Skotsko: Masakr v Glencoe

Skotsko: Masakr v Glencoe https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/493521/bmid_skotsko-masakr-v-glencoe-UNh-493521.jpg 4 29 3

Tak tuhou zimu, jaká byla roku 1692, nikdo nepamatoval. Vánice stíhala vánici a sněhu bylo spíš po pás než po kolena. Když do malebného údolí Glencoe přišli vymrzlí královští vojáci vybírat daně, MacIainové je vzali pod své střechy, protože tak velí zákon skotské pohostinnosti. Nikdo v tu chvíli netušil, že přijde rozkaz, který poklidné soužití promění v krvavou lázeň. A Bára už vůbec nemohla tušit, že ji pátrání po tom, kdo rozkaz vydal, dovede až na dvůr francouzského krále Ludvíka XIV. Historička Veronika Válková ve svých knihách přenáší čtenáře do skutečné, reálné historie, kde spolu s Bárou zažívají napínavé chvilky, zároveň se toho ale také hodně dozvědí.... celý text

Literatura česká

Vydáno: , Bambook

katerina1237
25.06.2023 4 z 5

Začátek byl trochu moc zdlouhavý, až se mi knihu chtělo odložit. Ale jsem ráda že jsem to neudělala. Bárovky čtu od svých cca 10 let a ještě jsem je nepřečetla všechny, ale mým přibývajícím věkem si všímám, že by Bára na svojí 6.třídu toho měla vědět více. Tady jsem si toho moc nepovšimla takže plus, ale třeba u terezínského ghetta nebo u francouzské revoluce jsem nedokázala pobrat, co všechno nevi, až to bolelo. No nic, zpátky k příběhu. Bylo to napínavé, chtěla jsem vědět, co se stane dál. Nejdříve jsem si pletla postavy, ale pak jsem se zorientovala. Málem jsem brečela, což se mi neděje často. O některé postavy jsem se fakt bála. Ale trochu mi vadilo Bářino dlouhé okecávání, dokázala popsat úplně jinou situaci přes dvě stránky ve chvili, když jsem se bavila nebo byla napnuta a trochu jsem začala přeskakovat. Téhle knize bych dala tři hvězdičky, ale protože je to barovka čtyři si zaslouží

petra_slunicko
23.02.2023 5 z 5

Se zatajeným dechem téměř na jeden zátah :-O Zas mě ta bárovka dostala ;-)

Majtinkacočte
12.07.2022 4 z 5

Hezká kniha. Smutná, ale zajímavá. Konec byl trochu uspěchaný, ale jinak fakt nádhera.