekli Co jsme si nikdy neřekli Yasmin Rahman

Mám husí kůži. Originální, mrazivý román o vážných, ale skutečných a hlavně poslední dobou častých problémech.
Líbilo se mi střídání pohledů a nejvíc mi sedl ten Oliviin.
Nádherné zpracovány příběh, hltala jsem ho obrovskými doušky.
Všechny tři hrdinky jsem si něčím oblíbila, někde mi to chvilku trvalo, ale nakonec si našly k mému srdíčku cestu.
I slzička místy ukápla, určitě všem knihu doporučuji aspoň jednou za život přečíst.

06.10.2023 5 z 5

Básník v báglu Básník v báglu Ivona Březinová

Taková oddechovka na léto. Já jsem ji v létě začala číst, ale přerušila jsem a až teď se k ni vrátila.
Je to hezký příběh, párkrát jsem se i zasmála.

25.09.2023 4 z 5

Dívka z inkoustu a hvězd Dívka z inkoustu a hvězd Kiran Millwood Hargrave

Kouzelná jednohubka na víkend.
Sáhla jsem po knize kvůli nádherné originální obálce a grafickému zpracování. Nevěděla jsem o čem kniha bude, ani to, jaký je to žánr. A dost mě to překvapilo. Že je kniha krátká? Pfff. Právě to přidává na pozitivním hodnocení. Kdyby byla delší, zbytečně by se děj táhl. Kniha je dokonalá, tak jak je.
Pár z postav mi někoho blízkého připomíná a tak jsem byla v “domáckém prostředí. Vžila jsem se hned.
Trochu jsem si na konci poplakala, ještě budu dlouho přemýšlet.
A ani se nedivím, že v knize roku porazila Harryho Pottera (prokleté dítě).
Je to poutavě napsaný příběh, děj je napínavý a prostě chcete číst dál!
Tuto knížku jsem si jednoduše zamilovala :)

23.09.2023 5 z 5

Hledání modré Hledání modré Lois Lowry

Přečteno jedním hltem. První díl byl o něco lepší, ale stejně,
Je to zase dost mrazivé, jejich život, koleje, do kterých zapadli. Já nemám slov, je to prostě super tvorba a už se těším na další díl. Sice se dá snadno předvídat, ale knihu jsem si stejně užila. Autorka píše vážně poutavě, jsem ráda, že mi přišly její knihy pod ruku.
Kira byla silná, Matt láskyplný, Thomas přemýšlivý, a Jo byla Jo ;)
Konec zase otevřený, čtenáři domysli si. Ne že by mi to vadilo, to naopak, právě že pak o knížce ještě dloooouho přemýšlím.
SPOILER!! Myslím, ze jak přiběhl matt s tím, ze v te druhé vesnici jsou všichni rozbití a jeden kluk ne, jestli to náhodou není Jonas.

21.09.2023 5 z 5

Dcera zimy Dcera zimy Vladimíra Šebová

Knihu jsem si pořídila čistě kvůli obálce a ani jsem nečetla anotaci. Byla jsem zvědavá, co za příběh mi zas skočil do ruky a nakonec příjemné překvapení.
Četla jsem knihu zároveň s kamarádkou a každou kapitolu jsme zdedukovaly. Líbilo se mi, jak se střídal děj z 12. a 18. století. Nepřišlo mi to nijak uspěchané ani táhlé, prostě akorát šitý na míru. Téma slovanská mytologie spojená s fantasy mě chytla a nepustila. Už se těším na další díl :)
Možná konec mi přišel trochu překombinovaný, ale to je jen maličkost.
Přirostla jsem srdíčkem více k Moraně než k ostatním postavám, ale stejně byli všichni úžasní.
Konec jsem vůbec nečekala, další plus.

SPOILER!!! Tak utesuju se tím, ze aspoň mohly Vesna a Morana být se svou životní (posmrtnou) láskou, když se vídaly jen jednou v roce. A jakože ten Veles, no toto, učit sám o sobě.
A naše reakce, kdyz andrei polibil moranu aaaaaaaaaa (sice zase v nejhorší čas a na nejhorším místě jak je vsude zvykem ale nevadiiii)

18.09.2023 5 z 5

Tragédie na jevišti Tragédie na jevišti Robin Stevens

Tohle prostředí je mi velmi známe a tak jsem se dost divila, když Hazel a Daisy ani nevěděly, co znamená mít okno.
Jinak, příběh zase strhující, nečekaný. Do konce jsem nevěděla kdo je vrah. Ale, mě přijde, že je Hazel o dost chytřejší než Daisy, ale Daisy ji pořád shazuje, to nedokážu pochopit a štve mě to.
Promyšlené to měla ale důkladně. Postavy, zápletku
SPOILER!!! Nooo, nejdřív jsem si myslela, že by to mohl udělat Jim a s někým spolupracovat, protože jméno mohl do knihy nejlépe zapsat on, a taky hlavně proto, ze ho Daisy a Hazel vyškrtly z podezřelých hned, jo, ono to tak vždycky u téhle série bývá, ze je to nakonec někdo nečekaný. Ale když je to neustale, tak už to čekám. Jako promyšlené to ma náramně, ale ne to, ze se v řece objevilo tělo z ničeho nic. To nechápu prostee.
A ze by si Alexandr začal konečně všímat Hazel :)

15.09.2023 5 z 5

Falešné růže Falešné růže Jessica S. Olson

Wow
Tenhle příběh byl fascinující. Ani mi moc netrvalo se do knihy začíst. Obálka mě úplně uhranula a to mě donutilo si přečíst anotaci. A jsem rada, ze falešné růže ve své knihovně mám.
Cely tento příběh byl pro mě téměř neřešitelnou záhadou, nedocházelo mi souvislosti dříve před hrdinkou takže jsem spokojená. Jen o trochu více než Myra mi přirostla k srdci Lucy, možná je to tím, že mi někoho připomíná, ale nepřišla jsem pořád na to koho :[
Romantická linka byla taková neutrální a vůbec, ale vůbec mi to nevadilo, taky se nemusí cpát všude zeo
Když mi děj začínat připadat trochu zdlouhavě, hned na to se něco stalo. Při poslední čtvrtině knihy mě mamka pozorovala, prý jsem někdy přestala číst, zvedla hlavu a s otevřenou pusou koukala do neznáma, já se nemůžu přestat smát :)))
Jakoby ten konec?! No pecka prostě! Někomu kniha sedne, někomu bohužel ne, ale já pravé teď jsem ta první možnost naštěstí ;)

08.09.2023 5 z 5

Polibek múzy Polibek múzy Lisa Rosenbecker

Mno, tato kniha na mě vyskakovala ve všech knihkupectvích, ale já odolala a šla si ji půjčit do městské knihovny. Asi jsem ráda, že jsem takto udělala, ne že by kniha byla špatná, ale na můj vkus až do druhé třetiny zdlouhavá. Romantická linka byla trochu slabší, a vím, že si všímám každého detailu, ale tohle bije do očí: líbí se ti? Mám. - to byla odpověď. Ale svět je stejně fantastický, to se mi na tom líbilo nejvíce. Možná bych knihu ale nezařadila do YA, to jak se hlavní postava vyjadřovala, na to, že jí bylo devatenáct, no nevím. A další poznatek: od kdy se třetí z mimoňů nejmenuje Bob ale Dave?

Další věc, Sheldon - kocour Malou, většinou dokázal spolehlivé rozesmát.
Zbytek postav (kromě Malou a pár výjimek) mi přišel docela sympatický, například Malouina mamka.
Nevěděla jsem co s celkovým dojmem, takže tři hvězdy- takový průměr- byly jasnou volbou.

31.08.2023 3 z 5

Rodina především Rodina především Karen M. McManus

Ze začátku to byla hrozná nuda. Postavy byly ploché, kromě Aubrey mi nikdo nebyl sympatický. Čekala jsem, co se z toho nakonec vyklube, protože jsem si nějak moc zvykla na napínavé detektivky a thrillery s vraždou, byla jsem zklamaná, že se děj hrozně táhl. Tak jasný, tady se jednalo o zvláštní podvody a intriky v rodině a ne o nějaký únos či co, ale stejně. Trochu jsem se v ději ztrácela. Kdyby nebylo toho konce a pár kapitolek z minulosti, má tato kniha ode mě jen dvě hvězdičky. Měla jsem na tuto knihu až moc velká očekávání. Tentokráte s davem nejdu, bohužel.

27.08.2023 3 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

O téhle knížce budu ještě dlouho přemýšlet, je to neskutečná jízda plná vložených autorčiných emocí. Těšila jsem se na tuhle knížku dost, a nakonec mi moje nadšení potvrdila. Brečím ještě teď, dva dny po přečtení když na to pomyslím. Na první pohled jsem viděla běžnou fantasy, ale ne, jsou tam protkaná velmi důležitá témata nejen naší doby. Od začátku do konce jsem byla velmi napnutá a bavilo mě číst dál. Romantická linka byla hezká, ale na jiném místě než by ji kdo čekal. A hlavní postava Tierney mi taky přirostla k srdíčku.

SPOILER!!! Neeeeee, proč se to děje. Jo, bylo víc vražd a i horších, ale já jsem ta klasická osůbka, co dokáže číst o hrůzných smrtí, dokud nedojde na někoho, koho jsem si v průběhu knihy oblíbila. Takže nejvíc jsem v háji z Rykerovy vraždy. A ten Hans, no to jsem nečekala, v podstatě jsem za celou knihu na nej zapomněla, hnusný to človíček. A chápu, že ty holky byly zdro**vaný, ale většina, hlavně Kirsney, se chovala příšerně už předtím. Další věc je ta, že jsem zvyklá na velké bitvy na konci, ale tady ne, ne že by mi to nějak vadilo, je to takhle víc realistické, prostě pomalu, ale jistě. Jo, to jsou myšlenkové pochody zabraného knihomola.

26.08.2023 5 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Lynette Noni

Jedno slovo: COŽE!?
Tak toto je špička. Dost se mi líbil první díl a neváhala jsem sáhnout po tomhle. Nutně potřebuji číst i třetííí. Nenudila jsem se v průběhu knihy ani jednou, a ten konec to ještě zdvihl víc. Upozorňuji všechny odpůrce otevřených konců- tady se tomu nevyhnete ;) miluju ten styl psaní. Svět je dost propracovaný, popisuje se vše, a já si to pak s lehkostí představím. Trochu ale vážně jen trošičku jsem předvídala, ale většinou mi nezapadalo všechno a tak tam byl pokaždy nějaký důležitý kousek, který mé mysli unikl a já mohla koukat jako vyvoraná myš. A ty postavy dokonce jsem si oblíbila i Caldona a to mi prve asi jako většině přišel jako nadutý pitomec. Romantická linka taky pěkná, nebylo to ani málo ani příliš.

SPOILER!!!!
Mno, celou dobu mi Zuleeca připadala nesympatická, a ono to tak nakonec bylo. Omlouvám se za moje přehnané chování ohledně knižních světů ale zmije jedna hnusná plesnivá červama prolezlá tak, aspoň trochu jsem si ulevila :) ale princeznu jsem si po dobu pobytu Kivy v paláci oblíbila a ona takhleeeee a od začátku do konce fandím Valentisům, no ehm, samozřejmě i s Kivou, ale nechci na trůn rebely v čele se zmijí.

Tak teď jsem se podělila o moje pocity a je na řadě další knížka, bohužel ne zrádci krve :(

21.08.2023 5 z 5

Návod na vraždu pro hodné holky Návod na vraždu pro hodné holky Holly Jackson

Já tu knihu doslova miluju, no možná přeháním ale co už, dost si v detektivkách a thrillerech libuju, to je něco jiného než románek (sice někdy taky přečtu ale tohle mám radši). Ze začátku jsem se do knihy musela dostat a z prvních dvou kapitol jsem byla trochu otrávena, a jsem rada ze jsem knihu neodložila na neurčito. Po nějaké době to začínalo být napínavé a díky popsání postav jsem mohla případ řešit s Pipou i já. Někdy jsem málem knížkou hodila přes pokoj, protože co mě docházelo, nedocházelo jim, ale zase co jim došlo, mě ani ve snu nenapadlo a tak jsem jen s otevřenou pusou seděla nad rozevřenou knihou a snažila to vstřebat, no jo, všechno moc prožívám. Možná i nějaká ta slzička ukápla. Četlo se to hezky, pořád se něco dělo a nebylo to nijak zdlouhavé.
SPOILER: skoro od začátku jsem si myslela že to udělala Naomi, celou dobu jsem si stála za svým i když to Pipa zavrhla, pak tam začala přemýšlet, že by to do sebe zapadalo a já haaa haaaa, a pak nic

11.08.2023 5 z 5