katasokolov Online katasokolov komentáře u knih

Chaos v míru Chaos v míru Amo Jones

4,25/5*

Styl Amo Jones jsem si oblíbila. Tyhle Dark Romance jsou dost osvěžující po všech těch přeslazených románech.

Je to neotřelé a moc se mi líbilo prostředí Půlnočního běsnění - cirkusy mi vždycky přišly nějakým zvláštním, úchylným způsobem sexy. Skoro bych řekla, že mi to přišlo lepší než Elite Kings Club. Ovšem trochu se obavám dalších dílů, aby to nedopadlo jako u její předchozí série, kdy jsem první díly hodnotila velmi kladně a ty poslední, bohužel, podprůměrně.

Přesto se ale na další kousky z téhle řady chystám. Všichni z bratrstva byli interesantně napsané postavy, byť jakoby trochu kopírovali krále.
- Kingston/Bishop
- Killian/Nate
- Kyrin/Brantley
- Keaton/ Jase

Knihy Amo Jones jsou nesmírně čtivé a člověk u nich vydrží sedět do noci, a to přesto, že děj je mnohdy vyšponovaný a přiřazený za vlasy.

14.06.2023 4 z 5

Hněv kejklíře Hněv kejklíře Amo Jones

3,75/5*

Druhý díl se mi líbil o něco méně nežli první, přesto mě ale stále prostředí i postavy bavily.
Ústřední dvojice má super chemii a příběh se nám opět trochu posouvá, stále ale nevíme, kdo je hlavním záporákem, který chce zničit Půlnoční běsnění.

Knižní charaktery to ani zde nemají lehké a Amo jim připravila pěkné zrůdnosti (Amo sice s přibývajícími knihami vykrádá sama sebe - zápletky se dost podobají - čtivé to ale pořád je.). Provázanost se sérií králů je zde nepatrná, což by se mělo změnit ve třetím díle, na který jsem dost zvědavá, protože Kyrin . Lilith jako Harley Q. by jim to tam taky mohla pěkně nabořit a zamíchat kartami.

INDIVIDUALITA JE DAR.

Ta největší lež, kterou nám svět namlouvá, je, že na rodině nejvíc záleží. Ať s tím jdou do prdele. Krev jenom kalí způsob, jakým vnímáš jed kolem sebe.

14.06.2023 3 z 5

Výkřik do ticha Výkřik do ticha Amo Jones

4,5/5*

Tak tenhle díl měl grády a musím konstatovat, že byl zdaleka nejlepší z tvorby Amo Jones.

Ústřední trojice se mi zaryla do srdce a budu na ně ještě vzpomínat. Líbila se mi temná atmosféra, plot twistů bylo tak akorát a osudy hlavních postav tohoto románu mne zasáhly pekelně hluboko. Z ženských postav, které Amo stvořila, byla Lilith naprostá ďábelská pecka!

Půlnoční běsnění jsem si oblíbila víc než sérii o elitních králích, ale tohle propojení příběhů bylo geniální.

Už teď se těším na další dva díly a hlavně na Kohena. Snad autorka objasní všechno, co nám stále ještě uniká a skrývá se ve stínech.

14.06.2023 5 z 5

Alan Rickman: Deníky Alan Rickman: Deníky Alan Rickman

3,75/5*

Předně bych chtěla upozornit milovníky HP, že tahle kniha absolutně ničím nepřipomíná text, který se k nám dostal minulý rok z pera Toma Feltona. V Rickmanových denících je sice pár zmínek o natáčení Pottera v průběhu let, jsou to ale jen výňatky a útržky a z finálního textu zabírají naprosto minimální prostor a ani se z nich příliš nedozvíme.

Hodně jsem bojovala s formou a stylem psaní - jsou to opravdu výhradně Alanovy myšlenky zaznamenané na papíře, jejichž ucelenější formu si začal vést v roce 1993. Tento text je pak doplněn poznámkami redaktora - zejména tedy vysvětlivkami kdo je kdo - protože těch jmen, co se tam vyskytují, ó drahý bože.

Hodně jsem si užívala pasáže, jež se zaměřují na natáčení mých oblíbených filmů - zejména Michaela Collinse (padla i zmínka o tehdy mladičkém J. R. Meyersovi) pod taktovkou Neila Jordana, Sweeneyho Todda, Parfému či Královy zahradnice, kterou Rickman začal plánovat již v roce 2001 a v jedné z hlavních rolí se objeví skvělý Matthias Schoenaerts, jehož jméno btw zrovna znám a redakce jej hodila dolů do poznámek a jména, která mi neříkala naprosto nic popsána nebyla - takže google byl velkým pomocníkem.

Věřím, že deníky si užijí především fajnšmekři a znalci britské divadelní scény - protože Rickman o této sféře hovoří ve velmi rozlehlých pasážích a je vidět, že primární láskou pro něj byla prkna, která znamenají svět. Tady jsem se nechytala prakticky vůbec, byť mne některé kousky zaujaly - My Name is Rachel Corrie, kde se Rickman přiklání na stranu Palestinců v rámci izraelsko-palestinského konfliktu, podobně jako nedávno Emma Watson, která za to dostala pěknou čočku.

Celkově mne velmi překvapilo, že tichý a talentovaný Rickman věnoval mnoho času sledování politického dění ve světě (jeho žena na lokálním politickém životě participovala dokonce aktivně a její aspirace mířily i výše). Tento aspekt mě na knize bavil hodně a některé jeho myšlenky či výroky tesat do kamene. Vtipnými byly zejména jeho komentáře k Margaret Thatcher, která nebyla právě Alanovou oblíbenkyní a řadila se tak po bok Reagana, Bushe, Torye či třeba velký Rickmanův objev v podobě S. Palinové.

Rickman byl bezpochyby velmi sečtělým a profesionálním člověkem s nesporným nadáním. Také milovníkem dobrého jídla, vína a dokonce sportu - kdo by to byl řekl - i když posilovna nebyla jeho Mekkou :-D. Co naopak nemiloval, bylo udílení filmových a vůbec jakýchkoliv ocenění a Daily Mail :-D. Alan byl velmi kulturním člověkem a vy na stránkách jeho deníku najdete nejednu recenzi.

Obdivovatelé tohoto skvělého herce budou z knihy jásat, já bych nicméně ocenila, kdyby se jeho teze a myšlenky proložily souvislým textem, který by mapoval konkrétní dobu a projekty, na nichž Rickman pracoval. Součástí mohly být rozhovory a vzpomínky na herce. Přeci jen číst 500 stran, kde jsou zmiňována místa a lidé, kteří jsou vám neznámí a nemáte ten správný kontext je unavující a chápu některá negativní hodnocení. Chtělo to nějakou přístupnější formu.

08.06.2023 4 z 5

Tři hříšná tajemství Tři hříšná tajemství Nikki Sloane

3,5/5*

Chcete vypnout a zapomenout na dlouhý, vleklý týden u odvážné knihy s příměsí tajemna a erotiky? Pak bude tahle kniha přesně pro vás.

Myslím, že víc psát ani nemusím ;).

PS: Není nutné číst předchozí díly pro požitek z tohoto.

03.06.2023 3 z 5

Sparrow Sparrow L. J. Shen

4/5*

Opět moc krásný a emočně nabitý příběh.

Shen je v rámci žánru sázka na jistotu, u níž naleznete zajímavé snadno oblíbitelné postavy (přestože mužské protějšky jsou vesměs arogantní nabobové - ale kdo by je nemiloval ).

Jedná se o velmi dobrý odpočinkový román, který slupnete jako malinu, a přesto nezapadne mezi ty tisíce jiných.

Zakončení příběhu působí nadějeplně snažíc se uzavřít nekonečný kruh pomsty a nenávisti. Což je v tomto vypjatém a našponovaném světě rozhodně bonusovým faktorem.

01.06.2023 4 z 5

Stíny nad Pecan Hollow Stíny nad Pecan Hollow Caroline Frost

5/5*

Zatracená nádhera. Tenhle příběh má úplně všechno! A ta krásná próza a stylistika!

Nakladatelství Jota nám před pár lety nadělilo Kde zpívají raci a letos Stíny nad Pecan Hollow. Obě knihy stmeluje příběh jedné malé opuštěné holčičky a nezájem i pasivita okolí.

Postava Kit mi neskutečně přirostla k srdci. Její odhodlání a vnitřní síla byly dechberoucí.
Naprosto skvostně autorka vykreslila i egoistického, ale přesto okouzlujícího Mannyho. Příběh má dvě roviny - minulost a současnost, jež jsou v tomto případě skvěle vybalancované a čtenář nemá potřebu si vybírat, která linka je ta nej, jelikož jsou jimi obě.

Tenhle příběh ve stylu Bonnie & Clyde vás rozhodně chytne za srdce a já ho vřele a mocně doporučuji. Pokud hledáte knihu podobnou Kde zpívají raci, vězte, že je to tato (a ne ty nesmysly o paralele s Papírovým palácem, které na internetu jednu dobu hojně kolovaly).

Autorka má neuvěřitelný cit pro vykreslení pocitů a myšlenkových pochodů svých postav. Jsem unesena a o to víc, že se jedná o její první román. Konec je překrásný a ukazuje sílu mateřského citu, přestože se dotyčná mohla domnívat, že jí tento nebyl dán do vínku.

Citace z knihy:

Máš v sobě divokost. Ne tu zoufalou plytkost jako většina lidí. Jsi silná, Kit. Jsi nebojácná. Můžeš dělat věci, který jiní nedokážou.

30.05.2023 5 z 5

Habibi Habibi Baja Dolce

3,5/5*

PŘEDSUDKY SI STRČTE DO ZADKU A NASEDNĚTE NA VLAK JMÉNEM HABIBI!

Nebylo to vůbec špatné, o to víc, že tohle dílko pochází z našeho malého československého rybníčku.

Zajímavé postavy, které nezapadají do žádných škatulek a jsou jednoduše svojské, přičemž po kapsách ukrývají nejedno tajemství. Velkým bonusem je, že autorčina kniha má nějaký přesah, což neplatí u všech těchto žánrových produktů.

Byť nesdílím až takové všeobecné nadšení, jako většina recenzentek, jsem ve výsledku s knihou spokojená a mnohé myšlenky, v knize vyřčené, si do mého nitra cestu proklestily, stejně jako do nitra Cassie. Vibes Velmi nebezpečných známostí taky nebyl k zahození ;).

Ohledně všech těch trigger warnings jsem čekala větší divočinu, ale chápu, že v dnešním světě je lepší upozornit asi na vše, protože vždy se najde někdo, komu dané věty či poselství a činy hlavních protagonistů nesednou, nebo ho dokonce urazí.

BTW: Ctihodný občan je skvělý film, který poukazuje na mnohé neduhy dnešní společnosti ;).

28.05.2023 3 z 5

Tvoje vina Tvoje vina Mercedes Ron

2,5/5*

Původně neplánovaná kniha, která se ve finále stala součástí trilogie. To myslím mluví za vše. Je mi to moc líto, ale tohle bylo zklamáním. Postavy, jež jsem si oblíbila v knize Moje vina, se transformovaly do úplně jiných bytostí, které s těmi původními nemají pranic společného. Dokonce opadá i vzájemná chemie Nicka a Noah.

Děj se hrozně táhl a celá kniha byla jen sérií hádek ústřední dvojice (zejména kvůli úplným nesmyslům) a jejího usmiřování. Rozjezd se konal až na několika závěrečných stránkách, kdy do šachové partie vstupují rodičovské figury. Hlavní protagonisté mi lezli na nervy. Jsem dost naštvaná, že to autorka takhle pokonila. Příběh se scvrknul do nekonečného táhlého kruhu a 400 stran o témže je prostě a jednoduše nuda. Nikdo nechce, abychom byli spolu . Co teď?.. bú bé.

Ještě budu přemýšlet, zda sáhnout po závěrečném dílu, protože ty osoby, které jsou na začátku téhle jízdy, se zde ani nemihly a jejich chování nedávalo žádný smysl. Na to, že Nick má být o pět let straší než Noah, tak se choval v mnoha situacích ještě víc pošetile a nerozumně.

Nicméně se ale těším na zfilmovaný první díl, který by měl na obrazovky dorazit 8. června. Snad aspoň tohle bude stát za to trailer vypadal slibně.

26.05.2023 2 z 5

Mé srdce je motorová pila Mé srdce je motorová pila Stephen Graham Jones

2/5*

V prvé řadě bych chtěla uvést na pravou míru tvrzení uvedené na přebalu knihy, že se jedná o hororový román, což tedy rozhodně není tezí pravdivou. Spíš bych tohle dílo zařadila do sféry psychologických románů s náznaky nadpřirozena v závěrečné části. Přeci jen velká část textu se odehrává v hlavě ústřední protagonistky.

Samotný příběh se tak nějak stále točil v kruzích a hlavní postava ze sebe sypala jedno slasherové moudro za druhým. Z velké části je kniha pouhým encyklopedickým přepisem těch největších hororových bijáků, které jsou provázány společným jmenovatelem - a to pomstou. Jakási touha po vendetě proudí i žilami hlavní postavy, Jade, které se v dětství něco stalo, a přestože se snažila zasunout tyto vzpomínky, co nejhlouběji to šlo, tak se prodraly zpět na povrch.

Od knihy jsem čekala něco naprosto jiného a jsem bezmezně zklamaná. Ke čtení jsem se opravdu musela nutit a emoce z příběhu ke mně nepronikly zhola žádné. Zakončení příběhu bylo hozeno do pléna bez jakéhokoliv ladu a skladu, autor si asi prostě řekl, zbývá mi už jen 40 stran, tak tady máte jednu urban legend, o které se Jade zmiňovala v jedné ze svých prací na historii :-(.

Postavy byly ploché a nudné. I když měly těžký životní úděl, nedokázaly ve vás probudit ani zbla jakékoliv náklonnosti či alespoň náznaku nějakých sympatií. Zajímavé se jevily snad jen stopy rasových prvků, které ale autor do hloubky nepitval. Text byl kostrbatý a hodně špatně čitelný. Spousta věcí nedávala žádný smysl. Za mě, se jedná o jedno z největších zklamání za tento čtecí rok.

PS: Netenčící se počet pracovního oblečení Jade na šňůře za domem byl až k neuvěření.

23.05.2023 2 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

4/5*

Hrozivý příběh ukrývající jedno převeliké táhnoucí se tajemství, ze kterého se vám neudělá dobře.

Jedna hodně pochroumaná rodina, ve které si jednotliví členové lžou navzájem, stejně tak jako lžou sami sobě. Bohužel jsem nedokázala soucítit vůbec s nikým, protože každý jeden z nich se dopustil hrozných věcí a ani s odstupem času si nedokázali připustit, že jejich chování bylo zavrženíhodné.

Konec byl strašlivej, ta finální věta, která zapadla do babiných strašidelných historek, byla tím posledním hřebíčkem do rakve všech zúčastněných, a to i čtenáře ;).

Autorka je bezpochyby velmi talentovaná a z její prózy opravdu mrazilo, podobně jako u Hany. Několik věcí mi ale na knize překáželo. Kupříkladu jakési odosobnění hlavní postavy, které nebylo přiřknuto žádné jméno a mluvilo se o ní pouze jako o cácoře. Taky by mne zajímalo, co přesně bylo poselstvím celého příběhu ? Protože ani jedna postava se nepoučila a donekonečna si všichni jen lhali do kapsy a zarytě mlčeli (krom úplného závěru, ale nevím, jestli tohle může být považováno za hrdinství ). Nicméně chválím alegorii lesa, kterou autorka výborně užila a zdařile s ní pracovala.

Tahle kniha je jedna velká deprese, která nekončí - tak jen, abyste věděli, pokud se na ni chystáte.

19.05.2023 4 z 5

Vysněný cíl Vysněný cíl Kate Stewart

"Nechci žít v zemi s křehkým duchem, chci žít mezi vojáky."

Tahle série je naprostý a jedinečný skvost a fenomén, jenž poslední kniha v řadě, v mých očích, povýšila na další level. A rozhodně bylo nutné tuto část příběhu odvyprávět. Právě díky tomu jsme mohli, společně s postavami, dosáhnout té vytoužené Finish Line.

Nebudu zastírat, že mi u toho konce nepadaly slzy jako hrachy, protože je jasné, že padaly.

Autorka se vrátila do minulosti hlavních postav a nastínila nám cesty, kterými se vydaly, a které je nakonec všechny svedly dohromady, proťaly jejich životy a nenávratně je změnily.

Jsem nadšená, že se Stewart odhodlala napsat tuto knihu, protože Tobiášovo (pro mě při čtení klasicky Tobias :) ) chování mi ve druhé polovině předchozí knihy příliš nedávalo smysl. Na stránkách Vysněného cíle se konečně dostaneme do jeho mysli, a přestože v mnoha ohledech dříve působil jako arogantní bezcitný blb, opak je pravdou, a po rozkrytí jeho motivů pro vytvoření bratrstva i odtáhnutí pomyslné opony skrývající jeho vztah k bratrovi a také k Cecílii, dostaneme pravou a syrovou verzi našeho Francouze.

Příběh Cecílie, Tobiáše, Dominika, Seana a Tylera se mi vryl pod kůži a do budoucna zůstane jedním z nejkrásnějších, jenž jsem měla tu čest číst. Skvěle vytvořené živoucí postavy, ze kterých ani jedna nehraje přímo prim a vy je milujete všechny stejně. Romantické linky jsou fenomenální a bratrství, soudržnost a společné cíle jsou primární linkou protínající celou ságu. Proměny vztahů mezi hlavními postavami jsou uvěřitelné a nejsou pouhými výsledky rozmaru autorky, za což skutečně tleskám a skláním se.

"Řeknu ti, co se na Americe nelíbí mně - chamtivost. Tuhle zemi ukradli a založili materialističtí lidé. Je to nemoc, která nás sužuje už stovky let a vytváří iluzi příležitostí a svobody."

"Amerika však není jediným místem, kde existuje chamtivost. Naše planeta je jí zamořená."

"To je moje daň, moje pokání za to, že jsem se stal zlodějem. Za to, že jsem se pro jednou zachoval sobecky."

"Ale já se o dělit nebudu, ani s tebou, ani s bratrem, ani s nikým jiným! Podělal jsi to, Seane, a ty to víš. Patří ke mně, tečka."

"ŠACH MAT, KINGU."
"DOKÁZALI JSME TO, BRÁCHO."

17.05.2023 5 z 5

Válka dvou královen Válka dvou královen Jennifer L. Armentrout

4,5/5*

Mé nadšení z téhle série se vrací - huzzah! Po minulém utahaném dílu, kde mi i Cas začínal lézt na nervy, je tohle o mnoho lepší.

Půl hvězdičky ubírám za ten tak trochu rozvláčný začátek, ale jinak jsem naprosto spokojená a těším se na poslední dva díly série.

Btw, čtete tu sérii tak jak je doporučeno - tj. i s prequelem, protože postavy se budou prolínat.

V téhle knize bylo odkryto mnohem víc věcí než ve všech předchozích dohromady. Napětí se pěkně stupňovalo až po samotný závěr, který se velice povedl.

Postavy jsou tip-top. Vím, že na goodreads je spousta nesouhlasných recenzí ohledně milostného života Poppy (některé dámy k tomu napsaly sáhodlouhé recenze :D), já teda byla nadšená a zejména jedna scéna byla vážně geniálně vystavěná. Kieran udržoval v knize vtipnou hladinku, Casteel zase to výhradně mužské alfasamectví a nový člen party Reaver byl skvost sám o sobě :D. Poppy levitovala mezi jistou dávkou naivity, kterou si nese už od prvního dílu a pradávnou silou, jež s ní zmítala.

Doporučuji. Hezky vystavěný svět a fungující milostná linka. A ti z Vás, kterým se nelíbily předešlé díly, nechť to nečtou, protože se Vám jistojistě nebude líbit ani tenhle ;-).

13.05.2023 5 z 5

Zbořené zámky Zbořené zámky Amo Jones

Vztah Madison a Bishopa mě bavil hodně. Když se sejdou dvě tvrdé palice, tak lítají třísky.
Série začala naprosto perfektně a pak to začalo upadat. Je to škoda. Mělo to velkej potenciál. Evidentně si to ale čtenáře najde i nadále, protože bude pokračování, a teď se podržte, o nové generaci . ...jako já tohle prostě nechápu :-D - proč ?!

Pro mě tahle série skončila trojkou a budu dělat, že dál nic není. Tillie a Saint mi prostě nesedly, to už byla lepší postava i Tatum:D.

Btw, tahle završující kniha jedné éry byla tak trochu hororem i pohádkou dohromady :D. Některé pasáže byly ujeté a zápletka nesmyslná (jako násilník, který se pokusil zničit vztah ústřední dvojice najednou přijde do pokoje neozbrojen a při namíření zbraně do ksichtu se začne smát - wtf :-D), ale budiž za ty dva hlavní protagonisty, za Natea a za to, že z Bishopa neudělala autorka na konci měkkouše ještě za 3*.

11.05.2023 3 z 5

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

3/5*

Co na tohle říct ? Neskutečně mě iritovaly obě hlavní postavy. Ale vzhledem k tomu, že jsem viděla jako první film, jenž se mi líbil, protože ho tvůrci hodili spíše do komediální roviny, tak dávám tři hvězdy.

Btw, těch gramatických chyb a celková úprava textu byla fakt shit :-(.

11.05.2023 3 z 5

Šepot mrtvých Šepot mrtvých Amo Jones

Zatím nejslabší díl. První půlka se mi líbila víc, pak se to tak nějak táhlo a zakončila to bitva ve stylu filmového Rozbřesku :-D, kde jsem byla mimo jako tenkrát v kině :-D.

Jelikož jsem si oblíbila Bishopa a Madison, tak se mi nechce číst o Tillie a Nateovi, osobnost Natea se mi v její přítomnosti nelíbí a Brantleyho .. SPOILER .. se sestrou Bishopa taky vynechám, byť mi byl v původní trilogii sympatický.

Když už to ale čtu, tak jsem si objednala poslední osmý díl, který se vrací ke kořenům a původní dvojici a snad se tam dozvím, co potřebuju.

Už jsem to zmiňovala hodněkrát, ale nemám ráda záměrné natahování sérií, které z dobrého nápadu udělá slátaninu. Viz třeba SPOILER .. to, že stříbrné labutě měly být vzácností a najednou jich tam je x..a všichni jsou sourozenci .. a tak .

Btw, bonusovou kapitolu jsem si ale užila ;).

09.05.2023 3 z 5

Polámaná loutka Polámaná loutka Amo Jones

Pomalu se nám to rozplétá a já se těším na finální kapitolu o Bishopovi a Madison.
Čte se to samo.

08.05.2023 4 z 5

Stříbrná labuť Stříbrná labuť Amo Jones

Tajemství, tajemství, tajemství.

Je to temné, drsné a sexy.

Tajné společenství boháčů, které má svou tradici a historii. Mladá holka, která se mu připlete do cesty a pomalu rozkrývá jeho zákoutí a vlastní minulost, která nebyla právě z nejrůžovějších.

Připomnělo mi to Havraní bratrstvo, sérii Royal Elite a maličko Papírovou princeznu a knihu Moje vina.

Těm hojným kritičkám série doporučuji Rosamunde Pilcher a já jdu na druhý díl, zdar :-D.

08.05.2023 4 z 5

Bestie z Buchenwaldu Bestie z Buchenwaldu Max Czornyj

3,5/5*

Je libo příběh o jedné z největších sadistek druhé světové války ?

Krátké úderné kapitoly knize svědčí. Autor nechodí kolem horké kaše a servíruje nám všechny ty nechuťárny pěkně napřímo.

Nedala se tomu upřít extrémní čtivost, i když se vám z některých pasáží zcela jistě zvedal kufr. Přesto se nemohu ubránit pocitu, že kniha byla pouze popisem a výčtem jakýchsi zvrácených činů duševně nemocného jedince, přičemž bohužel chyběl jakýkoliv přesah.

07.05.2023 3 z 5

Polibek múzy Polibek múzy Lisa Rosenbecker

2,5/5*

Tohle je mi moc líto, protože ten nápad byl jednoduše boží a každý, kdo má rád knižní universa, se na jeho zpracování musel neskonale těšit. Začátek mi přišel zajímavý, pak ale jakoby příběhu došel dech a už se nevrátil, ani finále to nezachránilo.

Nejhorší je, že sama nevím, čím to, že nejsem z knihy tak nadšená, může být. Postavy i svět byly cajk, ale zároveň tak nějak nedostačující. Celé to působilo nedotaženým dojmem, se snahou nahustit mnoho informací s malým manévrováním prostorem. Navíc chemie mezi ústřední dvojicí nebyla prakticky žádná a kocour Sheldon byl za zabití :-D. Detektivní zápletka taktéž nezpůsobila kdovíjak přesvědčivým dojmem.

Pokud bude pokračování, tak se do něj nepustím, ale příběh se dá číst i jako standalone, což je dobře.

Věřím, že si kniha své čtenáře najde. za mě zůstalo pouze u nepříliš vydařeného rozpracování ideje, která měla velký potenciál. Interesantní se jevila akorát myšlenka v samém závěru, kdy autorce měl být tento příběh vnuknut múzou, ale něco podobného už jsem četla v sérii Nikdynoc.

03.05.2023 2 z 5