Karoli282 Karoli282 komentáře u knih

Nedej se Nedej se Rainbow Rowell

Skvělá knížka. Sice mi ne všechno vyhovovalo, ale četlo se to dobře. Mělo to rychlý spád a zajímavou zápletku. Baz s Simonem byli úžasní.

15.02.2017 4 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Geniální dílo. Tento díl mě opět pohltil a mně nezbývá nic jiného než přes den snít o elfech a Středozemi. Teď se vrhnu na další Tolkienovy příběhy.

26.10.2016 5 z 5

Pampeliškový oheň Pampeliškový oheň Nathan David Wilson

V dětství se mi tato série velice líbila.... Teď, když jsem ji začala číst znovu se mi líbí pořád, ale už méně. Tenhle díl byl docela povedený, ale bohužel jsem se na velkou část knihy nebyla schopna soustředit. Přišlo mi to nějak zmatené.

19.10.2016 4 z 5

Sto tajných dvířek Sto tajných dvířek Nathan David Wilson

Po pár letech jsem se rozhodla tuto knihu oprášit a přečíst si ji. Dobře jsem udělala, knihu jsem přečetla za krátkou chvíli a nyní se vrhám na druhý díl. Samozřejmě je zde mnoho věcí nedomyšlených, ale i přesto se mi kniha velice líbí. Hlavně teda díky dalšímu pokračování.

04.10.2016 5 z 5

Hobitem jsem začala...A dobře jsem udělala. Byla to taková předzvěst ještě většího příběhu. Bilba jsem si oblíbila. Krásně se to četlo a hodně věcí se mi vyjasnilo. Určitě všem doporučuji.

17.09.2016 5 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Nádherný příběh. Skvěle napsané, všechno promyšlené do detailu a i přesto, že jsem se na dlouhé popisy krajiny nemohla soustředit, to bylo úchvatné. Příběh mě znovu pohltil a já přes den sním o elfech a Středozemí. Oproti filmu je zde mnoho věcí vysvětlených. A je krásné číst si, jak dobro zvítězí nad zlem a vnímat lidi (elfy, trpaslíky, hobity,...), kteří mají srdce na správném místě.

17.09.2016 5 z 5

Rytíř Sedmi království Rytíř Sedmi království George R. R. Martin

Krásné čtení. Jen v těch popisech bitev jsem se docela ztrácela.

18.08.2016 4 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Tak, moje první kniha o Sherlockovi. Příběh mě nadchl, úžasně vykreslené prostředí, nemám, co bych vytkla. Už se těším na další díly.

06.10.2015 5 z 5

Tajné deníky slečny Mirandy Cheeverové Tajné deníky slečny Mirandy Cheeverové Julia Quinn

Miluji tyto příběhy o mužích, kteří se napravili. :D (sice realita je jiná, ale to tady ničemu nevadí)

31.08.2015 5 z 5

Láska v nebezpečí Láska v nebezpečí Julia Quinn

Není to to nejlepší, co autorka napsala, ale pořád je to krásné čtení.

31.08.2015 4 z 5

Indigové kouzlo Indigové kouzlo Richelle Mead

Konečně jsem si tenhle díl přečetla. Když jsem před pár lety dočetla 2.díl, měl ten 3. teprve vyjít. Nemohla jsem se ho vůbec dočkat. Ale po té dlouhé době, když už konečně vyšel už mé nadšení trochu opadlo a tak jsem tuhle knihu odložila. Ale teď...konečně :D. Skvělý, skvělý, skvělý díl.

Potěšil mě vývoj mezi Adrianem a Sydney. Hlavně mě zajímají reakce okolí, až se to dozví :D

Letní zahrada Letní zahrada Paullina Simons

Pěkné zakončení skvělé ságy.

Taťána a Alexandr Taťána a Alexandr Paullina Simons

Opět skvělá kniha (i když prvnímu dílu se to nevyrovná).

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Nádherná kniha. Děj mě vtáhl do sebe. Nemůžu se dočkat dalšího dílu. Na tuto knihu nezapomenu.

Bylo do tak realistické až mi u toho byla zima a měla jsem pocit jako bych dlouho hladověla.

Vražda na golfovém hřišti Vražda na golfovém hřišti Agatha Christie

Detektivky od Agathy Christie mám moc ráda. Tady tahle knížka nebyla výjimkou. Jen se mi zdálo, že děj byl trochu moc překombinovaný.

06.04.2015 5 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Pěkný promyšlený příběh vhodný na odpočinek. Sice mě to nezaujalo tak moc, jak by asi mělo, ale i tak jsem si dobře početla.

06.04.2015 4 z 5

Halt v nebezpečí Halt v nebezpečí John Flanagan

Znovu skvělý díl. A musím se přiznat, že už jsem se o Halta bála.

13.02.2015 5 z 5

Romeo a Julie (komiks) Romeo a Julie (komiks) William Shakespeare

Skvělé zpracování i příběh, škoda jen, že oba milenci zemřeli :D to mi je vždycky líto.

13.02.2015 5 z 5

Antigoné / Élektrá Antigoné / Élektrá Sofoklés

Jak už jsem psala u Oidipia - antická dramata mě příliš neuchvacují, radši mám díla novější aspoň ze středověku. Jsem ale ráda, že to bylo krátké :D

13.02.2015 3 z 5

Král Oidipús Král Oidipús Sofoklés

Tato antická dramata se mi moc nelíbí. Rozhodně to není můj typ četby, ale má to hlubší myšlenky a čte se to dobře a hlavně rychle, tak aspoň něco.

13.02.2015 3 z 5