Diablo

Diablo https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/524206/bmid_diablo-6528136c425e8.jpg 4 56 19

Varovanie! Táto kniha nie je pre každého. Diablo nie je klasický romantický hrdina. Strhne ťa, podmaní si ťa a dotkne sa ťa tak, že rozpáli každú bunku tvojho tela presne, ako to chce on. Ak na to nie si pripravená, daruj radšej túto knihu svojej odvážnejšej kamoške. Bude ti za to do smrti vďačná. Nič s ním nebolo normálne. Všetko malo dve stránky. Bolestivú a tú, ktorá to miliónkrát zakryla explóziou emócií, ktoré v mojom tele vyvolával iba on. Mal obrovský dar ukázať mi samu seba v inom svetle. Odkrýval vo mne pocity, o ktorých som ani len netušila. Vedel z pochmúrnej noci spraviť jasný deň a z teplého slnečného rána zase nepríjemne chladný večer. Nikdy som nevedela, čo sa práve deje alebo čo príde o sekundu. Tie pocity boli také odlišné od môjho perfektne premysleného, stereotypného a nalinajkovaného spôsobu života, ktorý som doteraz viedla, že moja duša začala konečne ožívať a cítiť vytúženú slobodu. Vymenila som bezpečie za dobrodružstvo a prestala som sa tomu brániť...... celý text

Pro ženy Literatura slovenská
Vydáno: , Meridiano-press

Diablo , 2023

miruska1
05.04.2024 4 z 5

Čekala jsem něco jiného. Docela zajímavé a čtivé, ale i tak tomu něco chybělo. Postrádala jsem ten pocit, že se při čtení stávám součástí příběhu.

verdulos7977
28.02.2024 4 z 5

Poprvé jsem četla knihu a ne v češtině. Byla psaná slovensky a musím říci, že mi to v tomhle případě vůbec nevadilo. Od první stránky jsem byla v roli hlavní hrdinky, upřímně , nadržená Knizka je určitě pro typ mladších lidí, ale i ženy vyzrálé jako já to přežijí a určitě si to užijou. Je to jízda ! Jedním slovem to byla bomba a děj krásně plynul. Určitě to není typ četby, u které nudou přeskakujete stránky … Co druhý díl o bratrovi ? Hm …

Jira88
22.02.2024 5 z 5

Tohle bylo úžasné, Vivian to s Diablem neměla lehké, ale vzájemné poznávání mnohé změnilo. Příběh byl krásně vymyšlený a do detailu doladěný, doporučuji, já si čtení maximálně užila

kirstinrau
30.01.2024 4 z 5

Instagram : @kirstinrau

Táto kniha bola moja prvotina od tejto autorky a úprimne, siahla som po nej kvôli obálke, pretože ja motorky milujem a dlho som hľadala nejaký príbeh, kde by boli zahrnuté. To, že to je dark romance som zistila pri čítaní lebo anotáciu som si veľmi nečítala. Určite to nie je pre každého. Na tieto veci musíte byť občas nastavený a mať na to „chuť“. Ja sa s dark prvkami ešte len zoznamujem a určite by som túto knihu odporučila na rozbeh a akési zasvätenie do tohto žánru.

Osobne mám vždy rada tých anti-hrdinov a Diablo alias Mateo ním skutočne bol. Bol drzý, hrubý a majetnícky a svoju dominantnosť dával aj patrične najavo. Bol predsa vychovávaný vodcom motorkárskeho gangu, ktorému raz mal aj on sám šéfovať. Jeho predstava o živote bola však iná a tak sa snažil svoj život zariadiť inak. Bol chytrý, sčítaný, zúčastňoval sa nelegálnych zápasov a nebezpečných motorkárskych pretekov, no napokon dostal iný smer. Jeho správanie som však občas odcudzovala, hlavne ak išlo o Vivien. Čo chcel, to dostal a bolo mu jedno, čo musel preto urobiť.

Vivien bojovala o svoju slobodu lebo ako dcéra mafiánskeho vodcu bola vždy pod dohľadom. Keď sa konečne dostala na vysokú, aby dokončila posledný ročník, natrafila na Diabla a určite to nebolo práve to, čo chcela. Možno som čakala viac vzdoru, ale pri tom iskrení medzi nimi to asi inak ani nešlo. Začal boj o ich lásku a ja som naozaj tŕpla ako to všetko nakoniec dopadne. Jej brata by som najradšej zaškrtila, ale jeho príbeh by mohol byť dosť zaujímavý. Nájdete tu aj veselé momenty a rozhodne si obľúbite aj vedľajšie postavy. Ja som knihu prečítala za jeden deň, takže určite odporúčam.

Mishaacka
15.12.2023 5 z 5

Instagram misha_cte_eroticke.romany

darkromance
mafiánská variace na "Romea a Julii"
new adult
badboy v hlavní roli
motorkářský klub/gang
Střídání pohledu Matea a Vivian

A tohle co bylo za pecku??! Diablem jsem navázala na sérii Nekompromisní, ale bylo to úplně něco jiného! Nekompromisní muži na to šli celkem pomalu, všechny 3 knihy byly slow-burn mafiánská romance. Ale Diablo? Ten šlápnul na plyn od prvních stránek a místo spomalení, se řítil vpřed plnou rychlostí
S čistým svědomím můžu říct, že je to zatím pro mě od Mišky nejlepší kniha! Úžasně navazuje na předchozí sérii - pokud chcete číst Diabla, tak důrazně doporučuji přečíst sérii Nekompromisní, jinak by některé věci nedávaly smysl. Diablo se stává mým dalším knižním manželem (věkový rozdíl je teď v kurzu)

Mateo alias Diablo se narodil prezidentovi motorkářského klubu (tedy spíše gangu) a od dětství byl připravován na to, že prezidentsví jednou převezme, protože post byl dědičný. Ale Mateo o takový post nestál a tak dělal vše proto, aby z nalinkovaného života unikl. A taky chtěl žít lepší život, protože si pro sebe ukradnul "anděla". A co Diablo chce, to si vezme a nezajímá ho, zda s tím bude jeho anděl souhlasit
Vivian je hýčkanou "mafiánskou" princeznou. Narodila se královi amerického podsvětí Semionovi a ten se rozhodnul, že jeho milovaná holčička bude chráněna a odstavena od zločineckého života. A jeho princezna se vdá jen za nějakého slušného absolventa Harvardu . Ale Vivian chce žít skutečný život a tak nastoupí na univerzitu, kde se potká s obávaným Diablem, který jí oznámí, že bude jeho

Neskutečná chemie mezi Mateem a Vivian. Diablo vás uchvátí a smete hned od prvních stránek. Je to badboy se zlatým srdcem. Ukořistí si vaše srdce a rozhodně vám ho nedá zpátky, protože Diablo si žije podle vlastních pravidel a dělá jen to, co chce. Miluje výzvy!

Erotiky je tady plno od prvních do posledních stránek. Scény jsou pěkně napsané a dokonale sedí do příběhu. Ale nehledejte žádné něžné milování Diablo jde na to drsně a tvrdě

Rozhodně doporučuji, Diabla prostě musíte číst. A vůbec se nebojte slovenštiny.

VeraKlemsova
13.12.2023 4 z 5

Kniha nebyla špatná, ale něco mi chybělo, i tak hodnotím čistokrevnou 4

Matri
08.12.2023 3 z 5

Dark romance, ktorá má všetko čo by aj mala mať, no pre mňa to bolo akosi málo.
Príbeh mi bohužiaľ prišiel dosť plytký, k postavám som si nevytvorila žiaden vzťah (maximálne k Juliet a Romeovi) ;-)
Od autorky som zatiaľ čítala len Konflikt, ktorý bol úžasný, ale Diablo ma oproti tomu trošku sklamal. Čakala som trošku viac motoriek, temnoty, vzdoru, ale dostala som opäť skôr mafiu, bitkárske zápasy a neskutočne naivnú hlavnú hrdinku.
V príbehu ma ale zaujal Jared a jeho priebeh by som si určite rada prečítala.

"Milujem bláznivé rozhodnutia z lásky. Sú uletené a neskutočne hlúpe, lebo netušíš, kam ťa zavedú, ale sú ako no život."

Ekniha.
30.11.2023 5 z 5

Dobrý príbeh nemá koniec..
Pozor : Nenechajte sa oklamať touto farebnou obálkoua pripravte sa..

Vysokoškolské prostredie
Dark
mafia

Toto bolo čo?! Mateo co si to vyviedol?! omg! zhave sexi vtipne..
Ak máte radi príbehy z vysokoškolského prostredia hodna holka zly kluk Dark toto si užijete a počkajte si na Rómea a Julliet ..ale poďme od začiatku..

Žiadny hluchý úvod nečakajte pretože Mateo a Vivian to rozbalia od začiatku pretože no povedzme si na rovinu co Mateo chce to dostane .. Viv nemá šancu

Vivian aaaa tieto hrdinky milujem.. skvelá.. chce niečo sama..bez dozoru vyletieť z hniezda slobodu ale doslova narazí na Matea a tam niet inej cesty a tu sa doslova začína ich pribeh

Ale kým na začiatku som si užívala Diabla a anjela zrazu nastal boom v podobe Jareda.. ako hallo!!! Čože?! Môj psycho radar bol v pozore na 200%

myslela som že Diablo bol žhavy ale pozor autorka si s nami pohráva pretože ako príde na scénu Jared kniha vám doslova vybuchne chémiou .. a Jezisi ten koniec to ako fakt?!

0197
19.11.2023 5 z 5

Doufám, že se jedná o začátek nové série a další díl bude o Jaredovi.

Je třeba mít náladu na tento typ hrdiny. Protože Diablo si hned dělá nárok na Viv a bere si, co chce. Vyznat se v něm dalo zabrat. Byl to rebel, kterému stejně propadnete. Jednou mi však jeho drsnější chování vadilo a myslím, že by si Viv v té chvíli zasloužila něžnější zacházení. Ze začátku jsem byla malinko vyjukaná, jak to mezi nimi rychle postupuje, ale ono to ani jinak nešlo. A v momentě, kdy jsem knihu dočetla, bych nic neměnila. Rozhodně berte v potaz varování hned v anotaci.

Semion, který se tu se svou manželkou hojně vyskytoval, svou dceru chránil a držel ve zlaté kleci. Diablo neboli Mateo dokázal vyvolat ve Vivian tolik emocí. S ním začala pořádně žít. Byl chytrý, četl knížky, ale taky se účastnil bojů, závodů a ne úplně legálních obchodů v rámci klubu. Semiona se vůbec nebál a až člověk trnul, co bude schopen udělat pro to, aby mohli být spolu. Kdo by řekl, co jedna nevinná pusa, dá se říci ještě v plenkách odstartuje.

Oproti předchozím knihám byla tato o dost žhavější. Celý příběh je návykový, místy vtipný a dokud jsem ho nedočetla neměla jsem pokoj. A Romeo a Julie, tak ti mě bavili. Tuto knihu spolu s Konfliktem řadím mezi nejlepší od autorky.

Tropy:
good girl x bad boy
vysokoškolské prostředí
dcera bosse podsvětí
motorkářský klub
hrdina, který dostane, co chce

Anna195
19.11.2023 5 z 5

Varovanie pri tejto knihe je úplne opodstatnené, keďže Diablo nebude pre každého. Ale mňa Diablo doslova pohltil. Možno niekto nebude súhlasiť s chvaním Diabla či Vivien, ale jednoducho poviem, že boli pre seba stvorení a ich príbeh ma od začiatku po koniec bavil.

Vivien mi sadla od prvého momentu, možno si budete myslieť, že Diablovi rýchlo podľahla, no ja som to tak nevnímala, lebo to iskrenie bolo medzi nimi citeľné od ich prvého stretnutia. Takže skôr by som sa čudovala, keby mu nepodľahla, ale povedzme si pravdu Diablo to nemal ľahké a musel sa snažiť. Na Vivien sa mi obzvlášť páčilo, že mu napriek všetkému nič nedarovala a aj samotný Diablo musel odhaliť svoje vnútro a najmä dokázať Vivien, čo pre neho znamená.

A ak hľadáte dominantného a majetníckeho hlavného hrdinu, tak neváhajte, pretože presne takým je Diablo. Čo chce Diablo to dostane. Toto sa mi na ňom tak páčilo, napriek tomu, že sa v príbehu dejú rôzne neočakávané zvraty a Diablo nachádza vo svojom živote niečo skutočné, tak napriek tomu je stále vo svojej podstate ten istý. Takže som rada, že dominantný hrdina nám ostal až do konca, pretože iného by som ani nechcela.

V tejto knihe ide doslova o boj o lásku. A povedzme si pravdu, ak dominantný hrdina bojuje o lásku, takým spôsobom, ako v tomto príbehu Diablo, tak to nenechá chladnú žiadnu čiateteľku. A najmä Diablo mal vo svojom vnútri viac citov, ako dával najavo. Ku koncu som obzvlášť obávala, ako ich príbeh dopadne, pretože v tomto príbehu som nikdy nevedela, čo ma čaká v ďalšej kapitole, no zároveň práve to ma nútilo čítať ďalej. Takže ja Diabla len odporúčam, pretože Vivien a Matea zaraďujem medzi TOP knižné páry a určite sa ešte niekedy ku knihe vrátim.

LucyLou97
11.11.2023 5 z 5

Keď sa anti-hrdina pre niekoho stane hrdinom
Vážení budúci čitatelia! Varovanie je oprávnené ... ALE!, čítajte ďalej.
S povahou hlavného anti-hrdinu sme mali tú česť sa stretnúť v záverečnom diely série Nekompromisní - ODVETA. Och sladké a rozkošné stretnutie. Tu ale všetka sladkosť a jemnosť končí aj nekončí.

Žiť svoj život bez zlatej klietky ktorú Viv postaví jej otec - áno náš milovaný Semion je späť- je začiatok všetkého. Ich opätovného stretnutia. Je zvláštne ako rozdielne každý z nás poníma ich príbeh. Niekto ho vníma násilne a niekto - JA - sa obzerám kde nájdem svojho Diabla, pretože mi imponuje správanie hrdinov.
Pretože, aj keď je vo varovaní upozornenie že sa jedná o anti-hrdinu pre Vivien - a aj pre mňa - sa stal hrdinom.
Doloval z nej tie najlepšie, ale aj najhoršie pocity, na oplátku dostala to isté.
Nediskutoval, bral si čo chcel - pre niekoho to mohlo byť na hranici s násilím, ale v konečnom dôsledku si nemyslím, žeby robil niečo čo Viv nechcela, chcela len to nevedela, preto to v nej prebúdzal. Prebúdzal ju k životu. Prebúdzal v nej šelmu, ktorou bola len nemala tú možnosť zistiť to.
Chránil si čo bolo jeho. A ona mu patrila. Od momentu ich PRVÉHO bozku!
Bojoval za to čo chcel a čo miloval.
Bol sebecký, ale aj pozorný, venoval pozornosť všetkému čo povedala a chcela, aj na svoj vlastný úkor.
Dal všetko, ale na oplátku aj všetko bral.
Jeho jedinou chybou v mojom ponímaní bolo to že nie je skutočný...
Medzi nimi bola chémia ešte skôr ako vedeli čo to slovo znamená.
Smiali sa, plakali, zatínali zuby - a ja spolu s nimi.
Takže, áno varovanie je oprávnené, ale nie je pre každého. Je tam pre jemné duše, pre ktoré nie je temný svet. Je tam pre tých ktorý veria na princov a ruže.
Svet nie je až tak ružový, aby sme nevideli aj pod farebnú clonu...

lenka4032
11.11.2023 5 z 5

Čitateľky, POZOR!
Diablo je návykový, takže môže vzniknúť závislosť.

Keď sa pustíte do Diabla vtiahne vás tak, že nebudete vedieť prestať čítať kým sa nedostanete na koniec. Najlepšia vec? Zamilujete sa.
Diablo je jednoznačne iný ako doterajšie autorkine príbehy, no o to výnimočnejší.

Turbulentný príbeh o mužovi, ktorý vie, čo chce a prechádza ťažkým životným obdobím, nenechá žiadnu čitateľky chladnou.

Práve rôznorodosť postáv a originalita príbehov robí autorkine písanie a poňatie témy mimoriadnym zážitkom a ja som si istá, že ani tento román vás rozhodne nesklame.
S Diablom sme mali možnosť stretnúť sa na konci Odvety. Všetcia sme čítali ako sa spoznal s Vivian v skorom veku. Nikto nečakal, že sa títo dvaja ocitnú spolu na pôde vysokej školy. Keďže viete ako dopadlo ich prvé stretnutie čo myslíte ako dopadne to o roky neskôr? Diablo vie čo chce a čo chce to aj dostane. Vivian je dievča, ktoré si myslí, že vie čo chce avšak opak je pravdou.
Jedno je však isté...

Sú to dve duše, ktoré sa dopĺňajú ako jing a jang. Patria k sebe aj keď si všetcia myslia opak.

NatálieK.
11.11.2023 3 z 5

Konfliktem autorka nasadila hodně vysokou laťku, tady tomu cosi chybělo

kristy.books
05.11.2023 5 z 5

Dcéra mafiánskeho bossa a syn vodcu motorkárskeho gangu? Sem s tým! Už keď nás autorka na konci Odvety navnadila na túto dvojicu, veľmi som dúfala, že dostanú svoj vlastný príbeh a, našťastie, moje prosby boli vyslyšané. Myslela som si, že Nera tak skoro nikto neprekoná, ale Diablo mu šliape na päty... vlastne by som povedala, že ho dobehol. Autorka ma ani tentokrát nesklamala a dopriala nám ďalší skvelý príbeh, ktorý som zhltla ako malinu.

Vivian síce vyrastala v mafiánskej rodine, no k tomuto svetu si veľmi nepričuchla, pretože otec ju strážil ako oko v hlave a chránil i predtým najmenším nebezpečenstvom. Hoci ju rodina dosť rozmaznávala, nebola to žiadna namyslená princezná, ktorá by s každým problémom hneď utekala za oteckom. Bola to inteligentná a priateľská mladá žena, ktorá sa vedela o seba postarať. Postupne rozťahovala krídla a čím viac slobody mala, tým viac si verila a prehodnocovala veci vo svojom živote.

Diablo, ,,zlý chlapec", ktorý si vás omotá okolo prsta. Čakala som takého poriadneho hajzla, ale prekvapil ma. Pod maskou arogantného a nebezpečného drsniaka sa toho skrývalo oveľa viac. Nehovorím, že to bolo neviniatko, to vôbec nie, mal toho na rováši veľa, ale zároveň nám ukazoval i svoju druhú, citlivejšiu stránku, takže si ho nešlo neobľúbiť. Boli tu momenty, kedy by som mu strelila jednu výchovnú i kedy by som ho najradšej objala.

Chémia medzi nimi dvoma bola skvelá, od začiatku bolo cítiť ich vzájomné iskrenie. Veľmi som si užívala, ako sa Vivian dostávala Diablovi pod kožu, menila jeho pohľad na niektoré veci v jeho živote, dozvedala sa o jeho minulosti i to, ako jej on pomáhal dostať sa zo sveta večných zákazov a príkazov a podporoval ju vo veciach, ktoré naozaj chcela. Samozrejme, nemôžem zabudnúť ani na ich dvoch domácich miláčikov, bez ktorých by to proste nebolo ono.

Samozrejme, nemohla chýbať ani menšia dávka napätia. Trochu mi je ľúto, že sme nemohli viac nakuknúť do zákulisia motorkárskeho gangu, no pri konci som z neho dostala aspoň kúsok. Autorka nás tu tak trochu ponaťahovala a spôsobila menší infarkt.

Ani v tejto časti nechýbali menšie náznaky o tom, o kom by mohla byť ďalšia kniha, tak dúfam, že autorka nám ju aj skutočne dopraje.

Majka1979
05.11.2023 5 z 5

No tak toto bola jazda, úžasné niečo. Čítala som od autorky všetky jej knihy, no knihu Diablo považujem za jej TOPKU.
Vivian a Mateo sú dvaja mladí ľudia, ktorí sa stretnú a už od toho stretnutia je jasné, že to bude veľmi iskriť. Tým, že sú obaja svojskí, o zábavu je postarané. A keď sa do toho nakoniec zapletie mafia a ich životy by sa mali rozdeliť, Vivian zatiahne 'ručnú brzdu', aby zachránila, čo sa dá.
No poviem vám, že príbeh bol skvelý, postavy tiež, nemám jednoducho knihe čo vytknúť :)

katasokolov
05.11.2023 3 z 5

3/5*

Je libo dark romance s naštvanými mafiány a zběsilými motorkářskými gangy?

Příběh plynul hladce a člověk byl najednou na konci. Milostná linka byla zajímavá, ale nejoriginálnější na ní byli Romeo a Juliet :).

Pokud chcete trochu odvážnější knihu na deštivá víkendová odpoledne, pak byste klidně mohli sáhnout po této. Přesto jsem ale očekávala trochu větší divočinu, zejména kvůli varování uvedeném na přebalu knihu.

Nicméně doporučuji, a pokud patříte mezi milovníky drsných a mocných mužů zločineckého podsvětí, pak nemůžete udělat chybu vybráním právě Diabla.

Také moc chválím vizuál knihy a věnování od autorky, v knize koupené v rámci předprodeje, potěšilo, společně s moc pěknou záložkou - a těch není nikdy dost - co si budeme.

marianamik
02.11.2023 5 z 5

Pekný príbeh mladých ľudí, ktorí prešli mnohými prekážkami. Dočkáme sa aj príbehu o Jaredovi ? Určite by sme ho viaceré privítali.

evineckY
31.10.2023 4 z 5

Série Nekompromisní se mi líbila více.
Tato kniha mi přišla dost naivní.

„Ty to nechápeš, tati? Nechcem obyčajnú lásku. Nechcem peniaze a život v prepychu. Nechcem prázdne gestá pri západe slnka a dokonalý život v dokonalom dome. Ja chcem“ pozrela som sa do okna a pocítila slobodu, ktorú som mala za múrmi tohto paláca.

Moniska2410
28.10.2023 5 z 5

Příběh, který mě totálně vtáhul a nepustil, dokavaď sem neotočila poslední stránku. A mě je hrozně líto, že je konec. Já bych brala těch stránek o dost víc, víc jejich lásky, víc dobrodružství, která na ně čekají........jak řekl Mateo ,,Dobrý příběh nemá konec."

Diablo / Mateo, syn šéfa motorkářského gangu vám neřekne co chce, on si to rovnou vezme. Má rád motorky a pouliční boje, miluje svojí svobodu a jednu holku. Nelíbá se, neboť jeho první polibek si vzala ona. A on si teď vezme jí, se vším všudy.

Vivian, dcera obávaného bosse, přesvědčí otce aby mohla studovat a žít na koleji jako ostatní studenti. Aby nebyla zavřená jak princezna ve skleněném zámku, ale mohla konečně začít volně dýchat.

Ale co ďábel nechtěl, ty dva musí spolupracovat na školním projektu. A Mateovi už nic nestojí v cestě a může pomalu a jistě zatínat drápy do Viv.

Chemie mezi nima byla neskutečná, jiskřivá, nebylo nouze o pořádné sexuální scény a málo jich teda nebylo. Líbilo se mi jak oslovoval Vivian - anděl.

Já sem si knihu užila na 100% a vám všem, kteří máte rádi tento žánr, jí DOPORUČUJU