Kashi Kashi komentáře u knih

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Skvělá kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem. O to více mě zklamal konec. Kdyby autorka vynechala poslední kapitolu, hodnotila bych 5*.

19.10.2019 4 z 5

Žít jako single Žít jako single * antologie

Povídky prázdné, ale při čtení mě napadalo, že to asi životy single lidí jsou. Druhá polovina knihy však lepší, než první. Líbily se mi povídky Žít jako single a Pán se psem.

18.10.2019 2 z 5

Vaříme s Láďou Hruškou Vaříme s Láďou Hruškou Ladislav Hruška

Pravda, dnes bych z ní už určitě nevařila, ale obsahuje spoustu jednoduchých a levných receptů, které jsem v dětství dokázala ocenit, takže 2*, už jen za recept na banánové palačinky.

27.08.2019 2 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Kniha, která se mi moc líbila, dojemná, s hezkým příběhem.

27.08.2019 5 z 5

Celou sérii nelze hodnotit jinak než 5* - skvělý příběh a knihy, díky kterým jsem začala číst!

Rychlé šípy Rychlé šípy Jaroslav Foglar

Skvělá komixová knížka z dětství! Dobrodružné příběhy a krásné ilustrace.

27.08.2019 5 z 5

Můj nejoblíbenější díl HP (možná s výjímkou prvního), stejně jako u filmu, i tato kniha mi přijde nejlepší. Potěšila mě při opakovaném přečtení i nyní v dospělosti.

27.08.2019 5 z 5

Famfrpál v průběhu věků Famfrpál v průběhu věků Kennilworthy Whisp (p)

Skvěle zpracovaná kniha o Famfrpálu, skvělé doplnění k sérii HP, pro skalní fanoušky HP povinnost. :)

27.08.2019 5 z 5

Jako dítě jsem knihu milovala, skvělé doplnění k sérii HP.

27.08.2019 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Velmi pěkné a kouzelné pohádky ze světa HP.

27.08.2019 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Jedna z mých prvních samostatně přečtených knih. J.K.Rowling vytvořila kouzelný svět, který mě provázel skrz celé mé dětství a dospívání a já jsem moc vděčná, že tomu tak bylo.

27.08.2019 5 z 5

Trvalo mi se začíst a čekala jsem víc, přesto se mi jako fanouškovi HP série líbila.

27.08.2019 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Přečtená s odstupem let již několikrát, pokaždé jedním dechem. Vždy ve mě zanechá emoce a nutí mě přemýšlet nad myšlenkami v knize.

27.08.2019 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Ani nespočítám, kolikrát jsem tuto knihu přečetla. S každým přečtením a s tím, jak roky přibývají, pohlížím na knihu trochu jinak, stále však patří k mým nejoblíbenějším. Autentická výpověď ze života.

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Moc pěkná kniha, odpočinková. Velmi příjemné překvapení, jednoduchý krátký příběh, který je ale velmi citlivě napsaný.

27.08.2019 4 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Zdlouhavější a méně napínavé, než moje oblíbená Dívka ve vlaku. Nebylo to nakonec špatné, ale jedno přečtení stačilo, znovu již po knize nejspíš nesáhnu.

27.08.2019 3 z 5

Kniha nabízí praktické tipy, jak dát svou domácnost do pořádku a uklidit jednou provždy.
Systém, který autorka vymyslela velmi oceňuji a považuji za promyšlený. Nicméně jako formu sdělení tohoto systému upřednostňuji později vydaný seriál od autorky Tidying up with Marie Kondo (doporučuji!). Rady autorky jsem začala pravidelně aplikovat až po shlédnutí tohoto seriálu. Myslím, že je to kvůli větší názornosti, jak systém aplikovat a také kvůli emocím, které mi v knize chybí.
Kniha mě bavila, ale nedočetla jsem.

27.08.2019 2 z 5

Hacker Hacker James Swallow

Knihu jsem dostala a nedokázala jsem se začíst. Kniha je od samého začátku akční, ale k napínavosti jí cosi chybí.
Nicméně nemám přečtené předchozí díly, tedy vnímám, že jsem si nedokázala vytvořit vztah k hlavní postavě.
Oceňuji detailně popsané prostředí, ale uvítala bych větší zaměření na postavy.

27.08.2019 1 z 5

Jedenáct minut Jedenáct minut Paulo Coelho

Moje první kniha od autora. Bohužel mě vůbec nezaujala. Mám ji doma, tak třeba se k ní jednou vrátím...

27.08.2019 1 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Kniha je psána originálním způsobem, kdy díky náznakům víte, že se cosi stalo, ale co přesně, to se dozvíte až na samém konci. Skvělé a napínavé od začátku do konce!