katerina1237 katerina1237 komentáře u knih

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Tahle knížka čekala v policce na přečtení už dlouho, ale nakonec se dostala na řadu. Já moc ty romcom knihy nečtu a tohle byla výjimka, příjemná výjimka. Je to taková ta hezká romantarna, která vás donutí se nad ni pošklebovat a usmívat jak lečo. Měla jsem čtecí krizi a hypotéza me z ni vytáhla. Bylo to rychle, oddychove čtení, dej krásné odsypal a docela jsem se nad tím bavila. Sice klišé za klišé, ale to mi moc nevadí. Někdy jsem se zasekavala nad vědeckými pojmy, ale v průběhu jsem se je naučila trochu nevnimat a číst příběh dal. Postavy mi přišli sympatické, zápletka zajímavá. Kniha nemusí sednout každému, a proto se většina lidi boji do ni pustit, naštěstí jsem to já riskla a přečetla ji.

07.08.2023 5 z 5

Skotsko: Masakr v Glencoe Skotsko: Masakr v Glencoe Veronika Válková

Začátek byl trochu moc zdlouhavý, až se mi knihu chtělo odložit. Ale jsem ráda že jsem to neudělala. Bárovky čtu od svých cca 10 let a ještě jsem je nepřečetla všechny, ale mým přibývajícím věkem si všímám, že by Bára na svojí 6.třídu toho měla vědět více. Tady jsem si toho moc nepovšimla takže plus, ale třeba u terezínského ghetta nebo u francouzské revoluce jsem nedokázala pobrat, co všechno nevi, až to bolelo. No nic, zpátky k příběhu. Bylo to napínavé, chtěla jsem vědět, co se stane dál. Nejdříve jsem si pletla postavy, ale pak jsem se zorientovala. Málem jsem brečela, což se mi neděje často. O některé postavy jsem se fakt bála. Ale trochu mi vadilo Bářino dlouhé okecávání, dokázala popsat úplně jinou situaci přes dvě stránky ve chvili, když jsem se bavila nebo byla napnuta a trochu jsem začala přeskakovat. Téhle knize bych dala tři hvězdičky, ale protože je to barovka čtyři si zaslouží

25.06.2023 4 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Trochu jsem se bála do knížky pustit, když jsem tu viděla, jak negativní jsou recenze. Ale nakonec jsem byla velmi mile překvapena. Akce od začátku do konce, nejdřív jsem nechápala, jako skoro u každé fantasy knihy, o co go, ale pak jsem se chytla. Přilnula jsem k hlavní hrdince Lou a fandila jí. Četly jsme tuto knížku s kamarádkou a každou kapitolu rozebraly. Někdy nás neskutečně štval Reid, ale zase od malička ho učili, jak jsou čarodějnice špatné. Klasická hate to love a to přece všichni čtenáři těchto knih milujeme. A ten konec se teda pěkně rozjel, spisovatelka nás dost napínala. A co potřebuji předat dále, ten humor je bezva. Sarkasmus kam se podívám a Lou s jejím vyjadřováním je třešničkou na dortu.

A teď POZOR SPOILER!!!!
Úplně jsme jásaly nad prvním polibkem v kaluži krve v obchodu s noži. Ne, vážně. Sice si vybrali špatný místo ve špatnou chvíli, ale nám to nevadiiiii. Proste ten okamžik, když se z enemies stává něco víc, aaaaaaa. Myslím, že pohled na nás jak čteme, no nevím, asi jsme se culily jak mesíčci na hnoji. Pak je tam ta jedna scéna a není to hrozny jako v něco si přej, a zase to není moc podrobný, proste něco mezi a to vyhovuje.

Těším se na další díly teto série a musím si je co nejdřív pořídit.

20.06.2023 5 z 5

Vzestup Školy dobra a zla Vzestup Školy dobra a zla Soman Chainani

Miluji sérii škola dobra a zla, a tak jsem si taky kromě příručky musela přečíst i toto. Zhltla jsem to najednou, jak se říká. Proste super napínavá fantasy. Ještě takový ten šmrnc dodávají úžasné ilustrace a zpracování. Konečně se mi vyjasňují některé nejasnosti, které jsem při čtení šdz měla. Nikdy mě nenapadlo, že by autor myslel takhle dopředu, aby to tak krásně propojil. Ale teď je tu ta jedna otázka, která si vyskytla na posledních stránkách a která mi nedává spát: který z nich pak za doby Sofie a Agáty řídí školy?

12.06.2023 5 z 5

Světla nad močálem Světla nad močálem Lucie Ortega (Navrátilová)

Já si myslím, že čeští a slovenští autoři jsou podceňovaní. A tahle knížka je dalším důkazem. Od začátku až do konce jsem byla napnutá jako struna a byla zvědavá, jak to s Lenou a močálem dopadne. Fantasy s tématikou slovanské mytologie, trochu i romantická linka, jestli se to teda dá takhle nazvat. Někdy mi teda přišla hlavní hrdinka až moc důvěřivá vůči tomu, co si za života zažila. Chvílemi jsem i pobrekávala a zas zažívala krásné, napínavé dobrodružství. Teda nedoporučuji číst se špatnou náladou, ale věc každého (moje myšlenkové pochody nezvládají, vždy se moc vcítím). Určitě si koupím i tmu pod srdcem a těším se na další autorčinu tvorbu.

10.06.2023 5 z 5

Něco si přej Něco si přej Karen Rivers

Tak tahle knížka byla zase něco jiného, byla napsaná ve druhé osobě. Chvílemi jsem nerozuměla co se tam vůbec děje, konec jsem nepředvídala - to je plus do celkového hodnocení. Romantické scénky byly ale na bodu mrazu - hlavně ta jedna na straně 135. Originální nápad, to cením. Taková oddechovka, nic moc pro mě, ale přečtu si to, když nechci nad ničím přemýšlet. Dávám tak 3,5 hvězdičky (kdyby to tu šlo)

06.06.2023 4 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

(SPOILER) Takže, tohle je jeden z mála případů, kdy se mi filmové zpracování líbilo více než kniha. Ne, že by byla kniha špatná, to ne, ale seriál byl více napínavý, tady se to více táhlo.

Pět lidí se sešlo po škole za nepříjemné okolnosti. Někdo jim nastrčil do batohů telefony. Vyrušení dopravní srážkou na parkovišti. Učitel odchází, Simon se napije z kelímku z vodou a začne se dusit. Je moc pozdě na záchranu, ani v nemocnici mu už nedokážou pomoci.

Tak, jak už jsem psala, viděla jsem to a tak jsem hned od začátku věděla kdo je vrahem, ale mé kamarádky, kterým jsem to po večerech na sportovním kurzu četla, ne. Každé ráno u snídaně se dohadovaly, jak by to mohlo být. Pár z nich jich bylo blízko pravdy, Jake se jim zdál trochu divný a utvrdil je ten jeden příspěvek na Tumbrlu. Kniha se mi ale celkem líbila a těším se na další díla od Mcmanusové.

05.06.2023 4 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Na tuhle knížku jsem přišla tím, že jsem viděla hru na divadelní pouti, a přišlo mi na škodu, abych se ji aspoň nepokusila přečíst. Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla, ale nakonec už to šlo samo. Bavilo mě to, překvapivé zvraty.Mám ráda ten styl psaní, možná se mi do ruky zase někdy nějaká detektivka od A.C. Doyla dostane.

04.06.2023 5 z 5

Čo na svetle nevidno Čo na svetle nevidno Kerstin Gier

Tak tahle knížka nesplnila moje očekávání. Mám moc ráda její ostatní knihy a proto jsem na ni asi měla až moc velké nároky. K postavám jsem tolik nepřirostla, ale přiznávám, že svět je zase fantastický. Víly a mythické bytosti aaaaaaaaa. A taky musím zmínit skvělé zvraty, i když jsem některé trochu předvídala, ale stejně mě překvapily, protože tam bylo vždy něco na co jsem nepomyslela. Za mě by se líbilo, kdyby tenhle příběh touto knížkou skončil a v dalších by se vyprávěl jiný z tohoto světa (třeba o bytostech z okraje).

28.05.2023 3 z 5

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

(SPOILER) Tak a konečně jsem dočetla tuto trilogii. Tenhle díl mi trvalo neskutečně dlouho přečíst - jsem docela rychlý čtenář a normálně takovouhle knížku přečtu jedním dechem- a to i když mě to bavilo (celých 13 dní). Ale jinak jsem spokojena, parkrat jsem si pobrečela, ale byla i hezky vtipně napsaná, třeba rozhovory (ne ty vážné) Nikolaje s Alinou a tak. Ale musim se přiznat, že jsem spíše fandila Nikolajovi než Malovi a tak jsem byla naštvaná, ale jinak velmi doporučuji a těším se na zjizveného krále (no jo, co ode mě čekat)

12.05.2023 5 z 5

Kluk odnikud Kluk odnikud Katherine Marsh

Souhlasím s ostatními komentáři, je to velmi dobrá knížka o problému uprchlictvi a dalších těžkých překážkách, které potkaly dva skoro stejně staré kluky, proste stojí za to přečíst. Cca od poloviny jsem se od toho nemohla odtrhnout. Klidně bych ji četla stokrát. Moc se mi líbila a nemůžu jinak než zase 5 hvězdičkami. Takže kdo neví, jestli si ma knihu koupit, neváhejte! Nejsem jediná kdo si čtení užil a vám se může zalíbit také.

Lžička plná zášti Lžička plná zášti Robin Stevens

Jediné slovo, které tuto knihu vystihuje - supeeer! Líbilo se mi jiné prostředí, autorka si toho musela dost zjistit a jak jsem četla v jejích slovech na konci, dokonce v Hongkongu byla. Jedině její detektivky!!! Nejlepší je, že je na začátku seznam postav a já tak mohu pátrat s Hazel a Daisy. Zhltla jsem ji během dvou dní (možná jedné noci, ale pssst) těším se, až bude vydaný další díl

30.04.2023 5 z 5

Tak tuhle knihu miluju, měla jsem ji půjčenou z knihovny, ale v nejbližší době si ji určitě zajdu koupit. Je to krásný příběh o přátelství, které vzniklo z dopisů. Jediné, co mohu vytknout je věk hrdinů, to mě trochu zaráží, myslím, že kdyby jim bylo o trochu víc (14-15) neuškodilo by. Zase se mi líbilo, že je ze dvou pohledů a díky téhle knížce jsem dostala za jedna z testu chemie (fosgen). Nemůžu jinak než dát knize plný počet hvězdiček.

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Kniha se mi docela líbila. Nevěděla jsem, co očekávat od předělání klasické pohádky Kráska a Zvíře. Byla jsem mile překvapena, že tam byla kouzla jinak zapracovaná, z té jejich temnější části. Ale co mě dost iritovalo bylo, že mi věci docházely dříve než Jevě, hlavní hrdince. Asi určitě to bylo tím, že jsem znala původní příběh a předvídala. Kdybych ho neznala, tak bych asi byla ze zvratů překvapená. Možná byl epilog trochu utnutý. Jinak téhle knížce dávám 4 hvězdičky a jsem ráda, že ji na své poličce mám.

30.04.2023 4 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Tak do téhle knížky jsem se zamilovala hned. Sice mi ji trvalo hrozně dlouho přečíst, ale jsem za to vlastně rada, ze jsem si ji takzvané šetřila. Postavy byly dobře propracované, líbilo se mi, jak každá kapitola byla z pohledu někoho jiného a přitom ve třetí osobě. Nepředvídatelné zvraty, to mě mile překvapilo, protože většinou něco vím dříve než hlavní hrdina a hrozně mě štve jeho naivní chování. Dala jsem této knížce 5 hvězdiček a těším se na další díl.

29.04.2023 5 z 5