katasokolov Online katasokolov komentáře u knih

Birthday Girl Birthday Girl Penelope Douglas

Fantastické!

Krásný romantický příběh. Age Gap, kde přestože ústřední dvojici dělí celé roky, jejich smýšlení o životě je podobné. Jordan je skvělá hlavní postava a její záliba v osmdesátkách mne potěšila - zmínky hudebních kapel, ale i třeba výborného filmu Koktejl s Cruisem. Pike ji skvěle doplňuje a je nádherné pozorovat, jak si k Jordan nalézá cestu, přestože jeho vztahy v minulosti nebyly právě výhrou. Oba se snaží svým citům ubránit, ale . ..

Velice doporučuji romantickým duším, které nejsou omezeny předsudky a chtějí si přečíst slow burn romantiku, která v samém závěru nabyde pikantnějších rozměrů (nedoporučuji číst ve veřejné dopravě :-D ).

Nakladatelství Pandora opravdu přináší krásné příběhy, u kterých si můžete poplakat, ale zároveň se zasmát a někdy se i červenat.

09.12.2023 5 z 5

Dotek temnoty Dotek temnoty Scarlett St. Clair

3,5/5*

“Nechej mě, abych z tebe vylákal temnotu - pomůžu ti ji formovat.

Persefona, Hádes, jejich příběh a love story jsou takové vděčné téma, se kterým se teď docela roztrhl pytel. Nechápejte mě špatně, já ho miluju, ale přeci jen jsem od knihy čekala něco víc.

Čte se to lehce a rychle, přestože se příliš mnoho neděje. Vesměs jde hlavně o sázku, kterou mezi sebou hlavní protagonisté uzavřeli a pak také o to erotické napětí, kteréžto se kolem nich po celou dobu vznáší. Potěšilo mne zapojení Moir a vyvažování moci pána podsvětí.

Zajímavým znakem bohů jsou zde rohy, které mohou ve světě smrtelníků zakrýt. Také Persefonina moc tady nefunguje zrovinka tradičním způsobem, alespoň z počátku, než si uvědomí svou cenu.

Ponořte se do světa hazardu, božstev, klepů a politických machinací. Je to sice taková osekanější verze, ale je možné, že to autorka ještě dožene.

Měly by navazovat ještě další dvě části a pravděpodobně se na ně v budoucnu podívám taky. Ohledně této dvojice mám ještě v merku knihy od T. C. Kraven - jejich vizuální stránka pohladí po duši, tak snad tomu bude stejně i po té obsahové.

05.12.2023 3 z 5

Slzy ostrý jak břitva Slzy ostrý jak břitva S. A. Cosby

4/5*

To, že Cosby píše velice dobře už víme z Asfaltové pustiny. I jeho druhá, u nás vydaná kniha, je zdařilá, nicméně kvalit první nedosahuje.

Příběh se zaměřuje na pomstu dvou otců, jimž odpravili syny. Řeší se zde morální dilemata, jinakost i barva pleti.

Bylo bolestně nádherné sledovat dva muže, kteří za života synů těžko hledali pozitivní slova pro své potomky, nespadajících do žádné ze škatulek jejich omezeného vidění světa, jak si postupně začali uvědomovat, že některé věci nejsou podstatné a otcovská láska by neměla mít žádná pravidla, omezení a bariéry.

Obdobně jako v Asfaltové pustině zde autor prožene čtenáře přestřelkami a honičkami, jež vyústí v rozpletení všech otázek a ještě ho přikovají v křesle. Opět jako by se vám před očima odvíjel akční filmový biják!

Autorovu tvorbu vřele doporučuji.

02.12.2023 4 z 5

Pád a hnev Pád a hnev Jennifer L. Armentrout

Upozornění:

Spicy - víc voyeurismu, než jsme u Armentrout zvyklí - a netradiční peprné scény - s potěšením, které trvá až hodiny ;)

Svět byl zničen bohy a jen 9 měst zůstalo ušetřeno. Města jsou oddělena divočinou (nebezpečí a mostra) a každému městu vládne správce královské krve - Deminyen.

Dívka, která má vzácný talent intuice (čte pravé emoce a pohnutky lidí, stejně jako může nahlédnout do věcí budoucích a předjímat rozhodnutí, která ještě nebyla učiněna), pročež je žádaným zbožím. Dívka, která potká muže z jiné společenské a fyziologické vrstvy, jenž ji před lety zachránil a nyní mu je ona nucena laskavost oplatit (sprcha po záchraně v ceně ;) ). Dívka, jež se v krutém světě silnějších snaží jen přežít za každou cenu, a využije přitom i ochranu výše postavených (platba je ovšem nutná, i když není přesně takového charakteru, jaký si mohou někteří přestavovat - slabší podobnost s knihou Gild).

Jeden moment je tam skoro jako z Avatara u stromu duší.

Válka na spadnutí - lowborn vs. Hyhborn (horší a lepší bytosti - trochu připomíná princip zachycený v knize Rudá
Královna od Aveyard). Revoluce -) Železní rytíři jako spása nebo prokletí ?! Kostní magie využívající části těl Hyhbornů. Jejich regenerace je taky super - bylo by fajné, kdyby člověku mohla dorůst končetina či orgán, o které přijde.

Je to hodně podobné autorčiným předchozím fantasy, zejména sérii Z krve a popela a z části Wicked Trilogy. Ústřední dvojice - jejich vzájemná přitažlivost, prvek krmení - tentokráte slastnými pocity (ne krví), krvácející stromy, stvůry, chování hlavní mužské postavy silně připomíná Hawkea (akorát v plavé verzi) - to vše už jsme v knihách od Armentrout zažili, ale ve výsledku to vůbec nevadí. Opět to nepostrádá - typicky vtipné, dvojsmyslné dialogy a zajímavý příběh se spletitou zápletkou.

Je to rozjezdový díl nové série, jenž jsem si velmi užila, uvidíme kam nás děj zanese příště. Hodně se zatím seznamujeme s postavami a autorka přestavuje fantasy svět a jeho fungování. A ukončí to naprostým hororovým masakrem! Spása a zatracení!!

A btw - asi nečtěte anotaci, kde se nachází pár spoilerů a odhalení, pročež je možné, že vám to pokazí zážitek.

Anglicky venku od září 2023.

28.11.2023 4 z 5

Lore Lore Alexandra Bracken

Strucně nastíněný příběh:

Zeus potrestal vzbouřené bohy hrami zvanými Agon. Po sedm dní, každych sedm let, bude těchto devět chodit po světě ve své smrtelné podobě a jednotlivé rody (potomci vznešených hrdinů) je bude lovit s cílem získat jejich božské schopnosti a nesmrtelnost. Starých bohů už moc nezbýva, a když se na prahu Lořina domu objeví jedna z nich začne to pravé dobrodružství. Lore se bude muset rozhodnout, zda se do tohoto světa, který před sedmi lety opustila, chce ještě vůbec vracet, a zdali chce participovat na této přehlídce smrti a touze po moci.

Recenze: Velmi kladně hodnotím celý nápad příběhu, který mě zaujal už v samotné anotaci. Skvělé je zasazení řecké mytologie do současného New Yorku. Autorka krásně popsala řecké božstvo spolu s řeckými bájemi a pověstmi a zdařile knihu doplnila o poznámkový aparát, který znázorňuje jednotlivé rody a nová a stará božstva. Největším plusem knihy je, že se jedná o stand-alone, tedy nemusíte na rozuzlení čekat několik let. Příběh v sobě ukrývá osud, přátelství, neočekávaná spojenectví, lásku, touhu po pomstě či volání po rovnoprávnosti. Je tam velmi pěkně a nenásilně nastíněna romantická linka, a přestože se v knize najde pár hluchých míst jedná se o velmi zdařilou věc s neotřelými nápady a zápletkou, což už u fantasy žánru jen tak nevidíme. Takže za mě spokojenost!! Pokud by někoho zajímala řecká mytologie, mohu doporučit knihu od Roberta Gravese Řecké mýty.

26.11.2023 4 z 5

Lovec Lovec L. J. Shen

4/5*

Nebylo to vůbec špatné. Odpočinkové čtivo do tohoto sezónního nečasu jak fík/ nebo fik dle Hunterova žargónu.

Hunter si mě, i přes svou nevymáchanou pusu, celkem získal . Celá romantická linka se mi líbila a finále bylo tradičně vanilkové, jak poznamenávají některé recenzentky - u tohoto druhu literatury to holt už tak bývá, takže buď se vám to líbí, nebo ne. Pokud patříte do té druhé skupiny, pak nechápu proč autorku ještě čtete.

Sailor je dcera Sparrow, jejíž příběh se mi velmi líbil a to, že se v příběhu mihli i potomkové partičky z autorčiny předešlé série “Hříšníci" bylo milé. Velmi jsem ocenila “jinou" hlavní protagonistku - neprvoplánová kráska s nedostatečným sebevědomím.

Na závěr ale musím konstatovat, že ze všech knih L. J. Shen, jež jsem četla, byla nejlepší ta o Viciousovi. A ten se tady ve své “nasrané" kráse na chvíli objevil taky .

23.11.2023 4 z 5

Dračí republika Dračí republika Rebecca F. Kuang

2,5/5*

Nejdřív bych chtěla podotknout, že první díl téhle válečné série jsem milovala, stejně jako odhodlání a sílu hlavní hrdinky příběhu.

Snad proto jsem ještě víc naštvaná, že v Dračí republice neprobleskuje absolutně nic z Makové války, jakoby se jednalo o úplně jinou sérii. Děj se jen nesmírně vleče, přičemž se nestane prakticky nic. Jediným světlým bodem je postava Ne-Či. Fantasy prvek se vytrácí (jakési nadpřirozeno zůstává jen u popisu šamanství, ale je toho žalostně málo). Negativní recenze se vesměs shodují, že autorka pouze vybrakovala velké dějiny Číny a přidala pár fantasy prvků, s čímž se naprosto ztotožňuji.

Co se týká hlavní protagonistky, to se mi snad ani nechce komentovat. Ano, všichni víme, že prošla válkou a má PTSD (nebyla však jediná a btw, tohle je teď nějaký trend, že plno postav v knihách prochází tímto stavem ?), ale co na tom sejde, když v první části knihy je neustále pod parou, úplně mimo a vzdychající po Altanovi. Moc se to nezlepší ani v dalším úseku. KAM SE SAKRA PODĚLA TA CHYTRÁ, CÍLEVĚDOMÁ A PRŮBOJNÁ OSOBA ? Už to není morálně šedá postava, ale jen hloupá a sebestředná holka - po finále jedničky jsem si říkala, to je ale badass a na její další vývoj se těším, well..........................Postoj Kitáje mi taky není úplně zřejmý - od nenávisti k Rin a věrnosti říši přejde ke zrádci, ochranáři a zachránci?! Ostatní postavy na tom nejsou o nic lépe - jsou nezapamatovatelné, k uzoufání nudné a ploché, bez vývoje a vám je vcelku jedno, jestli se dožijí konce příběhu (SPOILER: mnohé ne, vítej na hostině G. R. R. Martine :D....KONEC SPOILERU). Některé pasáže jsem pak jen zběžně přeskákala, protože tohle bylo vážně utrpení.

Jsem z druhého pokračování trilogie hodně rozčarovaná a třetí díl už číst nechci - našla jsem si tedy rozuzlení a zjištění, že tahle série dopadne podobně jako Divergence, mě ujistilo ve správnosti mého počínání.

A já se teď jen ptám, co mělo být poselstvím téhle trilogie?
Všechno musíme spálit a postavit znovu a líp?! To je tedy demokracie jako stehno!
Takže Fénixi, jdi se bodnout........................... a pardon jako, ale role Evropanů (pardon Hespeřanů) jako největších bídáků a kolonizátorů už je ohraná!

À propos, ta nechutná scéna jako vystřižená z dílu GoT, kdy Arya servíruje večeři lordu Freyovi, byla vážně nutná k posunu děje??

A o té scéně, kdy Rin létá jako Jíra v Jasněnce a ševci radši pomlčím :D.

09.11.2023 2 z 5

Darling Venom Darling Venom Parker S. Huntington

5/5*

“To those walking the edge of the roof, dont do it."
“And to those who make them, good luck surviving yourselves."

Dala bych i milion.

Jsem nadšená a knihu řadím mezi nejlepší za tento rok, a to jsem letos přečetla vážně hodně dobrých věcí.

Opravdu dlouho mě žádná kniha nepřikovala k židli a nenutila otáčet stránku za stránkou. Když jsem od textu musela odcházet byla jsem vyloženě naštvaná a těšila se až budu mít zase možnost ponořit se zpět do těch dokonale napsaných řádků.

Tahle kniha vám naprosto zlomí srdce, přesto ji nebudete chtít odložit, nikdy. Po celou dobu četby budete mít husí kůži a nebudete vědět, jaké emoce právě zažívat, jelikož se jich ve vás bude mísit mnoho. Na tento příběh dlouho nezapomenu a budu si ho s sebou nosit ještě drahnou dobu. Teď už jen poskládat dohromady moji roztříštěnou duši a mysl.

Interakce mezi hlavními postavami byly bolestné, ale krásné, a jelikož je kniha celkem rozsáhlá mohla obsáhnout mnohé, nic nebylo podáno útržkovitě a zkratkovitě, ale naopak vidíme uvěřitelný vývoj postav. To, jak se Tate seznamoval se svým bratrem, prostřednictvím Charlotte, bylo naprosto úžasné a zničující. Jedná se o opravdu krásnou slow burn romantiku, kde dva sdílejí stejný smutek a vinu.

Prosím věnujte pozornost trigger warnings: sebevražedné myšlenky a dokonaný skutek, ztráta a zármutek, drogová závislost, šikana, násilí, psychické problémy, smrt blízkých, vina, sebepoškozování, opuštění dítěte, alkoholismus, zdravotnický obsah

Někdo může mít problém i s věkovým rozdílem ústřední dvojice, ale za mě tedy 12 let není nic strašného - Charlotte je 22 a Tateovi 34.
A pokud jste upjatí a chcete neustále někoho žalovat a něco hrotit, tak to radši nečtěte, nebo alespoň přeskočte scénu, kdy je Charlotte poprvé u gynekologa ;) - protože některé ty recenze jsou úplně mimo realitu, bože.

“Show me a family of readers, and I will show you the people who move the world."
Napoleon Bonaparte

08.11.2023 5 z 5

Diablo Diablo Michaela Brnková

3/5*

Je libo dark romance s naštvanými mafiány a zběsilými motorkářskými gangy?

Příběh plynul hladce a člověk byl najednou na konci. Milostná linka byla zajímavá, ale nejoriginálnější na ní byli Romeo a Juliet :).

Pokud chcete trochu odvážnější knihu na deštivá víkendová odpoledne, pak byste klidně mohli sáhnout po této. Přesto jsem ale očekávala trochu větší divočinu, zejména kvůli varování uvedeném na přebalu knihu.

Nicméně doporučuji, a pokud patříte mezi milovníky drsných a mocných mužů zločineckého podsvětí, pak nemůžete udělat chybu vybráním právě Diabla.

Také moc chválím vizuál knihy a věnování od autorky, v knize koupené v rámci předprodeje, potěšilo, společně s moc pěknou záložkou - a těch není nikdy dost - co si budeme.

05.11.2023 3 z 5

Icebreaker: Keď sa ľady lámu Icebreaker: Keď sa ľady lámu Hannah Grace

Spicy as hell.
Rozkošná obálka.

Trigger warnings: konsensuální explicitní sexuální scény, problémy spojené s příjmem potravy

Velmi dobře napsané sportovní romantické drama s nádherným příběhem. A je k neuvěření, že původně se jednalo o produkt samonákladu.

Naprosto chápu humbuk, jenž se strhl okolo téhle knihy.

Snaha prosadit se ve vrcholovém sportu + obtíže s tím spojené -) finance, hlídání jídelníčku a zdravého životního stylu (občasné pitky s kámoši a vyprošťováky z mekáče se nepočítají :) ), strach z neúspěchu - terapie, migrény, zdravotní komplikace, rodinná úskalí.
Vysoká škola a navazování vztahů napříč spektrem různých osobností s různými životními zkušenostmi a plány do budoucna.

Jeden vtípek (spíš pomsta), který se vymkne a nutná spolupráce mezi krasobruslaři a hokejisty v rámci tréninků na jednom zbylém stadionu. Poznání a porozumění. Sdílení snů, plánů a vytvoření pravých přátelství. Pomoc, když člověk potřebuje, a to i z neočekávaných míst.

Jiskření a intimní scény ústřední dvojice jsou top strop! Tohle fakt neumí napsat každý a autorka to dala jako královna. Je to originální, neotřelé a velmi smyslné, oprošťující se jakýchkoliv vulgarit, přesto velice eroticky laděné se správnou příměsí vtipu. Jejich budování vztahu je jednou z nejkrásnějších věcí, co jsem četla.

Všechny postavy jsou výborně napsané a ty břitké, komické dialogy, ach - někdy jsem se smála z plna hrdla a chrochtala jako Anastázie :-D. A Henry je nejbožejší!

Nečekala jsem od knihy nic a dostala všechno. Moc doporučuji!

Podobná tematika: Ledové ostří.

Kniha je první ze série Maple Hills a já už si na seznam píšu i díl druhý- Wildfire, který bude sledovat příběh Russe (ten nám v jedničce trochu přispěl k rozruchu ohledně uzavření arény hokejistů ;) ). Děj je zasazen do táborového prostředí a anotace vypadá slibně.

04.11.2023 5 z 5

Všechny řeky Všechny řeky Dorit Rabinjan

4/5*

“Všechny řeky nakonec dotečou do stejného moře."

Nechápu tak nízké hodnocení.

Láska s datem expirace. Láska, jež se musí skrývat před vnějším světem. A proč vlastně ?! Politika ve vztahu - ona pragmatička a on snílek doufající v lepší zítřky. Překážky a předsudky, kterýmžto musí mladý pár čelit.

Kniha se musí číst mezi řádky a je potřeba alespoň trochu znát pozadí izraelsko-palestinského konfliktu, jinak vám asi dialogy hlavní dvojice příliš neřeknou. Nalezneme zde bezmezné množství alegorií a metafor.

Příběh plyne pomalu, přesto nezůstává jen u nějaké nudné romantické linky lidí z rozličných prostředí. Čtenář díky němu může nahlédnout pod pokličku rozsáhlému střetu dvou národů, který se táhne již desítky let.

Jak se píše na zadní straně knihy - “jen láska nás zachrání". Vybírat si strany a hledat zlosyna a kladného hrdinu není v některých případech možné a je potřeba se na věci dívat nezastřeným a komplexním pohledem.

PS: Líbil se mi životní postoj Hilmího otce.

29.10.2023 4 z 5

Zvrácené království Zvrácené království Rina Kent

Čteno v originále.

Řekněme si to na rovinu, ta zápletka byla jak ze seriálů z devadesátých let, takových těch, které měly stovky epizod a jejich úkolem bylo jediné, šokovat těmi největšími nesmysly, které se daly vymyslet :-D.

SPOILER: rodinný příslušník, jenž se vrací po 9 letech v kómatu :D
KONEC SPOILERU

Nicméně, ústřední dvojice prostě a jednoduše baví a autorka umí vytvořit to správné erotické dusno. Mezi nejlepší postavy řadím Aidena a Colea.

Moje cesta s Royal Elite zde končí a na další knihy, se zatím v budoucnu, nechystám. Přečetla jsem si ke každé anotaci a zajímavý se mi jeví pouze příběh Colea..Ze začátku téhle série jsem se chtěla dostat na kobylku tomu, co je za prapodivným vztahem Kim a Xandera, ale když jsem si přečetla spoiler, tak vám rovnou můžu říct, že je to tak hloupá zápletka, že to číst fakt nechci :D.

Nechápu tyhle natahované série - trochu mi to připomnělo Viciouse, který byl skvělý a následující knihy nestály za nic. To samé máme u Papírové princezny - hlavní dvojice super, příběhy zaměřující se na další členy rodiny nikoliv.

Co považuji za pozitivní: Aiden se neproměnil v úplného nudného podpantofláckého blbečka, jako tomu většinou bývá :D a některé milé flashbacky z minulosti hlavních hrdinů.

Za mě je rozhodně nejlepší první díl v této sérii.

28.10.2023 3 z 5

Zmija a krídla noci Zmija a krídla noci Carissa Broadbent

Čekala jsem větší pecku!

Finále bylo rozhodně lepší než rozjezd knihy!

Začátek byl dost kostrbatý a chvíli mi trvalo se začíst. Pomalé tempo nebylo problémem pouze pro dějovou linku, ale také pro tu romantickou.

Autorka varuje na začátku čtenáře se slabší povahou ohledně jistých trigger warnings. Poté, co jsem četla Cat and Mouse Duet, musím konstatovat, že nic tak hrozného se tady neděje. Kupříkladu avizované znásilnění je zde jen okrajově zmíněno. Co je možná trochu explicitnějšího rázu, jsou popisy bojů a různá zranění v průběhu turnaje a taky popis intimních scén mezi hlavními protagonisty (nejedná se ale o nic tak mimořádného nebo hrozného). Erotické scény najdete v celé knize dvě (plus ještě jednu, zmíněnou v minulosti hlavní hrdinky), přičemž musím pochválit tu spojenou s krmením, která byla víc hot, než když na to potom ústřední dvojice skočila doopravdy .

Upíří svět byl celkem zajímavě vymyšlen. Máme zde upíry, jejichž prapůvodní matkou je bohyně noci Nyaxia, která si se svými dětmi ráda hraje a pro své pobavení mezi nimi vytváří napětí a rozmíšky. Krom bohyně noci jsou zmíněni i ostatní bohové Pantheonu, kteří jsou jejími soky. Upíři jsou zrození, proměnění nebo poloviční. Mezi jednotlivými rody - rod krve, rod noci (Rhisanové vs. Hiajové - poznávací znamení křídla) a rod stínu - probíhají mocenské boje.

Dobrým odrazovým můstkem, pro uzmutí kousku vlivu, je klání zvané “Kejari, které vítězi slibuje splnění přání samotnou bohyní. Turnaj trvá několik měsíců a účastníci čelí mnohým nástrahám, přičemž boje probíhají i mezi nimi navzájem - fyzicky, psychologicky, ale i za pomoci magie. Čeká je pět smrtících úkolů a, dejme tomu, tenhle aspekt bychom mohli označit jako podobný Hunger Games (zejména třeba otrávená mlha ve čtvrtém úkolu). Bojovníci mezi sebou uzavírají různá spojenectví a následně je zase porušují, někdy se však stane, že jejich vztahy nabudou bližšího a rozměrnějšího charakteru.

Líbil se mi závěrečný zvrat a jsem celkem zvědavá, jak si s tím autorka poradila, a proto hned otvírám druhý a závěrečný díl. Knih by mělo být v sérii šest a rozděleny by měly být do duologií, které uzavřou příběh jejich hlavních postav. Mimo toto dělení stojí kratší novela ze světa “Koruny Nyaxie - Six Scorched Roses.

28.10.2023 4 z 5

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Úryvek o pravdě:

“Čím víc je pošlapávána, tím více se pozdvihuje. Čím více je zastiňována, tím jasněji září. I když ji zabili a do hrobu položili, ona všecky přemohla."

Velice silné příběhy obětí režimu s občasnou příměsí hodně černého humoru - viz zejména doktor Brož (perverzní sarkasmus - skvěle pojmenováno).

Ztráta lidskosti a důstojnosti. Čtení této knihy bych nedoporučila slabším povahám, jelikož některé pasáže jsou jen velmi těžko stravitelné. Zároveň se mi líbilo, že autorka nepopisuje dnešní dobu jako dokonalou, ale poselství toho, že svoboda není samozřejmá prostupuje celý text.

Někdy až hororová atmosféra z domova důchodců byla velmi zdařile podaná a rozuzlení celé “paranormální situace" je povedené. Existuje ale ještě po všech těch letech spravedlnost?

Občas mi vibe knihy připomněl film Dluh z roku 2010.

22.10.2023 4 z 5

Brána pekel Brána pekel Leigh Bardugo

4/5*

Jedná se opět o krásně syrový příběh, přesně jako předchozí díl. Autorka se s ničím nepáře a postavy v knize rozhodně nešetří.

Jednu hvězdu ubírám za ten příliš pomalý začátek - cca 100 stran, pak je to ale jedna velká pekelná jízda. Rituály, démoni, upíři, osud, trest, otročina, pekelné nástrahy, magie, magické předměty, duchové.

Bylo super poodhalit víc ze zákulisí jednotlivých postav, kterým se autorka v minulé knize tolik nevěnovala - Pamela a Turner jsou super. Stejně tak je boží nová postava Tripp :).

Máme zde i detektivní zápletku, byť je skromnější, ničemu to nevadí. Mrtvol se zde nakupí celkem dost a velmi zdařilé jsou návraty do minulosti hlavních hrdinů. Nikdo z nich neměl na růžích právě ustláno a spojuje je hřích vraždy, který je pronásleduje kamkoliv se hnou.

Darlington a Alex jsou prostě geniální protagonisté, ale na můj vkus tam bylo Dannyho moc málo a už bych uvítala, aby autorka ty dva dala dohromady. Ty neustálé náznaky jsou ubíjející :D. No a Danny jako démon gentleman je tak unikátní a peckovej - navenek i uvnitř .

Konec je opět otevřený a mně nezbývá nic jiného, než se těšit na pokračování! Snad to nebude zase za dva roky :).

18.10.2023 4 z 5

Vládci chaosu Vládci chaosu Amo Jones

3,75/5*

“Když vyrůstáte s netvory, naučí vás, jak mezi nimi existovat. Nebojím se jich. A to až v nepřirozené míře.

“Tohle je rodina. A láska. A nenávist. A nepředstavitelné množství trpělivosti. Je to mír se špetkou chaosu, hněv i kejkle, křik i ticho. Tomu všemu chaoticky vládneme. Předvádíme před cizími lidmi šílené kousky, po úderu půlnoci se převlékáme za netvory, ale na konci noci, když se opona zatáhne a show skončí, jsme to prostě my. Půlnoční běsnění.

Tenhle díl mi přišel hodně zmatečný, jelikož autorka dost skákala v čase a mezi jednotlivými postavami a situacemi. Děj se prolíná s knihou minulou a dostáváme se na kobylku mnohým aspektům, jenž se dotýkají Eliho a jeho činů. Poznáme nové tváře, ale dozvíme se o nich jen pramálo a dějové linky rozhodně nejsou uzavřené. Hraní s myslí našich hrdinů je na denním pořádku a autorka si zase hraje s naší vlastní myslí. Co je pravda, a co ne ? Už si myslíte, že víte a na dalších stránkách jste vyvedeni z omylu.

Keaton je zádumčivý, striktní a smrtonosný, Cartier zase odhodlaná, krásná a tajnůstkářská.
Oba tvoří velmi zajímavý pár a jejich postelové hrátky jsou trochu jinačího rázu než u ostatních párů a jednoho tria z Půlnočního běsnění.

Kniha baví a fanoušci temných, peprných a syrových příběhů si přijdou na své. Na překombinované příběhy je Amo expert!!!!!

A doufám, že všechny nitky se rozpletou v posledním pátém díle, kde budou hrát prim náš Joker a naše Harley, protože ti dva jsou tak skvěle nečitelní a střelení.! Doufám, že jejich motivy pro konání finálního čísla se vyjasní, protože po tomhle díle dost tápu.

11.10.2023 4 z 5

Nezkrotná říše Nezkrotná říše Stacey Marie Brown

4,5/5*

Opět jsem nadšená. Ten svět je tak geniální, brutální a stále skrývající tolik nepoznaného.

Konec je otevřený a já jen doufám, že nebudeme muset čekat zase další rok - dílů je šest, bylo by fajn, kdyby vyšly za rok alespoň dva - tohle dobrodružství si chci vychutnat v rodném jazyce.

Postavy jsou geniální. Poznáváme zde i nové tváře - Kiliána, který je sice zajímavý, ale Warwick je prostě jen jeden - jeho dějová linka se nám zde trochu více otevřela a můžeme nahlédnout blíže do motivů, pro které zradil Brex v minulém díle. Také trochu víc poznáme revoluční hnutí a jeho členy a prozkoumáme víc dopodrobna náklad, jenž Brex ukradla z vlaku, pročež v minulé části skončila v nechvalně známé věznici.

Pouto mezi ústřední dvojicí je zas a znovu napjaté a nabité energií, ale už se celkem těším až to ve třetím díle přejde z roviny imaginární do té tělesné, protože tohle je vážně utrpení :D.

Celý druhý díl prostupuje akce, která ani na chvíli nepoleví. V mezerách mezi boji se můžeme pobavit s Opiem a Mrňouskou, kteří jsou k popukání :D. Opie a jeho převleky a historky s vysavačem a Mrňouska a její výlety do houbičkového království jsou legendární :D.

Jestli příští rok vyjde zase jen jedno pokračování, tak už na to asi kašlu a půjdu do anglické verze . Vždyť už jsou venku všechny díly a nemají jako Maas tisíce stránek ne . Tak by ten překlad mohl jít rychleji..a zvláště teď, když autorka navštíví ČR v rámci HumbookFestu .

08.10.2023 5 z 5

Lapeni Lapeni Emily McIntire

4/5*

“ i záporné postavy mají city”

Zaporáky mám radši než kladné hrdiny, takže tenhle aspekt knihy byl super. Vše se točí okolo pomsty, kterou si už jako malý chlapec předsevzal James - viděla jsem v tom dost podobnost s Kazem ze Šesti vran. Taky se mi moc líbil bratr hlavní hrdinky, velký introvert.

Příběh byla taková klasika bad boy a hodná holka, ale nenudí to. O pikantnější scény taky nebylo nouze a vyústění děje bylo zdařilé. Autorku si píšu na seznam.

04.10.2023 4 z 5

Epocha Epocha Jewel E. Ann

4,5/5*

Kniha, která vás rozbije na malinkaté kousíčky a vy si prostě celou dobu budete říkat - kam až to ta autorka chce dohnat, a jak tohle sakra plánuje ukončit.

Milostný trojúhelník byl tak strašně zapeklitý a já už hrozně moc chtěla čistý řez, protože tohle se zdálo neúnosné a absolutně nebylo možné odhadnout, kam se to všechno mělo vyvíjet dál, a zda tahle situace vůbec mohla mít nějaký šťastný konec pro všechny zúčastněné.

Je možné zjednat spravedlnost k 22 let staré události ? A co ta duševní rozpolcenost zapojených osob ?! Lze uzavřít minulost a soustředit se jen a pouze na přítomnost?

Sledujeme osud a nalezení spřízněné duše skrze čas v přímém přenosu. Jsem moc nadšená z konce! A budu vyhlížet i poslední závěrečnou část, přestože v tomto díle se některé cesty uzavřou.

PS: postava Griffina je neskutečná a tak zatraceně báječná!!!!

01.10.2023 5 z 5

Jiskřivý idol Jiskřivý idol Katee Robert

3/5*

První díl z moderního Olympu mne velmi zaujal. Druhý už je jen jeho slabším odvarem. Nezapírám, že kniha se opět četla lehce, ale prostě a jednoduše už to nebylo ono.

Ústřední dvojice nenadchne/neurazí a příběh byl přeci jen jednoduššího rázu. V úplném závěru přišlo pár zvratů, které mohly zaujmout - a celkem jsem si oblíbila Diovu sestru Helenu, přesto ještě popřemýšlím, zda kupovat další díl.

Teď už se budu těšit na listopad a na Dotek temnoty od Scarlett St. Clair.

14.09.2023 3 z 5