Karina_ Karina_ komentáře u knih

Strmý pád Strmý pád Bianca Iosivoni

Příběh mě hodně chytil za srdíčko milostný příběh byl tak akorát a celý zvrat děje mě velmi překvapil, už v půlce jsem tušila, že to nebude jen tak, ale opravdu jsem to nečekala, knihu jsem zhltla jedním dechem.

09.08.2022 4 z 5

Její tajemství Její tajemství Penelope Bloom

Hezky příběh, krásné čtení, ale nějak mi romány Penelope Bloom začínají spadat do kolonky "čtení na dovolenou".
Moc člověk nemusí přemýšlet, co bude dál a jak se děj vyvine.

31.07.2022 4 z 5

Májové růže Májové růže Dot Hutchison

Druhý díl byl také zajímavý, ovšem takový typický příběh, seriálový vrah dívek. To nic nemění na tom, že příběh byl skvělý a kniha čtivá. Hlavní hrdinka je skvělým přínosem do příběhu a miluju její vztah s detektivy FBI.
Konec konců kniha je skvělá.

26.04.2022 4 z 5

Odhal mě Odhal mě Julie Kenner

Příběh byl velmi podobný Padesáti odstínům, nebylo tam tedy tolik té úchylky, ale sexu možná více, jak hlavní hrdina i sám říká, líbila se mi ta vášeň mezi nimi, dějová linka by mohla být trochu více promyšlená, ale doufám v to, že v dalších dílech se rozvine

13.12.2021 4 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Film je mým nejoblíbenějším, vrhla jsem se proto do knižní podoby a přečetla jsem ji s přehledem za jeden den.
Doporučuji

11.08.2021 5 z 5

Její třešničky Její třešničky Penelope Bloom

Kniha se mi velmi líbila, mile mě překvapilo, jak je dějově kniha provázaná s prvním dílem.
Ovšem oproti prvnímu dílu jsem se do knihy nemohla začíst a příběh mi přišel méně atraktivní. Každopádně to nemění nic na tom, že už se těším na další díl. ;) :D

11.08.2021 3 z 5

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

Knihu jsem začala číst spíše z takové té povinnosti, je to přeci jen uznávaná klasika. Děj byl velmi krásný a některé momenty pro mě byly velmi dojemné, knihu jsem ovšem četla velmi dlouho a nemohla jsem se do knihy začíst, několikrát jsem se bohužel dokonce přistihla, jak jen slepě čtu, bez vnímání děje. Pointa a příběh určitě promyšlený a velmi krásný, ale styl psaní autora mi spíše nesedl, troufám si říct, že podle mého názoru je kniha zbytečně dlouho bez náhlých zvratů. Jsem ovšem tak trochu zkažená fantasy a sci-fi tvorbou, která se Bílému tesáku ani trochu nepodobá.

08.09.2020 2 z 5

Touha Touha Tracy Wolff

Začátek byl nezajímavý, nemohla jsem se začíst. Později mě ale milostná dějová linka pohltila. Samozřejmě je to klasický příběh něžně dívky a bad boye co nesnáší sebe i celý svět, ale kdyby to bylo jinak, nikoho to nenadchne.
Rozuzlení bylo velmi čtivé, trochu jsem to čekala, ale i tak mě překvapilo, jak se děj vyvíjí. Knihu jsem přečetla za jeden den, takže jsem zvědavá na druhý díl.

03.02.2024 5 z 5

Nové vyhlídky Nové vyhlídky Lilly Lucas

Po dočtení třetího dílu jsem se bála, co s Annie bude, tohle jsem ovšem nečekala, propojení postav a dějů v Green Valley naprosto žeru. Tenhle díl mě chytil za srdíčko.
Typicky romantický příběh, klasická romantická zapletka, ale čtení neskutečně krásné.

18.09.2023 5 z 5

Perla Perla Tiffany Reisz

Ze začátku jsem z knihy měla špatný pocit, nejsem zrovna přesvědčena, o dominanci, která v příběhu panuje, i když musím říct, že podle mě autorka v tomto díle neprojevovala tak extrémně svoje hrozné sexuální představivosti. Příběh ovšem nabral neskutečné obrátky, je to krásný milostný příběh. Po přečtení prvního dílu jsem málem blinkala, ale po přečtení třetího? Wau- neskutečné propojení dějů, neskutečný závěr. Na konci knihy jsem opravdu měla hřejivý pocit na hrudi a jsem ráda, že jsem i přes ne dost slibný začátek, trilogii přečetla.

26.08.2022 4 z 5

Letní děti Letní děti Dot Hutchison

Třetí díl mi přišel zatím nejlepší. Vrah který se objevil v příběhu byl velmi záhadný a do poslední chvíle jsem nepoznala, kdo je vrahem. Rozuzlení je perfektní a příběh je velmi emociální, což se dá pochopit, když se týká dětí.
Třetí díl jsem měla přečtený ze všech nejrychleji a už se nemůžu dočkat čtvrtého.

26.04.2022 5 z 5

Nejtemnější část lesa Nejtemnější část lesa Holly Black

Přečteno za necelý den, příběh je fantasticky, velmi se mi líbil, děj, postavy, příběh, paralelní děje, všechno bylo naprosto skvěle. Vždy jsem fantazii milovala a jako malá milovala samozřejmě i vily, ale líbí se mi, že zde vlastně nejsou kladnou postavou, jak třeba v Petrovi panovi, ale postavami nebezpečnými a vychytralými, každopádně konec byl lépe ukončen než u autorčiny knihy Nejchladnější dívka v městě chladu, ale byl trochu více dojemný. Celkový dojem z knihy mám velmi dobrý a určitě se chystal na další její knihy.

13.12.2021 4 z 5

Jsem single a pomstím se Jsem single a pomstím se Tracy Bloom

Velmi vtipné, oddechové a ráda si ji přečtu někdy znovu.

07.09.2021 4 z 5

Sníh nebo popel Sníh nebo popel Sara Raasch

Začátkem jsem se prokousávala jak nikdy, ale nakonec mně kniha velmi potěšila, krásně se mi líbí doba ve které je kniha zasazená. Cit hlavní hrdinky ke své zemi, boji a nakonec i ke chlapcům je krásně popsaný a tak nějak "cítím" z knihy emoce všech hrdinů.

11.08.2021 4 z 5

Vztek Vztek Tracy Wolff

Knihou jsem se musela trochu prokousávat, první díl se mi četl lépe, ovšem musím ocenit, že autorka trochu upustila od té přeslazené dějové linky a zařadila více akce. Námět celkově se mi líbil a jsem ráda, že se druhý díl trochu lišil od prvního. V prvním díle jsem se bála, že knihy budou napodobeninu něčeho mezi Odkazem a Twilight ságou, to se naštěstí nestalo. Přestože tu někdo psal, že autorka nemá promyšlené a není originalní, já si to nemyslím, poslední věta knihy mě dostala a věřím, že ve třetím díle se ukáže, co vše měla autorka promyšlené už od prvního dílu.
Knihu obecně hodnotím 4* je to něco co si ráda přečtu ještě jednou někdy v budoucnu, ale na 5* to nemá.

06.03.2024 4 z 5

Cesty se rozcházejí Cesty se rozcházejí Veronica Roth

Už v prvním díle jsem měla problém trochu se orientovat v ději, ale to je můj problém ovšem jména Cyra a Cisi pro mě byla občas matoucí.
Závěr byl na mě trochu rychlý a zbytečně ustřižený, ale jinak je kniha moc hezká a příběh kreativní. Určitě si ji někdy ráda přečtu znova.

30.01.2024 4 z 5

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Dlouho jsem váhala, jaké dám hodnocení, kniha se mi totiž líbila, jen jsem se v ní neskutečně ztracela. Přisuzuji to ovšem vše nepozornosti a proto knihu hodnotím 4/5.

11.01.2024 4 z 5

Rodina především Rodina především Karen M. McManus

Jakoooo.. Dobrý, moc nevím co o knize napsat. Trvalo mi, než jsem se do ní za četla, ale příběh hezký. Bylo mi tedy velmi brzy jasné, co se stalo, ale detaily mě překvapily. Každopádně podruhé už knihu nejspíše číst nebudu.

10.11.2023 3 z 5

Kůže plná stínů Kůže plná stínů Frances Hardinge

Za začátku jsem se do knihy nemohla vůbec začíst. Náboženská tématika mě na začátku dost odrazovala a myslela jsem, že knihu nedočtu.
Později se mi ale četla hezky, příběh byl hezky, promyšlený, zajímavý ale nebyla to kniha, na kterou bych se těšila až přijdu z práce. Dala jsem proto tři hvězdičky. Také mi tam chyběla nějaká romantika, ale to už je můj problém

10.11.2023 3 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Neměla jsem doma jinou knihu, proto byla tato moje jediná volna na dovolenou k moři. Hned jsem zjistila, že to není pohodové čtení v moři, občas jsem se ztrácela v postavách, ale spíše svou nepozorností. Tip na nezvaného hosta jsem hned odhadla správně, ale několikrát jsem v knize svůj tip přehodnocovala. Námět na knihu dobrý, ovšem bych si knihu přála více napínavou, "strašidelnou" aby mi běhal mráz po zádech. Ale tak možná si ji příště nebrat k moři by pomohlo. Ji ak hodnotím jako příjemný lehký thriller.

29.08.2023 3 z 5