karin4338 karin4338 komentáře u knih

Milenec jen můj Milenec jen můj J. R. Ward (p)

Krásne spojenie Johna a Xhex a veľmi vkusne zapojené príbehy z minulosti.
Opäť super :)

28.11.2020 5 z 5

Sběratelka parfémů Sběratelka parfémů Kathleen Tessaro

Zaujimave a prijemne citanie plne vzostupov a padov Evy a odhalovanie minulosti Grace. Krasny pribeh.

19.11.2020 5 z 5

Pomstěný milenec Pomstěný milenec J. R. Ward (p)

Voči Rehvovi som mala nejakú averziu, ale po tejto knižke som za neho všetkými desiatimi.
Sympatický to chlap :)

14.11.2020 5 z 5

Made in Sweden Made in Sweden Anders Roslund

Nieže by knižka bola zlá. Proste toto nie je žáner, ktorý by ma nejako extrémne zaujímal. Autori ale píšu dobre, vplyv detstva, ktorý sa prelína pro prítomnosti lupičov. A základná idea - súdržnosť rodiny.
Celkom fajn ale zbytočne dlhá knižka.

01.11.2020 4 z 5

Průvodce Průvodce J. R. Ward (p)

veľmi príjemné počítaníčko :)

27.10.2020 5 z 5

Hygge - Cesta ke štěstí Hygge - Cesta ke štěstí Marie Tourell Soderberg

Prijemne,pohodove pocitanicko na jesen.Na to, ze 171 dni v Dansku prsi,tak je jasne, ze si museli vytvorit hygge. My mame dazd a jesen 10 dni a mam toho dost. :D

18.10.2020 5 z 5

Vyvolený milenec Vyvolený milenec J. R. Ward (p)

Zatial pre mna najslabšia časť série. Phuryho feťácke extempore tejto knižke nepomohlo, skôr naopak.

06.10.2020 3 z 5

Malé černé a devět žen Malé černé a devět žen Jane L. Rosen

Námet s spôsob písania je velmi zaujímavý a unikátny. Na druhú stranu prechádzanie deju, čo kapitola, to postava, písané v prvej osobe, bolo pre mňa dosť rušivé a neprehľadné.
V celku dobrá knižka, nenáročná a najviac ma zaujal ústredný motív, malé čierne, ktorý sa prelína v živote rôznych ľudí New Yorku.

22.09.2020 3 z 5

Nespoutaný milenec Nespoutaný milenec J. R. Ward (p)

Bola som trošku prekvapená ako to s Jane bolo vyriešené. Zvláštne riešenie. Uvidíme, ako sa to vyvinie.

14.09.2020 4 z 5

Nalezený milenec Nalezený milenec J. R. Ward (p)

Opat prijemne pocitanie.paci sa mi ako spisovatelka pise a cita sa to samo

03.09.2020 5 z 5

Probuzený milenec Probuzený milenec J. R. Ward (p)

Zacinam si na tejto serii vytvarat zavislost.:D
Takze idem rovno na dalsiu cast

30.08.2020 5 z 5

Milenec z temnot Milenec z temnot J. R. Ward (p)

Krááásne....už som sa na to chystala dlhšiu dobu a som spokojná. Napätie, romantika, akcia. Príjemné počítaníčko.

20.08.2020 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Zaujímavý príbeh. Trošku zmatok mám z paralelných svetov, pretože kedykolvek nad tým rozmýšlam, tak sa zamotám. Zo mna fyzik nebude, na to proste nemám bunky. :D ale inak super. :)

17.08.2020 5 z 5

Obuvníkova žena Obuvníkova žena Adriana Trigiani

Krásny príbeh, od príbehu som sa nevedela odtrhnúť. Prvá knižka, čo som čítala a padlo pár slz. Nádhera.

13.08.2020 5 z 5

Kat Kat Roman Horňák

Perfektne napísané, napínavé a pár vtipných ironických miest. Za mna opäť super.

09.08.2020 5 z 5

Návrhář Návrhář Marius Gabriel

nááádherná knižka. I keď bol Dior len ako vedľajšia podstava i tak sa mi knižka veľmi páčila. Krásné popisy spoločnosti, ktorá bola zmietaná nedostatkom vo všetkých smeroch. Romantický príbeh zasadený do módného sveta ma proste bavil. Vďaka tomu som si googlila aj postavy, ktoré sa tam vyskytovali. Najviac ma zaujala Suzy Solidor. Bola to zaujímavá spoločnosť, síce extravagantná, ale to už dnes človek nevidí.

05.08.2020 5 z 5

Den zesnulých: Podzim komisaře Ricciardiho Den zesnulých: Podzim komisaře Ricciardiho Maurizio de Giovanni

Veľmi dufam, že ostatné knižky budú tiež preložené. Takto to skončiť nemôže. Ricciardiho som si strašne oblúbila. Úžastná postava a praporčík Maione, je tiež chlap na správnom mieste.

03.08.2020 5 z 5

Místo pro každého: Léto komisaře Ricciardiho Místo pro každého: Léto komisaře Ricciardiho Maurizio de Giovanni

Krasna kniha. Detektivky,ktore su pisane s takou lahkostou a zaroven putavo,to ja mozem.Ziadne nezazivne pasaze,kde citatel caka na koniec,ale vzdy sa deje nieco zaujimave a stranky sa tu obracaju sami. ;) A trosku romantiky dotvara celkovu atmosferu.

30.07.2020 5 z 5

Prokletí: Jaro komisaře Ricciardiho Prokletí: Jaro komisaře Ricciardiho Maurizio de Giovanni

Komisár Ricciardi opäť nesklamal. Vraha som nevytušila do konca, ale krásne napísané, glanc 30. rokov, a opäť neskutočne ťažký život chudobných, čo si dnes človek 21. storočia v Európe ani nevie predstaviť. Giovanni proste "válí". :)

25.07.2020 5 z 5

Bolest: Zima komisaře Ricciardiho Bolest: Zima komisaře Ricciardiho Maurizio de Giovanni

Krásne napísaná knižka. Siahla som po nej trošku z recesie, aby som si trošku oddýchla od severských autorov a urobila som veľmi dobre.
Popis elegantného prostredia 30. rokov, kedy opera, bola najväčším kultúrnym zážitkom. Na druhej strane bolesť a bieda väčšinového obyvateľstva je tiež vystihnutá a strastiplná cesta ľudí, ktorý sa nenarodili v zlatej kolíske.
Taktiež idea, že nie vždy je vrah zlý a stále je viac možností pohľadu na situáciu okolo nás. A charizma komisára Ricciardiho vytvára zaujímavé prostredie zaujímavej doby.

20.07.2020 5 z 5