Karola050716 Karola050716 komentáře u knih

Zápisník smrti 2 Zápisník smrti 2 Tsugumi Ohba

Jsou tam momenty, kdy se člověk nemůže odtrhnout, ale celkově mě ta přetahovaná asi postupně přestává bavit a jestli (jakože asi jo) je to takhle dalších x dílů, tak asi s díky přestanu.

18.04.2022 3 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Pro mě zbytečné. Ano, autorka si tam položila základy pro další díly. Ano, předchozí vrchol série končí poměrně náhle. Ale ani tak tohle není moc zábavné čtení.

18.04.2022 2 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Pro mě ohromné překvapení...první díl jsem dala, ale nijak jsem z něj na zadek nepadla, ovšem druhý díl...jako kdo si dovolí ve druhém díle ten první a celou jeho osudovou linku postavit úplně na hlavu??? Už jen za to by si autorka zasloužila uctivou poklonu. Chvílemi mi to přišlo malilinko epizodické...jedeme tam, zařídíme tohle, Tkadlena, Tarquin..a pak zase domů...ale ono to ve výsledku perfektně funguje a přiznávám bez mučení, knížku mám půjčenou z knihovny a nedokážu jí vrátit...a to už jsem teď v půlce třetího dílu. Ve výsledku druhý (klasicky vycpávkový) díl pro mě bomba.

03.03.2022 5 z 5

Když jsme to tajili Když jsme to tajili Sarina Bowen

Miluju tyhle příběhy, ale kriticky musím uznat, že pro mě tahle knížka trpí tím, že jsem ji četla až po sérii ON a v řadě věcí mi její příběh připomíná, takže mě knížka až tak neuchvátila, ale i tak je to super a autorka se u mě pořád hřeje na místě pro oblíbence.

03.03.2022 4 z 5

Co se stane na Twitteru... Co se stane na Twitteru... Emma Lord

Příjemná oddychovka, která mě trochu štvala příliš dlouhými (pro mě) pasážemi obou hlavních postav na téma jaký jsem, jak to kdo myslí, jak se cítím...blabla.

03.03.2022 3 z 5

Amálie Zubatá a jednorožčí páni Amálie Zubatá a jednorožčí páni Laura Ellen Anderson

Nejsem tak unešená, jako z prvního dílu, ale po počátečních rozpacích to opět pobavilo a zkusím i další.

03.03.2022 3 z 5

Knihomolka Knihomolka M. K. Hardy

Bože to byla taková kravina naivní, že kdybych u toho nebyla čerstvě po porodu a nebyla fyzicky neschopná chápat složitější zápletky, tak bych tu knížku vyhodila oknem :D

03.03.2022 2 z 5

Co když se utopíme Co když se utopíme Sarah Sprinz

Čtivé, smutné, ke konci už toho sebeobviňování na mě bylo krapet moc.

04.01.2022 3 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Zajímavé. Některé pasáže strhující, třeba ta s červem, některé už tolik ne. Celkově dobré a slušně rozehrané směrem k dalším dílům, jsem zvědavá na pokračování.

28.12.2021 3 z 5

Vracet se k ní nebudu, ale bylo tam několik vtipných momentů.

28.12.2021 2 z 5

Zachraň mě Zachraň mě Mona Kasten

Mona z toho doslova čouhá, ale čekala jsem kapanek víc...uvidíme,kam se to posune v dalších dílech. Rozhodně ale stojí za pochvalu,že si dala práci s vedlejšími postavami a proto se v knize pořád něco děje a čte se to samo.

16.10.2021 4 z 5

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Laura Kneidl

Tak moc jsem se na ni těšila,až jsem toho asi čekala příliš. Teoreticky je tam všechno v pořádku,ale osobně mi vadilo,že skoro celou knihu řešíme něco, o čem všichni víme,jak dopadne,ale ten hlavní problém,kvůli kterému se tohle všechno děje, se nechává na poslední strany a ač ta gradace byla super, tak to pro mě bylo nevyvážené.

16.10.2021 3 z 5

Prudký vzlet Prudký vzlet Bianca Iosivoni

panebože, to bylo tak strašně ukecané...první díl končí dramaticky a druhý na něj bezprostředně navazuje a jasně, řeší vážná témata, ale to nekonečné seberozebírání, tak typické pro hlavní postavu, člověku prostě začne lézt na nervy...a zvláště postrádá smysl, když se vlastně nakonec všechno jako mávnutím proutku vyřeší...už nikdy víc.

12.09.2021 2 z 5

Kudy ke hvězdám Kudy ke hvězdám Jenn Bennett

boží...

05.09.2021 5 z 5

Eleanor a Grey Eleanor a Grey Brittainy C. Cherry

První třetina dokonalá, druhá dobrá, třetí už na mě byla trochu moc.

29.08.2021 3 z 5

Mé nepálské lásky Mé nepálské lásky Michaela Gautam

Cca do 100 stránky jsem se musela nutit, pak už přečteno na jeden zátah. Je to zajímavé čtení, ale není to úplně můj styl.

22.08.2021 3 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Dokonalé. Jedna z těch knih, kvůli kterým nejíte a nespíte a otáčíte stránku za stránkou a bezdůvodně se na svět culíte jako idiot. Je to mimo realitu, ale komu to vadí? :p

17.08.2021 5 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Paráda. Pomalé čtení, zpočátku možná trochu ukecané, ale jednoduše krásné. A ty jejich rodinky, prostě paráda. Jak čtu hodně a tenhle typ knih obzvlášť, autorku musím hlavně pochválit, že nepoužila klasický střih podobných knížek s rychlou romancí a rádoby šokujícími zvraty apod. Dokonalé.

26.07.2021 5 z 5

Dědečkův velký útěk Dědečkův velký útěk David Walliams

Nečekala jsem nic a jsem příjemně překvapená. Je to milá knížka o vztahu dědy a vnuka, o letadlech a o stárnutí, nemoci s dojemným koncem.

05.06.2021 4 z 5

Kouzelná třída, příběh pokračuje Kouzelná třída, příběh pokračuje Zuzana Pospíšilová

Pořád je to pěkné, část s paní učitelkou Káravou až děsivá, ale za mě byl první díl lepší a pro mě neopakovatelný.

01.06.2021 3 z 5