karin4338 karin4338 komentáře u knih

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Brilantne napisany pribeh, ktory naozaj chyti za srdce. Autorku este vyhladam s jej ostatymi knizkami.

24.03.2024 5 z 5

Báječný čas života Báječný čas života Abby Williams (p)

Lydia a Erin ma bavili. Krasny pribeh o zrade, odpusteni, piatelstve a schopnosti posunut sa dalej. Vsetko zle moze mat pozitivny dopad na buducnost.

02.02.2024 5 z 5

Polibek jako dezert Polibek jako dezert Poppy J. Anderson

Super. Lepsia nez 1 diel. Uvidime s cim este autorka pride. ;)

11.08.2023 5 z 5

Tajná přísada láska Tajná přísada láska Poppy J. Anderson

Prijemne, roztomile poctenicko. Hlavna hrdinka sa sice niekedy spravala ako psychicky labilna osoba so svojimi vylevami a obvinovanim, ale aspon Andrew pribeh odhalcil.

09.08.2023 5 z 5

Já a pan Jones Já a pan Jones Lucy Diamond (p)

Prijemne poctenicko o zivote rodiny a jej problemoch a tuzbach.

23.07.2023 5 z 5

Láska z deníku Láska z deníku Sarah Jio

som nadšená, krásny príběh, kde sa Emily snaží dopátrať pravdy.

15.07.2023 5 z 5

Gardedáma Gardedáma Laura Moriarty

Velmi milo som prekvapena. Cora, Louise, zivot manzelov a parov v jednych najburlivejsich casoch nasej historie. Louise Brooks som nepoznala, takze dalsia historicka osobnost, ktora stoji za preskumanie.
Za mna super.

21.05.2023 5 z 5

Dáma Měsíčního svitu Dáma Měsíčního svitu Rainer M. Schröder

Prohibicia a mafia. Zaujimave historicke obdobie.
Akurat ma sklamal otvoreny zaver. Tam by sa nieco este hodilo dodat. Pribeh bezi a zrazu padla opona.

28.04.2023 5 z 5

Doktore, to byste se divil! Doktore, to byste se divil! Patrick Taylor

Za mna najkrajsi pribeh serie. Konecne sme sa dozvedeli nieco o Kinky. Samozrejme smutne pasaze sa vyskytovali tak ako aj v zivote. Ale rada som poznala mentalitu a zivot ludi Irska 20. rokov.

12.04.2023 5 z 5

Štěstí na dně silné kávy Štěstí na dně silné kávy Agnès Martin-Lugand

Krásny príbeh. Nie typická romanťárna, akú som predpokladala. Boli tam smutné pasáže, romantické i všetko čo prináša život. V dobrom aj v zlom. V priebehu príbehu sa vždy niečo dialo.
Doporučujem. :)

30.03.2023 5 z 5

Lesk a bída slavných českých žen Lesk a bída slavných českých žen Robert Rohál

Medailonky 11 umelecky orientovanych zien. Zdali sa mi az prilis strucne. Ale k ziskaniu zakladnych informacii fajn.

19.03.2023 4 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Prijemne romanticke citanie s popisom svajciarej prirody. Keby sa ludia k sebe spravali tak ako v tejto knihe, zilo by sa krasne ;)

28.02.2023 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Super romanťárna. Priblíženie dánskeho spôsobu života a pohodového pohľadu na život a spoločnost.

24.01.2023 5 z 5

Miss Dior Miss Dior Justine Picardie

(SPOILER) Knizku som dostala na Vianoce. Velmi som sa potesila, pretoze unikla mojej pozornosti. Zaciatok ma uplne dostal a nemohla som sa odtrhnut.
Chapem, ze sestra Christiana bola vzdy v uzadi, kedze nebola znama osobnost a nedochovalo sa tolko dokumentov a informacii z jej zivota. Co mi vadilo bolo viac nez 100 stran popisu zivota a utrap koncentracnych taborov a poposiv 2.svetovej vojny. Kazdy clovek uz o tom ma hodne nacitane a informace o holokauste su jednoducho vygooglitelne. Tejto tematike sa osobne vyhybam, pretoze mi to nerobi dobre.
Preto mi pocet stran venovany tejto teme pride zbytocnych.
Inak autorka vie hladat info v archivoch a dostala sa urcite na zaujimave miesta pri patrani po Catherine. Samotna Carherine je po vacsinu knizky v uzadi, a keby som nevedela, ze autorka chcela predstavit prioritne ju, tak by som to brala ako historicky dokument o vojne s pretkavanim deja Diorom, aby sa obsah trosku osviezil a prilakal sirsi zaber citatelov.

11.01.2023 4 z 5

Coco Chanel Coco Chanel Henry Gidel

Krasna biografia od zaciatku az do konca. Pacili sa mi informacie o predkoch a konecne som v obraze o zivote Coco.
Co mi vadilo bola slovanska koncovka. Chanelova znie vazne zvlastne.

28.11.2022 5 z 5

Dubnové slunce Dubnové slunce Katarína Gillerová

Pribeh pekny, mnoho postav a prelinanie pritomnosti s prerozpravanim minulosti.
Niektore casti sa nezazivne vliekli ale inak fajn knizka.

27.09.2022 3 z 5

Odhalený milenec Odhalený milenec J. R. Ward (p)

Dejovo najslabšia knižka zo série. Oproti ostatným mi pripadala knižka odfláknutá a písaná veľmi narýchlo.

15.08.2022 3 z 5

Kouzelný náramek Kouzelný náramek Viola Shipman

Krasny pribeh o rodine, laske, viere a pozitivnom mysleni. Ked clovek po niecom tuzi musi si za tym ist. Dufam, ze autor este nieco napise

22.07.2022 5 z 5

Delírium Delírium Michal Jelínek

(SPOILER) Vtipne pasaze a cynizmus pobavili. Na druhej strane, ze sa zo psychiatra vyklube magor asi nie je nic vynimocne. Neprisposobivych, sebeckych ludi bez empatie tiez beha po nasej planete viac nez je zdrave.

11.07.2022 3 z 5

Kmotr: Neznámá fakta a dokumenty ke kultovnímu filmu Kmotr: Neznámá fakta a dokumenty ke kultovnímu filmu Peter Cowie

Krasne foto,fakty okolo natacania a propagacie.Super.

11.05.2022 5 z 5