katallinka katallinka komentáře u knih

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Nádherné zakončení série. Z předchozích dílů jsem byla trošku rozpačitá, ale u tohoto můžu konečně říct, že kniha je lepší než film.

03.04.2020 5 z 5

Cop Cop Lætitia Colombani

Nemám skoro slov.... nejlepší kniha tohoto roku!!!! Příběh těchto žen mě neskutečně zasáhl. Po přečtení anotace mě nenapadlo, že bych se od knížky nemohla odtrhnout a přečetla ji téměř na jeden zátah.

30.09.2019 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Myslela jsem, že nic lepšího než Písečného muže už Kepler nenapíše a přece zase ještě o kousek lepší. Za mě jedna z nejlepších knih tohoto roku!

17.01.2019 5 z 5

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Tohle byla skvělá detektivka. Napínavá, čtivá, vtipná a plná sympatických postav. Navíc vyřešení případu mě dost překvapilo.

28.03.2023 5 z 5

Planeta idiotů Planeta idiotů Roman Bureš

Velmi zvláštní a zároveň zajímavé pojetí apokalypsy. Autor mě umí vždy zaujmout a jeho knihy čtu na jeden zátah. Velmi mě bavily humorné narážky na aktuální dění a české politiky. Zároveň jsem se při čtení často musela zamýšlet nad tím, jak se k sobě a přírodě chováme. Nicméně jsem čekala trošku jiný závěr.

03.08.2022 4 z 5

Dům na Riviéře Dům na Riviéře Natasha Lester

Tohle bylo zase tak smutné a krásné čtení v jednom! Myslela jsem, že nic se nemůže vyrovnat Skříni plné Diora, ale takhle kniha byla stejně dobrá. Tentokrát se mi moc líbilo, že zde nebyli jen kladní hrdinové a všichni měli obavy z toho, co je čeká po válce. O to více byla kniha reálná. Většinou moc nemusím linky z přítomnosti, ale tady se moc povedla.

30.07.2022 5 z 5

Sestřičky na příjmu Sestřičky na příjmu Donna Douglas

Tahle série je úžasná! Musím uznat, že nové postavy mě tolik nebavily, ale i tak se kniha četla sama a na konci jsem si pobrečela. Velmi oceňuji rozmanitost postav a těžkých osudů. Celkově mám ráda historické knihy, které líčí život obyčejných lidí a jejich život v s pozadím významných historických událostí.

20.02.2022 5 z 5

Cesty rytířů Cesty rytířů František Niedl

Z tohoto dílu mi bylo hrozně smutno. Jestli se jednalo o poslední díl, tak jsem pro všechny chtěla něco lepšího, takže doufám v pokračování. Nicméně celkově je tahle série skvělá! Historické souvislosti odpovídají a Vřesovští jsou rytíři podle mých představ.

20.02.2022 5 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Tohle bylo perfektní čtení. Díl od dílu si říkám, že už to lepší čtení být nemůže a ono je. Většinou moc nemusím střídání minulosti a současnosti, ale tady jsem se nemohla odtrhnout ani od jedné linky. Je strašné, co některé děti musejí zažívat!

06.11.2021 5 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Naprosto strhující kniha. Po celou dobu jsem měla stísněný pocit a ten konec mě úplně zničil. Je šílené jak dokáže nějaká ideologie převrátit myšlení milujícího člověka.

04.11.2021 5 z 5

Marťanská kronika Marťanská kronika Ray Bradbury (p)

Zvláštní a zároveň skvělé čtení. Dala bych přednost klasickému příběhu před povídkami, ale i tak se mi kniha moc líbila a budu na ni ještě dlouho vzpomínat.

29.05.2021 4 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Kniha byla od začátku nabitá akcí a zvraty. Josie pro mě přestala být nesympatická vyšetřovatelka. Kniha byla o něco lepší než Mizející dívky a četla se velmi dobře, ale přesto mi první díl sedl malinko víc.

01.05.2021 4 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Nádherná kniha, která se čte téměř sama. Hlavní hrdinka je velmi sympatická a veškeré rozhovory jsou vtipné a milé. Bohužel jsem měla příliš velká očekávání, takže mi něco malinko chybělo a konec mi připadal poněkud zrychlený, takže jsem zvědavá i na par stránek navíc.... Velmi pěkné zakončení tohoto roku, myslím, že jsem nemohla vybrat lepší poslední knihu roku.

31.12.2020 4 z 5

Z tohoto dílu jsem hrozně zklamaná. Sérii mám moc ráda a neustále ji někomu doporučuji, ale tento díl jsem měla vynechat. Nebylo to oproti ostatním dílům vůbec vtipné a nové postavy byly tak hloupé a nereálné, že jsem se musela do čtení bohužel hrozně nutit.

23.05.2020 2 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Tak jsem si u knížky zase jednou pěkně pobrečela. Opět skvěle napsána kniha. Na knížkách této autorky se mi velmi líbí, že obě dějové linky jsou velmi povedené a nemám potřebu přeskakovat. Kniha v sobě skrývá krásnou myšlenku, že je důležité žít život takový jaký je a není potřeba se upínat pouze na jeden nesplnitelný aspekt s kazit si tím i to pěkné, co už máme.

16.02.2020 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Naprosto strhující kniha. V určitých pasážích jsem nemohla uvěřit tomu, co čtu a knihu jsem přečetla v podstatě na jeden zátah. Z tohoto žánru a autorky jsem naprosto nadšena, něco tak poutavého jsem už dlouho nečetla. Všem moc doporučuji !!

03.08.2018 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Opravdu velmi čtivá knížka, která není pouze červenou knihovnou, ale obsahuje i velmi smutné pasáže. Ty jsou rozhodně příjemným protipólem nespoutané touhy hlavních hrdinů. Měla jsem obavy, že kniha bude pro mladší čtenářky, ale po jejím přečtení už hledám, co dalšího si pořídím od této autorky.

27.09.2017 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Opět neskutečně čtivé, napínavé a dost nechutné čtení. Carter mě umí neskutečně vtahnout do děje. Vždycky si říkám, jestli se mnou není něco špatně, ale já mám jeho knihy tak ráda!

30.03.2024 5 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Zase jsem se jednou nechala zlákat nadšenými recenzemi a čekala příliš. Hrozně mě bavilo univerzitní prostředí z pohledu doktorandů, bylo to nesmírně zajímavé a připomínalo mi to historky kamarádky, která dělá doktorát. Adam byl hrdina, do kterého se člověk snadno zamiluje. Bohužel hlavní hrdinka mi připadala neskutečně naivní a neustále vše komplikovala a občas mi přišlo, že se chová jako puberťačka, což vzhledem k věku postav vůbec nesedělo. Takže celkově průměr a zkusím nějakou další knihu a snad budu nadšenější.

08.03.2024 3 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

(SPOILER) Já vím, že Colleen tohle umí, ale i tak jsem opět překvapená, jak skvělé čtení to bylo. Lily, Ryle i Atlas byly skvělé postavy. Hlavní myšlenka domácího násilí, zde byla skvěle zakomponovaná, moc jsem Lily fandila. Celkově nemám knize, co vytknout. Navíc doslov mě úplně dostal! Mám moc ráda, když knížka vychází z autorova života. Vždycky mi to připadá mnohem zajímavější, reálnější a v tomto případě děsivější. Podobné knížky by měly vycházet a všichni bychom je měli číst, abychom dali ženám šanci utéct a ukázat jim, že takový vztah rozhodně v pořádku není.

27.01.2024 5 z 5